Я шукаю...

iPhone 14 vs iPhone 14 Pro: який смартфон купити у 2024 році?

iPhone 14 vs iPhone 14 Pro: який смартфон купити у 2024 році? - icoola.ua - фото 1

Які переваги камери iPhone 14 Pro

Як і кожного року компанія Apple оновила камеру у своїх смартфонах, завдяки чому Айфон 14 отримав оновлений 12-ти мегапіксельний датчик зі збільшеними пікселями. А також характерною відмінністю від попередньої лінійки є покращена продуктивність камери на 49% в умовах поганого освітлення.

Якщо перевернути обидва смартфони, то все ж різницю можна помітити. Камера iPhone 14 є подвійною, у той час, як Pro-версія має три об’єктиви з більшим модулем камери. Завдяки чому обидві моделі можна з легкістю відрізнити.

iPhone 14 Pro отримав новий датчик на 48 Мп. За замовчуванням він об’єднує пікселі в 4 групи, для того, щоб створювати фотографії з роздільною здатністю 12 Мп як і раніше. Проте фотографії відрізняються значно кращою світлочутливістю і меншим рівнем шуму. А під час знімання у ProRAW є можливість створювати фотографії з роздільною здатністю 48 Мп. Отриманий результат виглядає фантастично, та все ж для того що здійснити обробку такого контенту знадобляться певні навички.

Порівнюючи фотографії зроблені на два даних смартфони можна зробити висновок, що на iPhone 14 Pro результат чіткіший. Та з точки зору кольорів та динаміки отриманий результат з двох гаджетів виглядає максимально схожим.

Та якщо Apple заявляє, що Айфон 14 буде краще фотографувати в умовах поганого освітлення, то Айфон 14 Про буде це робити ще краще. І хай там як, камера iPhone 14 Pro є значно кращою ніж у базової версії.

Акумулятор iPhone 14 кращий?

Apple заявляє, що обидві версії здатні показати хороший результат. Тому будуть працювати без зарядки цілий день. Згідно з даними компанії переглядати відеоролики на iPhone 14 можна протягом 16 годин поспіль, тоді як на iPhone 14 Pro – 20 годин. Що є досить значним розривом. Однак Айфон 14 має акумулятор 3279 мАг, а ось Про - 3700 мАг.

Якщо ж виконати перевірку, то можна помітити, що Про-версія під час перегляду інтернет-сторінок та відео може працювати довше. Але якщо говорити про ігри, то екран з частотою оновлень 120 Гц, все ж дає своє. Тому тривалість автономної роботи значно знижується у порівнянні з Айфон 14.

Варто зазначити, що обидва смартфони підтримують швидку зарядку до 20 Вт. Яка згідно з зазначеними компанією даними дозволяє зарядити гаджет від 0 до 50% всього лиш за 30 хв.

iPhone 14 vs iPhone 14 Pro: де кращий дисплей?

У лінійці 2022 року є лише два розміри екрана – 6,1 та 6,7 дюйма. І дисплей iPhone 14 та iPhone 14 є найменшим у порівнянні з іншими моделями та становить 6,1 дюйма.

Що стосується яскравості, то Apple рекламує всю лінійку як таку яка відрізняється неймовірною яскравістю. Так яскравість дисплея Айфон 14 досягає HDR 1200 ніт, а у Про версії HDR 2000 ніт. А це найбільший показник серед смартфонів компанії Apple.

Варто зазначити, що на iPhone 14 Pro нарешті з’явилася функція постійного дисплея. А це означає, що користувач може без розблокування бачити основну інформацію. При цьому такий режим відрізняється низьким рівнем енергоспоживання.

Хоч дисплей iPhone 14 Pro має кращі характеристики, проте якщо тестувати два смартфони одночасно, то відчутної різниці практично немає. Адже досить складно відразу помітити різницю 60 Гц та 120 Гц. Проте, якщо ви тривалий час користуватиметеся Айфон 14 Про, то вже ніколи не захочете повертатися до старого дисплея з 60 Гц.

Екран iPhone 14 Pro та iPhone 14 виглядає прекрасно завдяки яскравості і глибокому чорному кольору. Та все ж iPhone 14 Pro має перевагу і в яскравості.

Характеристики iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Айфон 14 оснащений чипом A15 Bionic, який присутній і в попередній версії Айфон 13 Про. Він має 6-ти ядерний процесор. В той час Про-версія має оновлений чип - A16 Bionic. І він також оснащений 6-ти ядерним процесором. І хоча різниця між ними існує, однак вона не значна.

Обидві моделі працюють зі Bluetooth 5.3, та оснащені Wi-Fi 6. Також варто зазначити, що вони мають такі нові функції як виявлення автомобільних аварій для сповіщення в екстрені служби. Крім цього два смартфони мають 5G. А локальний зв’язок забезпечується NFC для Apple Pay.

Ще один важливий момент на який звертають увагу користувачі – захист від вологи та пилу. Так в Айфон 14 та Про-версії даний показник на рівні IP68. Це означає, що гаджет може витримати 6 м занурення під воду упродовж 30 хв. Усі телефони доступні з різною місткістю пам’яті починаючи від 128 Гб. А от в Про-версії місткість може досягати 1 ТБ.

Екран iPhone 14 є практично таким же як і iPhone 14 Pro. У першому варіанті 60 Гц, а у другому 120 Гц. За розмірами екрани є однаковими.

Що стосується аудіопродуктивності, то характеристики Айфон 14 фактично не відрізняються від попереднього 13-го покоління. Для нових моделей все ще потрібен адаптер Lightning – 3,5 мм. А також присутня можливість слухати музику через Bluetooth-гарнітуру.

Айфон 14 доступний у п’ятьох кольорах. Це Midnight, Starlight, Blue, Purple і Red. А ось Айфон 14 Про представлений в інших відтінках. Серед яких космічний чорний, золотистий, сріблястий та фіолетовий. Можна зробити висновок, що базова версія представлена в основних кольорах, а ось покращений Айфон 14 Про має більш нейтральну палітру. І якщо ви віддаєте перевагу незвичайним кольорам, то Про-версія стане чудовим варіантом.

Ціна iPhone 14

iPhone 14 Pro є явно потужнішим і відрізняється функціональністю у порівнянні з базовою версією. Тому ціна Айфона 14 Про є вищою й залежить від обраної місткості пам’яті.

  • 128 Гб – від 44800 грн
  • 256 Гб – від 46400 грн
  • 512 Гб – від 55900 грн
  • 1 Тб – від 59700 грн.

А ось ціна Айфон 14 фактично не відрізняється від попередньої 13 лінійки.

  • 128 Гб – від 31300 грн
  • 256 Гб – 38100 грн
  • 512 Гб – 43700 грн.

Купити iPhone 14 чи iPhone 14 Pro: що краще?

Смартфони 14 покоління стали одними з найбільш очікуваних завдяки ряду важливих оновлень. Гаджети стали справжньою інновацією на ринку, адже це перші смартфони від Apple які практично не мають виїмки для фронтальної камери та датчика Face-ID. Тому як Айфон 14, так і Про-версія оснащена так званим динамічним островом.

На увагу заслуговують і ряд спільних рис, серед яких наявність плоских країв, програмного забезпечення iOS 16, однакових розмірів дисплея та оновлена фронтальна камера. Також можна зазначити, що у новій лінійці Pro-версія є більш динамічною у порівнянні з попередніми роками. Однак попри ряд спільних особливостей, характеристики Айфон 14 Про та Айфон 14 мають безліч відмінностей у камері, дисплеї, чипсеті, місткості акумулятора тощо.

Для тих покупців, які хочуть оцінити найновіші трюки від компанії Apple кращим рішенням буде купити Айфон 14 Про. Особливо на даний смартфон варто звернути увагу користувачам, які постійно фотографують та знімають відео. Адже нова 48 Мп камера однозначно допоможе створювати кращий контент у порівнянні зі смартфонами попередніх поколінь компанії Apple.

Варто звернути увагу на те, якими функціями смартфона ви користуєтеся найчастіше. Чи дійсно ви робите багато фотографій, щоб оцінити переваги нової камери? Адже для користувачів яким важливий базовий функціонал – краще не переплачувати за непотрібні функції й купити Айфон 14.

У будь-якому випадку кожен смартфон 14-го покоління оснащений необхідним функціоналом для сучасного користувача. Тому обравши будь-який з даних смартфонів ви зможете оцінити переваги нової лінійки. І не важливо, що ви вирішили купити iPhone 14 або iPhone 14 Pro компанія ICOOLA пропонує придбати смартфони за вигідною ціною. Переходьте до каталогу й переконайтесь у цьому самі.

Ваша оцінка: