Я шукаю...

Що робити якщо Айфон не бачить сімку

сімка айфон

В першу чергу iPhone призначений для дзвінків, а вже потім для інших цілей. Для цього в ньому обов'язково повинна бути встановлена ​​SIM-карта. Попри те, що продукція компанії Apple відрізняється високою якістю і надійністю, нерідко виникають певного роду проблеми.

Іноді смартфон просто перестає бачити сімку. Це може відбуватися з різних причин. Щоб виправити цю проблему, в першу чергу необхідно знайти її джерело.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Чому Айфон не бачить сім-карту, основні причини

Нерідко, коли при активному користуванні Айфон перестає бачити сімку. Це відбувається з кількох причин, визначити які можуть досвідчені фахівці сервісного центру. Як показує практика, в більшості випадків причина обумовлена ​​зовнішніми факторами, і у виняткових - програмними багами або неакуратним використанням.

вставляти сімку

Слід зазначити наступні причини:

 1. Сильний удар або падіння. Багато хто звик думати, що при падінні псується зовнішній корпус гаджета або ж його екран. Насправді падіння може привести й до внутрішніх проблем. Від удару може пошкодитися апаратна частина з SIM.
 2. Волога. Не тільки старі моделі, але й iPhone 12 втрачає сигнал при надмірній вологості. Навіть якщо ваш гаджет і захищений від вологи, то це не означає, що він може купатися у воді годинами. Є конкретні обмеження, яких необхідно дотримуватися.
 3. Застаріла сімка. Для тих, хто не знає, у сімки є теж свій певний термін придатності. З роками вона зношується, особливо, якщо її часто встановлюють в різні телефони. Цілком можливо, що просто стерлося захисне покриття чіпа. Саме тому сімка перестає працювати коректно.
 4. Залочений пристрій. Така проблема часто виникає у смартфонів, які були куплені за кордоном або ж з рук.
 5. Наслідки поновлення. Нерідко, коли при некоректній установці iOS або зламаній версії Jailbreak може трапитися так, що гаджет просто не бачить сімку.

Якщо iPhone не бачить сім-карту, то не варто відразу ж панікувати. У більшості випадків розв'язати цю проблему можна самостійно. У будь-якому випадку існують спеціальні сервісні центри.

Механічні пошкодження айфона

Дуже часто iPhone не бачить сім-карту через різного роду пошкоджень. Це може бути:

 • падіння;
 • сильний удар;
 • неправильне розбирання та збирання гаджета.

слот сімки

Швидше за все було пошкоджено окремі контакти. В цьому випадку розв'язати питання допоможуть фахівці.

При будь-якому механічному пошкодженні картрідер, куди вставляється сім-карта, може просто розхитатися. Також може пошкодитися і посадкова частина слота. Найчастіше це відбувається при неправильній і неакуратній установці даного елемента. Щоб цього не сталося, необхідно завжди стежити за тим, щоб слот щільно сидів. Для цього відкривати його потрібно виключно за допомогою спеціального ключа, який йде в наборі. Категорично заборонено використовувати інші сторонні об'єкти.

Якщо ви вирішили самостійно усунути цю проблему і поміняти слот, то пам'ятайте, що краще купувати оригінальні деталі в спеціалізованих магазинах. В іншому випадку ви можете потрапити на підробку.

Читайте також: Гайд по застосуванню Apple Pay

Застаріла сім-карта айфона

На жаль, мало хто знає, але міняти сім-карту потрібно кожні п'ять - сім років. Річ у тому, що навіть цей об'єкт має свій термін придатності. На тлі цього часто починаються проблеми зі зв'язком. Чи дійсно проблема в цьому можна перевірити самому в домашніх умовах. Для цього необхідно взяти іншу сімку відповідного розміру і перевірити роботу гаджета.

Нагадаємо, що для кожної моделі айфона свій формат. Це може бути:

 • стандартний;
 • micro-SIM;
 • nano-SIM.

сімка та айфон

Подібного роду проблеми часто виникають у тих, хто часто переставляє сімки в інші телефони. Згодом контактні доріжки стираються і зношуються. На їх поверхні починають утворюватися дрібні, ледь помітні подряпини. Саме вони й заважають повноцінній роботі карти.

В цьому випадку вам необхідно звернутися за допомогою в салон стільникового зв'язку і взяти дублікат. Деякі оператори роблять це безкоштовно, а ось інші можуть взяти гроші. Отримання дубліката має свої переваги:

 • бонуси й гроші на рахунку зберігаються;
 • зберігається номер телефону, тому ви можете не переживати, що вас втратять друзі або колеги по роботі;
 • збережеться тарифний план і всі сплачені послуги від оператора.

Якщо ж після цього ваш гаджет все одно не бачить сімку, то тут потрібно вже задуматися про проблеми самого пристрою. Віднесіть його в сервісний центр, де фахівці знайдуть і усунуть причину поломки.

Попадання вологи в айфон

Ніхто не застрахований від того, що телефон може випадково впасти в воду або ж намокнути під час дощу. В цьому випадку потрібно діяти максимально швидко, інакше контакти сімки окисляться, і тоді телефон просто не буде бачити сім-карту.

Попри те, що більшість сучасних моделей має спеціальний захист від вологи, жоден Айфон не може гарантувати стовідсоткову водостійкість. Деякі пристрої пропускають воду, що надалі призводить до замикання слотів. Розв'язати цю проблему в більшості випадків можна тільки за допомогою майстрів. Вони просушать ваш гаджет спеціальним обладнанням.

айфон біля сімки

При цьому є кілька правил, яких потрібно дотримуватися в екстреній ситуації:

 • Дістаємо сімку зі слота. Якщо вона ще не зовсім жовтого кольору, то необхідно акуратно протерти її чіп ватним диском, попередньо змоченим в спирті;
 • поміщаємо гаджет в миску з рисом. Річ у тому, що він відмінно вбирає зайву вологу;
 • якщо у вас є спеціальні інструменти, то необхідно розібрати телефон і усунути з нього всю зайву рідину. Слід залишити гаджет в розібраному вигляді на кілька годин.

Про те, що причиною того, що IPad, IPhone не бачить Сім-карту стала саме волога, скаже сам пристрій. Верхня частина слота просто забарвиться в червоний колір. В цьому випадку усунути поломку зможуть тільки фахівці.

Залочена модель айфона

У цьому випадку проблема не в сімці, а в самому смартфоні. Стати власником Айфона хочуть багато, але, на жаль, мало у кого є така фінансова можливість. Саме тому багато хто купує гаджети в інтернеті або з рук за низькою ціною. У підсумку ви стаєте власником не якісного смартфона, у якого з часом виникають серйозні проблеми з роботою. Звичайно, можна купити й хороший телефон. Простими словами, це банальна лотерея, і ніхто не знає пощастить цього разу чи ні.

Дуже часто в подібних випадках на екрані спливає помилка iPhone «SIM-карта недійсна». Щоб не потрапити на пастку шахраїв потрібно відразу ж перевіряти залочений гаджет чи ні ще до покупки. По-перше, потрібно відразу ж перевірити IMEI. Серійний номер повинен бути однаковим як на коробці, так і в самому пристрої. На жаль, буває так, що навіть спеціальні сайти перевірок іноді не можуть визначити цей момент.

айфон набір

Першою вкаже на залочений телефон сімка. При включенні пристрій буде видавати помилку зв'язку. Розв'язати цю проблему допоможуть тільки в сервісному центрі. Є, звичайно безліч способів, за допомогою яких можна виправити залочений телефон самостійно в домашніх умовах. Ми ж рекомендуємо цього не робити. Краще довірити цю процедуру фахівцям.

Проблеми з прошивкою

Нерідко, коли телефон перестає бачити сімку через застарілу версію прошивки. Чи так це насправді, можна перевірити за допомогою перепрошивки. Ви можете відкотити систему до старої версії або ж оновитися до найсвіжішої. Фахівці рекомендують в цьому випадку не ризикувати. Наприклад, якщо до оновлення системи гаджет працював відмінно, то краще до неї й повернутися. Ніхто не може дати гарантії, що на свіжій версії робота буде повноцінною.

Перепрошити Айфон легко і в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться комп'ютер на macOS або Windows з встановленою офіційною утилітою iTunes. Далі слід дотримуватися такої черговості дій:

 • Підключаємо гаджет до комп'ютера через оригінальний USB-кабель. Тепер чекаємо поки iTunes його розпізнає;
 • тепер в меню шукаємо значок вашого гаджета. Знаходиться він на верхній панелі;
 • натискаємо кнопку "Відновити". Знаходиться вона в правій частині вікна.

Після цього почнеться перепрошивка. Займе вона кілька хвилин. Після завершення слід від'єднати пристрій від комп'ютера і перевірити його роботу. В першу чергу зверніть увагу на визначення сімки.

Збій в загальних налаштуваннях айфона

Дуже часто буває так, що смартфони компанії Apple перестають бачити сімку через банальний збій в налаштуваннях. Розв'язати цю проблему легко - необхідно скинути настройки, і тоді мобільний зв'язок почне працювати коректно. Робиться це в такий спосіб:

 • перезавантажуємо пристрій;
 • заходимо в "Налаштування";
 • відкриваємо вкладку "Основні";
 • знаходимо розділ "Скинути налаштування мережі" і натискаємо "Ок".

Висновок: що робити якщо немає мережі на айфоні?

На питання, що робити якщо немає мережі на айфоні ми рекомендуємо виконати наступні кроки:

айфон лежить

 • переконайтеся, що ви перебуваєте в зоні роботи вашого мобільного оператора;
 • поновіть систему гаджета до останньої версії;
 • включите і через секунд п'ятнадцять вимкніть режим "У літаку";
 • перезавантажте Айфон;
 • оновити параметри оператора мобільного зв'язку;
 • перевірити сімку на наявність механічних пошкоджень;
 • замініть застарілу сімку на нову.

Ці прості правила допоможуть вам вчасно знайти причину неполадки та усунути її. У більшості випадків відремонтувати гаджет можна самостійно. Але бувають і такі випадки, коли в ремонті iPhone, якщо він не ловить мережу, зможуть допомогти тільки фахівці.

Вам може бути цікаво: Як перенести контакти з Андроїд на Айфон

Ваша оцінка: