Я шукаю...

Що вміє камера - перископ і навіщо вона потрібна в iPhone

Камера iPhone

Саме компанія Apple стала найпершою на світовій арені, хто запропонував iPhone з подвійною камерою, вона не дуже поспішала збільшувати їх кількість надалі. Схаменулися вони лише у 2019 році, коли конкурентні фірми щосили займалися випуском п'ятикамерних апаратів, вони удосконалили iPhone третім модулем з максимально широким кутом огляду.

Через рік до них приєднався ще один безперечний лідер. Стверджувати, що це повноцінна багатофункціональна камера досить важко. Але сам факт того, що він стоїть поруч у більшості покупців все-таки допомагає йому бути якісною камерою. Проте ніяких важливих апаратних змін, які б могли суттєво змінити якість знімання не було. Правда чекати залишилося зовсім трохи.

iPhone ніколи не був в топі рейтингу DxOMark, це ніяк не заважає користувачам вважати їх самими якісними й справжніми камерфонами. В основному вистачає і того, щоб ПО було правильно побудовано і якісно користувалося доступним апаратним забезпеченням.

Якщо цікава тема інновацій, то можете прочитати статтю про lidar scanner.

В цьому році Apple дає старт наймасштабнішим змінам камер своїх телефонів. За словами одного відомого аналітика - Мінг-Чи Куо, найважливіші зміни відбудуться у 2024 році, коли камера перейде на повне використання unibody-камер. Якщо виражатися простими фразами, то планується скорочення кількості деталей у всіх модулях, з'єднавши більшість з них між собою. Це дозволить:

  • Суттєво зменшити габарити камери;
  • Зробити ці самі габарити набагато міцніше;
  • Зменшити ризик їх ламання.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Оновлення камери в iPhone

7-лінзові камери для iPhone вийдуть у 2024 році. Завдяки впровадженню unibody-камер, істотно збільшується кількість лінз, які використовують під час їх виготовлення. У нинішній час їх цілих п'ять. Дану систему компанія Apple стала використовувати починаючи з 2011 року.

Зрозуміло, що з того часу матриця і всі інші компоненти, які формують фотографічний модуль, дуже посунулася вперед, при цьому кількість лінз залишилася колишньою. Проте вже у 2024 році в iPhone стануть встановлювати 7-лінзову камеру. Все це відбудеться коштом зменшення габаритів модулів і поліпшення цілісної конструкції, в якій кількість окремих компонентів буде зведено практично до нуля.

Apple завжди приділяло велику увагу саме програмному забезпеченню камери, а апаратну основу навпаки не змінювало дуже багато років. В принципі це було і не потрібно оскільки фотографії в будь-який час доби отримувалися по-справжньому прекрасними.

Крім того, що компанія Apple збільшує кількість різноманітних об'єктів, вони прийняли рішення почати встановлювати в iPhone перископічних камер. Не хвилюйтеся, вона не буде виїжджати з корпусу смартфона, як це відбувається у камери Android смартфонів.

Саме перископічним буде її внутрішнє наповнення - компоненти з яких вона складатиметься будуть розташовуватися, так скажемо буквою «Г». Для такого внутрішнього наповнення її будуть конструювати в так званій системі дзеркал для відбивання. Завдяки такій конструкції камеру можна буде розташовувати не перпендикулярно задній кришці, а паралельно - це допоможе зменшити простір і товщину самої камери.

Що таке камера перископ

Візуально перископічна камера схожа на букву «Г». Такі камери цілком успішно використовуються різними виробниками смартфонів. Наприклад, такий пристрій є в цілій лінійці Galaxy. Завдяки їм Samsung може забезпечити смартфон функцією оптичного наближення картинки без втрати прекрасної якості.

Можна зі стовідсотковою впевненістю сказати, що перехід до перископічних камер, точно також буде зберігати якість зображення. Зараз найбільше наближення - це 3-х, а завдяки перископу зможе збільшитися відразу до 10-х.

Якщо в компанії Apple існують спеціальні технології з'єднання різноманітних елементів камер, було б чудово якби вони змогли об'єднати різноманітні модулі. Від ширококутної камери можна було б спокійно відмовитися назовсім.

Хто не знає, то в iPhone 2021 року теж чекають маленькі зміни, тільки відноситися вони будуть зовсім не до основної, а більше до фронтальної камери. За словами все того ж аналітика, в планах Apple замінити 5-лінзовий модуль в передній частині на 6-лінзовий, і повністю прибрати скло на користь пластика.

Можете бути спокійними, на якість це не вплине жодним чином, зате дозволить істотно зменшити витрати на виготовлення. Також зменшиться розмір датчика для розпізнавання осіб, адже пластик набагато пластичніше на відміну від скла. Так що зовсім скоро камери в iPhone стануть тільки краще, сучасніше і якісніше.

Компанія Apple не найперша, яка вирішила застосовувати перископічні технології. Як і з усіма іншими функціями телефону, навіть якщо Apple не стануть першопрохідцями, попри це зможуть зробити справжнісінький фурор, коли їх смартфони з перископічними камерами вийдуть на сучасний ринок. Можна зі стовідсотковою впевненістю сказати, що дана функція стане дуже і дуже потрібною.

Додатково рекомендуємо почитати про налаштування нового IPAD або IPHONE для дитини.

Переваги камери-перископ

Камера перископ має цілий ряд переваг:

  • Збільшення якості зображення;
  • Можливість знімати з 5 або 10 кратним оптичним збільшенням;
  • Прекрасна якість фотографій в майже повній темряві.

Висновок тільки один. Камера-перископ в iPhone - це безсумнівно найкраще оновлення, яке допоможе поліпшити якість зображення. Воно буде виходити ще якісніше і яскравіше, а головне, що навіть при поганому освітленні фото виходять просто чудовими. Так що камера перископ - це тільки на краще. Вона допоможе залучити до смартфонів ще більшу популярність, а головне його пристрій стане ще якіснішим.

Ваша оцінка: