Я шукаю...

Як налаштувати новий iPhone або iPad для дитини: безпека онлайн

дитина й айфон

Кожен батько розуміє, наскільки важливо захистити свою неповнолітню дитину від вільного доступу до інтернету. Небажаний контент на сторінках соціальних мереж може негативно вплинути на психіку, травмуючи її. Тому, логічним буде запитання - чи потрібен новий iPhone дитині? Який вік є відповідним для покупки техніки Apple? Що краще iPhone або iPad?

Якщо ви для себе визначили, що вашій дитині все ж потрібен Айфон, але ви б все одно хотіли захистити його від поганих речей в Інтернеті, то рекомендуємо прочитати цю статтю. Не має значення, якою моделлю телефону ви порадуєте своє чадо: Iphone 6S або Iphone 12. Головне, щоб вони мали актуальну підтримку компанії Apple, тобто мали регулярні оновлення операційної системи.

У разі, коли ви вирішили налаштувати новий iPhone або iPad для дитини, точніше для його безпечного використання, необхідно знати - ніяких додаткових забезпечень не потрібно. Всі функції, які допоможуть привести дану процедуру в дію, успішно надані розробниками в «Екранний час».

Варто пояснити, що дана функція існує не тільки для допомоги у використанні айфона, але і допомагає встановлювати певні обмеження для дітей. Тобто, розробники подбали про те, щоб батьки могли контролювати доступ до сайтів для дорослих, музики з нецензурними словами і т.д. Поговоримо про це детальніше.

Функція «Екранний час» в телефоні дитини

В першу чергу, потрібно подбати про те, щоб дана система була включена. Так ви зможете обмежити чаду доступ до небезпечного контенту. Так само можна підключити годинник «У спокої». По суті, це щось на зразок функції «Не турбувати», яка призначена заглушати повідомлення, що, в свою чергу, дозволить дитині менше звертати уваги на смартфон. Однак, дана функція так само забороняє користуватися багатьма додатками після певного встановленого часу. Це дозволить дитині не сидіти в телефоні до ночі і вчасно лягати спати.

Не можна не згадати про функції «Ліміти додатків», так як вона обмежує софт в конкретному, встановленому вами, проміжку часу. Наприклад, батьки можуть виставити ліміт для відвідування соціальних мереж - два або три години на добу. Змінити проміжок вже встановленого часу можливо - для цього потрібно ввести спеціальний код, який і захистить цю функцію від спроби поміняти час. Встановити його доведеться разі, якщо вибрано «Ліміт додатків». Не потрібно напружуватися і вигадувати складні паролі з різними комбінаціями великих і малих літер і цифр. Краще застосуєте класичні паролі з чотиризначними цифрами. Діти навряд чи будуть ламати голову, і намагатися його зламати.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть пункт «Екранний час»;
 2. Натисніть кнопку «Включити екранний час»;
 3. Дотримуйтесь інструкцій;
 4. Виберіть варіант «Це iPhone моєї дитини»

Обмежити конфіденційність контенту

Після того, як ви активували функцію екранного часу, необхідно перейти до обмежень певного небажаного контенту. Тільки вам вирішувати, потребує ваша дитина в такому контролі чи ні. Немає сенсу якось обмежувати своє чадо в інформації, якщо він все одно може її знайти в групах меседжер або соціальних мережах.

Налаштувати функцію:

 1. Вибрати «Налаштування» і клікнути на «Екранний час»;
 2. Знайти розділ «Контент і конфіденційність»;
 3. Активувати його за допомогою перемикача;

Обмежити покупки в магазинах App Store і iTunes

Єдиний безпечний спосіб встановити додатки на iPhone без вірусів - це офіційний магазин App Store. Якщо ви не горите бажанням, щоб ваші діти без дозволу скачували всякі програми, то цю можливість так само можна відключити. Нехай модератори магазину намагаються ретельно стежити за тим, які програми там є, розробники додатків все одно примудряються залити свої розробки. І там може бути той контент, від якого ви намагаєтеся захистити дитину, щоб не травмувати його психіку.

Тут так само можна відключати випадкові або спеціальні видалення програм зі смартфона. Є можливість відключити функцію вбудованих покупок усередині ігор і додатків.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і зайдіть в «Екранний час»;
 2. Знайдіть пункт «Контент і конфіденційність»;
 3. У пункті «Покупки в App Store / iTunes» необхідно вказати потрібні параметри

Заборона користуватися вбудованими додатками

Розробники iPhone надали можливість контролювати використання багатьох стандартних вбудованих програм. Тепер дитина не зможе відкрити браузер Safari, слухати подкасти в додатку або фотографувати через «Камеру». Подкасти, в більшості своїй, мають дорослі теми для розмов, які дитині можуть нашкодити.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрити «Налаштування» і зайти в «Екранний час»;
 2. Вибрати пункт «Контент і конфіденційність»;
 3. Знайти пункт "Дозволені додатки» і вибрати необхідне

Обмежити доступ до ненормативної інформації

Тепер батьки можуть самі вибрати: обмежити додаток повністю або ж обмежити і контент, який знаходиться в даних програмах. Йдеться про подкастах, фільмах, книгах, музиці і т.д., де може бути нецензурна лексика. Наприклад, Apple Music може відключати аудиодорожки з матами.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть «Екранний час»;
 2. Пункт «Контент і конфіденційність», далі «Обмеження контенту»;
 3. Виберіть необхідні пункти для «Дозволений контент магазину»

Блокування небажаних сайтів в мережі

Ви зможете захистити своє чадо від небажаного контенту на сайтах в браузері. Це буде працювати тільки в разі повного видалення інших програм-браузерів і обмеження можливості їх установки в App Store. Можна знайти і підключити вбудований фільтр сайтів 18+. Є так само «білий список» сайтів, які дозволені для відвідування - їх потрібно вбити в програму самостійно. Тобто, щоб дитина заходив тільки на конкретні сторінки і сайти, потрібно внести їх в це меню. Це не захистить дітей повністю від відвідин всіх сайтів з маркою 18+, але знизить ризик.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть «Екранний час»;
 2. Пункт «Контент і конфіденційність», далі «Обмеження контенту»;
 3. Вибрати потрібне в розділі «Веб контент»

Siri і небажані результати - як приховати

Ще одним нестандартним джерелом небажаного контенту, про який дуже часто забувають, є голосовий асистент Siri. При запиті, асистент знайде в мережі будь-яку необхідну інформацію, яка далеко не завжди буває цензурної і з безпечним наповненням.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть «Екранний час»;
 2. Пункт «Контент і конфіденційність», далі «Обмеження контенту»;
 3. Вибрати потрібне в розділі «Siri»

Контроль сервісу Game Center

Game Center є комбінованим засобом комунікації, яке працює в більшості ігор для смартфонів. З його допомогою ми, може додавати друзів для спілкування і спільних змагань. Звучить досить цікаво, та й ось прекрасна можливість соціалізувати дитину. Однак, в більшості випадків, ком'юніті в даній програмі токсична і озлоблені, що може нанести дитині травму, подарувати комплекси або довести до сліз.

Але, більшість ігор відмовляються від даного сервісу, віддаючи перевагу своїм внутрішнім способам комунікації між гравцями. І в таких випадках, системи в іграх просто не залежать від обмежень і контролю «Екранного часу». Простежити за цим можна тільки, безпосередньо всередині того чи іншого додатка.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть «Екранний час»;
 2. Пункт «Контент і конфіденційність», далі «Обмеження контенту»;
 3. Вибрати потрібне в розділі «Game Center»

Заборона зміни налаштувань конфіденційності

Функції даного розділу існують, щоб допомогти обмежити будь-які спроби змінити налаштування доступу встановлених раніше програм в доповненні до стандартних можливостей того ж мікрофона, геолокації і т.д.

Багато додатків запитують доступ до розпізнавання вашого місця розташування. Однак, це буде функціонувати тільки якщо через «Налаштування» - «Конфіденційність» - «Служби геолокації» дано дозвіл на відстеження. «Екранний час» знову може врятувати становище, а точніше обмежити можливість змінювати щось в настройках. Таким чином, чадо не зможе вирішувати те, що не потрібно.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть «Екранний час»;
 2. Пункт «Контент і конфіденційність»;
 3. Натиснути дозвіл на зміну налаштувань в пункті «Конфіденційність»
   

Відключити зміна додаткових налаштувань

Важливою функцією даного розділу є можливість міняти «Код-пароль», щоб отримати доступ до iPhone. В інтернеті багато інформації про те, як дітвора може встановити якийсь новий пароль і забути його. Після такого, отримати доступ до айфону представляється можливим тільки після повноцінного скидання, що призведе до втрати всіх даних.

Налаштувати функцію:

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть «Екранний час»;
 2. Пункт «Контент і конфіденційність»;
 3. Натиснути дозвіл на зміну налаштувань в пункті «Дозвіл змін»

Обмеження для комунікації

Одним з важливих моментів в житті дітей є здорове спілкування з однолітками. Саме тому багато батьків спантеличені контролем, з ким же спілкується їх чадо? Можна призначити обмеження на Телефон, Повідомлення і т.д.

Так, дитина не буде зловживати тривалими розмовами з товаришами, і уроки будуть виконані в строк. До того ж, зараз в інтернеті орудує досить багато шахраїв, які використовують повідомлення і дзвінки з метою отримати незаконну вигоду. Існують зловмисники, які за допомогою звичайних дзвінків на смартфон розводять на гроші. Або ж, якщо передзвонити на незнайомий номер, який дзвонив раніше, то з рахунку пропаде вся сума.

Налаштувати функцію:

 1. Зайти в «Налаштування» і перейти в «Екранний час»;
 2. Знайти «Обмеження спілкування» і вибрати з ким дитина зможе спілкуватися, не дивлячись на включену функцію режиму «Спокою»

Додатки без обмежень

Все той же «Екранний час» допоможе вибрати програми, якими дитина зможе користуватися навіть в режимі «в спокої» і т.д. Це може бути Телефон, Повідомлення та інше, що дозволить дитині вільно спілкуватися з батьками, родичами.

Налаштувати функцію:

 1. «Налаштування», вибрати пункт «Екранний час»;
 2. Вибрати пункт "Дозволені завжди» і вибрати ті програми, які можна буде використовувати без обмежень

Налаштування «Сімейного доступу»

Не потрібно тішити себе ілюзіями і сподіватися, що ви зможете повноцінно захистити дитину від небажаного контенту в Інтернеті. Поступово, чадо буде знаходити різні небезпеки і травмуючі новини. Однак, всі пункти даної статті допоможуть знизити ймовірність того, що ваше чудо побачить заборонені матеріали, потрапить в халепу і т.д.

Ви так само можете самостійно підключити родичів і дітей до «Сімейного доступу». Таким чином, всі отримають доступ до купленим програмами, музиці, фільмотеці і т.д. Звичайно, від цього iPhone дитини не стане безпечним місцем, але так можна заощадити на покупках і підключити функцію контролю переміщення через програму Локатор.

Налаштувати функцію:

 1. Зайти в розділ «Налаштування» і знайти «Apple ID»;
 2. Знайти функцію «Сімейного доступу» і активувати її, використовуючи всі надані настройки

Ваша оцінка: