Я шукаю...

Що таке LiDAR Scanner?

Сканер Lidar

Що таке LiDAR Scanner ?

Концепція LiDAR існує з 1960-х років. Коротше кажучи, технологія дозволяє сканувати та картографувати навколишнє середовище, випускаючи лазерні промені, а потім визначаючи час, як швидко вони повертаються. Трохи схоже на те, як кажани "бачать" зі звуковими хвилями, лише з лазерами - що робить його навіть крутішим за Батаранг Бетмена. Яку кількість циклів батареї можна вважати нормальною?

Як і більшість футуристичних технологій, він розпочав своє життя як військовий інструмент на літаках, перш ніж став більш відомим як система, що дозволила місії Apollo 15 картографувати поверхню Місяця.

Зовсім недавно LiDAR (також відомий як lidar) був помічений на самохідних автомобілях, де він допомагає виявляти такі об'єкти, як велосипедисти та пішоходи. Можливо, ви також мимоволі зіткнулися з технологією у вакуумному роботі.

Система Лідар

Але саме за останні пару років можливості LiDAR справді відкрились. Коли системи стають меншими, дешевшими та точнішими, вони стали життєздатними доповненнями до мобільних пристроїв, які вже мають такі речі, як потужні процесори та GPS - планшети та телефони.

Звичайно, не всі системи LiDAR створені однаково. До недавнього часу найпоширеніші типи будували тривимірні карти навколишнього середовища, фізично підмітаючи подібним чином до радіолокаційної тарілки.

Це, очевидно, не скоротить його на мобільних пристроях, тому новіші системи LiDAR, включаючи 3D-датчики часу прольоту (ToF), які можна побачити на багатьох смартфонах, - це твердотільні справи без рухомих частин. Але яка різниця між датчиком часу польоту та `` сканером '' LiDAR, який ми, найчастіше, побачимо на iPhone 12?

Чим відрізняється Apple сканери LiDAR ?

Можливо, ви вже були знайомі з датчиками часу польоту (ToF), які бачили на багатьох телефонах Android - вони допомагають їм відчути глибину сцени та імітують ефект боке більших камер.

Але система LiDAR, яка використовується в iPhone 12 Pro та iPad Pro 2020, обіцяє вийти за рамки цього. Це тому, що це сканер LiDAR, а не `` безсканерні '' системи, що зустрічаються на смартфонах до цього часу. 

Останні використовують один імпульс інфрачервоного світла для створення своїх тривимірних карт, але скануюча система LiDAR запускає потік лазерних імпульсів на різних ділянках сцени протягом короткого періоду часу. 

Це приносить дві основні переваги - покращений діапазон до п’яти метрів та краща «оклюзія» об’єкта, тобто вигляд віртуальних об’єктів, що зникають за реальними, як дерева.

Вражає, це теж швидкий процес, але ця швидкість дійсно можлива лише за допомогою новітніх мобільних процесорів. 

Як заявляла Apple під час запуску iPad Pro 2020, дані сканера LiDAR подрібнюються разом із даними камер та датчика руху, а потім "покращуються алгоритмами комп'ютерного зору на A12Z Bionic для більш детального розуміння сцени". Іншими словами, багато чого відбувається, щоб зробити його безперервним. Чому не чути співрозмовника по телефону, дізнавайтесь як вирішити це питання.

Але хоча процесор A14 Bionic iPhone 12 пропонує хорошу підтримку сканера LiDAR від Apple, у самому сканері також є багато можливостей для вдосконалення.  

Як зазначає публікація в блозі розробника програми Halide camera , зараз дані про глибину iPad Pro просто не пропонують роздільної здатності, необхідної для деяких програм, таких як детальне 3D-сканування або навіть портретний режим.  

Сканер Lidar

Це означає, що сканер LiDAR для iPad Pro розроблений більше для просторих додатків, таких як ігри або переміщення навколо AR-меблів в додатку IKEA Place. На даний момент це не дозволяє 3D-сканувати об’єкти з більшою точністю, ніж інші методи, такі як фотограметрія, яка натомість поєднує в собі фотографії з високою роздільною здатністю RGB, зроблені з різних точок зору.

Не було б чудово, якби ці сітки сканерів LiDAR могли поєднуватися з типом роздільної здатності та текстур, які бачать камери RGB або Face ID? Це ідеал, але ми ще не зовсім там - ми не отримали повного, поглибленого погляду на iPhone 12 Pro, але ми також не впевнені, що він може це зробити.

Що може дозволити сканер LiDAR на iPhone 12?

Тож тепер ми знаємо, що сканер LiDAR для iPad Pro найкраще працює у масштабах кімнати, які речі він може робити на iPhone 12? Для пересічної людини основними є два AR-ігри та AR-покупки.

Apple переглянула декілька програм для LiDAR, які зручно випускатимуться "пізніше цього року" (зручно після запуску iPhone 12), і одна з найцікавіших - гра Hot Lava.

Пригодницька гра від першої особи для iOS та ПК, Hot Lava матиме новий `` AR-режим '' наприкінці 2020 року, який спирається на датчик LiDAR від Apple, щоб принести свої розплавлені річки у вашу вітальню. 

Поки що демонстрація не настільки вражаюча, як ми сподівались - більшість об’єктів, навколо яких стрибає ваш персонаж, є ігровими візуалізаціями, а не вашими власними меблями, але ще є час на її розробку.

Звичайно, будь-яка згадка про AR-ігри нагадує Pokemon Go, єдиний справжній хіт доповненої реальності. Цікаво, що виробник гри Niantic, схоже, прокладає свій власний AR-шлях, а не покладається на технології Apple. Нещодавно компанія анонсувала нову функцію "змішування реальності" для Pokemon Go - яка дозволяє персонажам реалістично ховатися за реальними об'єктами, такими як дерева, і розкрила придбання компанії з просторових 3D-відображень під назвою 6D.ai. 

Це показує, що AR-ігри наступного покоління не обов'язково будуть пов'язані з технологією Apple на базі LiDAR або платформою ARKit, але iPhone 12 повинен, принаймні, дати вам місце біля кільця для спостереження за тим, як розгортається битва AR.

Але зрештою, прихід LiDAR на iPhone 12 Pro значно збільшить кількість додатків, які використовують цю технологію - і це може змінити гру для камери iPhone.

Додатки зі сканером Лідар

Але як щодо неігрового досвіду для датчика LiDAR? Поки що найбільш поліровані, здається, базуються на дизайні інтер’єру. Наприклад, додаток IKEA Place дозволяє вам переміщатися по віртуальних меблях у вашій вітальні, як у реальній версії The Sims.

Але хоча покращене розміщення і оклюзія iPhone 12 Pro (або можливість приховувати віртуальні об’єкти за реальними) корисні, це все одно не нове використання для сканера LiDAR.

І все-таки, хоча ця технологія на сьогодні є більш корисною для дизайнерів САПР та медичних працівників (якщо у вас iPad Pro, перегляньте вражаючий додаток Complete Anatomy), у наступному році все ще є багато місця для творчості та сюрпризів.

Як показує доказовий додаток Esper від Halide, сенсор LiDAR може допомогти розробникам додатків винайти нові креативні форми, які виходять за рамки традиційної фотографії та відео.  

Тим часом справедливо сказати, що сканер LiDAR на iPad Pro та iPhone 12 Pro спочатку буде там, щоб вразити розробників, а не фанатів технологій. Дізнайтеся також, що робити, якщо гасне екран телефону.

Ви отримаєте можливість випробувати майбутнє на пристроях, обладнаних LiDAR, але справжній стрибок повинен відбутися, коли ці датчики та програми з’являться на окулярах Apple. 

Навіщо телефону ця функція?

Напередодні випуску нових iPhone з функцією Лідар, розробники опублікували відео, в якому намагалися обговорити деякі додаткові функції, котрі стануть доступні власникам телефонів. Так, було наголошено, що, ввімкнувши LiDAR CA, камера буде здатна розпізнати об’єкти на задньому і передньому планах між декількома (двома-трьома) фонами при автофокусуванні. Різні Лідари працюють на різній відстані. Для зазначених телефонів максимально прийнятною відстанню є 5 м. Так сканер буде працювати найефективніше, отже цифрова карта простору буде відтворюватися дуже якісно.

Окрім цього, Лідар стане в пригоді тим, хто полюбляє портретні зйомки. Завдяки функції фокусування в середовищі з недостатнім освітленням фото буде максимально якісним. Як заявляє розробник, швидкість фокусування з Лідаром збільшиться в шість разів!

Отже, підбиваючи підсумки, можна зробити висновок, що доля смартфона Лідар стане в пригоді щонайменше для трьох цілей:

  • розпізнавання облич;
  • робота з доповненою реальністю;
  • портретна зйомка.

Давайте детальніше розглянемо кожну з цих можливостей.

Розпізнавання обличчя

Чи не єдиний «мінус» Лідара для цієї функції полягає в тому, що розробники розташували його на задній панелі. Отже, цілковито логічно буде припустити, що використовувати його можна не конкретно для фотозйомки, а лише як додатковий інструмент камери.

Доповнена реальність

Це окрема тема для Apple, вони пишаються можливістю роботи телефонів в доповненій реальності. А Лідар тільки покращить цю функцію і допоможе втілювати найсміливіші рішення. AR-об’єкти зможуть працювати з оточуючим простором, враховувати перешкоди й при цьому не «провалюватися» в текстури. 

Айфони дуже добре розміщують віртуальні об’єкти, створюючи враження, що вони цілковито матеріальні. Єдине, що здатен покращити Лідар в цьому плані – заміри за допомогою прикладної програми «Лінійка». Такі вимірювання стануть більш точними.

Покращення портретів

На цей час це найімовірніший сценарій використання Лідару, якщо йдеться про масове використання. Завдяки здатності розпізнавати тривимірні об’єкти, з допомогою Лідару можна досягти природного і, головне, правильного, ефекту розмиття.

ТОП 5 програм для використання LiDAR

Звичайно, з виходом нових телефонів розробники почали міркувати про програми, які можливо «заточити» під Лідар. І, треба сказати, в них це непогано вийшло. Таких програм існує сьогодні доволі багато.

«Рулетка». Допомагає швидко і якісно виміряти зріст людини. Ця програма визначає розміри об’єктів за допомогою доповненої реальності, саме з нею працює і Лідар. Достатньо навести камеру телефону на людину, і програма водночас видасть параметри її зросту. Цікаво те, що працює це навіть, якщо об’єкт сидить.

RoomScan LiDAR. Програма призначена для того, щоб створювати поверхові плани будівлі. Результати й можливості дуже дивують, адже за допомогою програми з Лідаром можна створити 3D план і запланувати ремонтні роботи.

Ще одна програма, робота якої схожа на попередню. Особливо в пригоді стане дизайнерам, а також тим домовласникам, які поставили собі питання здійснення ремонту. Відскануйте простір і створіть власний дизайн приміщення. Перевага програми в тому, що вона пропонує більшу кількість інструментів, за допомогою яких можна перенести об’єкти з тривимірного у двовимірний простір.

AR COPY & PASTE. Виходячи з назви програми, стає зрозумілим, що вона призначена для копіювання і вставляння предметів. За допомогою Лідару ці предмети можна просто перетворити в тривимірні. Програма працює тільки на iPhone 12 Pro та iPad Pro. Просто відскануйте об’єкт чи скопіюйте в інший вимір через доповнену реальність. Результати вражають!

Hello How Low. Ця програма створена для відеороликів. Ви легко створите цікаві ефекти, пов’язані з доповненою реальністю. Лідар визначить обриси людини чи об’єкта і дозволить вставити його в будь-який фон. Результати неординарні, незвичні й цікаві.

 

Отже, якщо вам дійсно цікаві можливості Лідару, телефон, оснащений цією функцією – саме те що вам потрібно.

Ваша оцінка: