Я шукаю...

Не видаляються додатки на iPhone – що робити

компанія епл

Завантаживши непотрібний додаток, користувачі з часом видаляють його. Це може бути гра, що вже набридла, технічний додаток, який з часом застаріває та стає непотрібним. Коли доходить справа до його видалення з телефону, деякі користувачі стикаються з очевидною проблемою: додаток неможливо видалити. Чи може бути, що, встановлюючи гру на короткий проміжок часу, вона залишиться в пам'яті телефону назавжди?

Звичайно ж, ні. Іноді користувачі забороняють видалення додатків своїми руками, навіть не підозрюючи про це. Наприклад, нещодавно трапилась одна історія, за підсумком якої сотні тисяч користувачів продукції Apple потрапили в пастку.

Компанії-конкуренти часто підкидають неправдиві новини, щоб зіпсувати імідж Apple. Так, на початку 2021 року раптово в мережі з'явилася новина про те, що виробник всесвітньо відомих телефонів і макбуків буде видаляти додаток Telegram з пристроїв користувачів.

іконки додатків

Причиною таких новин ставали абсолютно різні події, їм приписувалися політичні підтексти, користувачів мотивували видаляти додаток власноруч. Через кілька днів блогери, користувачі з активною аудиторією в соціальних мережах, а також великі телеграм-канали почали поширювати детальну інструкцію. У ній вказувалися дії, які необхідно виконати, щоб врятувати месенджер від фейкових нападів компанії Apple.

На жаль, багато користувачів захопилися цією темою та подумали, що таке дійсно можливо. Сотні, тисячі людей завантажили цю саму інструкцію та дотримувалися всіх її вказівок, вважаючи, що тепер повністю захистили свої смартфони від впливу материнської компанії.

Як і очікувалося, вся ця інструкція – фейк. Apple – найбільша корпорація, яка виробляє лінійку мобільної та комп'ютерної преміальної техніки. Їхня продукція реалізується в багатьох країнах Європи, має величезну популярність в Америці. Псувати собі репутацію та зазнавати мільйонних збитків, проникаючи в персональні пристрої клієнтів, вони б не стали без дійсно вагомих причин.

Виходить, що користувачі самі ускладнили своє життя і своїми ж руками заборонили видалення додатків на персональних пристроях.

Читайте також: Як Apple Music збирається допомагати людям з порушеннями мовленнєвої діяльності

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Інструкція про захист айфона

Покрокове керівництво про те, як захистити телефон і всю інформацію в ньому від «злісних рук» великої корпорації, виглядала наступним чином:

два айфони в руці

 • потрібно було зайти в налаштування;
 • вибрати «екранний час»;
 • далі «контент і конфіденційність»;
 • «покупки»;
 • «видалення додатків»;
 • поставити галочку навпроти пункту «ні».

Дуже велика кількість користувачів слідувала даним вказівкам, думаючи, що після цього їхні телефони стали захищені, й додаткам нічого не загрожує. Однак це не зовсім так. Дана послідовність дій призначена для того, щоб заборонити видаляти додатки користувачу, але ніяк не компанії-виробнику.

Призначення опції

Ця функція була задумана компанією Apple як інструмент батьківського контролю. Опція допомагає відстежувати, які доповнення для використання встановила на свій гаджет дитина, адже після установки вона не зможе їх видалити.

Більшість користувачів не стали розбиратися в даній тематиці, просто сліпо наслідували інструкцію. Після того як обговорення теми припинилося, і вона стала не актуальна, всі забули про вчинені маніпуляції, практично ніхто не подумав про те, щоб повернути всі налаштування назад.

Це призвело до того, що почалися масові скарги клієнтів про неможливість видалити старі або непотрібні програми з телефону. Люди почали звертатися в технічну підтримку Apple, просити роз'яснень, і всі отримували одну й ту ж відповідь, що надходила від різних консультантів і фахівців сервісних центрів.

видалення додатків

Неважко було здогадатися, що потрібно ще раз виконати всі пункти, зазначені в інструкції, тільки на цей раз в останньому пункті вибрати «так», тобто дозволити видалення додатків і прибрати обмеження на їх деінсталяцію. Після цього налаштування поверталися до вихідних, і клієнти знову могли користуватися всім функціоналом свого айфона.

Завжди запам'ятовуйте, які саме маніпуляції ви здійснювали зі своїм смартфоном, і, якщо в ньому перестають працювати будь-які опції, постарайтеся повернути стандартні налаштування.

Якщо у вас не видаляються додатки з телефону, обов'язково відрегулюйте налаштування, перевірте їх за інструкцією, описаною вище.

Чи може компанія контролювати видалення додатків?

Точної відповіді на це питання немає, оскільки така велика корпорація дійсно може мати інструменти для дистанційного керування айфонами, іншими продуктами своєї лінійки. Однак за весь період існування Apple вони ще жодного разу не застосовувалися до клієнтів.

У керівників і модераторів є можливість видаляти доповнення з AppStore, що вони неодноразово робили. Причин може бути декілька:

 • розробники запустили додаток, що не має ліцензії;
 • застосовуються шахрайські схеми;
 • поширюються віруси;
 • програма не відповідає заявленому опису;
 • Apple могла розірвати домовленості з розробниками або їх термін дії закінчився;
 • порушені правила, згідно з якими діє маркетплейс;
 • порушені закони про захист персональних даних користувачів.

У такому випадку, якщо додаток перестає діяти, він дійсно може перестати працювати й на вашому пристрої, оскільки сервера заблоковані або відключені. Однак видалити файли з телефону може тільки людина, вручну.

Висновки

Якщо додатки з вашого пристрою не видаляються стандартним шляхом, то необхідно ретельно вивчити налаштування. Спробуйте скинути установки до стандартних. Це відкине систему назад в часі, вона перезавантажиться і буде працювати «з чистого аркуша». Якщо ж будь-які маніпуляції не допомагають усунути несправність, зверніться в сервісний центр або до програмних фахівців, які розберуться в першопричині помилки.

айфон у ванній

Вам також може бути цікаво: Як заощадити кошти на підписці за допомогою Apple One

Ваша оцінка: