Я шукаю...

Програми для монтування та редагування відео. Софт для монтажерів

Програми для монтування та редагування відео

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Програми для монтування відео, які варто звантажити новачкам

Перед тим як братися за освоєння серйозних утиліт, краще почати з програм для монтування, які можна звантажити з будь-яким рівнем навичок.

Програми для монтування та редагування відео

До того ж не потрібно встановлювати професійний софт, якщо ви збираєтеся просто нарізати відео або накласти на нього звуковий ряд. Іноді для таких маніпуляцій можна використати опції, вбудовані у ваш девайс. Проте якщо їх немає, ми розповімо про відповідні застосунки.

Фотографії

Це безплатна утиліта, вбудована в операційну систему Windows. Раніше замість неї в пакет редагування входила програма Windows Movie Maker. Вона була доволі простою у використанні, проте згодом Microsoft вирішили її прибрати. Усі її функції були переміщені в додаток «Фотографії» разом з появою Windows 10. Інструментарій застосунку залишився настільки ж простим. Тут можна створювати компіляції, додавати треки, застосовувати обмежену кількість простеньких фільтрів та навіть додавати у відео тривимірні ефекти.

iMovie

Безплатна програма, призначена для операційної системи iOS. Якщо вам подобається OS X від Apple, рекомендуємо спробувати відредагувати відео в iMovie. Остання програма має простіший та обмеженіший функціонал, ніж Final Cut Pro X, але задовольнить базові користувацькі потреби. Програма працює швидко та надійно на всіх актуальних версіях комп’ютерів Mac.

Програми для монтування та редагування відео

Варто прочитати: Компанія Apple вирішила видалити з MacBook функцію Touch Bar, але перенести її в iPhone

YouTube

До найкращих утиліт для новачків можна віднести й стандартний редактор YouTube, який працює в онлайн-режимі. Якщо вам необхідно завантажити відео на цей хостинг, ви зможете його відредагувати безпосередньо в додатку. Усі перераховані програми цілком задовольняють базові потреби для монтування простого відео. Всі вони є безплатними та доволі простими в опануванні.

Редагування відео: програми для аматорів

Якщо вас не задовільняють утиліти вище, а ваш рівень монтажу вийшов за межі початківця, ознайомтеся з програмами для редагування відео середнього рівня. Вони є складнішими, ніж додатки для новачків, проте не вимагають надто потужного обладнання та мають оптимальну ціну.

Lightworks

Програма дозволяє редагувати відеофрагменти на різних операційних системах, тому є доступною на Windows, MacOS та Linux. Вона є безплатною та багатофункціональною, тому найкраще підходить для роботи з відео на аматорському рівні. Lightworks підтримує більшість актуальних відеоформатів та відтворення медіавмісту з різних каналів. Також він корисний для тих, хто працює в команді, адже тут є режим спільної роботи над проєктами. Окрім того, додаток пропонує понад 100 фільтрів та цілий перелік треків, які можна безплатно використати у своєму відео. Проте у програми є й негативні сторони: тут доволі заплутаний інтерфейс, у якому складно розібратися з першого разу та відсутній український переклад панелі команд.   

Програми для монтування та редагування відео

VSDC Free Video Editor

Ще один безплатний редактор з великим інструментарієм. Його функції дозволяють працювати з:

  • стабілізацією кадру
  • масками та ефектами
  • переходами та редагуванням відео

Якщо ви правильно налаштуєте профіль в VSDC Free Video Editor, то всі відредаговані відео зможуть автоматично завантажуватися у під’єднані соціальні мережі. Серед них: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter та Vimeo. Це доволі зручно, під час завантаження відео платформа сама обирає конкретний формат.

ВідеоСТУДІЯ

Ця утиліта є платним комплексом для редагування відео. У ній ви знайдете весь набір функцій, які потрібні для монтування відеоролика на аматорському рівні. Один з найголовніших плюсів ВідеоСТУДІЇ – зрозумілий інтерфейс, на якому можна швидко знайти всі потрібні функції. Через це освоїти програму вдасться навіть новачкам.

Movavi Video Suite

Велика користувацька база та кількість позитивних відгуків про цю програму вказує на те, що вона є однією з найкращих програм для обробки відео на аматорському рівні. Movavi Video Suite – напівпрофесійний редактор, у якому окрім набору стандартних функцій є ціла низка опцій для додаткової роботи з матеріалом.

Програми для монтування та редагування відео

Тут ви можете як обрізати чи скомпілювати відео, так і попрацювати з хромакеєм, покращити навички кольорокорекції й використати фільтри та переходи. Також тут доступний захват відео на різних носіях: від DVD до CD та VHS. Якщо вам потрібно виконати простий проєкт, ви можете скористатися функцією автоматичного створення нарізок та автозавантаження на відомі відеохостинги.

Редагування відео для YouTube на професійному рівні

Якщо ви займаєтеся редагуванням відео для хостингу YouTube, скоріш за все, у своєму блозі вам хочеться мати якісну та яскраву картинку. Для цього підійдуть професійні програми, на освоєння яких потрібно витратити трохи часу. Загалом професійний софт відрізняється можливістю якісно обробляти великі файли, які конвертуються у менші та зберігають всі вихідні тайм-коди. Такі формати називаються проксі. Професійним програмам важливо вміти експортувати EDL- та XML-файли для кращої роботи з об’ємними проєктами. Вони допомагають вашому «залізу» працювати без зависань, а після закінчення роботи отримувати відео необхідної якості.

Avid Media Composer

Програма є доволі популярною серед виробників серйозних фільмів. Саме цей софт використовували для монтування таких фільмів як «Аватар», «Залізна людина» та «Трансформер». У цій програмі можна знайти широкий інструментарій, який можна налаштувати будь-яким зручним чином.

Програми для монтування та редагування відео

Серед переваг програми варто виділити швидкість та виробничу здатність, а також можливість редагування дуже довгих фрагментів. Також тут можна програвати всі накладені елементи в режимі реального часу. На це не впливають жодні фактори, включаючи попередню обробку. Серед негативних характеристик програми знаходиться заплутаний інтерфейс та потреба в самостійному конвертуванні відео в потрібний формат перед початком роботи. Деякі користувачів вважають, що другий пункт робить вступний етап редагування задовгим. Нещодавно розробники порадували користувачів новою версією програми, у якій зробили інтерфейс менш заплутаним. Проте обернена сумісність з елементами в старій версії все-таки залишилась.

Adobe Premiere Pro

Програмою так само користуються розробники якісних фільмів, тому вона є доволі популярною і містить широкий функціонал. Утиліта не призначена для роботи з анімацією та тривимірними ефектами. Попри це, у комбінації з програмою After Effects тут можна досягти справді хорошого кінцевого результату. Adobe Premiere Pro використовували у створенні кінострічок «Дедпул» та «Зникла». Додаток відрізняється своїм зрозумілим інтерфейсом. Використання деяких інструментів можна опанувати за короткі терміни. Також до головних переваг можна віднести роботу з різними форматами та розширеннями відео в одному проєкті.

Програми для монтування та редагування відео

Спеціальні плагіни та повна взаємодія з іншою продукцією Adobe також значно спрощують експлуатацію програми. За допомогою After Effects та Audition можна створити субтитри, спецефекти та підкоригувати звук. Проте більшість користувачів відштовхують великі вимоги до пристрою, серед яких найчастіше їм не підходить обсяг оперативної пам’яті.

Final Cut від Apple

Наступна програма призначена для професійної роботи на оперативній системі macOS. Ця утиліта дала змогу з’явитися таким фільмам як «Люди Ікс: Початок. Росомаха», «Старим тут не місце» та «300 спартанців». Перша глобальна версія Final Cut Pro X з’явилася на ринку ще у 2011 році. З того часу в Apple не перестають випускати оновлення для кращої роботи програми. Стабільність робочого процесу та широкий набір інструментів для творчості – те, над чим регулярно працюють розробники. Нещодавно тут з’явилася можливість роботи з відео на 360 градусів та форматом віртуальної реальності.

Sony Vegas Pro

Професійна утиліта для монтажу, яка відрізняється своєю потужністю. Зазвичай її використовують для створення серіалів та інших медіа, які показують на телебаченні. Розробники намагаються робити все необхідне, щоб їхнє творіння якомога частіше оновлювалося та відповідало вимогам користувачів.

Програми для монтування та редагування відео

Проте попри інноваційні доповнення деякі юзери нарікають на повільну роботу та складний інтерфейс утиліти.

Pinnacle Studio

Ця утиліта не є дуже популярною, проте її все одно віднести до переліку функціональних та професійних застосунків для монтування. Серед переваг Pinnacle Studio можна виділити відносно високу швидкість роботи на будь-якій техніці. Це пов’язано з невисокими вимогами до апаратури та хорошим функціонуванням самої програми. Студії, що займаються виробництвом власних ефектів зазвичай використовують власне програмне забезпечення. Воно працює ефективно, тому що створюється для виконання конкретних задач. Один з прикладів такого ПЗ використовується у фільмі «Володар Перснів». Для екранізації батальних сцен з великою кількістю людей студія Weta Digital створила окрему утиліту «MASSIVE».

У всіх програмах простежуються значні відмінності, проте більшість режисерів та монтажерів професійного рівня вважають, що загалом всі утиліти такого типу однакові. Всі вони містять перелік схожих функцій, які необхідні, щоб змонтувати відео. Їхня популярність базується винятково на виборі користувачів та на тому, з яким інтерфейсом їм зручніше працювати. Якщо ви працюєте не наодинці, а з командою, то на вибір програми для монтування можуть вплинути й робочі традиції, які нікому не хочеться порушувати.

Додатки для монтування відео на айфон

Щоб опанувати монтування відеороликів прямо на своєму айфоні, ми радимо скористатися додатками нижче. Якщо ви ще не придбали собі телефон для зйомки якісних відео, радимо відвідати сайт з айфонами iCOOLA і придбати модель з хорошою камерою та за вигідною ціною.

iMovie

Простий застосунок для користувачів, яким необхідний зручний набір базових функцій для редагування відео на iPhone.

Програми для монтування та редагування відео

Читайте також: Огляд програми Facetune: функціонал, робота з галереєю та особливості оформлення підписки

Для його використання не потрібно довго вчитися та проходити курси з режисури. Програма чудово справляється з редагуванням відео високої якості та синхронізацію на всіх пристроях Apple за допомогою акаунту в iCloud. Також за бажання можна додати до відео один з вбудованих ефектів та накласти на нього трек, навіть якщо він створений в GarageBand. Усі готові відео можна експортувати на будь-яку платформу одразу з додатка.

Adobe Premiere Clip

Ця програма для мобільного редагування стане в пригоді тим, хто хоче створити справді якісне відео за короткий час. Свій проєкт можна створити за допомогою ручного або автоматичного редагування медіа, які знаходяться на вашому пристрої. Також легко можна накласти аудіодоріжку та синхронізувати її з відео. Тут зручно створювати компіляції, обрізати зайве, додавати та міняти місцями фрагменти, текст, анімацію та будь-які інші доступні ефекти. Редагуванню підлягає й експозиція різних відео, навіть якщо вони були зняті за різних рівнів освітлення. Усі проєкти, які ви створюєте на смартфоні, автоматично синхронізуються з версію для ПК.  

Magisto

Цей додаток приваблює користувачів простотою використання.

Програми для монтування та редагування відео

За допомогою функції автоматичного монтування, ви можете отримати якісне та яскраве відео за лічені хвилини. Головною перевагою такого методу є те, що ви не втрачаєте жодних ресурсів і отримуєте готовий проєкт. Також нові відео можна створити за допомогою наявних шаблонів або ефектів. Також тут доступна функція накладання музики поверх відеофрагмента. Результатом роботи можна поділитися в соціальних мережах прямо через додаток. Тут, так само як і на інших програмах для редагування на iPhone, доступна синхронізація з iCloud.

Ваша оцінка: