Я шукаю...

Радіація в iPhone - правда чи вигадка?

iphone випромінює хвилі

Моделі телефонів Apple, випущені останніми роками, вимушені були проходити повторні випробування в США. Усе це сталося після того, як проти компанії було висунено звинувачення, і  в деяких  заявлено, що Apple iPhone мають більш високий рівень випромінювання, ніж той, який офіційно заявлений виробниками. Цей інцидент стався після рішення місцевої чикагської газети Chicago Tribune перевірити декілька смартфонів. Випробування виявили надзвичайно високі показники SAR, що надало достатньо підстав, для подання позову до суду. Таким станом справ зацікавилася Федеральна комісія зв'язку в США. Тим паче, що саме цей орган і проводить тестування перед випуском чергового гаджета. Дізнавайтесь також про інші статті наприклад, програма для відновлення видалених смс з телефона, та багато іншого.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Трохи теорії

Людський мозок - дуже складний, чутливий і, передусім, дуже пластичний орган. Може виявитися, що упродовж усього життя навіть невеликі дози радіації, що діють на нього, в сумі викликають безповоротні зміни в нашій центральній нервовій системі. Коефіцієнт SAR, про який і говорилося в звинуваченнях, показує певну швидкість поглинання енергії. Простіше кажучи, це швидкість, з якою енергія, що випромінюється смартфоном, поглинається людським тілом. Чим нижче SAR, тим краще.

Вимір SAR найчастіше виконується за допомогою спеціальних антен, поміщених в матеріали з певними властивостями, - такими, щоб вони нагадували структуру внутрішньої частини голови людини. Найчастіше використовується рідина, що за своїми фізичними властивостями нагадує мозок. Додатково його переливають в контейнер у формі голови, щоб результати якомога точніше відображали реальні умови.

Результати висвітлюються в ватах на кілограм маси тіла. Максимально допустиме значення на ринку побутової електроніки складає 1,6 Вт / кг. Проте це не відміняє факту, що незважаючи на обмеження, деякі смартфони мають набагато нижчий коефіцієнт SAR, а інші - небезпечно близькі до граничного значення. Необхідно розуміти, що SAR вимірюється як для голови, так і для тіла. Загальні проблеми, які можуть виникнути в результаті занадто високого значення SAR, включають головні болі, втому, відчуття перегріву в місці, де тримають телефон і навіть подразнення шкіри.

Спростування

Подібні тести, на виявлення рівня SAR, можуть проводитися на відстані до 25 мм між смартфоном і головою людини (чи рідиною, яка її імітує). Chicago Tribune, у свою чергу, використала відстань, яке виробники самі вибирають для своїх тестів. У випадку з Apple, це 5 мм. Другий тест був проведений на відстані 2 мм. Це було зроблено для того, щоб змоделювати ситуацію наближену до дійсності, адже більшість людей використовують або носять свої телефони якраз на такій відстані.

Проте, слід зазначити, що випробування проводилися з метою моделювання найгірших можливих умов. Фактично, телефони працювали на повну потужність, що по суті, є найгіршим сценарієм дії радіочастотного випромінювання. Як правило, споживачі випробовують подібну дію в обмежених ситуаціях. Наприклад, коли хтось довгий час розмовляє в зоні із слабкою мережою.

Викликає подив і метод дослідження шкоди енергетичного випромінювання для здоров'я. Так, все систематично перевіряється в лабораторіях. Але ми не можемо бути упевнені в результатах, оскільки стандарти були придумані задовго до виходу нових моделей смартфонів, і відтоді не оновлювалися. Цікавим є те, що перші радіохвилі з'явилися всього менш ніж 30 років тому. Це однозначно занадто короткий період, щоб перевірити, чи впливає їх випромінювання на наш мозок. На додаток до всього, існую і небезпечніші для здоров'я людини хвилі, що називаються іонізуючими. До їх числа відносять УФ, гамма-промені і рентгенівські промені. Ми також розкажемо про мінуси ios, які бувають та плюси.

Чим відповіли Apple?

Представники компанії оскаржили результати. Вони згадали про те, що уся продукція проходить аналогічні випробування перед тим, як потрапити на полиці магазинів. У своїй країні їх проводить вищезгадана Федеральна комісія зв'язку, а в інших - відповідні установи.

Тож, у користувачів айфонів не повинно бути сумнівів в своєму гаджеті. Самі виробники ж, в інструкціях з експлуатації попереджають, що телефони треба тримати як мінімум на відстані 15 мм. Так що вибір того, як користуватися телефоном, з гучномовцем або без, в кишені або чим подалі, залишається за вами.

Цікаво? Тоді читайте ще більше новин про Apple та iPhone на нашому сайті. Дізнавайтесь на нашому сайті також про, чому тухне екран при дзвінку на смартфоні?.

Ваша оцінка: