Я шукаю...

Хто винайшов перший телефон

Телефони

У  двадцять першому столітті телефон є у кожної людини, адже це століття новітніх технологій. Зараз ми не уявляємо життя без цього пристрою, але не завжди він існував на просторах магазинів чи просто “в природі”. Стільниковий телефон — це пристрій, для передачі голосової інформації на відстані. Насправді у телефонах, а саме у смартфонах є багато переваг. Маючи у кишені мобілку, людина має не тільки постійний зв’язок з рідними та друзями, а й можливість розрахуватися будь-де, без наявності готівкових грошей. Паспорт та багато важливих документів просто у додатку, різноманітна кількість програм які застерігають від небезпеки, нагадують видрукувати цей важливий звіт та подзвонити другу дитинства з привітаннями на день народження. З його допомогою людина може побачити близьких попри тисячі кілометрів відстані. В будь-який момент свого життя ти завжди можеш вийти в інтернет та синхронізуватися з GPS станціями, щоб знайди дорогу до вказаного тобі місця. Для когось цей девайс — особистий фітнес тренер, дієтолог, книга, будильник та фотоапарат. Телефон — це унікальна річ, яку винайшло людство, аби полегшити своє буденне життя. Але чи задумувався кожен з нас бодай раз в житті як і звідки він пішов. 

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Винахідник першого телефону, хто придумав мобілку

Багато раз різні люди намагались зробити це важливе винаходження, але “батьком“ телефону вважають Александра Белла. Американець шотландського походження марив ідеєю передачі людських голосів по пристрою ще з вісімнадцятиліття, оскільки працював з глухими людьми, навчаючи їх говорити. Зібравши всі свої думки в проєкт, він подав заяву на патент, яку звичайно прийняли до розглядання.

Александр Бел - пеший винахідник телефону у світі

А вже через рік заснував власну, першу у світі телефонну компанію “The Bell Telephone Company”. 7 березня 1876 року — ось воно день народження далекого родича наших смартфонів. Наші телефони  чули багато сліз щастя та горя, інтимних розмов та сварок, але перша фраза, яку почув цей пристрій від винахідника Белла була “Містер Ватсон, йдіть сюди, Ви мені потрібні”. Александр був не лише винахідником телефону, а й аудіометру (пристрій, який має здатність вимірювати рівень звуку), металошукача, повітряного змія який вперше зміг підняти людину в повітря. Це була видатна людина, котра зробила великий внесок у наше майбутнє.

Як винайшли мобільний телефон та який вигляд він мав 

Модель майбутнього помічника багатьох з нас складалась з невеличкої шкіряної мембрани, центр якої був прикріплений до пружини. Над мембраною задля концентрації звуку знаходився маленький сигнальний ріжок, а також кілька дротів та електрична батарейка. Але  у цьому пристрої було багато недоліків, які вдосконалювали вже інші вчені. Він працював не більше ніж на відстані трьохсот метрів та звук, який передавався був дуже спотворений, операції здійснювались по черзі, трубка була як для передачі, так і для приймання, був відсутній дзвінок, виклик відбувався через трубку за допомогою свистка.Це не новенький смартфони, де достатньо два торкання екрану, щоб порозмовляти з бажаним абонентом в любій частині світу. Відкриття Белла було випадковим під час дослідів з удосконалення телеграфу. 

Початковою метою було створення такого телеграфу, щоб він міг передавати одночасно більше ніж п'ять телеграм, адже це значно зручніше ніж по одній чи по дві. Александр створив декілька частинок, настроївши їх під різні частоти, та в процесі сталось непередбачуване лихо, а саме застрягла одна із пластин. Його асистент, почав злитись і лаятись, все ж йде не по плану.  Винахідник перебуваючи в іншому приміщенні почав чути слабкий звук лайки його помічника. Після цього удосконаливши свій винахід, він  вже представив його перед живими людьми. Демонстрація пристрою, що передає людську мову стала світовою сенсацією. Офіційний першовідкривач став неймовірно багатим, але поняття телефону існувало ще до його патенту та виступу. Декілька вчених, які покращили телефон Белла:

 • Т. Ватсон винайшов перший дзвінок замість свистка.
 • Російський інженер М. Михальський створив мікрофон
 • С.М Апостолов винайшов першу автоматичну станцію на 10000 метрів

Перший телефон важив приблизно 30-40 кілограм без блоку живлення, а ще й воно було не зовсім мініатюрним, а лише в 70-тих роках вага зменшилась до 17 кілограмів.

iPhone безкоштовно! А ви знали, що існує безліч способів отримати бажаний смартфон задарма?

Розвиток галузі мобільних телефонів 

Кожен з нас не раз чув ім’я Мартіна Купера.  Але ж хто він і що такого відомого на весь світ він зробив? Це один зі службовців компанії “Motorola”, який створив перший у світі малогабаритний портативний мобільний телефон. Компанія не мала ніякого відношення до зв'язку та телефонів, головною її метою було створення переносних радіостанцій. Одного дня Мартін дійшов до висновку, що невеличкий мобільний телефон цілком реально розробити. Його старання тривали близько року, після чого він представив цілому світу пристрій вагою в півтора кілограма, де розміщувалися 10 цифрових клавіш, зелена кнопка виклику та червона кнопка відбою. Акумулятор теж значно покращився, він зміг витримувати 35 хвилин безупинної телефонної розмови. Заряджати телефон доводилось 10 годин. Але щоб визначитись з феноменальністю винаходу потрібно було тестування, яке відбулося на даху п'ятдесяти поверхової будівлі, де була перша у світі навчальна станція. Купер провів експеримент, зателефонувавши начальнику компанії “Bell Laboratories”. 

Цей прорив в технологіях дозволив зрозуміти значення та область застосування мобільного телефону, що і призвело до популяризації мобільних телефонів в масах. Всі компанії які були на ринку пов'язані з радіо інженерією зрозуміли, що це  початок великого всесвітнього прибуткового бізнесу. Почалась шалена конкуренція, адже мова йшла вже не про комфорт, а про великі гроші. 1983 року — рік старту продаж  мобільних телефонів в США, який називався “Dynatac 8000x”. Мобілка важила 793 грами і її ціна була 3995 доларів. 1996 року моторола покращила свій продукт та виступила  з телефоном, який розкладався та мав всередині дисплей і клавіші “Motorola StarTAC” на світових ринках. Цю тенденцію підхопили багато світових компаній таких, як Sony Ericsson, IBM, Segem, Nokia, Panasonic, Siemens, Sharp. Компанія Siemens у 1997 році випустила на ринок продаж перший мобільний телефон з кольоровим екраном, а у 1999 році був випущений телефон, де можливе використання подвійної сімки, 2000 рік — з інтернет з’єднанням.З кожним роком вдосконалення шокували все більше й більше.Працівники розуміли чим новіша модель мобілки, тим більший прибуток у них буде. 

Фото перших сенсорних телефонів до ери iPhone 

 1. У 1993 році корпорація, яка випускала комп’ютерну техніку IMB розробила і познайомила зі світом перший сенсорний телефон. Ним користуватись потрібно було лише за допомогою стилуса. Але ця знахідка була справжнім проривом, адже в цей пристрій входив пейджер, факс, блокнот, контакти, клавіатура та електронна пошта. Вийшло близько двох тисяч екземплярів телефону за ціною 900 доларів.
 2. Через чотири роки вийшов апарат Sharp PMC-1. Він був призначеним для вузького ринку, а тобто не був популярним
 3. Перший девайс, який почали називати смартфоном став  Ericsson R380. Він був 2 в 1, а тобто відкинувши клавіатуру, яка прикривала сенсорний дисплей він перетворювався на смартфон.Недоліки в ньому теж були присутні такі як : не можливість встановлення програм та висока ціна.
 4. Потім був створений Siemens SX45 у 2002 році.Це був кишеньковий комп’ютер в який був доданий GPS модуль. Він працював на мобільній ОС —  це перша мобільна версія від Windows, яка називалась Pocket PC 2000. Але й цей гаджет не був ідеальним, мікрофону не було, для дзвінків потрібно було мати додаткову гарнітуру та динамік знизу як у ПК.
 5. перший сенсорний телефон - 31.08.2021
 6. Наступною покращеною версією смартфона був  Philips 550/755 у 2004 році. Правда, дисплей був дуже дрібним, зате сенсорним. Користуючись стилусом можна було переміщатись по меню, дивитись фото, малювати та підписувати картинки. 
 7. Шведська компанія зробила надзвичайний фурор в Європі при випуску Neonode N1. Пристрій який керувався дотиком пальця та розмірами трохи більше банківської карти. Працював дисплей також на спеціальній версії Windows. У середині екрану знаходились 17 інфрачервоних датчиків, що і виконували функцію натискання.  
 8. У часи нульових найпопулярнішими смартфонами були з системою Windows Mobile. Одним із чудових представників був ASUS P525.
 9. У 2007 році вийшов перший у світі мобільний телефон з сенсорним екраном місткого типу, який випустила корейська компанія LG Prada. Вона випередила “Iphone” на місяць, але продажі не стали такими успішними.

Еволюція телефонів епл та їх шалений успіх, історія виникнення телефону презентация

9 січня 2007 року на конференції “Macworld” в Сан-Франциско всім відомий Стів Джобс показав світу перший “Iphone 2G” зі словами «Apple заново винайшов телефон» і це було дійсно так. Мультимедійний пристрій, який поміщав в собі якості телефону, інтернет-планшету, плеєру з сенсорним екраном та віртуальною клавіатурою, став масштабною сенсацією. Телефон був проданий за перші 30 годин у продажі в кількості 270 тисяч. На сімдесят четвертий день був проданий мільйонний Iphone. Цей телефон підтримував WI-FI, Bluetooth та сервіс Itunes.

Через пів року після продаж вийшов вже Iphone 3G та Iphone 3Gs. У порівнянні з минулим аналогом вони відрізнялись задньою панеллю телефону. У цій моделі вже був покращений швидкісний 3g модем та поява App Store. У 3Gs  була покращена камера, яка мала можливість знімати відео.

Через рік на ринку з'явився вже Iphone 4 та  4s у 2010 році. Великі зміни в дизайні, корпус покритий склом, мрія багатьох шанувальників. У Iphone 4s було вдосконалене програмне та апаратне забезпечення. Пам’ять збільшилась до 512 Гб, з’явився голосовий помічник “Siri”.

У айфоні 5 знову відбулась зміна дизайну, корпус виконаний з алюмінію, більший екран та 1 Гб оперативної пам’яті. У 5s з’явилося Touch ID на кнопці Home та інший колір корпусу.

У 2015 році вийшов Iphone 6 i 6s та Plus не були значною новинкою, але вдалим кроком вперед. Збільшення оперативки до 2 Гб та 3D Touch.Після початку продаж компанія знову встановила нові рекорди, а саме 13 мільйонів придбаних гаджетів.

У Iphone 7 та 7 Plus  додана відсутність звичного роз’єму для навушників, водонепроникність та стереодинаміки. Це чудова модель, яка популярна й на сьогодні. Власники цього смартфону завжди задоволені, адже якість + дизайн — мрія кожного користувача. 

Скільки коштує Айфон 7 Плюс бу (Відновлений). Переходь та дізнавайся більше про цю модель.

 Якщо попередні моделі прогресували та підштовхнули компанію лише вперед, то “вісімка” стала великим розчаруванням, як для клієнтів, так і для “Apple”. Користувачі очікували новий дизайн, зовсім нову модель, яка буде не лише покращена, а й повноцінна одиниця у своєму роді та шокує всіх новими технологічними рішеннями. Але на жаль, отримали фактичну оновлену “сімку” з покращеною апаратною частиною та незначними змінами дизайну. Експерти ринку мобільних телефонів відреагували неоднозначно. Але творці стояли твердо на своєму, адже у розробці в них була повністю нова та захоплива модель Iphone X.

еволюція епл - 31.08.2021

У 2017 році Apple створила сенсаційну новинку, яка підкорила серця багатьох. Зовсім інакший дизайн, відсутність популярної кнопки Touch ID та натомість поява Face ID, виїмка для датчиків та фронтальної камери, смартфон отримав постійну подвійну камеру. Він задав тренд для всіх розробників світу. Стільки галасу та розмов про зміни в дизайні в Iphone ще не було.

Iphone XS, XR, XS Max настільки схожі, що X довелось зняти з продажі, щоб люди могли зробити ставку на нову, дорожчу модель.

 У одинадцятій версії “яблучного телефону” значних змін не було. Цікавий вигляд задньої панелі з круглими камерами лише + для цієї моделі, а також добавилась потужніша камера

Кожну з цих моделей ти можеш купити у нашій ICOOLA.UA за відмінною ціною та якістю. 

 

Ваша оцінка: