icoola
Купити iPhone
Ремонт iPhone
Ремонт iPad+
Продати iPhone
ICOOLA ECO
Топ пропозицій
Магазин Apple / новини Apple / Поломка камери на iPhone: найпоширеніші причини і як усунути поломку
08 Березень 2021

Поломка камери на iPhone: найпоширеніші причини і як усунути поломку

Якщо камера на Айфон перестала працювати, не слід впадати у паніку. Що робити? - читай у статті від ICOOLA

Оксана Герасименко

Для більшості користувачів смартфонів дуже важлива якість камери, і саме з цієї причини вони вибирають iPhone, який дозволяє робити класні, професійні знімки. В такому випадку, коли виникають проблеми з камерою, коли вона починає функціонувати не так, як треба, або і зовсім виходить з ладу, це ламає всі плани власника телефону і суттєво псує настрій. Але це не головне - головне те, що найяскравіші моменти губляться і ніде не залишаються. А хотілося б залишити їх на пам'ять.

Чому не працює камера на iPhone: причина і рішення

В основі камери iPhone X є два модулі і чотири незалежні сенсори, в тому числі два ширококутні об'єктиви, один інфрачервоний і один телефотосенсор. У тому випадку, коли на iPhone X в належний спосіб в роботі камери, то проблеми можуть критися на одному з етапів обробки фотознімку. Це цілий процес, який починається захопленням картинки і закінчується безпосередньо програмною обробкою. Як же зрозуміти, на якому з етапів стався збій.

Найпоширеніші ключові ознаки головних дефектів:

 • Апаратна несправність камери iPhone X. Насправді, кажучи про несправності якогось одного або відразу декількох фотосенсорів, маємо на увазі елементарна ознака початкового шлюбу, або ж механічного пошкодження тильної камери. Слід сказати про попарну роботу фронтального і тильного фотомодуля, а також про зв'язок основного 12-МП об'єктива з фронтальним 7-МП камерою. Також «в ​​парі» працюють інфрачервоний сенсор і телефотооб'ектів. Отже, збої в роботі телефотокамери призводять до збоїв Face ID. Водночас тоді як тильна камера виконує частину функцій, які не зв'язані з оптичним зумом. До того ж робота фазової стабілізації може бути порушена через наявність магнітного або металевого чохла. До збою роботи програми може привести і несправність якоїсь ширококутної камери. Коли ж Face ID повноцінно працює, і камера в одному з режимів все-таки робить, то проблема може полягати в збої в роботі апаратної частини. Якщо картинка надто темна, або виникають шуми, то трапляються дефекти матриці або лінзи. У тому випадку, коли на вашому iPhone X камера не працює, то, швидше за все, мова піде про заміну основного модуля;
 • програмні неполадки. iPhone X обладнаний операційною системою iOS 11 з нестабільними алгоритмами роботи камери. При програмних збоях можна говорити на ранніх збірках iOS 11. Виражені вони в такий спосіб: коли смартфон робить фотознімки в якомусь режимі, однак при переході в інші режими з'являється білий екран; виникнення проблем проявляється виключно в штатному додатку - камері, інші ж програми (FaceTime, Skype і т. п.) функціонують повноцінно; при установці iOS 11.0.x або 11.1.x проблему не вдається вирішити за допомогою перезавантаження і відновлення смартфона. У тому випадку, якщо у вас з'явилися програмні неполадки з фотомодулем, то спробуйте оновити свій смартфон до iOS 11.2.5, або ж більш пізньої версії.

Чому не працює камера?

Насправді причин, за якими камера на айфоні перестає повноцінно працювати, може бути кілька. Найпоширеніші серед них:

 • падіння смартфона;
 • механічні удари і пошкодження;
 • корозія елементів внаслідок попадання вологи.

Дійсно, айфон більш ніж надійний телефон. Однак попри відмінну якість його збірки і надійні деталі, і в ньому, на жаль, зустрічається заводський брак. Але водночас варто відзначити, що це велика рідкість, так би мовити, прикрий виняток із правил.

З метою захисту камери свого айфона від поломок дотримуйтеся головних рекомендацій виробника:

 • оснастите апарат захисним чохлом;
 • бережіть айфон від вологи;
 • не давайте телефон в руки маленьким дітям;
 • не допускайте негативних механічних впливів і пошкоджень;
 • уникайте падінь телефону.

Ці рекомендації насправді не складні, і продовжать життя не тільки самій камері на смартфоні, але і час служби в цілому телефону.

Маючи справний телефон і висококласну камеру, ви зможете робити професійні фотознімки, робити відеозаписи і тим самим зберігати самі пам'ятні та найяскравіші моменти.

Ремонт камери айфон: професіоналам під силу

Які ж існують найпоширеніші поломки камери iPhone?

 • чорний екран в додатку камери. В такому випадку, коли ви відкриваєте додаток, не можете побачити майбутні кадри. Інтерфейс камери залишається, однак простежується не кадр, а чорне поле замість нього. Ви можете спробувати усунути проблему самостійно. Для цього слід переконатися в тому, що об'єктив нічим не затуляється. Особливо в разі використання декількох модулів камери. Потім увімкніть меню багатозадачності, закрийте і знову відкрийте додаток камери. Потім слід перезавантажити iPhone відкрити програму і спробувати включити фронтальний модуль і знову перейти на основний. Після цього перевірити оновлення в налаштуваннях, включити через інший додаток камеру. Якщо ви не бачите ніяких змін в ситуації, і залишилася все-таки чорнота екрану, то вам допоможуть тільки фахівці сервісного центру;
 • неробочий спалах. В цьому випадку ви зможете трохи зробити самостійно в напрямку виправлення неполадок. Спочатку спробуйте перевірити працездатність діодів спалаху за допомогою ліхтарика в панелі управління. У тому випадку, коли ліхтарик не спрацьовує, спробуйте пристрій перезавантажити. Спалах і зараз не включається? Тоді допоможе тільки фахівець сервісного центру або майстерні;
 • расфокусировка камери. При запуску цієї програми камери замість очікуваного якісного кадру проявляється нечітке зображення. Як же домогтися чіткості картинки? Потрібно зняти з телефону всі аксесуари з магнітами. Спробувати уперти смартфон, спробувавши зробити його абсолютно рухомим. І з цього положення зробити фотознімок, порівнявши його з розмитим. Якщо вам вдалося зробити чітку картинку в останньому випадку, то рішення полягає в покупці штатива для фотографування. Якщо проблема не усувається і в цьому випадку - прямуйте в сервісний центр.

Заміна камери на айфон

Камера гаджета сьогодні є одним з найголовніших вимог сучасних користувачів. Життя без цього додатка сьогодні і зовсім складно уявити. Лінза об'єктива допомагає побачити світ по-іншому. І тому коли людина залишається без цього модернового блага цивілізації, він дійсно як без рук. Адже світ як ніби залишається осторонь, події проходять повз.

Саме тому, коли у вас виникають проблеми з камерою, відразу ж звертайтеся за допомогою до професіоналів сервісних центрів і майстерень. Вони в найкоротші терміни виявлять причину проблеми і усунуть її. При цьому камеру айфона можуть або відремонтувати, або повністю замінити. І ви знову зможете зафіксувати світ на смартфон - робити професійні та якісні фотознімки та відеозаписи.

Чому не працює портретний режим iPhone 7 Plus

Для початку розберімось, що ж таке портретний режим і як він працює. Всі ви бачили, як iPhone 7 Plus може розмивати фон. Та й сама Apple активно рекламує свій портретний режим.

Часто високоякісні фото не можуть бути зроблені на звичайний смартфон. Але Apple зробила неможливе - фото, зроблені iPhone 7 Plus схожі на ті, які допомагає зафіксувати професійна камера з додатковою лінзою з широкою апертурою. Що це означає? Відповідь очевидна: значить, об'єктив обладнаний великим отвором для того, щоб захоплювати світло і досягати ефекту різкого фокуса.

Говорячи про таку функції, як портретний режим, маємо на увазі спосіб виділення одного об'єкта з навколишнього середовища.

Насправді портретний режим iPhone 7 Plus дає імітацію ефекту боке або заповненої розмиванням частини поза фокусом. Це не дає зробити об'єктив iPhone. А ось топовим смартфонам, таким, як iPhone 7 Plus, це під силу. І то завдяки лінзам з широкою апертурою. Унаслідок їх невеликого розміру, боке можливо помітити тільки в тому випадку, коли об'єкт розташований максимально близько до камери. Отже, коли ви віддаляєте смартфон, і природний боке пропадає, і тоді в фокусі починає відображатися абсолютно все. В портретному режимі в iPhone 7 Plus використовуються певні обчислення для розширення ефекту боке до двох з половиною метрів.

Як же це працює?

В iPhone 7 Plus використовується своя подвійна основна камера, завдяки якій визначається глибина. Це схоже на наші очі, які здатні бачити в 3D. В портретному режимі аналізується глибина навколишнього середовища і визначається відстань до різноманітних об'єктів. В цьому випадку дуже важко побачити об'єкти, які знаходяться поза фокусом.

Іноді, правда, трапляються збої в роботі в такому режимі. Звичайно, портретний режим є більш ніж зручною функцією і прикладом можливостей якісної обробки фото. Але він може «зламатися». Якщо цей режим не працює, слід звернутися до фахівців і розбиратися в роботі камери.

Ремонт камери у Львові - швидко і якісно

Припустимо, у вас вперше виникли неполадки з камерою вашого смартфона. З чого почати і де можна усунути проблему, перебуваючи у Львові?

Якщо така неприємність трапилася, експерти радять, перш за все, не переживати і не панікувати. Для початку необхідно вибрати сервісний центр або майстерню, які зарекомендували себе з хорошого боку і виконають високоякісний ремонт Apple.

 

 

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Чи сумісні телефони Huawei з годинником Samsung?
27 Червень 2022

Дізнайтеся корисну інформацію про те, як поєднати ваш смарт-годинник Samsung з телефоном Huawei і які програми вам потрібно буде встановити для використання всього потенціалу Galaxy Watch

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля
22 Червень 2022

Дізнайтеся все про те, який вплив смартфони здійснюють на навколишнє середовище, а також які кроки роблять виробники смартфонів та бізнес-компанії, щоб змінити екологію на краще

Що робити, якщо переклад сторінки на смартфоні не працює?
22 Червень 2022

Дізнайтесь, як відновити переклад інтернет-сторінок на вашому смартфоні для комфортного перегляду іноземних веб-сайтів, налаштувавши браузер