Смартфон чи ноутбук: що краще та в чому ці пристрої подібні?

Смартфон чи ноутбук: що краще та в чому ці пристрої подібні?

Якщо говорити про ноутбуки та смартфони, то зрозуміло, що це різні пристрої, але у них є чимало подібностей. Ця схожість дозволяє стверджувати, що в багатьох ситуаціях мобільний телефон здатний замінити ноутбук. Багато функцій, які колись були ексклюзивними для ноутбуків і комп’ютерів, також можуть виконуватися нашими смартфонами.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

supersale

Power Bank REMAX Chinen Series 22W Fast Charging 50000mAh White (Новий)

2 673 UAH -13%
2 349 UAH
(1)
5.0

Портативність

Безсумнівно, одним із ключових моментів є можливість брати смартфон із собою куди завгодно. Багато років тому ноутбуки ґрунтували свій успіх на тому, що цей комп’ютер завжди був у вас під рукою. Коли смартфони функціонують як комп’ютери, які поміщаються в руці, ноутбуки не можуть конкурувати з мобільними телефонами в практичності, керованості та портативності.

Ноутбук чи смартфон: що краще купити? - icoola.ua - фото1

Великий екран

З моменту появи перших смартфонів їх екрани значно збільшилися. Якщо проаналізувати перший телефон Apple і останні, їх екрани вдвічі більші, ніж були.

З роками екрани стають все більшими, оскільки рамки вужчають, фронтальні камери займають менше місця і краще розташовані. Також значно покращується якість екрану, особливо в таких технологіях, як QLED та AMOLED.

До речі, а ви знали, що iPhone XS бу є найкращим смартфоном 2023 року?

Різноманітність програмного забезпечення

Розробники зробили свій внесок, надавши нашим смартфонам програмне забезпечення, яке значно перевищило аналогічні програми для обслуговування комп’ютерів. У нас є мобільні додатки для чого завгодно: прибирання, виконання домашніх завдань, навчання чи ігор. Ви навіть можете розрахуватися телефоном, керувати банківськими рахунками, мати доступ до історії хвороби та багато іншого.

Ноутбук чи смартфон: що краще купити? - icoola.ua - фото2

Заряджання

Кожен, хто мав ноутбук, стикався з ситуацією, коли пристрій розряджався, але поруч не було зарядного пристрою або розетки, до якої можна підключитися. Це було і є обмежувальним фактором. Смартфони включають в себе можливості, яких немає у ноутбуків, наприклад, бездротову зарядку або систему зарядки одного мобільного телефону від іншого.

Крім того, смартфони можна заряджати за допомогою зовнішніх батарей (є і для ноутбуків, але вони досить великі і незручні) або використовувати системи швидкої зарядки, за допомогою яких смартфон можна зарядити всього за 15 або 20 хвилин.

Голосові можливості

Можна використовувати голос, щоб оперативно продиктувати і записати інформацію. 

Смартфон інтерпретує те, що ви говорите, і автоматично записує. Для цього також можна використати ноутбук, але доступ до його мікрофону набагато гірший. Також є мобільні голосові помічники, наприклад, Siri, які значно спрощують виконання певних завдань.

З усього, що ви щойно прочитали, ви зрозумієте, що мобільний телефон має деякі аспекти, де він дорівнює і навіть перевершує ноутбук у певних завданнях, хоча в інших випадках ноутбук все ще є важливим пристроєм у нашому повсякденному житті.

Ми не тільки ремонтуємо техніку Apple, а й збираємо корисну та актуальну інформацію про технології, наприклад, про PayPal в Україні