Як користуватися PayPal в Україні

Як користуватися PayPal в Україні

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

supersale

Power Bank REMAX Chinen Series 22W Fast Charging 50000mAh White (Новий)

2 673 UAH -13%
2 349 UAH
(1)
5.0

Що таке PayPal?

PayPal - це глобальна платіжна система з винятковою історією успіху, яка функціонує з 1998 року. Її авторами були Макс Левчин і Пітер Тиль із  компанії Confinity. Після її злиття із компанією Ілона Маска Xcom розпочалася активна робота над створенням зручної, безпечної та надійної системи онлайн платежів. 

Основна ідея полягала у глобальному охопленню ринку надання послуг перерахування коштів через інтернет. Під час оплати не потрібно використовувати номер банківської карти, що суттєво обмежує ризик викрадення платіжних даних користувачів. PayPal виступав як надійний посередник у транзакції.

Простота і безпечність PayPal зробила його дуже популярним серед продавців з eBay, що у 2000 році збільшило його клієнтську базу на 5 мільйонів нових користувачів. У 2002 році PayPal було поглинуто eBay - більше 70% аукціонів відбувалось за допомогою цієї платіжної системи. У 2015 році PayPal знову став незалежною системою і запустив сервіс PayPal.me, який дозволяє створювати особисті сторінки для прийому платежів.

У 2017 році PayPal викупив компанію Swift Financial, що розширило можливості PayPal у сфері онлайн-кредитів для малого бізнесу і дозволило видавати довгострокові кредити до $500 000, а також користуватися даними Swift Financial для оформлення кредитів нових користувачів системи.

Також у 2017 році було створено домовленість про співпрацю між PayPal і технологічним стартапом Thyng у Великобританії, який спеціалізується на мобільних платежах. Технології Thyngs дозволяють користувачам сканувати інформацію з наклейок на різних об’єктах за допомогою QR-кодів, NFC, Bluetooth, а також здійснювати платежі. У результаті цього співробітництва PayPal отримала необхідну технологічну платформу для безконтактних платежів, а Thyngs - доступ до бази клієнтів PayPal.

Як користуватися PayPal в Україні - ICOOLA.UA - фото2

Зараз компанія використовує 25 видів світової валюти та функціонує у понад 200 країнах світу, обслуговуючи близько 425 мільйонів користувачів. 

PayPal став популярним способом переказу грошей завдяки зручному процесу реєстрації. Потрібно лише підтвердити е-мейл та вказати номер банківської карти. Необхідність реєстрації забезпечила двофакторну ідентифікацію для користувачів, що сильно скоротило кількість шахрайських операцій. 

Огляд функціоналу PayPal: основні можливості

Система Paypal пропонує два види рахунків: для фізичних осіб та для бізнесу. В Україні PayPal поки що доступний лише для фізичних осіб. Основною перевагою платіжної системи є миттєві міжнародні перекази, які можна здійснювати у більш ніж 20 валютах. Для переказу потрібно мінімум даних - електронна пошта отримувача або номер телефону.

Основною послугою, яку надає PayPal, є онлайн-оплата в інтернеті. Paypal є платіжним засобом багатьох сайтів міжнародної електронної комерції. Можна сказати, що він є зручною альтернативою прямому використанню банківської картки, яка менш практична і більш вразлива для шахрайства, коли використовується для дистанційних платежів. Вам більше не потрібно повідомляти продавцеві дані своїх карток: Ви переходите на сайт PayPal, який після автентифікації здійснює оплату. Послуга додає захист покупки, що дозволяє отримати відшкодування, якщо придбаний товар не буде доставлений або не відповідає його опису. В Україні PayPal - популярний інструмент для оплати покупок у зарубіжних інтернет-магазинах. Зараз сервісом можуть скористатися також IT-фахівці, які працюють на аутсорсі із клієнтами зі США, або творчі люди, які продають свої твори на іноземних, зокрема американських, майданчиках. Раніше для отримання виплат потрібно було шукати обхідні шляхи.

Інші функції PayPal:

 • Надіслати платіж (Send Money). Користувач PayPal може переказати кошти зі свого персонального рахунку в PayPal, або ж з банківської картки чи рахунку, прив'язаного до PayPal;
 • Надіслати запит на отримання платежу (Money Request). Користувач може надсилати листи, які мають запит на проведення платежу. Адресувати свій лист можна як окремій людині, так і групі користувачів;
 • Розміщення у інтернет-магазині користувача інструментів для прийому платежів  через PayPal (Web Tools). Цю послугу можуть використовувати власники бізнес-акаунтів;
 • Допоміжні інструменти для торгівлі на аукціонах (Auction Tools). PаyPal пропонує автоматичне розсилання запитів отримання платежу або можливість оплати безпосередньо на сайті, на якому відбувається аукціон.

До речі, радимо ознайомитися з інформацією, які програми епл вотч на думку користувачів, найкорисніші.

Як зареєструвати рахунок в PayPal з України 

 1. Якщо Ви реєструєтеся з комп’ютера, зайдіть на сайт www.PayPal.com та натисніть “Sign up” у правому верхньому кутку.
 2. У полі “Your country” виберіть “Ukraine”. Далі Вам необхідно вказати Ваш номер телефону. Ви отримаєте SMS-повідомлення з кодом підтвердження, який потрібно ввести у відповідне поле.
 3. Після підтвердження номера система попросить вказати вашу актуальну електронну адресу (її потім потрібно буде підтвердити), громадянство, дату народження, адресу, ім'я, прізвище (латинські символи), а також придумати пароль. Пароль має бути не менше 8 символів, містити літери різного регістру та спеціальні знаки #$%.
 4. Ознайомтеся з умовами угоди з користувачами та політикою конфіденційності.
 5. Введіть номер, термін дії та CVV-код картки, за допомогою якої Ви збираєтеся оплачувати покупки, та натисніть “Add Card” (додати картку), попередньо встановивши на неї ліміт для оплати в Інтернеті. 
 6. Натисніть “Go to your account”. Виберіть картку, яка з'явиться у списку доступних карток. Щоб підтвердити карту, натисніть “Confirm Credit Card”. Автоматично буде знято суму 1,95 USD для підтвердження платоспроможності картки, ця сума буде повернута протягом кількох днів. 
 7. При списанні цієї суми генерується спеціальний 4-значний код, який можна побачити у виписці. Введіть цей код та натисніть “Confirm” (підтвердити). 

Як користуватися PayPal в Україні - ICOOLA.UA - фото3

Процес реєстрації в PayPal з додатку для Android та iOS такий самий, як з комп'ютера: спочатку потрібно вказати свій номер телефону і підтвердити його (код підтвердження заповнюється автоматично після приходу SMS), вказати ім'я та прізвище англійською, e-mail, придумати пароль.

А ось заповнення адреси проживання трохи відрізняється. Вам потрібно почати вводити назву вулиці англійською мовою, а система видасть відповідні варіанти. Поштовий індекс підтягнеться автоматично.

Далі потрібно ввести номер карти, яку підв’язуєте до рахунку, період її дії та CVV/CVC (три цифри на звороті карти). Зверніть увагу, що клієнти, які використовують картку MasterCard від Універсал Банку (включаючи monobank), Альфа-Банку та Укргазбанку, можуть не мати можливості використовувати цю картку для переказу коштів зі свого гаманця PayPal. Для переказу коштів можна використовувати картки Visa, випущені цими банками, пояснюють PayPal. Ці тимчасові незручності пов’язані із форсованим запуском PayPal в Україні.

Не забудьте підтвердити свій e-mail. Для цього перейдіть за посиланням з листа, який Ви отримали на пошту, вказану при реєстрації.

У профілі також можна додати номер паспорта або ID-картки. Ви також можете надати додатку доступ до своєї контактної книги на телефоні - він знайде користувачів, які вже користуються PayPal.

Додаток PayPal на айфон

Мобільний додаток PayPal підтримує безпечну оплату через систему платежів PayPal з Вашого айфона. Підтримується оплата покупок, а також керування рахунком. Ведеться історія операцій, можна запитати дані про залишку на рахунку. Збереження конфіденційних даних забезпечується політикою безпеки системи PayPal. Завантажити мобільний додаток можна з Apple Store. 

Як користуватися PayPal в Україні - ICOOLA.UA - фото4

На iPhone або iPad можна додати PayPal як метод оплати Apple ID з програми “Налаштування”. Варто зазначити, що після додавання його за допомогою iPhone або iPad метод оплати PayPal буде застосовуватися до вашого ідентифікатора Apple на будь-якій платформі, включаючи Mac. Ось як встановити його.

 1. Відкрийте “Налаштування” на своєму iPhone або iPad.
 2. Вгорі налаштувань натисніть назву облікового запису Apple ID.
 3. У налаштуваннях Apple ID натисніть “Оплата і Доставка”.
 4. В налаштуваннях “Оплата і Доставка” торкніться “Додати спосіб оплати”.
 5. У списку опцій, торкніться “PayPal”, а потім натисніть “Вхід до PayPal”.
 6. Далі увійдіть до PayPal за допомогою вашого облікового запису. На цьому етапі у Вас є можливість створити новий обліковий запис PayPal.
 7. Після того, як Ви ввійшли, перегляньте свої параметри оплати PayPal та натисніть "Погодитися та Продовжити”.

Рекомендуємо дізнатися причини, чому айфон не оновлюється

Як користуватися PayPal в Україні?

Система PayPal працювала в Україні і раніше, але у режимі Send only - можна було створити рахунок, поповнити його і оплачувати з нього покупки через інтернет. З 17 березня компанія розширила можливості для переказів P2P (peer-to-peer, приватних переказів коштів від одного користувача іншому). За задумом, це дозволить українцям у всьому світі швидко та безпечно переказувати кошти та надавати фінансову підтримку друзям та родичам.Також з’явилася можливість вивести кошти, отримані через PayPal, на картки Visa та Mastercard українських банків, прив’язані до рахунку. Також тимчасово скасовані комісії за переказ коштів. 

Всі ці можливості доступні як користувачам в Україні, так і тим українцям, які покинули країну. Достатньо зареєструвати український рахунок PayPal.

Як користуватися PayPal в Україні - ICOOLA.UA - фото5

Варто згадати, що компанія PayPal продовжує підтримувати Україну та надавати  гуманітарну допомогу - клієнти платформи пожертвували понад 250 мільйонів доларів міжнародним благодійним організаціям, які надають підтримку біженцям та гуманітарну допомогу в Україні. А понад 6 мільйонів доларів було отримано завдяки глобальній кампанії з надання допомоги клієнтам PayPal.

Компанія PayPal приєдналася до санкцій та припинила роботу в Росії 5 березня 2023 року. 

Як оплатити покупку через PayPal?

Коли Ви купуєте онлайн через PayPal, у Ваш особистий кабінет надходить рахунок. Щоб його оплатити, необхідно авторизуватися на сайті PayPal в Україні або перейти у мобільний додаток, та перейти на вкладку “Історія”. Там відображаються всі платежі на вашому рахунку. Виберіть потрібний та натисніть кнопку “Оплатити”.

Якщо Ви бажаєте оплатити товар на сайті, наприклад на eBay, Вам потрібно:

 • Вибрати товар та додати його в кошик.
 • Заповнити дані для надсилання.
 • Вибрати PayPal як оплату.
 • Ввести ваш e-mail і пароль від акаунту PayPal.

Як переказати/отримати переказ коштів через PayPal?

Щоб переказати кошти, Вам потрібно зайти в розділ “Отримання та надсилання платежів”, а потім ввести ім'я користувача та його електронну адресу.

Після цього потрібно буде вказати суму, яку Ви надсилаєте. Зазвичай потрібно вказати валюту картки, яка прив'язана до вашого рахунку. Якщо Ви надсилаєте міжнародний платіж, виберіть валюту, в якій він прийде одержувачу. PayPal сам розрахує курс обміну та попередить про те, що сума оплати може змінюватись в залежності від курсу.

Отримати грошовий переказ через PayPal ще простіше. Як тільки платіж буде зачислено на Ваш рахунок PayPal, Ви отримаєте електронне повідомлення про нараховані кошти, які Ви зможете вивести на підключений банківський рахунок.

До речі, пропонуємо Вашій увазі найкращі додатки для фрілансу

Як вивести гроші з PayPal?

Отримані гроші від інших користувачів українські клієнти можуть вивести з рахунку PayPal на банківські рахунки, вказавши номер картки. Але з цим можуть виникнути деякі проблеми. Сам PayPal зазначив, що прив'язати карти Mastercard, випущені Альфа-банком, Укргазбанком і Universal Bank (у тому числі monobank), не вийде, але картки Visa від цих банків приєднати можна. Картки Visa та Mastercard інших банків мають прив'язуватись без проблем.

У якій валюті можна отримати/відправити переказ?

Отримувати та надсилати гроші українські користувачі PayPal можуть у доларах США (USD), у канадських доларах (CAD), фунтах стерлінгів (GBP) та євро (EUR). При виведенні коштів із системи банківський рахунок гроші автоматично конвертуються у ту валюту, у якій відкрито рахунок - для прикладу, Ви отримаєте доларовий переказ у гривнях, якщо виведете його з PayPal на гривневу картку.

Як поповнити PayPal?

Ви можете поповнити рахунок PayPal через сервіс PayPal Cash або з банківської картки, яка прив'язана до вашого облікового запису. Можна прив'язати кілька карт і перемикатися між ними. Для прив'язки картки потрібно вказати її номер, термін дії, код безпеки (CVV) та вашу адресу. Сервіс може зняти з вашої карти якусь суму близько $1-2, це потрібно для перевірки картки, суму Вам потім повернуть назад.

Якщо ваш PayPal зареєстрований в іншій країні, Ви можете виставляти рахунки. Для цього потрібно зайти в розділ “Сервіси” та натиснути “Виставити рахунок”. Там потрібно буде ввести дані іншого користувача чи ваші. Після цього Вас зможуть надіслати гроші на PayPal-рахунок. Ще в інших країнах обліковий запис PayPal можна поповнити через Qiwi-гаманець. Для цього потрібно буде переказати гроші з одного рахунку на інший.

Як вимкнути конвертацію PayPal?

Будьте уважні, тому що в налаштуваннях за замовчуванням PayPal може бути включена подвійна конвертація валют. Наприклад, Вам надсилають платіж у доларах, і Ви бажаєте вивести його на підв'язану картку банку в доларах, але в процесі переказу долари конвертуються в євро на рахунку PayPal. Тож можна втратити гроші на обміні валют. Щоб вимкнути цю функцію, зайдіть до облікового запису PayPal на вкладку “Платежі” та змініть правила конвертації через розділ “Варіанти конвертації”.

Яку комісію знімає PayPal?

Комісії PayPal не мають єдиного стандарту та фіксованої суми. Вони відрізняються залежно від типу транзакції та країни. Наприклад, для США плата за індивідуальний переказ через систему PayPal може змінюватись від 0% до 2,9%. Варто також зважати на фіксовану комісію, яка залежить від валюти платежу. Наразі PayPal скасував комісії для українців до 30 червня, щоб жителі України могли вільно робити грошові перекази друзям та близьким. Врахуйте, що банки-емітенти Ваших карток можуть знімати власну комісію.

Беручи до уваги війну в Україні, PayPal залишає за собою право змінити рішення щодо скасування комісій після 30 червня.

Чи можна скасувати переказ коштів у PayPal?

Тут все залежить від того, одержувач вже має рахунок PayPal, чи ні. Якщо Ви відправили кошти на рахунок у системі ПейПал, то вони перераховуються миттєво та скасувати переказ неможливо. Ви можете лише попросити одержувача надіслати зворотний переказ із тією самою сумою грошей. Якщо одержувач не має рахунку PayPal, то гроші будуть у підвішеному стані, поки він його не створить. У цьому випадку Ви можете скасувати переказ.

Чи можуть підприємці користуватися PayPal?

Наразі компанія запустила сервіс виключно для приватних осіб. Спеціальних акаунтів для українського бізнесу на даний момент не передбачено. 

Як користуватися PayPal в Україні - ICOOLA.UA - фото6

Підбиваючи підсумки, PayPal є корисною та перспективною платіжною системою, яка просто зараз дозволяє українцям фінансово підтримувати близьких. Існують деякі тимчасові недопрацювання, пов’язані з терміновим запуском PayPal, який, замість стандартних 9-12 місяців, був реалізований всього за 2,5 тижні. Але компанія вже проводить роботи по їх усуненню. Враховуючи це, найближчим часом для українців відкриються нові можливості роботи із сервісом, який вже має сотні мільйонів задоволених користувачів по всьому світу.