Я шукаю...

Старлінк - як підключити до телефону?

Старлінк - як підключити до телефону?

Starlink — це супутникове інтернет-угруповання, яке розробляє та розгортає SpaceX, приватна компанія з дослідження космосу, заснована Ілоном Маском. Метою Starlink є забезпечення високошвидкісного доступу до Інтернету у віддалених і недостатньо забезпечених районах світу, включаючи сільські та малозабезпечені громади. Проєкт забезпечує запуск тисяч малих супутників на низьку навколоземну орбіту, які будуть спілкуватися з наземними станціями та терміналами користувачів для надання доступу до Інтернету.

Ідея супутникового Інтернету не нова, але попередні спроби були обмежені своїми можливостями та покриттям. Традиційний підхід полягав у використанні великих геостаціонарних супутників, які обертаються високо над поверхнею Землі, забезпечуючи охоплення широких територій, але з меншою швидкістю та великою затримкою. 

Кожен із супутників розміром приблизно з автомобіль, вони розроблені таким чином, щоб бути відносно дешевими та простими у виробництві та запуску. Початковий план передбачає розгортання загалом 12 000 супутників з можливістю розширення до 42 000 у майбутньому. Це зробить його найбільшим супутниковим угрупуванням, яке коли-небудь запускалося.

Послуга обіцяє забезпечити швидкість до 1 Гбіт/с із затримкою всього 20 мілісекунд, що зробить її конкурентоспроможною з традиційними наземними широкосмуговими з'єднаннями в багатьох інших. Користувальні термінали, які, по суті, є собою невеликі тарілочки, які зв’язуються із супутниками, розроблені таким чином, щоб їх було легко встановити та використовувати, і їх можна використовувати в різних місцях, від будинків до транспортних засобів до віддалених дослідницьких станцій.

Однією з послуг переваги є можливість надавати доступ до Інтернету в мережі, яка наразі недостатньо або не обслуговується традиційними провайдерами широкосмугового зв'язку. Це може включати сільські райони, які є надто віддаленими, щоб бути економічно життєздатними для земельних провайдерів, а також громади з низьким рівнем доходу, які можуть не мати доступу до доступного широкосмугового зв’язку. Крім того, Старлінк можна використовувати для забезпечення з'єднання для ліквідації наслідків стихійних лих або для наукових досліджень у віддалених місцях.

Недоліки Старлінку

У проєкті також є деякі недоліки. Деякі астрономи висловили занепокоєння, що велика кількість супутників у сузір'ї може заважати астрономічним спостереженням і дослідженням, наступні яскраві супутники можуть перешкодити спостереженню за слабкими об'єктами на нічному небі. SpaceX вжила заходи, щоб пом'якшити цю проблему, зокрема запустила деякі супутники з темнішим покриттям і випробовувала сонцезахисні зони, які можуть ще більше пошкодити їх відбивну здатність.

Інше непокоєння проти можливості утворення космічного змісту від великої кількості супутників у сузір'ї. на те, що супутники сконструйовані таким чином, щоб розташуватися на відносно низькій висоті й згодом зійти з орбіти та згоряти в атмосфері, все ще існує ймовірність зіткнення з іншими об’єктами на орбіті, що може створити додаткове значення та створити ризик для інших супутників або космічних пілотів.

А ви знали, що ми дослідили кольори Айфон 14 та дізнались, який з кольорів найкращий?

Як працює Starlink?

Старлінк вже має супутники на низькій орбіті Землі (LEO), які ширяють близько до поверхні землі. Зараз вони надають послуги Інтернету, якщо у вас є термінал (антена) Starlink і послуга доступна у вашому регіоні.

Сервіс Direct To Cell, над яким працює Старлінк, використовуватиме версії цих супутників із модулем LTE eNodeB. eNodeB — це стандартна базова станція та протокол зв’язку для мобільного зв’язку. Отже, для вашого телефону супутник — це ще одна базова станція LTE. Це важлива частина, оскільки це означає, що вам не потрібне додаткове обладнання чи модифіковане програмне забезпечення на вашому смартфоні, щоб ви могли підключитися до супутника старлінк.

Direct to Cell працює з існуючими телефонами LTE скрізь, де видно небо. Не потрібно змінювати апаратне забезпечення, мікропрограму чи спеціальні програми, що забезпечує плавний доступ до тексту, голосу та даних

На відміну від рішень від Apple і Huawei, які вимагають, щоб ваш телефон мав спеціальне обладнання для підключення до супутника, супутники Starlink із підтримкою eNodeB забезпечать стандартне з’єднання LTE, до якого зараз може підключитися будь-який телефон із підтримкою LTE. Будь то Tecno за 200 доларів чи iPhone за 1000 доларів. Якщо він має 4G, він буде працювати. Це налаштування є частиною неземних мереж, про які ми детально розповідали в попередній статті.

Впровадження

Оскільки це буде система зв’язку LTE, це означає, що вам знадобиться SIM-карта для маршрутизації дзвінків, SMS-повідомлень і даних. Але він не буде продавати SIM-карти. Натомість вони будуть співпрацювати з місцевим постачальником послуг, який інтегрує свою мобільну мережу з системою Starlink Direct To Cell.

Таким чином, мобільний оператор матиме клієнтську базу та облікові записи, які потім отримають супутниковий зв’язок як додаток до свого вже існуючого мобільного плану.

У мобільного оператора вже є мережа. Потім вони підключають цю мережу до мережі Starlink через наземну станцію Starlink, яка потім надає мобільному оператору доступ до супутникової мережі eNodeB (LTE). Тож для абонента цього мобільного оператора – це все лише покриття мережі. Абонент не знатиме, чи підключений він до наземної базової станції чи супутника Starlink LTE.

Сервіс Direct to Cell спочатку пропонуватиме текстові повідомлення, коли він буде запущений наприкінці 2024 року, а підтримка голосу, даних і пристроїв Інтернету речей запланована на 2025 рік.

Як активувати Starlink через мобільний додаток?

Активація за допомогою мобільного додатку є простим процесом. Щоб почати, вам потрібно буде виконати ці прості кроки:

 1. Відкрийте мобільний додаток на своєму смартфоні або планшеті;
 2. Знайдіть значок профілю у верхньому правому куті екрана та торкніться його;
 3. Далі натисніть кнопку «Продовжити»;
 4. У нижній частині екрана ви знайдете кнопку «Увійти», де також згадується активація облікового запису. Натисніть на нього;
 5. Якщо у вас уже є обліковий запис, ви можете просто ввести свій ідентифікаційний номер, щоб продовжити. Якщо ви новий користувач, ви можете створити новий обліковий запис із наданою інформацією;
 6. Щойно ви введете необхідну інформацію, програма автоматично отримає необхідні відомості;
 7. Щиро вітаю! Ви успішно активували старлінк через мобільний додаток.

Виконуючи ці кроки, ви можете легко активувати свій обліковий запис Starlink і почати насолоджуватися високошвидкісним підключенням до Інтернету, де б ви не були.

До речі, ви знали який айфон купити: Айкула зробила величезний матеріал, щоб дізнатися про це!

Як підключити старлінк до iPhone?

1. Завантажте додаток Starlink:

 • Перейдіть до App Store на вашому iPhone;
 • Знайдіть та завантажте додаток;
 • Відкрийте програму та увійдіть у свій обліковий запис.

2. Підключіться до Wi-Fi мережі старлінк:

 • Відкрийте Налаштування на вашому iPhone;
 • Перейдіть до Wi-Fi;
 • Знайдіть мережу Starlink12345 та підключіться до неї;
 • Введіть пароль Wi-Fi, який знаходиться на наклейці під маршрутизатором Starlink.

3. Оновлення прошивки маршрутизатора:

 • Відкрийте додаток;
 • Перейдіть до Налаштування;
 • Виберіть Маршрутизатор;
 • Перевірте наявність оновлень прошивки;
 • Якщо оновлення доступні, встановіть їх.

4. Налаштуйте параметри Wi-Fi:

 • Відкрийте додаток;
 • Перейдіть до Налаштування;
 • Виберіть Wi-Fi;
 • Змініть ім'я та пароль Wi-Fi мережі (за бажанням).

5. Перевірте підключення до інтернету:

 • Відкрийте будь-який веб-браузер на вашому iPhone;
 • Спробуйте зайти на будь-який веб-сайт.

Як підключити старлінк до Android?

Наразі спеціальної програми Старлінк для пристроїв Android немає. Однак ви все ще можете підключити свій пристрій Android до Інтернету, який надає Starlink через його мережу. Ось як:

 1. Увімкніть Wi-Fi на пристрої Android. 
 2. Знайдіть назву мережі Wi-Fi, створену вашим Старлінк. Це має бути щось на зразок «Старлінк», за яким слідують унікальні символи;
 3. Виберіть мережу Wi-Fi і введіть пароль. Цей пароль мав бути включений в інструкції з налаштування, які ви отримали разом із комплектом;
 4. Після введення пароля ваш пристрій Android має підключитися до Інтернету.

Якщо ви хочете керувати налаштуваннями, ви можете зробити це через веб-сайт Starlink у веб-браузері свого пристрою Android.

Що робити, якщо старлінк не підключається?

Якщо ваш старлінк не працює, спробуйте виконати наступні кроки для того, щоб він знову запрацював:

 • Відновлення заводських налаштувань маршрутизатора. Вимкніть і знову підключіть його 6 разів поспіль;
 • Перевстановіть усі кабельні з’єднання. Кабель на тарілці та кабель Starlink на маршрутизаторі;
 • Дайте Starlink завантажитися приблизно 15 хвилин;
 • Відкрийте налаштування Wi-Fi телефону. Підключіться до мережі «STARLINK» або «STINKY»;
 • Перейменуйте мережу Wi-Fi, додайте пароль;
 • Зачекайте кілька хвилин. Потім поверніться до налаштувань Wi-Fi, підключіться до нової мережі Wi-Fi.
 • Відкрийте програму Starlink. Зачекайте кілька хвилин, щоб підключитися.На жаль, технічна підтримка з питань Старлінк хоча і працює, проте відповідає зазвичай до 3 тижнів. На щастя в Україні працює досить багато компаній, що здатні легко відновити роботу старлінків.

Висновок 

Загалом, проєкт демонструє собою значні інвестиції в майбутнє підключення до Інтернету та має потенціал для забезпечення високошвидкісного доступу до Інтернету в багатьох регіонах світу, де його зараз немає.

Не знаєте, як підключити AirPods до Android? Дізнавайтесь разом з нами!

 

Ваша оцінка: