Я шукаю...

Як врятувати телефон від холоду?

Розряджається айфон на холоді

Є безліч випадків, коли людині терміново потрібен телефон, а він раптом в невідповідний момент вирішать розрядитися. Розберімось, в чому причини такої неприємності, і як вирішити проблему.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Вплив холоду на ваш телефон

Справа зовсім не в тому, що ваш смартфон поганий або має погані характеристики. Просто жоден смартфон не призначений для роботи в умовах екстремального холоду. І як тільки стовпчики термометрів показують градуси нижче нуля, ми стикаємося з такою проблемою, як «зимова сплячка» як звичайних смартфонів, так і найсучасніших айфонів.

Суть проблеми в тому, що телефон набагато швидше розряджається, перестає реагувати на пальці користувача в рукавичках, а то і зовсім вимикається, причому найчастіше в той момент, коли він найбільше потрібен.

Дійсно, найбільше проблем виникає з сенсорними екранами. Річ у тому, що при мінусових температурах кожен з нас намагається одягатися тепліше, в тому числі ховає руки в рукавички і рукавиці. У свою чергу, це значно ускладнює користування телефонами. Адже сенсорні екрани призначені зовсім не для рукавичок, а запрограмовані на реакцію на здатність тіла людини проводити електрику. Шар вовни ж значно ускладнює це завдання, блокуючи струмопровідну функцію. Тоді людині доводиться розв'язувати проблему швидко, або за допомогою сенсорних рукавичок, або натисканням власним носом. До речі, в останньому випадку точністю навігації точно ніхто не зможе похвалитися.

Чому ж телефон так реагує на холод?

Причина полягає в тому, що кожен телефон має свій списком максимально допустимих температур. Наприклад, для айфона це рамки від мінус 15 до мінус 45. Відзначається, що даний телефон повинен повноцінно працювати до мінус 35, а самої комфортною температурою для нього є температура від нуля градусів і вище. Принаймні, про це говорять дані LG, HTC і Samsung. А ось температури нижче мінус 40 градусів для телефонів просто згубні.

Які ж проблеми можуть виникнути з телефоном на сильному морозі? Вони такі:

 • проблеми з батареєю. Найпоширеніша зимова проблема - повна її розрядка під впливом низьких температур. Слід сказати, що тривалим перебуванням смартфона на низьких температурах є ризик «вбити» його повністю;
 • реакція екрану. Не секрет, що смартфони з рідкокристалічним дисплеєм набагато чутливіші до холоду, ніж, наприклад, телефони з екранами AMOLED. Найчастіше прояв негативного впливу холоду на екран - це відстрочена реакція сенсора, змазування картинок або тексту;
 • крихкість. Під впливом низької температури деталі смартфона стають схильними негативним механічним впливам. Через крихкості деталей телефону на холоді є ризик заподіяти їм шкоду. Наприклад, може обсипатися екран під трохи більшим натиском і іншими механічними впливами;
 • конденсат. Так, на смартфоні може проявитися рідкий конденсат, який спостерігається при зміні різних температурних режимів. Це загрожує внутрішніми ушкодженнями.

Всі ці проблеми не є критичними, але вельми неприємними і несвоєчасними. Однак іноді можуть привести і до більш суттєвих проблем з телефоном.

Як захистити телефон від холоду?

Як в умовах екстремально низьких температур захистити свій телефон від холоду? Розв'язання проблеми існує декілька:

 • в умовах мінусових температур намагайтеся тримати телефон в кишені і якомога рідше його звідти діставайте. Так він гріється від вашого тіла;
 • якщо незручно і ризиковано носити мобільний в кишені - носіть його в гаманці або в сумці;
 • носите смартфон в спеціальному теплому чохлі,
 • на холоді працюйте з телефоном з використанням спеціальних рукавичок;
 • не кидайте смартфон надовго в холодному автомобілі;
 • уникайте попадання опадів у вигляді снігу або дощу на ваш телефон;
 • перед тим, як вийти на вулицю, по максимуму зарядите свій смартфон;
 • використовуйте навушники або Bluetooth-гарнітурою, тримаючи при цьому в теплі свій смартфон;
 • поменше користуйтеся телефоном на морозі.

Екран iPhone не працює на холоді

Ця проблема торкнулася і нових iPhone. Їх користувачі скаржаться на відсутність відкликання дисплея на різні натискання при температурах від нуля градусів і нижче. Водночас варто відзначити, що виробник заявив про високоякісну і швидкодіючої матриці Super Retina. При цьому власники айфонів відзначають, що як тільки вони повертаються з морозу в тепле приміщення, управління телефоном знову повністю відновлюється.

У чому причина збоїв? Колишні модифікації айфонів також мали таку проблему, коли при температурах нижче нуля простежувалося уповільнення відгуку на дисплеї. Будь-які анімаційні операції залишали на екрані залишкові зображення. У десятої моделі iPhone і зовсім стали помічати повне відключення смартфона і відмова управління ним. Таким чином, під впливом холоду поведінку мобільного пристрою повністю змінюється, а то він і зовсім відключається. Виробником ж заявлені умови використання смартфона при температурах від мінус 20 до плюс 45 градусів.

 

Екран iPhone перестає нормально працювати в результаті різких перепадів високих і низьких температур, тобто при переміщенні пристрою з приміщення на вулицю, де спостерігається мороз.

Розробники стверджують, що смартфон починає знову повноцінно працювати після кількох секунд бездіяльності. Крім того, стверджують, що не кожен iPhone перестає підкорятися управлінню внаслідок температурних перепадів.

Причинами збоїв в роботі iPhone на морозі є наступні:

 • різка зміна яскравості - з темного в приміщенні на яскраве вуличне;
 • власне, температурні перепади;
 • версії, що знаходяться в процесі тестування.

Чому ж телефон на морозі вимикається?

Напевно, з цією проблемою стикався кожен з нас. Як тільки нам потрібно терміново зателефонувати або відправити повідомлення, телефон раптом в ту ж секунду відключається. Ми намагаємося судорожно перезавантажити його, відігріти - але все безуспішно.

Розробники смартфонів констатують той неприємний факт, що вони дійсно мають властивість відключатися на морозі. І причина тут зовсім не в самому смартфоні або фірмі-виробнику. Адже низьких температур не витримає будь-яка батарея. Страшного в цьому нічого немає, а для розв'язання проблеми просто потрібно підзарядити телефон. Нарешті, відключення смартфона відбувається при температурах мінус 15 - мінус 20, в результаті уповільнення хімічних літій-іонних і літій-полімерних процесів в акумуляторі. Деякі моделі Apple iPhone втрачають зв'язок і зовсім при температурі повітря мінус три і нижче.

Що робити якщо телефон вимикається на морозі?

Розв'язання проблеми дуже навіть елементарні. Простіше за все - не діставайте смартфон з кишені, не користуйтеся ним на морозі, більше тримайте його при собі у внутрішніх кишенях, де він буде зігріватися теплом вашого тіла.

Також читайте: Як обрати кращий iPad для малювання у 2021 році

Якщо ви не любитель спеціальних захисних чохлів для телефону і вважаєте їх зайвим нагромадженням у вашому одязі, то завертайте в мінусову температуру свій телефон хоча б в хустинку, теплу рукавицю або рукавичку, і ховайте його в рюкзак. Найголовніше при цьому - захистити від холоду акумулятор.

Експерти радять в період великого морозу користуватися не смартфонами, а звичайними кнопковими телефонами. Звичайно, багато хто з нас вважають це несучасним і незвичним. Тому нам складно відмовитися від своїх улюблених, нехай і часто відключаються смартфонів. Однак тут же слід зазначити, що в таких випадках - це не показник престижності, а скоріше необхідність. Адже в будь-якій складній ситуації ви повинні бути впевнені в тому, що він буде працювати і ви зможете без проблем зв'язатися з родичами або представниками спецслужб, якщо це буде необхідно.

Розряджається на холоді, а потрібен терміново

У тому випадку, якщо ви знаєте, що йдете на мороз, і ваш телефон може не витримати мінусових температур, а при цьому все-одно необхідно зробити важливий дзвінок або відправити оперативно повідомлення, не переживайте: мінімум сім-десять хвилин він вам прослужить, і ви зможете вирішити всі питання. При цьому якщо ви відразу ж посол розмови покладіть телефон не у внутрішню кишеню і навіть не в сумку, то найімовірніше, незабаром втратите зв'язок. Тому обов'язково ховайте свій смартфон на морозі в місця тепліше, всіма можливими способами намагайтеся захистити його батарею від переохолодження.

Чому iphone вимикається на холоді і як врятувати його?

Головною причиною виключення iphone на холоді є його літій-іонний акумулятор, який розрахований на температуру від нуля градусів і вище. Якщо ж температури нижче, максимальна ємність акумулятора швидко втрачається. Смартфон починає реагувати на температурні перепади в такий спосіб:

 • перезавантажується;
 • перестає реагувати на торкання;
 • зависає;
 • розряджається;
 • вимикається.

Як же реабілітувати пристрій. Перш за все, не слід панікувати і судорожно намагатися терміново «повернути його до життя». Для початку потріть його теплими руками, тим самим прогрів його задню поверхню. По можливості розташуйте телефон в тепле місце, в одне з вищевказаних укриттів. Зайдіть до теплого приміщення, наприклад, а магазин, кафе, метро, ​​будинок. Через кілька хвилин спробуйте знову включити свій мобільний пристрій. Якийсь відсоток він вам все-таки повинен показати, і ви зможете ще деякий час їм користуватися. Якщо ж телефон все одно не включився, то вихід залишається тільки один - підключити його на підзарядку.

 

Ваша оцінка: