Я шукаю...

Як якість води впливає на організм людини

фотографія водних ресурсів

Мабуть, не можна переоцінити вплив питної води на загальний стан людського організму. Саме від якості води залежить те, якими хворобами в теорії може перехворіти людина. Як правило, вода з-під кранів в містах України не може забезпечити нам міцне здоров'я, максимум, що обіцяють комунальники - ніякого отруєння.

учений й вода

При цьому хлор, який використовується для дезінфекції води, встигає вступити з нею в зв'язку, в результаті якої ми отримуємо виділення діоксинів. Вони, своєю чергою, є отрутою. Зрозуміло, в воді міститься мала кількість одержуваної речовини, і, здавалося б, переживати не варто. Але ці речовини не розщеплюються, а значить, в організмі вони будуть накопичуватися, і призводити до утворення ракових захворювань, послаблювати імунітет і так далі. Також така вода може розвинути хвороби нирок і печінки.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Погана якість води - що робити

Мабуть, найочевиднішим і простим буде установка в будинку або в офісах фільтрів. Ми самі можемо поліпшити якість води, що позитивно позначиться на нашому здоров'ї. Річ у тому, що звичайні побутові фільтри для дому та спеціальні системи очищення води для приватних будинків розроблені таким чином, щоб вони могли виловлювати різні небезпечні елементи: бактерії, гормони, антибіотики. Також фільтри й пуріфайери для офісів очищають і пом'якшують воду, прибравши з неї залишки хлору.

В цілому, якість води в річках, які є головним джерелом центрального водопостачання, залежить безпосередньо від стану навколишнього середовища. З цим у нас ситуація також сумна. На жаль, великі підприємства виробництва вибирають для себе економічно вигідну стратегію, забуваючи про аспект екології. І тому вже дуже давно в першості стоїть колективна безпека, яку намагаються контролювати спеціальні санітарні служби. Вони ж і займаються центральним водопостачанням, яке розподіляє воду в наші крани в необхідних обсягах. Щоб убезпечити громадян, застосовуються спеціальні чистки й дезінфекції вод, що має убезпечити населення від масових отруєнь та епідемій.

чиста й брудна вода

Вам може бути цікаво: Тенденція екологічних подорожей: що таке екотуризм

Чи можна пити жорстку воду

Жителі міст і сіл добре знайомі з поняттям жорсткої води, адже через неї на чайнику утворюється накип, на побутовій техніці (котли, труби) виникають відкладення, які руйнують її. І якщо техніку вона знищує, то страшно уявити, що ж буде з організмом людини.

Жорсткість з'являється в воді через процес розчинення в ній гірських порід, які багаті на кальцій і магній. І для того, щоб приймати жорстку воду всередину необхідно постійно контролювати рівень жорсткості, як джерел, так і свердловин або поверхневих вод. Високий рівень жорсткості роблять воду неприємною на смак, можна вловити гіркоту, а після вмивання відчувається стянутість і сухість шкіри. Шампуні або гелі дуже погано піняться в такій воді.

Як склад води впливає на організм людини

Організму людини відмінно підходить та питна вода, яка не пройшла процес кип'ятіння, зберігши свою природну структуру і повноцінний склад. Повноцінний склад, так чи інакше, впливає на людський організм. Розглянемо кожен елемент, що входить до складу, окремо.

п*є воду

Почнемо з магнію, який сприяє обміну вуглеводів, а також бере активну участь у виробництві білків. Крім цього даний елемент розслабляє серцевий м'яз, знижуючи збудження в нервових клітинах. Дорослій людині в добу потрібно близько 600 мг магнію. Недолік магнію призводить до хвороб серця і судин, гіпертонії, появам судом і уролітіазу. Через малу кількість магнію в організмі з'являються шкірні захворювання і порушується емоційний фон.

Кальцій сприяє нормальному серцевому ритму, а також бере активну участь при згортанні крові й фільтрації сечі. Завдяки кальцію ми маємо постійну підтримку кісток і зубів. Мало хто знає, що саме кальцій потрібен для нормального скорочення м'язів і серця, секрецію інсуліну і підвищення основного імунітету. Без кальцію чоловіки можуть стати безплідними. Цей елемент додає організму омолодження, шкірі пружність, волоссю блиск і здоров'я нігтям. Дорослій людині в добу необхідно близько 700-1000 мг.

Однак, не варто поспішно купувати в аптеках вітаміни, що містять дані елементи. Перед споживанням таблеток потрібно здати аналізи й переконатися, що деяких елементів в організмі недостатньо. Так само не варто поспішати часто вживати тверду воду, оскільки це може призвести до проблем з травленням і сечокам'яної хвороби. При цьому дистильована питна вода у великих кількостях також може нашкодити організму, адже вона не має природну мінералізацію. Це може привести до появи проблем з серцем і судинами. Багато лікарів вказують на те, що така відфільтрована вода порушує сольовий баланс і вимиває з організму корисні речовини. Також свій негативний внесок може внести й штучно мінералізована вода.

водоканал

Хлорування води є дійсно важливим медичним відкриттям, бо саме цей процес можна сміливо назвати профілактикою від потенційних захворювань та інфекцій. Хлор у воді змусив зникнути чуму, тиф і холеру. І, звичайно на цей час існують інші альтернативи цим методом дезінфекції води, але вони коштують набагато дорожче, і при цьому не дають гарантію повної безпеки водних ресурсів під час розподілу по мережах. У той час, як вода дійде до наших кранів, вона може заново заразитися через те, що процес ультрафіолету та озонування проходить за короткий час. Зараз вчені в різних куточках планети проводять свої дослідження, щоб довести, що багато небезпечних хвороб з'являються через вживання людиною хлорованої води. Хлор може бути причиною онкології, хвороб сечової системи, шлунка, печінки й кишки, а також серцево-судинної системи, поганого імунітету і проблем з кровотворенням. Більш того, хлор стягує і підсушує шкіру, руйнує структуру волосся і негативно впливає на слизову оболонку очей. І при всіх цих побічних негативних ефектів, хлор все ще є важливим і незамінним елементом в процесі фільтрації води. З його допомогою можна вбити ті мікроби, які точно приведуть до великих проблем зі здоров'ям.

Чи існує безпечна для організму людей вода

Всі дії з підвищення якості питної води в сукупності з елементарними правилами санітарії та гігієни активно сприяють зміцненню імунітету людини. Якщо забезпечити належну санітарію в звичайних вбиральнях, то це запобіжить забруднення питних джерел екскрементами людини, а значить, також знизиться кількість всіляких інфекцій.

зберігання води

Необов'язково вигадувати щось і покладатися на розвиток технологій. Досить банального миття рук з милом і можливості зберігати питну воду в безпечному чистому місці. Якщо ми навчимося використовувати навколишнє середовище раціонально, то це призведе до низьких показників малярії та інших захворювань, які переносяться комахами. Це знизить відсоток смертності від інфекцій.

Читайте також: Вчені створили біопластик з риб'ячого жиру

Ваша оцінка: