Я шукаю...

AirTag видаватиме звуки якщо не підключати його до смартфона понад три дні

AirTag може видавати звуки

AirTag - новий продукт від компанії Apple, тому в процесі використання у багатьох користувачів виникає безліч питань. Мітки були створені для того, щоб облегшити життя власників «яблучних» гаджетів, які постійно втрачають ключі або інші речі.

У Купертино затверджують, що повністю подбали про безпеку та жодних проблем, пов'язаних з цим не повинно виникати.

AirTag - пристрій який допомагає знаходити втрачені речі

Якщо річ з міткою втрачається достатньо відкрити додаток «Локатор» та AirTag почне видавати звук, по якому трекер з легкістю можна буде знайти.

Прочитайте також: Резервне копіювання iPhone та iPad. Все, що потрібно знати.

Як працюють мітки AirTag?

Мітка складається з цілого ряду компонентів, які допомагають їй виконувати головні функції:

 • Bluetooth-модуль для передачі даних;
 • чіп широкосмугового зв'язку;
 • NFC-метка для швидкого з'єднання;
 • плоска форма змішаної LiPo-батареї;
 • динамік, який допомагає власнику знайти втрачену річ;
 • корпус-чехол, який забезпечує захист гаджета від пилу та вологи.

Чому купують мітки AirTag?

Головне завдання міток - пошук. Компанія стверджує, що головна функція даного гаджета можлива завдяки технології Precision Finding, але не повідомляється, в чому саме полягає секрет. Високоточний пошук можна здійснювати в межах кімнати, будинки або квартири. А загальний алгоритм роботи здійснюється наступним чином: зв'язок двох чіпів U1 дає можливість визначати відстань і напрямок між собою.

Чому купують AirTag

Всі дані зображаються через додаток «Локатор». Саме з його допомогу і відбувається пошук загубленої речі.

При цьому користуватися мітками можу тільки власники айфонів 11 і 12 покоління. Варто врахувати, що технологія Precision Finding за допомогою, якої працюють мітки все ще недоступна в країнах колишнього СНД, в тому числі й Україна.

Як буде працювати AirTag?

Безпека пристрою забезпечується коштом прив'язки до Apple ID. А в першу чергу все це необхідно, в разі якщо гаджет буде втрачено. Інший користувач не зможе увімкнути його до свого пристрою.

Таким чином, в Apple зробили все, щоб пристрій став непотрібним в разі крадіжки для зловмисника.

Управління всіма функціями здійснюється за допомогою програми «Локатор». Саме там в будь-який момент можна визначити місце розташування мітки, включати режим відтворення звуку й активувати опцію пропажі гаджета.

Як працює AirTag

Звук доречно включати, якщо річ була втрачена десь поблизу. В іншому випадку, можна зробити її легкою здобиччю для зловмисника. Звук в маячка працює досить голосно, тому користувач з легкістю зможе відшукати загублену річ.

Якщо річ була втрачена на вулиці або далеко від будинку, то рекомендується включати режим пропажі. В такому випадку користувач вказує свій номер телефону.

Людина, яка знайде пристрій, зможе побачити цю інформацію і повідомити про зникнення її власнику.

Сигнал мітки транслюється за допомогою Bluetooth. Його зможе прийняти найближчий пристрій, з включеною функцією «Мережа локатора». Власник самостійно може знайти свою мітку за допомогою програми на мапі. При цьому сигнал повністю захищений, а дані передаються тільки в зашифрованому вигляді для забезпечення конфіденційності.

У Купертино повністю подбали про безпеку, і на карті мітку зможе побачити тільки її власник, інші користувачі не мають доступу до цієї інформації. І при цьому, всупереч всім сумнівам з боку багатьох експертів стежити за іншими людьми за допомогою трекера не вийде.

Як працює звукова функція в AirTag

Як з'ясувалося, AirTag володіють ще однією корисною функцією. Якщо Ви знаходитесь далеко від власника понад 3 днів, то пристрій буде видавати особливі звуки.

Звукова функція в AirTag через додаток "Локатор"

Тому, якщо AirTag спробують вкрасти, то він не зможе тривалий час бути непоміченим. А якщо гаджет буде знаходитися неподалік, то власник почує його і зможе швидко відшукати.

Водночас звукова функція може мати й свої недоліки. Наприклад, втративши гаманець на вулиці, на якому закріплений AirTag скориставшись звуковим сигналом, мітка відразу ж видасть місцеперебування речі й стає легкою здобиччю для зловмисників. Але, от якщо подібна ситуація станеться у будинку, то власник швидко визначить місце розташування втраченого гаманця.

Що робити якщо підкинули чужий AirTag?

У Купертино стверджують, що новий пристрій повністю захищене від стеження. І якщо іншому користувачеві підкинуть чужий AirTag, то про це обов'язково повідомить смартфон.

Так в першу чергу, мітки створені для швидкого пошуку втрачених речей, таких як сумка, ключі, гаманець, але що якщо хтось вирішить простежити за вами, підкинувши свій пристрій? В Apple стверджують, що зробили все для того, щоб користувач відразу про це дізнався за допомогою свого Айфона.

Що робити з чужим AirTag

Крім цього, після визначення чужого маячка користувач може самостійно його відключити. Для цього необхідно:

 1. Після появи повідомлення клацнути на нього.
 2. Далі натиснути «Продовжити».
 3. Вивчити інструкцію по відключенню чужого AirTag і зробити все в правильній послідовності.

Якщо користувач за допомогою Айфона визначив чужий маячок, але все ще не зміг його знайти серед своїх речей, то можна активувати звук і прискорити цей процес.

Крім цього, маячок який раніше був у використанні можна скинути до фабричних налаштувань і користуватися ним як новим. Для цього необхідно:

 1. Натиснути на сталеву частину мітки, яка знаходиться з іншої сторони й повернути її до упору проти годинникової стрілки.
 2. Зняти кришку і дістати акумулятор.
 3. Поставити батарею назад на місце.
 4. Натиснути на акумулятор до того часу, поки не з'явитися звуковий сигнал.
 5. Коли звук пропаде необхідно повторити процедуру ще кілька разів. При цьому кожен раз при натисканні на батарею повинен з'являтися звук, всього повинно бути здійснено 5 спроб.
 6. Прикріпити кришку назад і трохи натиснути на неї, поки не з'явитися звуковий сигнал.
 7. Повернути кришку за годинниковою стрілкою до упору.

Після цього, пристрій перестане передавати відомості про своє місцеперебування. Водночас прив'язати трекер можна тільки до одного Apple ID. Якщо попередній власник здійснив відв'язування пристрою і перебувати досить далеко від нього, то тільки в такому випадку маячок може використовувати новий власник.

До речі, якщо ви задумались над купівлею відновленого iPhone, радимо звернутись у наш магазин Apple.

Що робити якщо було підкинуто мітку користувачеві смартфона на операційній системі Андроїд?

В такому випадку ситуація складніша, адже на смартфонах з іншою операційною системою відсутній додаток «Локатор». Однак по закінченню 3-х днів трекер почне самостійно видавати звук.

Читайте також: Як увімкнути «Гід доступу» на iPhone або iPad: що це таке.

При цьому якщо власник включив режим втраченої мітки, то з Андроїд-пристрої також можна вивчити всю необхідну інформацію, для цього необхідно піднести смартфон до білої сторони AirTag.

Ваша оцінка: