Я шукаю...

Що буде з Apple ID і iPhone якщо людина помре: сценарії корпорації

чоловік й Ipnone

Мабуть, найпопулярнішою тезою є та, яка говорить, що через якихось півстоліття все соціальні мережі постануть перед людьми цифровим кладовищем. Суть в тому, що люди, які в цей момент активно постять на своїх сторінках, лайкають інших користувачів і взагалі ведуть активне соціальне життя, на той час покинуть цей світ. І їх сторінки стануть такими собі цифровими надгробками.

Однак, якщо відкинути страхи та подумати логічно, то не тільки одні лише соціальні мережі збережуть пам'ять про своїх минулих власників. Не можна не згадати про хмарні сховища, куди користувачі так активно зливають всі свої дані та файли - такі собі сучасні фараоні погребальні. Тут відразу ж виникає питання - а що ж трапиться з моїм хмарою або смартфоном після смерті? Куди подінуться всі файли? Особливо цікавить це власників техніки від відомої компанії Apple. Ні для кого не секрет, що даний бренд не раз відмовляв родичам померлих у відкритті й передачі даних. Навіщо Apple інформація про мертвих людей і що вона планує з нею робити? Саме на це питання ми й спробуємо відповісти в даній статті.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що буде з Apple ID і iPhone якщо людина помре

Вперше почувши таке питання, кожен подумає, що думати про таке дивно. Однак, велика корпорація Apple подбала про такий результат і підготувала певний сценарій поведінки в такій делікатній ситуації.

Звичайно, відчути втрату дорогої людини - це почуття, яке не побажаєш нікому. Та й до того ж до втрати навалюється ще й почуття того, що Apple бореться з вами, не бажаючи надавати дані для входу в хмару померлого. Однак, все ж є деякі способи, за допомогою яких можна отримати той самий доступ до iPhone або iTunes через сімейний доступ. На нього можна спиратися при смерті родича.

Зрозуміло, після смерті людини, компанія Епл зобов'язана передати доступ до всіх даних на хмарному сховищі iCloud або фільмотеці в iTunes і інших додатків найближчим родичам або довіреній особі з заповіту. Однак, наперекір всім цим обов'язкам, Apple не поспішає їх виконувати й весь цей процес може затягнутися на дуже тривалий час.

Якби процес передачі й перенесення потрібної вам інформації з телефону або хмари померлого був би простий, то Apple без проблем його здійснював би. Але, все це далеко не так вже й просто, та й такою функцією зловживали б не завжди в хороших цілях. Так що компанія вирішила перестрахуватися і показати на практиці свою позицію щодо політики конфіденційності. Користувачі можуть вивчити як теоретичний, так і практичний аспект даної ситуації. Однак, людям, які недавно втратили когось близького немає діла до теорії - їх хвилює лише наявність способу отримати доступ до телефону померлого.

Немає якогось одного рішення, адже існує безліч варіантів. Про деякі з них ми та розповімо. При цьому важливо те, для чого вам потрібна ця інформації та дані померлого, і що з цим буде робити компанія.

У документі технічної підтримки Apple йдеться про те, що щодня люди з усіх куточків планети зберігають важливі документи, дані, фотографії та відео на гаджетах Apple і в хмарному сховищі. Тому компанія заявляє, що для них конфіденційність є одним з основних прав людини, і їх клієнти чекають від компанії забезпечення і гарантію конфіденційності та безпеки даних в будь-який час. Так само, компанія говорить, що в разі смерті їх клієнта вони не знають, чи хотів би він, щоб його інформація була передана будь-кому в принципі і якщо так, то кому конкретно її можна передати.

Читайте також: Як користуватися стандартним додатком «диктофон» на iPhone

Що залишається в Apple після смерті користувача

В першу чергу вам необхідно отримати постанову суду, яке доведе, що ви є родичем померлого. Далі, разом з цією постановою потрібно звернутися в службу підтримки Apple. Ви повинні мати підтвердження того, що є близькою людиною померлого клієнта їх компанії.

Юридичною угодою корпорації Apple з хмарним сховищем iCloud говорить про те, що обліковий запис загиблого Apple ID і весь її вміст не має права на виживання. Мало хто знає про цей правилі, оскільки його прописано в умовах угоди, яке мало хто читає повністю.

Тобто, в такому випадку компанія просто не зможе розблокувати телефон і надати доступ до інформації.

Після того, як ви надасте копію свідоцтва про смерть, заявлена ​​обліковий запис припинить своє існування, і всі дані з облікового запису будуть видалені.

Все це прописано в юридичній документації і звучить безповоротно і остаточно. Але на ділі, компанія Apple все-таки готова надати пару інших варіантів. У такій справі немає заготовленого чіткого сценарію дій, бо вам доведеться обговорити свою ситуацію безпосередньо зі службою підтримки компанії.

Але, перед тим як поспішати зв'язатися з підтримкою, компанія настійно рекомендує спочатку отримати те саме постанова суду, яке підтвердить той факт, що ви є законним спадкоємцем особистої інформації померлого. В даній постанові вказані певні дані: ім'я загиблого клієнта, його Apple ID і підтвердження того, що суд зобов'язує компанію посприяти позивачеві.

В одному з документів служби підтримки Apple йдеться про те, що вони дуже співчувають членам сім'ї загиблого людини, і як тільки постанова суду буде надано компанії, вона буде максимально можливе сприяння отриманню доступу до персональних даних та пристроїв померлої людини. При цьому, компанія тут же заперечує собі ж, вказуючи, що якщо пристрій загиблого клієнта захищено паролем, то вони не зможуть його розблокувати.

Як йдуть справи з сімейним доступом до акаунту померлого

Служба підтримки компанії, часто готова передати родичам Apple ID. Для цього потрібно перейти на сайт iCloud.com, щоб отримати доступ до потрібної інформації. Далі необхідно налаштувати iPhone загиблого через його Епл айді. У разі, коли загиблий був організатором сімейного доступу, потрібно просто розпустити створену групу. Далі потрібно експортувати або поділитися будь-яким іншим доступним способом необхідною інформацією.

За інших обставин отримання потрібного судової постанови, компанія Apple так само може передати Епл айді загиблого родича. Так, це не дасть доступ безпосередньо до iPhone померлого, проте це відкриває інший шлях. Ви отримуєте можливість налаштувати все через інший айфон з даними померлого й отримати все, що знаходилося в хмарному сховищі родича.

За фактом, це ті дані, які були створені та відредаговані людиною особисто. Наприклад та ж електронна пошта і документи. Однак, це не охоплює підписку на Apple Music, фільмотеку та інші покупки та особисті колекції.

У теорії, дана схема відноситься і до сімейного життя померлого. Тобто, якщо загиблий організував сімейний доступ, то права власності на даний доступ можна, в ідеалі, передати комусь іншому.

Для цього необхідно скасувати адміністрування в налаштуваннях сімейного доступу, далі відключити всіх учасників і створити по новій доступ з новим творцем. При додаванні людей в оновлену обліковий запис Family Sharing, ви виділяєте їм право використовувати попередні зроблені угоди у будь-якого з учасників. Тобто, якщо ви володієте Apple ID померлого, то можете так само додати його в групу. В такому випадку все, що він купував раніше буде доступно всім членам сім'ї.

Що роблять з iPhone iPad після смерті людини

Можливо ви бажаєте позбутися айфона або Айпад померлого родича, але не знаєте як це зробити? В такому випадку, необхідно дотримуватися деяких правил. В першу чергу, перед тим як продати гаджети або обміняти їх на інші, необхідно почистити девайси. Але для цього необхідно мати або отримати до них доступ.

Якщо у вас не вийшло це зробити, то після повідомлення служби підтримки Apple, компанія може самостійно видалити всі дані попереднього власника з пристроїв. В іншому випадку, вам необхідно особисто знати пароль від айфона або Айпад близької людини.

Це означає, що в ідеальному розкладі, перед смертю, про всяк випадок потрібно будь-яким способом оповістити когось членом сім'ї або близьких друзів про поточний пароль на девайсі. Зрозуміло, ви можете не записувати його на листок і клеїти на холодильник. Однак, залиште підказку для близьких, де можна знайти всі паролі для доступу до ваших акаунтів.

Звичайно, у будь-якого можуть бути різні причини не довіряти будь-кому навіть з близького оточення. В такому випадку Apple надало керівництво, яке може допомогти в даній ситуації. Новий документ від компанії має на меті захистити ваші дані та пристрій від небажаних зломів. Саме керівництво розписано на 20 сторінок і не представляє в собі ніякої культурної цінності. У ньому прописано те, як можна заблокувати когось, якщо клієнт передумав йому довіряти. Так що, нехай це і важливий документ, який розповідає що робити родичам в разі смерті клієнта компанії, але Apple публічно все ж не висловлює ніяких точних сценаріїв, які спрацювали б зі 100% успіхом.

Якщо ви не володієте паролями загиблого близького, то єдиний шлях - це звернутися безпосередньо в службу підтримки корпорації. Однак там можуть просто відмовити робити що-небудь без пред'явлення судового позову, або максимально спростить процедуру, видаливши всі дані.

Підбивати підсумки можна сказати лише те, що iPhone або iPad загиблого користувача може залишитися недоступним для використання, оскільки компанія Apple просто відмовить в доступі до вмісту хмарного сховища і телефону. Все, що там можуть зробити для вас, якщо ви не знаєте паролі - це зробити скидання девайсів до заводських налаштувань, при цьому вся інформація і паролі будуть видалені. Однак, навіть для даної процедури необхідно буде підтвердити факт смерті родича або надати копію заповіту. Точний список необхідних документів потрібно узгодити зі службою підтримки Apple в індивідуальному порядку, відштовхуючись від обставин.

До того ж компанія Apple не несе мети змушувати сім'ю померлого оплачувати його рахунки та підписки. У разі необхідності, родичі можуть запросити скасування всіх підписок загиблого. Однак, немає ніякої точної інформації про можливе повернення грошових коштів від недавно зроблених покупок в App Store.

Вам також може бути цікаво: Як завантажити книгу на iPhone

Ваша оцінка: