Я шукаю...

В Фото на iOS 15 можна дивитися дані EXIF

Доступ до даних EXIF на iOS 15

Функціонал програми Фото для iOS останнього покоління відрізняє багатогранність і глибока інтеграція штучного інтелекту. Однак даний аспект не спиняє розробників Apple, одержимих ідеєю постійного вдосконалення своїх гаджетів, в тому числі й вищезгаданого додатка.

Кілька днів тому знаменитим «яблучникам» удалося реалізувати чергову новаторську ідею. Фахівці вдосконалили відповідну програму, надавши власникам смартфонів та інших мобільних пристроїв «Еппл», що підтримують операційну систему iOS, можливість перегляду даних EXIF для всіх без винятку фотознімків.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Сутність модернізації: які нові можливості отримала програма Фото в iOS 15?

Розробники значно розширили функціонал додатка Фото, надавши власникам своїх мобільників низку інноваційних можливостей, у тому числі доступ до перегляду метаданих виконаних фотознімків і не тільки.

Можна виділити декілька нових опцій, які тепер підтримує операційна система пристроїв Apple:

 • можливість отримання даних про формат картинки;
 • доступ до відомостей про знімальну камеру;
 • отримання інформації про різні технічні параметри;
 • визначення місця, де проводилася зйомка;
 • редагування інформації без необхідності виходу з програми;
 • розпізнавання додатком об'єктів на фотознімках із наданням користувачам відомостей про них.

Опція перегляду EXIF

Більш ранні версії iOS такі функції не підтримували. У принципі переглянути знімок EXIF було можливо, але щоб це зробити, володар «яблучного» мобільного гаджета був змушений застосовувати штатні засоби, сторонні програми та команди.

Альтернативним способом була відправка фотографії на інший пристрій. Варіантом умови доступу до відповідної інформації було переміщення знімка в файли. Потрібні дані можна було переглянути вже там.

В iOS ситуація змінилася, істотно спростившись. У програмі Фото цих пристроїв можна і метадані подивитися, й редагувати інформацію прямо в додатку – наприклад, додати в EXIF відомості про те, коли та де проводилася фотозйомка, вказавши, відповідно, час та місце.

Опція перегляду EXIF виконується шляхом простого натискання на нову іконку, яка тепер з’явилась, що позначена буквою «i» й отримала назву «Інформація під зображенням».

Методика зміни метаданих на фото в iPhone: оновлення iOS 15 в дії

Відомо, що метадані EXIF можуть бути не менш інформативними, ніж сама картинка. У власників нових смартфонів «Еппл» може виникнути необхідність в корекції метаданих знімка. Тепер такі зміни, наприклад, що передбачають видалення інформації про місце, де була зроблена фотографія, або редагування дати знімка, робляться безпосередньо на айфоні чи iPad.

Зміна метаданих на фото в iPhone

Зміна дати створення фотографії виконується шляхом натискання кнопки «Внести зміни», розташованої нижче знімка, праворуч – вибравши в календарі нову дату, слід натиснути на «Готово».

Для корекції даних про місцезнаходження (координат) потрібно натиснути на мініатюру, яка з'явилася на карті, після чого торкнутися позиції «Редагувати» (вона знаходиться в правому верхньому кутку дисплея).

Деякі фотознімки, зображені на яких предмети або об'єкти, які розпізнаються гаджетом, показують значок у вигляді іскорки трохи лівіше кнопки «i». Використовуючи режим пошуку, ви отримаєте доступ до додаткової інформації про знімок.

Алгоритм зміни (додавання) даних про місцезнаходження на фотографії за допомогою EXIF Metadata

Таку програму можна безплатно завантажити для айфона в App Store.

Завантаживши EXIF Metadata з подальшою установкою й запуском цього додатка, користувачеві потрібно виконати наступні дії.

 • Дозволити додатку доступ до своїх фото.
 • У переліку альбомів вибрати потрібний фотознімок. Після цього програмою буде відкрито вікно з детальними метаданими файлу, що включають відомості про місцезнаходження камери в момент знімка.
 • Торкнутися кнопки Edit location. Після цього можна буде виконувати корекцію існуючих даних або додавати нові дані. Виконання такої опції можливо і за допомогою пошуку локації. В такому випадку допоможе введення поточних координат в поле Search Location або ж переміщення по карті. Щоб установити шпильку на кінцевий пункт, відповідну точку натискають, притримуючи палець упродовж декількох секунд.
 • Завершивши вибір координат, натискають на клавішу Save (вона знаходиться вгорі праворуч).

EXIF Metadata

Послідовність зміни дати та часу фотографії

Дані про дату створення фото на iOS 15 iPhone змінюються в такому алгоритмі.

 • Щоб почати редагування, за допомогою скролінгу переходять в нижню зону вікна програми EXIF Metadata, знаходять клавішу Edit Exif і натискають на неї.
 • Знаходять поле Date – при натисканні на цю позицію відкривається стандартна форма для вибору дати. Час фотознімку змінюють аналогічним чином, використовуючи поле Time.
 • Завершується процес натисканням Save.

Як змінювати або додавати інші метадані?

Оновлений додаток дозволяє не тільки вносити корективи в розташування, дату та час фотографії. Існує можливість зміни й деяких інших елементів метаданих.

Щоб зробити відповідні зміни, клацають на кнопку Edit Exif, яка розташована внизу вікна програми. Після цього вибирають в EXIF Metadata будь-який розділ, який передбачає внесення змін. Коли дані вже змінені, користуються кнопкою Save.

EXIF Metadata дозволяє вносити корективи в параметри фото

Програма EXIF Metadata відрізняється максимально простим та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. У ньому розбереться абсолютно будь-який користувач. Варіанти редагування інформації відрізняються гнучкістю, при цьому додаток є безплатним.

Інноваційна програма EXIF Metadata, створена фахівцями Apple для iOS 15, – ідеальний варіант для зміни метаданих фотографій, зручність якого користувачі iPhone, без сумніву, оцінять.

Ваша оцінка: