Я шукаю...

iPhone 13 vs iPhone 14: чи дійсно айфон 14 кращий?

iPhone 13 vs iPhone 14: чи дійсно айфон 14 кращий?

Вибір iPhone може здатися складним завданням. Різноманіття моделей та їх характеристик часто ставить користувачів у глухий кут. У цій статті ми порівняємо iPhone 14 бу та iPhone 13 бу, щоб допомогти вам зробити найкращий вибір з урахуванням ваших потреб. 

Не пропустіть унікальний шанс дізнатися більше про ігрові телефони та їх захоплюючі можливості! 

iPhone 13 vs iPhone 14: короткий огляд

Ознайомтеся з інноваційними можливостями iPhone 13 та iPhone 14 у нашому короткому огляді

Дизайн і кольори

Одним з важливих аспектів при виборі iPhone є його дизайн, і це більшою чи меншою мірою зустрічається у всіх випадках, оскільки переважній більшості користувачів хочеться мати красивий і естетичний пристрій.

На щастя для тих, хто розмірковує про те, купити iPhone 13 чи iPhone 14, з цього приводу їм не доведеться сильно думати, оскільки дизайн обох абсолютно однаковий, єдине, що змінюється - це кольори, в яких вони доступні, а саме:

iPhone 13

 • зелений
 • рожевий
 • синій
 • чорний
 • білий
 • червоний 

iPhone 14

 • синій
 • фіолетовий
 • чорний
 • білий
 • червоний 
 • жовтий

Говорячи про дизайн, ви повинні враховувати матеріал, з якого виготовлені обидва пристрої. Це алюміній аерокосмічної якості , який забезпечує справді привабливий блиск. Тепер наша рекомендація полягає в тому, щоб використовувати пристрій із чохлом, оскільки це матеріал, який, безсумнівно, покаже знос у вигляді подряпин або слідів під час використання, крім того, що він досить крихкий до падінь і ударів.

Фотоапарати

Порівнюючи два iPhone, одним із ключових моментів, які користувачі беруть до уваги при виборі того чи іншого, є камери та те, що вони можуть запропонувати з точки зору фотографії та відео. 

Обидві моделі оснащені модулем подвійної камери , що складається з ширококутного та надширококутного об’єктивів, обидва 12 Мпікс. Основна відмінність на апаратному рівні пов’язана з діафрагмою основного об’єктива, тобто широким кутом, який на iPhone 14 становить f/1,5 , а на iPhone 13 – f/1,6.

Ми також повинні згадати передній об’єктив, тобто селфі-камеру , де є велика різниця в діафрагмі: f/1,9 на iPhone 14 та f/2,2 на iPhone 13. Ці відмінності в діафрагмі підсумовуються тим, що результати за недостатнього освітлення будуть яскравішими, з меншим шумом і більшою деталізацією.

Ексклюзивні функції iPhone 14

Що стосується ексклюзивності, яку має iPhone 14, а не iPhone 13, ми повинні виділити новий стабілізований режим запису, який Apple називає режимом дії .

Реальність полягає в тому, що результати, які він пропонує, справді неймовірні, і це найкраще, що ви можете знайти, до запису за допомогою гімбала, фактично навіть у ситуаціях ви отримаєте кращі результати в цьому режимі, ніж в іншому.

І якщо раніше ми говорили, що покращення діафрагми забезпечило кращі результати в різкості та освітленості, Photonic Engine також виконує свою роль, присутня лише в iPhone 14. Нарешті, слід згадати, що режим кінотеатру тепер доступний на iPhone. 14 до 4K і 30 f/s .

Екран

Якщо раніше в розділі камери ми казали вам, що відмінностей мало, насправді на екрані немає жодної функції чи характеристики, яка б відрізняла обидві моделі. iPhone 14 і iPhone 13 мають однаковий екран.

Але будьте обережні, це не повинно бути поганою новиною, оскільки екран iPhone 13 вже був фантастичною панеллю, де користувачі могли робити практично все, а також насолоджуватися неймовірною якістю зображення для перегляду улюбленого контенту на різних платформах і в соціальних мережах. 

Функції в обох моделях

Це екран Super Retina XDR OLED . Він має технологію True Tone і широку кольорову гаму (P3), що дуже важливо, особливо для тих користувачів, які хочуть редагувати свої фотографії безпосередньо з самого iPhone. Завдяки яскравості 800 ніт ви не матимете проблем із переглядом екрана свого iPhone практично за будь-яких обставин, і можете досягти 1200 ніт із вмістом HDR

Коротше кажучи, обидві моделі мають 6,1-дюймовий екран Super Retina з технологією XDR. Однак жодна з них не має технології Pro Motion (обидва мають частоту оновлення 60 Гц) або постійного ввімкнення екрана, як у вищих версіях.

Акумулятор

Знову ми продовжуємо ту саму тенденцію, тобто як iPhone 14, так і iPhone 13 запропонують вам однаковий час автономної роботи . Якщо ви поспішаєте, навіть iPhone 14 може дати вам ще кілька хвилин автономності, але насправді обидва пропонують практично те саме.

Як ми вже говорили в розділі про екрани, це не означає, що це погано, навпаки, оскільки звичайний користувач не матиме жодних проблем із цими двома пристроями до кінця дня. Тепер він, очевидно, далекий від автономності, яку пропонує його старший брат, iPhone 14 Plus або навіть iPhone 14 Pro Max.

Способи зарядки обох пристроїв

Якщо ми говоримо про акумулятор, ми також повинні говорити про те, як користувачі заряджатимуть ці два пристрої . Обидва мають порт Lightning , а також сумісні з бездротовою зарядкою.

До останнього слід додати технологію MagSafe , яка не тільки надає ще один спосіб заряджання пристрою, але й використовує багато інших аксесуарів, які додадуть функціональності та комфорту під час використання iPhone. Також у них є «швидка» зарядка до 20 Вт.

Потужність

Потужність — це завжди те, на що будь-якому користувачеві iPhone не потрібно зосереджуватися, оскільки Apple забезпечує плавність і швидкість системи в усіх своїх iPhone. Настільки, що сьогодні пристрої 3-4-річної давнини продовжують працювати без будь-яких уповільнень, тож це те, що сприймається як належне.

Незважаючи на це, з цими двома моделями відбувається щось дуже цікаве, чого досі ніколи не траплялося між двома поколіннями iPhone, а саме те, що iPhone 14 і iPhone 13 мають чіп A15 Bionic.

Процесор є одним із розділів, якому слід приділяти найменше значення при виборі одного з двох пристроїв, оскільки потужність процесорів Apple не викликає сумнівів, і ви матимете виняткову продуктивність у більшості сценаріїв.

Різниця iPhone 14 та iPhone 13

Як ми вже згадували, зміни між iPhone 13 і iPhone 14 не надто значні. На рівні дизайну вони практично однакові , з тією різницею, що кольори, в яких доступний термінал, знову змінюються. У випадку iPhone 14 Pro та iPhone 14 Pro Max відмінності більші, оскільки вони мають новий отвір на екрані замість виїмки, але це не стосується iPhone 14 або iPhone 14 Plus.

Коротко кажучи, на рівні дизайну iPhone 13 і iPhone 14 практично однакові, за винятком того, що нова модель трохи тонша. І, якщо ми перейдемо до специфікацій, ми побачимо, що вперше iPhone 14 поставляється з тим самим чіпом, A15 Bionic . Так, це правда, що він дещо потужніший і вдосконалений, але це навряд чи буде помітно в повсякденному житті. Але що тоді змінилося? Ось основні нові функції iPhone 14 :

 • Процесор A15 Bionic: який, незважаючи на те саме, було покращено порівняно з iPhone 13, щоб забезпечити краще керування акумулятором і кращу продуктивність.
 • Нова основна камера на 12 МП: вони зберегли компонування iPhone 13, але були покращені, щоб забезпечити більшу яскравість як у задній, так і в передній камерах. Він також має новий режим Action, який допомагає робити кращі знімки під час руху.
 • Збільшений акумулятор: його покращено, щоб забезпечити до 20 годин відтворення відео.
 • Виявлення аварій: як і Apple Watch Series 8, iPhone тепер здатний виявляти, якщо сталася аварія в транспортному засобі. Він здатний автоматично зв'язуватися зі службами екстреної допомоги.
 • Супутникове з’єднання: якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію, ви можете підключитися до мережі через супутник, щоб зв’язатися зі службами екстреної допомоги та втратити допомогу. Обмежено Сполученими Штатами та Канадою та безкоштовно лише протягом двох років.
 • Лише з eSIM у деяких країнах.
   

Які переваги айфона 13 та айфона 14?

В кожному смартфоні є свої переваги та недоліки, тому давайте розглянемо перспективи Айфону 14 та 13.

Переваги iPhone 13:

 • Доступна ціна: iPhone 13, ймовірно, буде коштувати дешевше, ніж iPhone 14.
 • Потужний процесор: iPhone 13 оснащений чіпом A15 Bionic, який є одним із найпотужніших на ринку.
 • Гарна камера: iPhone 13 має дві 12-мегапіксельні камери, які роблять чудові фото та відео.
 • Тривалий час автономної роботи: iPhone 13 може працювати до 19 годин відтворення відео.
 • Широкий вибір кольорів: iPhone 13 доступний у 5 кольорах: рожевий, синій, опівнічний, зоряний та зелений.
   

Недоліки iPhone 13:

 • Відсутність дисплея з частотою 120 Гц: iPhone 13 має дисплей з частотою 60 Гц, що може здатися не таким плавним, як дисплей з частотою 120 Гц, який є у деяких конкурентів.
 • Повільна зарядка: iPhone 13 заряджається повільніше, ніж деякі інші смартфони на ринку.
 • Обмежений кінематографічний режим: Кінематографічний режим iPhone 13 доступний лише в роздільній здатності 1080p.
 • Відсутність супутникового зв'язку: iPhone 13 не має супутникового зв'язку, який може бути корисним у надзвичайних ситуаціях.
   

Переваги iPhone 14:

 • Більший дисплей: iPhone 14 буде доступний з 6,1-дюймовим та 6,7-дюймовим дисплеєм, що більше, ніж у iPhone 13.
 • Краща камера: iPhone 14 очікується з оновленою камерою, яка може мати кращу якість зображення та нові функції.
 • Нові функції безпеки: iPhone 14 може мати нові функції безпеки, такі як екстрений SOS через супутник та виявлення аварії.
 • Нове підключення Bluetooth: iPhone 14 очікується з Bluetooth 5.3, який є більш швидким та надійним, ніж Bluetooth 5.0.
 • Нові кольори: iPhone 14 буде доступний у 4 нових кольорах: блакитний, фіолетовий, північ та зіркове світло. 
   

Недоліки iPhone 14:

 • Очікувана висока ціна: iPhone 14, ймовірно, буде значно дорожчим, ніж iPhone 13.
 • Незначні оновлення: Очікується, що iPhone 14 буде мати лише незначні оновлення порівняно з iPhone 13.
 • Відсутність USB-C: iPhone 14, ймовірно, збереже Lightning-роз'єм, а не перейде на USB-C, як деякі інші смартфони.
 • Недоступність деяких функцій: Деякі з очікуваних функцій iPhone 14, такі як супутниковий зв'язок, можуть бути доступні не у всіх країнах.
   

iPhone 13 vs iPhone 14: що краще обрати? 

І iPhone 13, і iPhone 14 мають незначні відмінності. Фактично, це може бути одне з найменших оновлень iPhone за останній рік. Є деякі вдосконалення камери разом із додаванням таких функцій, як виявлення аварії та екстрений SOS через супутник.

Однак через незначні зміни важко рекомендувати будь-кому, хто зараз має iPhone 13, оновити iPhone до iPhone 14. У повсякденному використанні багато змін будуть непомітними. Дизайн той самий, продуктивність майже однакова, час автономної роботи приблизно такий же. Насправді також важко рекомендувати оновити iPhone 12 бу до iPhone 14.

Якщо ви використовуєте щось на зразок iPhone 11 бу або старішої версії, ви помітите деякі більш значні зміни, коли перейдете до iPhone 14. Камери стануть помітно кращими, продуктивність значно покращиться, і ви повинні від цього виграти. від деяких покращень до часу роботи батареї.

Якщо ви купуєте новий iPhone, це складне рішення. Для багатьох людей iPhone 13 більш ніж достатньо. Ви все ще отримуєте чудову продуктивність, чудову камеру та сучасний дизайн на 100 доларів США дешевше, ніж iPhone 14. Проте, якщо у вас є гроші, які можна витратити, вам варто подумати про iPhone 14 через ці оновлення камери.

Ваша оцінка: