Я шукаю...

Найкращі ігрові телефони

Найкращі ігрові телефони

Смартфон - особистий помічник кожної сучасної людини. З його допомогою ми можемо займатися безліччю речей: працювати, відпочивати, спілкуватися і вчитися. Обираючи для себе телефон, варто звернути увагу на такі характеристики:

 • Призначення гаджета. Визначте основні функції девайсу. Для чого саме ви плануєте використовувати смартфон? Не варто обирати найновішу модель, якщо вам не потрібен її повний функціонал.
 • Бюджет. Обирйайте гаджет з ідеальним співвідношенням ціни та якості.
 • Практичність використання. Зверніть увагу на матеріал з якого виготовлено корпус, наявність потрібних роз’ємів (напиклад, навушники), гучність динаміків і тд.

У цій статті ми докладно розглянемо ігрові смартфони. Який найкращий телефон для геймерів ви можете обрати у 2024 році.

Які технології відрізняють ігровий смартфон від звичайного?

Ігрові смартфони відрізняються від звичайних смартфонів за декількома ключовими технологічними особливостями, спрямованими на поліпшення геймінг-досвіду. Ось кілька головних технологій, які роблять ігрові смартфони особливими:

 • Потужніші процесори: Ігрові смартфони мають вбудовані процесори, які зазвичай мають більшу потужність, ніж ті, які використовуються в звичайних телефонах. Це дозволяє запускати  вимогливіші ігри з високою швидкістю кадрів та кращою графічною деталізацією.
 • Покращена система охолодження: Під час інтенсивної гри процесор смартфона може нагріватися, що може впливати на продуктивність і викликати зниження рамок на екрані. Ігрові смартфони зазвичай мають спеціальні системи охолодження, такі як графічні карти з вентиляторами або розсіювачі тепла, щоб забезпечити оптимальну температуру пристрою під час тривалого геймплею.
 • Високоефективні дисплеї: Ігрові смартфони часто оснащені екранами з високою частотою оновлення, яка може сягати 90 Гц, 120 Гц або навіть 144 Гц. Це забезпечує більш плавну ігрову динаміку та знижує відгук на натиск кнопок або дотиків на екрані.
 • Підтримка HDR: Деякі ігрові смартфони також мають підтримку технології високого динамічного діапазону (HDR), яка дозволяє відтворювати більш насичені кольори, більші контрасти та більш деталізовані зображення.
 • Розширені аудіофункції: Ігрові смартфони часто мають покращені аудіосистеми з підтримкою технологій, таких як 3D-звук, стереодинаміки, підсилювачі звуку або підтримка високоякісних аудіокодеків. Це дозволяє геймерам насолоджуватися більш іммерсивним звуковим досвідом під час гри.
 • Спеціальні кнопки та сенсори: Деякі ігрові смартфони можуть мати фізичні або сенсорні кнопки, спеціально розроблені для геймінгу. Ці кнопки можуть бути налаштовані для виконання певних дій або комбінацій в грі, що полегшує керування та покращує реакцію гравця.
 • Розширена енергоефективність: Ігрові смартфони зазвичай мають оптимізовані алгоритми управління енергією, щоб максимально продовжити тривалість роботи батареї під час геймплею. Вони можуть мати такі функції як режим економії енергії, розумне управління фоновими процесами або встановлення обмежень на роботу додатків у фоновому режимі.

Ці технології і функції допомагають ігровим смартфонам забезпечити більш зручне та іммерсивне геймінг-середовище, в якому гравці можуть насолоджуватися більш високою продуктивністю, якістю зображення, звуком та керуванням під час виконання вимогливих ігор на мобільних пристроях.

Яка матриця та частота оновлення екрана краща для ігрового смартфона?

При обранні матриці та частоти оновлення екрана для ігрового смартфона існує кілька факторів, які потрібно враховувати. Оптимальний вибір залежить від індивідуальних вподобань користувача та вимог до геймінг-досвіду. Ось деякі аспекти, які варто враховувати:

Тип матриці: Існують два основних типи матриці, що використовуються в смартфонах - LCD і OLED.

 • LCD: ЖК-екрани (LCD) зазвичай мають вищий рівень яскравості і кращу видимість при яскравому освітленні. Вони можуть мати меншу частоту оновлення, зазвичай 60 Гц або 90 Гц, але в деяких випадках можуть підтримувати 120 Гц або вищу.
 • OLED: OLED-екрани зазвичай мають кращу контрастність, насиченість кольорів і ширший кут огляду. Вони також можуть підтримувати вищі частоти оновлення, включаючи 90 Гц, 120 Гц, 144 Гц і навіть 240 Гц. OLED-екрани зазвичай мають кращу реакцію пікселів і нижчу затримку відгуку, що може бути важливим для швидких ігрових сцен.

Частота оновлення: Частота оновлення визначає, скільки разів за секунду екран може оновити зображення. Чим вища частота оновлення, тим плавніше виглядає рух на екрані. Більшість звичайних смартфонів мають частоту оновлення 60 Гц, але ігрові смартфони вже підтримують вищі частоти, такі як 90 Гц, 120 Гц, 144 Гц або більше.

 • 90 Гц: Частота оновлення 90 Гц може забезпечити більш плавний геймплей та поліпшену реакцію при виконанні вимогливих ігор.
 • 120 Гц: Частота оновлення 120 Гц ще більше підвищує плавність руху і зменшує розмиття під час швидких дійових сцен, забезпечуючи більш точний відгук на дотик.
 • 144 Гц і більше: Ігрові смартфони з частотою оновлення 144 Гц і більше забезпечують надзвичайно плавну динаміку з великою кількістю відображених кадрів за секунду. Це особливо важливо для швидких ігор з великою кількістю рухливих об'єктів або конкурентних геймплейних ситуацій, де кожна мілісекунда може вирішувати.

Вподобання користувача: Важливо враховувати власні вподобання користувача та його/її чутливість до змін на екрані. Для деяких осіб більш високі частоти оновлення можуть бути більш помітними і викликати дискомфорт, тоді як інші користувачі можуть насолоджуватися більш плавним досвідом.

Вимоги геймінгу: Якщо ви граєте в ігри, які підтримують високу частоту оновлення, то краще вибрати смартфон з вищою частотою оновлення екрана. Однак, якщо ви граєте в менш вимогливі ігри або не помічаєте великої різниці між різними частотами оновлення, то можливо, що вам більш важливою буде інша характеристика смартфона.

Загалом, краща матриця та частота оновлення екрана для ігрового смартфона буде залежати від індивідуальних вподобань користувача та вимог до геймінг-досвіду. Рекомендується відвідати магазин або прочитати огляди для отримання більш детальної інформації про конкретні моделі смартфонів та їхні можливості щодо матриці та частоти оновлення екрана.

Топ-5 найкращи смартфонів для ігор

Безумовно, рейтинг найкращих смартфонів для ігор поняття суб’єктивне. Ми зібрали списк моделей, які уже встигли оцінити користувачі:

iPhone 14 Pro Max: Цей смартфон має потужний процесор Apple A16 Bionic, який забезпечує високу продуктивність та оптимізацію для ігор. Він також має великий дисплей OLED з високою роздільною здатністю, який забезпечує чудову якість зображення та живі кольори.

iPhone 13 Pro Max: Цей смартфон також оснащений потужним процесором Apple A15 Bionic, який забезпечує швидкість та продуктивність для геймінгу. Він також має підтримку технології ProMotion з частотою оновлення 120 Гц, що забезпечує плавний геймплей і більш реалістичне відтворення рухів.

iPhone 12 Pro Max: Цей смартфон має процесор Apple A14 Bionic, який також забезпечує високу продуктивність. Він має великий дисплей Super Retina XDR з яскравими кольорами та чудовою якістю зображення.

Samsung Galaxy S21 Ultra: Цей смартфон володіє потужним процесором Snapdragon 888 або Exynos 2100, залежно від регіону, який забезпечує високу продуктивність. Він також має великий і високоякісний дисплей Dynamic AMOLED з підтримкою частоти оновлення 120 Гц.

Asus ROG Phone 5: Цей смартфон спеціально розроблений для геймерів і оснащений потужним процесором Snapdragon 888, великою кількістю оперативної пам'яті та великою ємністю акумулятора. Він також має спеціальні кнопки із задньої сторони для зручного управління під час геймплею.

Усі ці смартфони поза своїми перевагами ще й мають значний недолік - високу вартість. Далеко не всі користувачі можуть собі дозволити придбати телефон за такою ціною. 

Рейтинг топ-10 найкращих бюджетних ігрових смартфонів

Знайти ігровий смартфон по помірній ціні більш ніж реально. Вибір на ринку достатньо широкий.

Список смартфонів для ігор за низькою ціною:

1.Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Цей смартфон пропонує потужний процесор, великий екран з високою роздільною здатністю та підтримкою HDR, а також багато оперативної пам'яті. Він також має велику ємність акумулятора, що дозволяє тривалий час грати в ігри.

Дисплей: Redmi Note 10 Pro оснащений 6,67-дюймовим Super AMOLED-екраном з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2400 пікселів). Цей дисплей має високу яскравість, насичені кольори та глибокі чорні, що забезпечує чудовий візуальний досвід.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Qualcomm Snapdragon 732G, що забезпечує потужну продуктивність і швидку реакцію на дотик. Цей процесор дозволяє безперебійно запускати вимогливі ігри та багатозадачні додатки.

Оперативна пам'ять: Redmi Note 10 Pro доступний у варіантах з 6 або 8 ГБ оперативної пам'яті. Це дозволяє швидко виконувати завдання та запускати додатки без затримок.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 64 або 128 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-картки до 512 ГБ. Це дозволяє зберігати велику кількість фотографій, відео, музики та ігор.

Камера: Redmi Note 10 Pro має задню квадрокамеру з основним сенсором на 64 Мп, ширококутним об'єктивом на 8 Мп, макрооб'єктивом на 5 Мп та датчиком глибини на 2 Мп. Задня камера підтримує запис відео 4K та забезпечує високу якість фотографій і відео. Передня камера має роздільну здатність 16 Мп для якісних селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має ємність 5020 мАг, що забезпечує довгий час роботи без необхідності частого заряджання. Підтримується швидка зарядка потужністю 33 Вт.

Операційна система: Redmi Note 10 Pro працює під управлінням операційної системи Android 11 з інтерфейсом MIUI 12.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, GPS, NFC та USB Type-C. Також він має сенсор відбитків пальців на бічній панелі, динаміки з підтримкою Hi-Res Audio, ІЧ-порт для використання як пульт дистанційного керування та слот для двох SIM-карт.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro є привабливим варіантом для тих, хто шукає смартфон з високоякісним дисплеєм, потужним процесором, великою кількістю пам'яті, високоякісною камерою та потужним акумулятором. Він пропонує відмінну співвідношення ціна-якість і може задовольнити потреби користувачів у різних сферах використання.

2.Realme Narzo 30 Pro

Смартфон володіє потужним процесором MediaTek Dimensity, який забезпечує високу продуктивність. Він також має швидкий частоту оновлення екрана для плавного геймплею та підтримку 5G.

Дисплей: Narzo 30 Pro оснащений 6,5-дюймовим IPS LCD-екраном з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2400 пікселів). Цей дисплей забезпечує чітке та живе зображення з достатньою яскравістю та деталізацією.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі MediaTek Dimensity 800U, що забезпечує швидку продуктивність та ефективну роботу. Цей процесор підтримує 5G з'єднання для швидкого і стабільного інтернету.

Оперативна пам'ять: Narzo 30 Pro доступний з 6 або 8 ГБ оперативної пам'яті, що дозволяє виконувати багатозадачні завдання та запускати вимогливі додатки без затримок.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 64 або 128 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-картки до 256 ГБ. Це дозволяє зберігати велику кількість фотографій, відео та ігор без проблем з недостатнім простором.

Камера: Narzo 30 Pro має задню потрійну камеру з основним сенсором на 48 Мп, ширококутним об'єктивом на 8 Мп та макрооб'єктивом на 2 Мп. Задня камера підтримує запис відео до 4K і дозволяє отримувати гарні фотографії в різних умовах освітлення. Передня камера має роздільну здатність 16 Мп для якісних селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має ємність 5000 мАг, що забезпечує достатньо часу роботи без необхідності частого заряджання. Підтримується швидка зарядка потужністю 30 Вт.

Операційна система: Narzo 30 Pro працює під управлінням операційної системи Android 10 з інтерфейсом Realme UI.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, GPS, USB Type-C та 3,5-міліметровий роз'єм для навушників. Він також має сенсор відбитків пальців на бічній панелі та підтримку двох SIM-карт.

Realme Narzo 30 Pro є привабливим варіантом для тих, хто шукає бюджетний смартфон з потужним процесором, непоганою камерою та підтримкою 5G з'єднання. Він пропонує хороше співвідношення ціна-якість і може задовольнити потреби користувачів у повсякденних завданнях, мультимедіа та іграх.

3. Poco X3 Pro

Цей смартфон має потужний процесор Qualcomm Snapdragon, велику кількість оперативної пам'яті та високу ємність акумулятора. Він пропонує також великий і яскравий дисплей.

Ось деякі основні характеристики смартфона Poco X3 Pro:

Процесор: Poco X3 Pro оснащений потужним восьмиядерним процесором Qualcomm Snapdragon 860. Це процесор з високою швидкістю, який забезпечує плавну роботу ігор та високу продуктивність.

Екран: Він має 6,67-дюймовий IPS LCD-екран з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2400 пікселів). Екран підтримує частоту оновлення 120 Гц, що забезпечує більш плавну ігрову динаміку та знижує розмивання зображення.

Оперативна пам'ять: Poco X3 Pro доступний у варіантах з 6 або 8 ГБ оперативної пам'яті. Це дозволяє виконувати багатозадачні завдання та запускати важкі ігри без затримок.

Внутрішня пам'ять: Він має варіанти з 128 або 256 ГБ вбудованої пам'яті. Крім того, смартфон підтримує розширення пам'яті за допомогою microSD-картки.

Камера: Poco X3 Pro має задню камеру з основним сенсором на 48 Мп, а також додатковими об'єктивами: 8 Мп ширококутний, 2 Мп макро та 2 Мп глибини. Передня камера має роздільну здатність 20 Мп для якісних селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має ємність 5160 мАг, що забезпечує досить тривалу роботу без необхідності частого заряджання. Підтримується швидка зарядка потужністю 33 Вт.

Операційна система: Poco X3 Pro працює під управлінням MIUI 12, що базується на операційній системі Android 11.

Інші особливості: Смартфон має стереодинаміки, звук від Dolby Atmos, сенсор відбитків пальців на боковій панелі, NFC, 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 та інші стандартні функції зв'язку і з'єднання.

Ці характеристики роблять Poco X3 Pro привабливим варіантом для тих, хто шукає потужний і бюджетний смартфон для ігор та різноманітних завдань. Він пропонує високу продуктивність, якісний дисплей та камеру, а також акумулятор з великою ємністю.

4. Samsung Galaxy M51

Цей смартфон має потужний процесор, велику кількість оперативної пам'яті та велику ємність акумулятора. Він також має якісний Super AMOLED дисплей, що забезпечує чудову якість зображення.

Дисплей: Galaxy M51 оснащений 6,7-дюймовим Super AMOLED-екраном з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2400 пікселів). Цей дисплей забезпечує чітке та живе зображення з глибокими кольорами та хорошими кутами огляду.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Qualcomm Snapdragon 730G, що забезпечує швидку продуктивність та ефективну роботу.

Оперативна пам'ять: Galaxy M51 доступний з 6 ГБ оперативної пам'яті, що дозволяє виконувати багатозадачні завдання та запускати вимогливі додатки без затримок.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 128 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-картки до 512 ГБ. Це дозволяє зберігати велику кількість фотографій, відео та ігор без проблем з недостатнім простором.

Камера: Galaxy M51 має задню квадрокамеру з основним сенсором на 64 Мп, ширококутним об'єктивом на 12 Мп, макрооб'єктивом на 5 Мп та датчиком глибини на 5 Мп. Задня камера підтримує запис відео 4K та забезпечує високу якість фотографій і відео. Передня камера має роздільну здатність 32 Мп і забезпечує якісні селфі та відеодзвінки.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має велику ємність 7000 мАг, що забезпечує довгий час роботи без необхідності частого заряджання. Підтримується швидка зарядка потужністю 25 Вт.

Операційна система: Galaxy M51 працює під управлінням операційної системи Android 10 з інтерфейсом One UI 2.0.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC та USB Type-C. Також він має сенсор відбитків пальців на задній панелі, динаміки з підтримкою Dolby Atmos, 3,5-міліметровий роз'єм для навушників і слот для двох SIM-карт.

Samsung Galaxy M51 є привабливим варіантом для тих, хто шукає смартфон з великим дисплеєм, потужним акумулятором, якісною камерою та достатньою продуктивністю для повсякденних завдань та ігор.

5. Asus Zenfone Max Pro M2

Цей смартфон володіє потужним процесором Qualcomm Snapdragon і великою кількістю оперативної пам'яті. Він також має велику ємність акумулятора та добрий дисплей.

Ось деякі основні характеристики смартфона Asus Zenfone Max Pro M2:

Дисплей: Zenfone Max Pro M2 оснащений 6,26-дюймовим IPS LCD-екраном з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2280 пікселів). Цей дисплей забезпечує чітке та яскраве зображення з хорошими кольорами.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Qualcomm Snapdragon 660, що забезпечує потужну продуктивність для запуску ігор та багатозадачності. Цей процесор дозволяє плавно виконувати різноманітні завдання без затримок.

Оперативна пам'ять: Zenfone Max Pro M2 доступний з 3, 4 або 6 ГБ оперативної пам'яті, що забезпечує швидку роботу додатків та зручну багатозадачність.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 32 або 64 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-карти до 2 ТБ. Це дає можливість зберігати багато фотографій, відео та інших файлів.

Камера: Zenfone Max Pro M2 має потрійну задню камеру, яка складається з основного сенсора на 12 Мп, ширококутного об'єктива на 5 Мп та датчика глибини на 5 Мп. Задня камера підтримує режими HDR і запис відео до 4K. Передня камера має роздільну здатність 13 Мп для селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має ємність 5000 мАг, що забезпечує довгу роботу без необхідності частого заряджання. Підтримується стандартна швидка зарядка потужністю 10 Вт.

Операційна система: Zenfone Max Pro M2 працює під управлінням операційної системи Android 8.1 Oreo з можливістю оновлення до Android 10. Він має чистий інтерфейс без надмірних настроєнь.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, USB Type-C та 3,5-міліметровий роз'єм для навушників. Він також має сенсор відбитків пальців на задній панелі та підтримує дві SIM-карти.

Asus Zenfone Max Pro M2 є привабливим варіантом для тих, хто шукає смартфон з потужним процесором, достатньою кількістю оперативної та внутрішньої пам'яті, а також хорошою камерою. Він пропонує надійну роботу та багато функцій за свою цінову категорію.

6. Motorola Moto G Power

Цей смартфон має потужний процесор, достатньо оперативної пам'яті та велику ємність акумулятора. Він пропонує також якісний дисплей і добру продуктивність.

Основні характеристики смартфона Motorola Moto G Power:

Дисплей: Moto G Power має 6,6-дюймовий IPS LCD-екран з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2400 пікселів). Цей дисплей забезпечує яскраві, чіткі та деталізовані зображення.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Qualcomm Snapdragon 662, що забезпечує потужну продуктивність для повсякденних завдань, мультимедіа та легких ігор.

Оперативна пам'ять: Moto G Power доступний з 3 або 4 ГБ оперативної пам'яті, що дозволяє запускати декілька додатків одночасно та забезпечує плавну роботу.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 32 або 64 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-карти до 1 ТБ. Це дозволяє зберігати багато фотографій, відео, музики та інших файлів.

Камера: Moto G Power має потрійну задню камеру, яка складається з основного сенсора на 48 Мп, ширококутного об'єктива на 8 Мп та макрооб'єктива на 2 Мп. Задня камера підтримує режими HDR, нічного режиму та запис відео до 4K. Передня камера має роздільну здатність 16 Мп для якісних селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має вражаючу ємність 5000 мАг, що забезпечує довгий час роботи без необхідності частого заряджання. Підтримується швидка зарядка потужністю 15 Вт.

Операційна система: Moto G Power працює під управлінням операційної системи Android 10 з гарним стандартним інтерфейсом, який дозволяє швидкий та зручний доступ до всіх функцій і додатків.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, USB Type-C та 3,5-міліметровий роз'єм для навушників. Він також має сенсор відбитків пальців на задній панелі та підтримку двох SIM-карт.

Motorola Moto G Power є привабливим вибором для користувачів, які шукають смартфон з великим акумулятором, якісною камерою та достатньою продуктивністю для повсякденних завдань. Він пропонує велику функціональність та довгу автономну роботу за доступну ціну.

7. Nokia 5.4

Цей смартфон має достатньо потужний процесор та оперативну пам'ять для задоволення потреб геймерів. Він також має гарний дисплей та якісну камеру.

Дисплей: Nokia 5.4 має 6,39-дюймовий IPS LCD-екран з роздільною здатністю HD+ (720 x 1560 пікселів). Цей дисплей забезпечує приємне візуальне сприйняття з гарними кольорами та достатньою чіткістю.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Qualcomm Snapdragon 662, що забезпечує достатню продуктивність для повсякденних завдань, перегляду мультимедіа та легких ігор.

Оперативна пам'ять: Nokia 5.4 доступний з 4 або 6 ГБ оперативної пам'яті, що дозволяє запускати багато додатків одночасно та забезпечує плавну роботу.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 64 або 128 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-карти до 512 ГБ. Це дає можливість зберігати багато фотографій, відео, музики та інших файлів.

Камера: Nokia 5.4 має чотири задні камери, включаючи основний сенсор на 48 Мп, ширококутний об'єктив на 5 Мп, макрооб'єктив на 2 Мп та датчик глибини на 2 Мп. Задня камера підтримує режими HDR, нічного режиму та запис відео до 4K. Передня камера має роздільну здатність 16 Мп для високоякісних селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має ємність 4000 мАг, що забезпечує достатню роботу протягом дня з помірним використанням. Підтримується стандартна швидка зарядка потужністю 10 Вт.

Операційна система: Nokia 5.4 працює під управлінням операційної системи Android 10 з чистим стоковим інтерфейсом, який забезпечує швидкий та безпечний досвід користування.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, USB Type-C та 3,5-міліметровий роз'єм для навушників. Він також має сенсор відбитків пальців на задній панелі та підтримку двох SIM-карт.

Nokia 5.4 є надійним вибором для користувачів, які шукають смартфон з достатньою продуктивністю, непоганою камерою та гарним забезпеченням в області операційної системи. Він пропонує приємний ди

8. Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Цей смартфон пропонує потужний процесор, велику оперативну пам'ять та велику ємність акумулятора. Він також має високу роздільну здатність дисплея та хорошу якість зображення.

Дисплей: Xiaomi Redmi Note 9 Pro має 6,67-дюймовий IPS LCD-екран з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2400 пікселів). Цей дисплей пропонує яскраві кольори, високу чіткість та добру якість зображення.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Qualcomm Snapdragon 720G, що забезпечує швидку та потужну продуктивність для виконання важких завдань, мультимедіа та ігор.

Оперативна пам'ять: Xiaomi Redmi Note 9 Pro доступний з 4 або 6 ГБ оперативної пам'яті, що дозволяє запускати багато додатків одночасно та забезпечує плавну роботу.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 64 або 128 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-карти до 512 ГБ. Це дає достатньо місця для зберігання фотографій, відео, музики та інших файлів.

Камера: Xiaomi Redmi Note 9 Pro оснащений чотирма задніми камерами, включаючи основний сенсор на 64 Мп, ширококутний об'єктив на 8 Мп, макрооб'єктив на 5 Мп та датчик глибини на 2 Мп. Задня камера підтримує режими HDR, нічного режиму та запис відео до 4K. Передня камера має роздільну здатність 16 Мп для якісних селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має вражаючу ємність 5020 мАг, що забезпечує довгу роботу без необхідності частого заряджання. Підтримується швидка зарядка потужністю 30 Вт, яка дозволяє швидко повернути смартфон до повної зарядки.

Операційна система: Xiaomi Redmi Note 9 Pro працює під управлінням операційної системи MIUI 11, яка базується на Android 10. Вона пропонує багато корисних функцій та налаштувань.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, і має USB Type-C порт та 3,5-міліметровий роз'єм для навушників. Він також має сенсор відбитків пальців на бічній стороні та підтримку двох SIM-карт.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro є вражаючим пристроєм з високою продуктивністю, великим екраном, потужним акумулятором та високоякісною камерою. Він є прекрасним вибором для користувачів, які шукають функціональний та доступний смартфон.

9.  Huawei P40 Lite

Цей смартфон має потужний процесор Kirin та достатню оперативну пам'ять. Він також має гарний дисплей і велику ємність акумулятора.

Ось деякі основні характеристики смартфона Huawei P40 Lite:

Дисплей: P40 Lite оснащений 6,4-дюймовим IPS LCD-екраном з роздільною здатністю Full HD+ (1080 x 2310 пікселів). Цей дисплей забезпечує яскраве та чітке зображення з достатньою деталізацією.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Huawei Kirin 810, що забезпечує швидку продуктивність та ефективну роботу. Цей процесор дозволяє запускати різноманітні додатки та виконувати завдання без затримок.

Оперативна пам'ять: P40 Lite має 6 ГБ оперативної пам'яті, що дозволяє багатозадачність і плавну роботу додатків.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 128 ГБ, яку можна розширити за допомогою карти пам'яті Nano Memory (до 256 ГБ). Це дозволяє зберігати велику кількість фотографій, відео, музики та інших файлів.

Камера: P40 Lite має задню чотирьохкамерну систему, яка складається з основного сенсора на 48 Мп, ширококутного об'єктива на 8 Мп, макрооб'єктива на 2 Мп та датчика глибини на 2 Мп. Задня камера підтримує запис відео 4K та забезпечує деталізовані та якісні фотографії. Передня камера має роздільну здатність 16 Мп для якісних селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має ємність 4200 мАг, що забезпечує достатньо часу роботи без необхідності частого заряджання. Підтримується швидка зарядка потужністю 40 Вт.

Операційна система: P40 Lite працює під управлінням операційної системи Android 10 з інтерфейсом EMUI 10.1.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, GPS, NFC та USB Type-C. Він також має сенсор відбитків пальців на бічній панелі та підтримує дві SIM-карти.

Huawei P40 Lite є привабливим варіантом для тих, хто шукає смартфон з високоякісною камерою, потужним процесором та достатньою кількістю пам'яті. Він пропонує зручну роботу та багато функцій за доступну ціну.

10. Oppo A53

Цей смартфон володіє потужним процесором та достатньою оперативною пам'яттю. Він також має велику ємність акумулятора та якісний дисплей.

Ось деякі основні характеристики смартфона Oppo A53:

Дисплей: Oppo A53 оснащений 6,5-дюймовим IPS LCD-екраном з роздільною здатністю HD+ (720 x 1600 пікселів). Цей дисплей забезпечує достатню яскравість та чіткість зображення для повсякденного використання.

Процесор: Він працює на восьмиядерному процесорі Qualcomm Snapdragon 460, що забезпечує плавну роботу та достатню продуктивність для повсякденних завдань, таких як мультимедійні додатки, соціальні мережі та легкі ігри.

Оперативна пам'ять: Oppo A53 доступний з 4 або 6 ГБ оперативної пам'яті, що дозволяє багатозадачність і запускати декілька додатків одночасно без затримок.

Внутрішня пам'ять: Він має вбудовану пам'ять ємністю 64 або 128 ГБ, яку можна розширити за допомогою microSD-карти до 256 ГБ. Це дозволяє зберігати велику кількість фотографій, відео та інших файлів.

Камера: Oppo A53 має задню потрійну камеру, яка складається з основного сенсора на 13 Мп, макрооб'єктива на 2 Мп та датчика глибини на 2 Мп. Задня камера підтримує режими HDR і запис відео до 1080p. Передня камера має роздільну здатність 8 Мп для селфі та відеодзвінків.

Акумулятор: Вбудований акумулятор має ємність 5000 мАг, що забезпечує достатньо часу роботи без необхідності частого заряджання. Підтримується стандартна швидка зарядка потужністю 18 Вт.

Операційна система: Oppo A53 працює під управлінням операційної системи Android 10 з інтерфейсом ColorOS 7.2.

Інші особливості: Смартфон підтримує 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, USB Type-C та 3,5-міліметровий роз'єм для навушників. Він також має сенсор відбитків пальців на задній панелі та підтримку двох SIM-карт.

Oppo A53 є доступним варіантом для користувачів, які шукають смартфон з прийнятною продуктивністю, гарною камерою та великим акумулятором. Він пропонує адекватну функціональність за доступну ціну.

Звичайно, це не всі телефони на які варто звернути увагу. Однак саме ці варіанти уже встигли отримати безліч позитивних відгуків від користувачів. 

Як вибрати бюджетний ігровий смартфон

При виборі бюджетного ігрового смартфона важливо зосередитися на деяких ключових аспектах, щоб забезпечити якісний геймінг-досвід за доступну ціну. Ось декілька критеріїв, які варто враховувати:

 • Продуктивність: Один з найважливіших аспектів для ігрового смартфона - це його продуктивність. Вибирайте смартфон з потужним процесором і достатньою кількістю оперативної пам'яті (RAM). Це допоможе забезпечити плавну роботу графічно вимогливих ігор і запобігати зависанням чи затримкам під час геймплею. Популярні процесори, такі як Qualcomm Snapdragon або MediaTek Helio, зазвичай забезпечують гарну продуктивність у бюджетних смартфонах.
 • Графічний процесор: Графічний процесор (GPU) також має велике значення для ігрового досвіду. Він відповідає за обробку графіки і відтворення графічних ефектів. Виберіть смартфон з потужним GPU, який здатний ефективно працювати з сучасними графічними іграми. Відомі графічні процесори, такі як Adreno (у процесорах Qualcomm) або Mali (у процесорах MediaTek), зазвичай забезпечують хорошу продуктивність в своєму ціновому сегменті.
 • Якість дисплея: Дисплей важливий для насолоди графікою в іграх. Зверніть увагу на роздільну здатність (рекомендується HD або Full HD), яскравість, контрастність та кольорову точність екрана. Оптимальний розмір екрана залежить від ваших особистих вподобань, але зазвичай більші екрани забезпечують більш іммерсивний геймплей.
 • Акумулятор: Геймінг може вимагати значного залучення енергії, тому важливо мати смартфон з потужним акумулятором. Оберіть смартфон з ємністю акумулятора, яка відповідає вашим потребам. Більша ємність акумулятора забезпечить довший час геймплею без необхідності частішого підзаряджання.
 • Операційна система: Вибір операційної системи також важливий. Популярні операційні системи, такі як Android та iOS, мають велику кількість доступних ігор у своїх магазинах додатків. Врахуйте, що деякі ігри можуть бути ексклюзивними для певної операційної системи.
 • Пам'ять: Виберіть смартфон з достатньою внутрішньою пам'яттю для зберігання ігор, додатків та мультимедійних файлів. Також переконайтеся, що смартфон має підтримку розширення пам'яті за допомогою microSD-карт.
 • Дизайн та комфорт: Важливо, щоб смартфон був зручним для тривалого геймплею. Зверніть увагу на форму, вагу та розташування елементів управління, таких як кнопки або сенсорні елементи. Комфортна ергономіка може покращити ваш досвід геймінгу.
 • Ціна: Зрозуміло, що бюджетний смартфон має бути доступний за ціною. Встановіть межу своїх фінансових можливостей та шукайте оптимальний варіант у визначеному ціновому діапазоні.

Перед придбанням рекомендується докладно ознайомитися з оглядами, порівняти технічні характеристики різних моделей та скористатися порадами експертів та користувачів. Це допоможе знайти оптимальний бюджетний ігровий смартфон, який задовольнить ваші потреби і забезпечить задоволення від геймплею без зайвих витрат.

Відгук експерта про бюджетні ігрові смартфони

Як експерт в галузі телефонів, я маю можливість поділитися своїми враженнями та відгуками про бюджетні ігрові смартфони. За останні кілька років, ринок бюджетних смартфонів значно розширився, а виробники стали активно вдосконалювати характеристики та функціональність своїх пристроїв.

Незважаючи на те, що бюджетні гаджети мають обмежені можливості порівняно зі своїми вищими класами, багато з них вражають своєю продуктивністю, якістю екрана та ігровими можливостями. Деякі з них можуть запускати навіть найновіші ігри з гладкою роботою та якісною графікою.

Серед найкращих бюджетних ігрових смартфонів на ринку можна виділити такі моделі, як Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Realme Narzo 30 Pro, Poco X3 Pro, Samsung Galaxy M51 та Asus Zenfone Max Pro M2. Ці пристрої пропонують потужні процесори, достатньо оперативної пам'яті, великі екрани з високою роздільною здатністю, які підтримують високу частоту оновлення для плавного геймплею, а також великі ємності акумуляторів для тривалої гри без підзарядки

Як можна додатково заощадити на покупці бюджетного смартфона?

Додатково заощадити на покупці бюджетного смартфона можна розглянувши варіант придбання відновленого (рефабрикованого) телефона. Відновлені гаджети є вже використаними, але пройшли процес ремонту та тестування, щоб забезпечити їхню повторну функціональність та якість.

Ось деякі переваги придбання відновленого бюджетного смартфона:

 • Знижена ціна: Відновлені смартфони, як правило, коштують значно менше, ніж нові пристрої того ж самого моделі. Це дозволяє значно зекономити на покупці без значного впливу на функціональність або якість.
 • Гарантія та підтримка: Багато компаній, що спеціалізуються на відновленні смартфонів, надають гарантію на свої відновлені пристрої. Це дає вам певну впевненість у випадку, якщо з пристроєм виникнуть проблеми. Деякі виробники також можуть надавати підтримку та оновлення програмного забезпечення для відновлених смартфонів.
 • Екологічна альтернатива: Купуючи відновлений смартфон, ви допомагаєте зменшити кількість електронних відходів, оскільки це дає ще один шанс використати функціональний пристрій замість його утилізації.

Однак перед придбанням відновленого смартфона, рекомендую врахувати такі фактори:

 • Постачальник: Виберіть надійного постачальника відновлених смартфонів, який має хорошу репутацію та позитивні відгуки від покупців.
 • Гарантія: Переконайтеся, що відновлений смартфон має певний період гарантії, щоб ви мали захист у разі виявлення дефектів або проблем.
 • Стан пристрою: Детально ознайомтесь зі станом відновленого смартфона, переконайтеся, що він не має значних пошкоджень або проблем, які можуть вплинути на його функціональність та тривалість роботи.
 • Перевірка якості: Якщо це можливо, перевірте пристрій особисто або дізнайтеся про результати тестування та перевірок, проведених постачальником.

Вибір придбати відновлений смартфон є розумним шляхом для тих, хто бажає заощадити кошти без значних жертв в якості чи функціональності. Однак, слід бути уважним при обиранні постачальника та зробити відповідні перевірки, щоб переконатися в якості пристрою, який ви придбаєте.

Чи можна встановлювати ігри на картку пам'яті?

У багатьох смартфонах є можливість встановлення ігор на картку пам'яті. Це особливо корисно для тих, хто має обмежений внутрішній об'єм сховища на телефоні і хоче зберігати значну кількість додатків.

Однак, варто відзначити, що не всі смартфони підтримують цю функцію. Деякі моделі можуть мати обмеження щодо типу та розміру картки пам'яті, яку можна використовувати. Тому перед придбанням девайса важливо переконатися, що він має підтримку таких рощирень.

Переваги встановлення ігор на картку пам'яті включають:

 • Більша ємність: Картки пам'яті часто мають більший обсяг пам'яті порівняно з внутрішнім сховищем смартфона. Це дозволяє зберігати більше ігор і інших додатків на пристрої.
 • Більша гнучкість: Встановлення ігор на картку пам'яті дозволяє вам переміщувати їх між різними пристроями або легко замінювати картку пам'яті, якщо ви оновлюєте свій смартфон.
 • Очищення внутрішньої пам'яті: Встановлення ігор на картку пам'яті допомагає звільнити простір внутрішньої пам'яті смартфона, що може покращити його продуктивність та швидкість роботи.

Варто відзначити, що не всі файли гри можуть бути переміщені на картку пам'яті, і деякі компоненти можуть залишитися внутрішньою пам'яттю пристрою. Крім того, деякі ігри можуть потребувати запуску з внутрішньої пам'яті для кращої продуктивності. Тому рекомендується перевірити налаштування кожної гри та виробника смартфона для отримання додаткової інформації та інструкцій.

Підібрати ігровий смартфон відтепер легко. Проаналізуйте ваші потреби та можливості і обирайте найкращий варіант.

Ваша оцінка: