Я шукаю...

Чому Айфон не зряджається? Як виправити цю ситуацію?

Зарядний порт Айфона

Якщо Айфон почав погано заряджатися причина цього не завжди полягає в проблемах з кабелем. Можливо, необхідно звернути увагу на зарядний порт.

Зарядний порт Айфона розташований в такому місці, яке схильне до потрапляння пилу і бруду. Саме через це гаджет починає погано заряджатися. Але, вихід з даної ситуації є - необхідно його очистити.

Найпоширеніший метод - почистити зарядний порт зубочисткою. Але, використовувати його необхідно максимально акуратно, оскільки присутній великий ризик пошкодити що-небудь всередині.

Читайте також: Не видаляються додатки на Айфон – що робити.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Чому Айфон не заряджається

Існує багато причин, які можуть призвести до того, що Айфон погано заряджається. І в першу чергу потрібно перевірити кабель на працездатність, і тільки після цього розглядати варіант проблеми з портом.

Зарядний порт Айфону

Якщо при підключенні зарядного пристрою смартфон не заряджається або робить це некоректно все це можна визначити наступними признаками:

  • відсутній індикатор заряду;
  • присутній індикатор заряду, але Айфон не заряджається протягом тривалого часу;
  • Айфон заряджається, тільки якщо кабель Lightning має певне положення.

Оскільки Айфони не мають відкидної кришки для порту зарядки, то автоматично перетворюються в пилозбирач. Згодом пил, пух, бруд та різне сміття може накопичуватися в роз'ємі.

Кожного разу, коли відбувається процес підключення кабелю Lightning, бруд стискається. І в фінальному результаті все це може привести до того, що контакти зарядки блокуються.

Можливо, вже дуже скоро ця проблема зникне, з огляду на те, що нові моделі поступово будуть переходити на бездротову зарядку. Але, старі пристрої необхідно регулярно чистити й стежити за чистотою портів.

Необхідно також тримати й кабель в чистоті. І для того, щоб не виникали подібні проблеми краще періодично перевіряти контакти на наявність ознак бруду.

Зарядний порт Айфона може бути заблокованим також і якщо відбулося окислення контактів роз'єму зарядного пристрою. Проблеми з даним процесом можуть виникати з такої банальної причини як попадання в роз'єм сторонніх предметів. Провід Lightning через це може просто не доходити до кінця всередині порту. У такій ситуації телефон або не буде заряджатися, або буде це робити тільки в певному положенні кабелю.

Як і чим очистити зарядний порт Айфона

Якщо було встановлено, що iPhone не заряджається належним через наявність бруду в роз'ємі, тоді необхідно здійснити дії по його очищенню. У разі якщо проблема не серйозна, тоді дані дії можна виконати самостійно.

Чистка зарядного порта

При цьому даний процес не потребує спеціальних наборів або повітря. Навіть попри те, що в мережі можна знайти багато інформації, про те, що процес очищення вимагає використання даного повітря. Але, сама компанія Apple не рекомендує цього робити.

Що знадобитися для очищення

Всі предмети, які можуть знадобитися в процесі очищення кожен зможе знайти у себе вдома. Стандартний набір виглядає наступним чином:

  • Ліхтарик. Він знадобиться для того, щоб добре розглянути, що відбувається всередині. Також з даним завданням може впоратися і будь-яке інше джерело світла.
  • Зубочистка. Є основним інструментом для чищення. І краще одразу підготувати кілька. Крім цього, необов'язково використовувати зубочистку, якщо під рукою є щось аналогічне, наприклад, шпилька. Але водночас експерти не рекомендують використовувати металеві предмети для чистки.
  • Вата. Її можна закріпити на кінчик зубочистки. Але, якщо бруду дійсно багато, то навіть вата в такому разі не поліпшить ситуацію.

А також необхідно запастися терпінням. Адже, якщо бруду накопичилося багато, то за одну хвилину все очистити не вийде.

Як здійснюється процес чистки

В першу чергу краще здійснювати чистку вимкненого смартфона. Після виключення гаджета потрібно перевірити на наявність ознак сміття в порті.

Як зздійснюється чистка

Після цього необхідно вставити зубочистку або будь-який інший гострий предмет і здійснити чистку. Потрібно вставити її в зарядний порт і видалити якомога більше бруду.

Процес може зайняти певний час. Важливо повторювати дані дії до того моменту, поки за допомогою ліхтарика не будуть помітними контакти, а бруду стане набагато менше.

При цьому, важливо правильно розраховувати свою силу. Зайвий тиск може призвести до пошкодження контактів. У такому випадку телефон також не буде заряджатися.

Якщо необхідно очистити порт старої моделі, то важливо ще більш акуратно підходити до даного процесу. Адже неправильні дії можуть привести до неприємних наслідків.

Варто врахувати, що не рекомендується в процесі очищення змочувати вату водою. Присутність вологи в Lightning може негативно позначитися на загальній роботі смартфона.

Зверніться до фахівців

Айфон - не дешевий смартфон, тому навіть чистку найкраще довіряти фахівцям. Самостійні дії можуть тільки нашкодити гаджету. А ось майстри в сервісному центрі добре знайомі з усіма нюансами й допоможуть правильно усунути проблему. Можливо, блокування роз'єму в зарядному порту відбулося зовсім з іншої причини, все це допоможуть з'ясувати професіонали.

Як правило, майстри мають спеціалізоване обладнання, за допомогою якого і буде здійснена чистка порту.

Заміна зарядного порту

Якщо після здійснення чистки, смартфон все також погано заряджається, можлива проблема не в накопиченому бруді, а в порті. Тому, варто розглянути заміну порту повністю.

Прочитайте також: Компанія Apple перестала замінювати зламані Айфони на нові в сервісних центрах.

Заміну краще не робити самостійно. Крім цього, якщо Айфон все ще перебуває на гарантії, то необхідно віднести гаджет в магазин, там його повинні відремонтувати безплатно.

Як вберегти зарядний порт від пилу

З огляду на те, що смартфон - техніка, яку ми використовуємо щодня - то від накопичення пилу і бруду в роз'ємі ніхто не застрахований. Подібну проблему досить складно попередити. Можна регулярно проводити чистку, в такому випадку в зарядному порту не буде накопичуватися дуже багато бруду.

Ваша оцінка: