Я шукаю...

Хто краще Siri чи Аліса: огляд роботів-помічників

Голосовий помічник

Щодня функціонал голосових помічників лише набирає популярність. На сьогоднішній день багато активно користуються голосовим управлінням і встановлюють собі будильники за допомогою голосових команд, а не вибором функції вручну. Проте, великий відсоток користувачів тільки чули про наявність робота-помічника в смартфонах, але самі поки не зважилися використовувати такі програми на своїх гаджетах. Найчастіше причина у відсутності знань, на яких пристроях можна використовувати помічників і які асистенти краще. Найбільш часто користувачі встановлюють собі Алісу або Siri . Спробуємо порівняти їх можливості, щоб визначити кращого робота-помічника. Дивіться також програми для планування на айфон.

Розробка і скільки на ринку

Siri є хмарним персональним помічником. Є власністю американської компанії Apple. Вперше світ почув про неї в 2010 році. Вона вважається першим роботом-помічником. Додаток може обробляти природну мова з метою відповісти на питання, що цікавлять його питання і рекомендувати різні ресурси. Асистент пристосуватися до індивідуальних переваг користувача, оскільки аналізує всі його запити.  

Аліса - це продукт російської компанії «Яндекс». Асистент також може розпізнати природну мова і імітувати діалог. Також голосовий помічник зможе відповісти на питання, вирішити завдання, поставлені користувачем. Вперше світ дізнався про вітчизняний аналог Siri в 2017 році. За три роки більше 45 мільйонів користувачів використовують російського робота-помічника.

Алиса

Пристрої, на яких функціонує помічник Аліса і Сірі

 Робот-помічник «Аліса» може успішно функціонувати на будь-якому гаджеті. При цьому неважливо, яка операційна система на вашому ноутбуці або телефоні. Програма однаково успішно працює на Windows і Linux , на Android і iOS . Однак цей вид голосового асистента ні в одній операційній системі не встановлюється за умовчанням і, не буде використовуватися окремо від Яндекс браузера.

Відносно Siri , вона працює на будь-якій техніці компанії Apple . Однак її неможливо використовувати на інших пристроях, крім iPhone або MacBook . Користувачі таких гаджетів нерідко влаштовують своєрідні змагання між голосовими помічниками. Для цього потрібно встановити крім Siri одного з конкурентів зі схожим функціоналом. Наприклад, щоб активувати на iPhone «Алісу», потрібно дати відповідну команду Siri . Після цього можна направляти однаковий запит обом асистентам.

Технологічні відмінності Siri и Алисы

Роботи помічники працюють завдяки різним технологіям. Американський асистент Siri функціонує за допомогою Speech Recognizer. Ця розробка допомагає їй не тільки розпізнавати голос, але і переводити мова на двадцять різних мов. Головним недоліком є те, що Сірі не завжди коректно відтворить запит на іншій мові, крім англійської. Наприклад, у неї складнощі з відтворенням російської мови. Для російськомовних людей це створює певний дискомфорт при використанні технології. На відміну від Siri , Аліса функціонує за допомогою технології SpeechKit , яка спочатку налаштована на розпізнавання російської мови. Тому ймовірність помилки при відтворенні запиту практично нульова. Більш того, поступово Аліса починає розпізнавати іноземні мови, але виникають схожі проблеми з відтворенням. 

Siri 

 Як активувати голосового помічника?

Щоб почати роботу з голосовим асистентом Apple потрібно всього лише сказати «Привіт Сірі ». У порівнянні з заокеанської розробкою, російський варіант можна запустити швидше. Справа в тому, що Аліса відреагує на інші запити, на зразок «Привіт, Аліса» або «Ок, Аліса». По суті додатки запускаються однаково, але також вони працюють за замовчуванням. Голосові звернення можна включати за допомогою меню налаштувань на працюючому гаджет. Також перегляньте статтю про програми для бігу на айфон.

У яких питаннях можуть допомогти віртуальні помічники

1. Створення заміток         

 Найчастіше голосові помічники використовуються для створення заміток або нагадувань. Користувачі просто повинні попросити Сірі або Алісу додати замітку про важливому моменті на певний часовий проміжок. Це допомагає не забути про важливу зустріч або дзвінок. Головною відмінністю в їх функціоналі є те, що американський помічник відразу додає зазначені плани в замітки. Російський аналог може скористатися тільки списком справ, що надається компанією виробником. Таке додаток доведеться завантажити окремо.

2. Інформація про прогноз погоди         

 Перед виходом на роботу люди раніше дивилися у вікно, щоб визначити, яка там погода. Завдяки роботам-помічникам можна отримати цю інформацію не встаючи з ліжка. Досить просто запитати у них, яка зараз погода. При такому запиті Siri посилається на додаток, яке встановлено в смартфоні користувача. Аліса буде орієнтувати вас на прогнози Яндекса, які можна не викачувати, а просто відкрити в браузері. Щоб ознайомитись з результатами потрібно попросити Алісу відкрити Яндекс і клікнути по зведенню.

3. Побудувати маршрут         

 Ця функція досить популярна. Однак є ряд недоліків. Справа в тому, що Siri може запропонувати вам лише маршрути для пересування автомобільним транспортом, аналізуючи Apple -карти. Аліса зможе побудувати маршрут не тільки для особистого автомобіля, але і з урахуванням можливості переміщення на громадському транспорті. Найбільшою проблемою при таких запитах вважається коректність розпізнавання мови. Не до кінця розібравши запит, асистенти можуть запропонувати пошукові видачі за назвами районів або міст, що змушує по кілька разів повторювати свої запити. Багато хто після декількох невдалих спроб просто користуються картами і самі прокладають маршрут. Тому така функція вимагає доопрацювань. 

 4. Дані про ситуацію на дорозі   

 При активному русі важливо розуміти, поточну обстановку на дорогах. Тому користувачі часто просять голосових асистентів показати найбільш завантажені ділянки доріг. Після таких запитів Siri може показати лише дуже завантажені ділянки, які відображаються на Apple -карт. Аліса може продемонструвати загальну карту, де кольором будуть показані міські дороги. Зелений колір означає, що ділянка не сильно завантажений, а червоний свідчить про наявність аварій або пробок. 

 5. Актуальні новини   

 Вранці багато користувачів читають новини. Якщо звернутися з відповідним запитом до Сірі , то асистент від Apple відображає текстовий формат. Аліса почне вголос розповідати новини від Яндекс сервісу. У цьому випадку перевага у російського робота-помічника. Єдиний мінус - це якість озвучується інформації.

 6. Здійснювати дзвінки   

 Телефони замислювалися для здійснення дзвінків. Головною відмінністю Сірі від Аліси вважається її здатність здійснити дзвінок. При відповідному запиті Siri визначає контакт ваших телефонних довідників і почне дзвонити. Це дуже корисно в ситуації, коли ваші руки зайняті і вам незручно тримати телефон. Російський аналог такою функцією не володіє.

 7. Запуск додатків   

 Як зазначалося раніше, користувачі часто намагаються влаштувати змагання між Сірі і Алісою. Для цього вони подають однакові запити асистентам і дивляться, хто швидше з ними розбереться. Найчастіше результат нічийний. Асистенти не дуже добре можуть розпізнавати назви додатків. Особливо проблематично запустити додаток, які не входять в пакет AppStore або Play Market . Багато викачані гри і програми не запускаються обома роботами-помічниками. 

 8. Відповіді на питання

 Аліса дійсно краще впоратися із запитом російською мовою, адже цей асистент розроблений для потреб російськомовного населення. Вона може заспівати пісні, розповідати анекдоти і навіть імітувати співрозмовника. У користувачів часто створюється враження, що вони спілкуються не з роботом, а з живою людиною.

Сірі також володіє схожим функціоналом, але він сильно обмежений. Однак американський асистент може запам'ятати команди, які часто повторюються і виводить наступні відповіді з короткою формулюванням. Подібна «функція навчання» у Аліси відсутня. Тому більш розумним можна вважати голосового асистента компанії Apple .

 9. «Власна» точка зору

 Аліса набагато частіше іронізує, на відміну від Сірі , але американське додаток більш «образливе ». Якщо ви спробуєте поставити незручне питання або відверто образити Siri , то додаток або відсторонюється від діалогу, або «ображається». На відміну від американської варіації помічника, Аліса буде відповідати або навіть жартами. За таким параметром російська розробка більше сподобатися користувачам.

переваги та недоліки помічників

 Підсумки порівняння Siri та Alica: хто кращий?

 Незважаючи на всі переваги російської розробки і наявність недоліків у помічника Apple , перемога все ж за останнім асистентом. Представники Яндекс неодноразово обіцяли, що їх асистент з часом буде більш гнучким і зможе виконувати всі завдання не гірше за американського аналога, однак терміни її апгрейда поки не повідомлялися. Якщо користувачам хочеться більше спілкуватися, ніж подавати запити, то цілком комфортно працювати з розробкою Яндекса. Дізнавайтесь як і де скачати обої на айфон.

Ваша оцінка: