Я шукаю...

Рейтинг міст з якості повітря та забруднення атмосфери

Екологія в Україні

За даними порталу Iqair (займається моніторингом забруднень атмосфери), Київ вже досить тривалий час входить до ТОП-20 міст з найбруднішим повітрям. На початку лютого Київ посів 14 місце в рейтингу. В той час перше місце посіло місто Лахор, яке знаходиться в Пакистані.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Київ увійшов до ТОП-20 мегаполісів з найбруднішим повітрям

Вже тривалий час рівень повітряного забруднення в столиці України характеризується як несприятливий для надчутливих груп населення. З таким рівнем забруднення вразливі групи населення, особливо люди з захворюваннями органів дихання, мають постійно користуватися респіраторами. А в приміщеннях, де вони знаходяться, рекомендовано зачиняти вікна.

Раніше повідомлялося, що наприкінці січня Київ увійшов в ТОП-20 міст усього світу з найзабрудненішим повітрям. В останні декілька діб індекс якості повітря складає близько 90, при нормі – до 50.

Забруднення повітря в Україні

Дослідження, які проводяться регулярно, показали, що в Україні дуже несприятливі обставини, пов’язані з проблемою забруднення повітря – в нас воно набагато гірше, ніж в інших європейських країнах.

ВООЗ небезпідставно вважає України країною з найбільшим впливом забруднення повітря на стан здоров’я мешканців.

Шляхи розв'язання проблеми забруднення атмосфери

Причиною майже третини забруднень повітря є вироблення електроенергії. Тому скорочення викидів електростанцій має стати першим кроком на довгому та складному шляху в боротьбі з цією небезпекою.

І перший, хто має відреагувати на проблему, – керівництво країни. Незалежно від того, який саме шлях буде обрано – скорочення викидів електростанцій чи заміна їхніх потужностей, цей шлях буде довготривалим і складним. Відкладати розв'язання проблеми більше немає часу!

Стан атмосферного повітря у світі

Останні дослідження продемонстрували, що проблеми з екологією характерні для кожної держави. Забруднень стає все більше. Однією з причин є Шанхай. Китай заробляє на тому, що виробляє велику кількість техніки, запчастин, іграшок, одягу та інших товарів, які користуються попитом в усьому світі. Це дуже вигідно для економіки країни, проте смог збільшується навіть у мегаполісах, він буквально окутує хмарочоси та не дає дихати населенню. Економіка розвивається, відкриваються нові виробництва, а у людей починаються проблеми не тільки з легенями, а ще й з серцем.

Найбільш забруднені країни:

 1. Аргентина.
 2. Індія.
 3. Франція.
 4. США.
 5. Росія.

Це далеко не весь список. До нього також входить Єгипет, Туреччина. Проблема забруднення повітря дуже гостра. Вуличний рух у великих містах досить інтенсивний, вихлопні гази, дим не тільки забруднюють атмосферу, а ще й сприяють безвітряній погоді, відсутності дощів, через що люди страждають від головного болю, а природа не отримує вологи. Потрібно зменшити кількість промислових, побутових відходів, викид азоту в атмосферу, щоб полегшити теперішній стан. Інакше світ буквально перетвориться на пустелю, а більша частина населення вимре. 

Що буде, якщо ігнорувати забруднення атмосфери?

За актуальною статистикою, щороку від поганого стану природи та повітря помирає приблизно сім мільйонів осіб по всьому світу. Люди дихають токсинами, через що страждають не тільки їх легені, а й інші системи. Починаються проблеми з організмом, постійно відчувається втома, головний біль. Це велика загроза не тільки здоров'ю, а ще й життю.

Інфекційні, серцеві, респіраторні захворювання трапляються саме через погане повітря. Це призводить о астми, легеневої недостатності, раку, інсульту та ускладнень, якщо жінка вагітна. Мало хто замислюється над тим, наскільки серйозним є питання екології. А це ще не було згадано природні катастрофи.

Зараз більш ніж 150 держав по всьому світу підписали міжнародний договір та прийняли закони, направлені на збереження навколишнього середовища, спонукають берегти один одного та робити все для того, щоб атмосфера прийшла в норму.

Експерти стверджують, що через погану екологію щогодини помирає близько 800 осіб.

Найбільш вразливі групи населення:

 • літні люди;
 • діти;
 • жінки;
 • бідняки;
 • корінні народи;
 • меншини.

Якщо люди зараз не будуть активно діяти та продовжать ігнорувати цю серйозну проблему, то все закінчиться тим, що вже 2050 року смертність на рік від поганого повітря складатиме не сім мільйонів осіб, а чотирнадцять. Цифри можуть бути й вищими, якщо почнеться техногенна катастрофа на планеті. Люди не можуть зовсім не дихати брудним повітрям, переселитися до лісу, проте можливо зменшити кількість заводів, перестати користуватися паливом та позитивно вплинути на стан екології.

Зараз на промислові процеси, виробництво електроенергії, видобуток корисних копалин світ витрачає 5 трлн доларів у рік мінімум. Зелене паливо та зменшення виробництв допоможе навіть заощадити кошти.

Ваша оцінка: