Я шукаю...

Айфонам на заздрість - які зміни чекають користувачів в Android 12

Нововведення в Android 12

На початку лютого вийшла перша бета-версія Android 12, націлена на розробників. Наразі встановити систему можна на смартфони Google Pixel або за допомогою емулятора Android Studio. Звичайно ж, перша версія Developer Preview 1 є нестабільною, тому її не рекомендується встановлювати звичайним користувачам. Однак багато західних ЗМІ вже випробували систему в роботі та на основі цього склали перелік оновлень та відмінностей майбутньої версії «операційки» від актуальної на цю мить Android 11. Що нового слід очікувати в Android 12 "Snow Cone", та чи вдалося Google здійснити ривок у розвитку платформи, нумо розгляньмо в деталях.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Інтерфейс

Не так давно в мережу були злиті скріншоти інтерфейсу андроїд 12, на яких були помітні серйозні візуальні зміни. Багато хто відразу взявся проводити порівняння з iOS та поточним Android 11, та, як виявилося, перша бета-версія підтвердила більшість з присутніх на скріншотах фішок. Мабуть, компанія Google нарешті зважилася серйозний крок та не просто додає нові функції й оптимізує старі, а планує в майбутньому релізі своєї операційної системи значно освіжити інтерфейс. Деякі умільці змогли знайти у матеріалах опису графічного інтерфейсу формулювання «шлях до Material NEXT», що свідчить про майбутній перехід на знайому багатьом концепцію дизайну від Google, іменовану Material.

Android 12 огляд змін

Налаштування

У додатку налаштувань тепер доступний новий режим, який спрощує управління однією рукою. Режим прихований за замовчуванням, щоб його активувати знадобиться ввести команду через adb. Після застосування, інтерфейс стає багато в чому схожим з подібним до нього у Samsung та Huawei.

Змінилася шапка додатків, тепер рядок пошуку став коротшим, що дозволило відокремити від неї іконку користувача.

У новому пункті «Безпека та екстрені випадки» власник може заповнити медичну карту та включити різні функції на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, наприклад, виклик швидкої при виявленні ДТП. У деяких країнах ця функція буде неактивна.

Також змінилися акцентні кольори, тепер при встановленій світлій темі, фон усіх пунктів налаштувань має світло-блакитний колір, замість білого.

Сітка

Вельми непомітне для середньостатистичного користувача оновлення: поява режиму сітки додатків 4 на 5, в поточній версії ОС передбачено лише 4 на 4. Розмітка іконок змінилася, що наблизило її до iOS. Виклик розділу «Стилі та шпалери» здійснюється тривалим натисканням по робочому столу.

Шторка

Відкриваючи панель повідомлень відразу можна помітити використання інших кольорів на темній темі. Раніше, в якості основного кольору використовувався глибокий чорний, але в Андроїд «Сноу кон» він змінився на темно-сірий. Також зміни торкнулися й самих повідомлень, іконки зробили круглими та збільшили відступи між картками. Функцію відкладання довели до розуму й зробили інтуїтивною, тепер не обов'язково робити свайп, бо в налаштуваннях можна виставити для цього окрему кнопку.

З плеєра забрали текстову інформацію про поточний додаток й пристрій виведення, завдяки цьому, він став більше, що відповідно збільшило зображення з обкладинкою музичних альбомів. У користувача з'явилася можливість вибрати окремі додатки, для яких буде використовуватися медіаплеєр у швидких налаштуваннях, а для яких - ні.

Як і більшість функцій в Android 12 Developer Preview 1, оновлений UI був прихований, але до нього все одно дісталися. Зміни в інтерфейсі екрану блокування підтверджують редизайн у новій системі від Google. Швидше за все, годинник збільшиться в розмірах, а поруч з ним з'явиться віджет погоди. Також зазнає змін панель швидких налаштувань й повідомлень, але не настільки глобально, як можна було судити по раннім зливам у мережу. Цілком ймовірно зникнуть заокруглення самої панелі, повзунок яскравості буде більшим, а фон стане повністю непрозорим.

Скріншоти

Функція довгих скріншотів прихована за замовчуванням, через те, що працює нестабільно, проте той факт, що її вдалося відшукати, дає надію на появу такої корисної функції в новій версії ОС, нехай навіть трохи сирої.

У Андроїд вже можна малювати на скріншотах, але в новій версії стане доступним додавання тексту й емодзі, зробити це можна за допомогою редактора, що відкривається по відповідній кнопці, після створення знімка екрана.

Чутки про те, що Google планує посилювати рівень приватності у своїй системі підтверджуються, тепер в панелі швидких налаштувань з'являться кнопки, що блокують додаткам доступ до камери та мікрофону.

Дрібні зміни

У новому Android з'явиться можливість групувати різні віджети, що може бути корисним з метою економії вільного місця на робочому столі, аналогічна функція вже присутня в iOS.

Були перероблені перемикачі, а саме:

  • Збільшився розмір;
  • Змінилася форма;
  • З'явилися інтуїтивні позначки (галочка, якщо функція активована, знак мінуса, якщо вимкнена).

Через те, що перероблені елементи зустрічаються лише в деяких пунктах, може статися, що в релізну версію вони не потраплять, або навпаки, подібним чином будуть замінені всі інші.

У поточній версії операційної системи, щоб поділитися паролем від Wi-Fi потрібно створювати QR-код, а після, сканувати. В андроїд 12 все буде набагато легше, тепер для передачі пароля на будь-який смартфон поблизу, досить скористатися сервісом Nearby Share.

Також вам буде цікаво: Чи варто в 2021 році чекати презентацію складного iphone?

Повідомлення для конкретного додатка поповняться новим режимом Automatic. За назвою вже можна здогадатися, що такий режим буде сам визначати, чи потрібно здійснювати звукове оповіщення для певного повідомлення, або досить вібрації.

Універсальність

У поточній версії далеко не всі програми підтримують вставку картинки або відео з буфера обміну за допомогою переміщення або клавіатури. Але в Android Snow Cone з'явиться загальний інтерфейс, здатний приймати контент з будь-яких джерел. Особливо таке нововведення розширить можливості для розробників, але й звичайні користувачі отримають зручний софт, що підтримує будь-які способи передачі контенту.

Відео в форматі HEVC стають все більш розповсюдженими, адже вони зберігають високу якість картинки, але займають значно менше пам'яті на пристрої. На жаль, багато додатків ще до сьогодні не підтримують даний формат. Нова система здатна автоматично перекодувати відео у потрібний для конкретної програми кодек, недоліком функції є те, що для її виконання потрібен деякий час.

У актуальної версії андроїд можуть виникати проблеми з жестами при відкритті повноекранного режиму гри, відео або книги, щоб виконати дію доводитися робити кілька свайпів. В оновленій системі все буде працювати з першого разу, начебто дрібниця, але дуже приємна.

Анонсований ще в Android 10 Project Mainline, який спрямований на розв'язання проблеми з оновленнями, нарешті буде повноцінно впроваджений в систему. Це дозволить оновлювати середу додатків Android RunTime за допомогою Play Store, тому користувач зможе вносити різні зміни в такі параметри як, поліпшення продуктивності та менеджмент пам'яті, без необхідності повного оновлення системи.

Тепер в Android 12 з'явиться тактильний відгук, шляхом перетворення аудіосигналу у вібрацію, де її сила та частота будуть визначатися звуковим трафіком. Таким чином, розробники отримають нові можливості, особливо в іграх, адже подібна функція дозволить урізноманітнити їх інтерактивну складову. До того ж тепер вібрація буде підтримуватися й на геймпадах, про це свідчить окремий пункт, виявлений в налаштуваннях.

Коли вийде Android 12

Фінальний реліз Android 12, дата виходу якого ще встановлена, відбудеться після запуску другої, третьої й четвертої версії ОС для розробників, які заплановані на березень, квітень й травень відповідно. Уже у червні Google планують випустити стабільну бета-версію, після огляду якої, варто очікувати запуск Android 12 вже для публічного доступу. Наразі ми можемо бачити лише перший варіант нової системи, але це зовсім не означає, що він таким залишиться, імовірно, розробники ще відкривають усі таємниці, а фінальна версія матиме ще більші зміни у порівнянні с теперішньою.

Ваша оцінка: