Я шукаю...

Користь та шкода мобільних телефонів

Користь та шкода мобільних телефоні

Мабуть, буквально з самого початку появи технологій виникло питання: а як же вони впливають на людське здоров'я? Вчені тут же ринулися розвінчувати міфи, які свідчили про те, що будь-яка створена технологія несе тотальну шкоду.

Однак, якщо розібратися в найбільш поширених міфах і чутках про шкоду телефонів для здоров'я, то виявиться, що всі вони не мають жодних доказів. У деяких дрібних медіа досі можна прочитати про масові страйки проти установки будь-якої радіовежі. Більш того, в розвинених країнах існують цілі окремі поселення, які проповідують екожиття, відмовившись від будь-яких благ людства, в тому числі й джерел радіовипромінювань.

Телефони вже давно міцно вписалися в повсякденність людини, адже будь-який сучасний користувач не може відмовити собі в спілкуванні, обміну есемесками, новими фото і відео, пошуку інформації тощо.

Всі ці потреби викликають негайну потребу тримати телефон при собі, як можна ближче. Це змушує деяких людей вірити в те, що мобільні телефони здатні вплинути на стан здоров'я в негативну сторону, а так само стати причиною авіакатастрофи, адже не дарма нас просять відключати смартфони під час перельотів.

екожиття людей

У цій статті ми поговоримо про найбільш популярні обмани людства:

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Телефон - це міні версія мікрохвильовки

У мережі, кілька років тому були популярні відео, де за допомогою смартфонів можна приготувати попкорн і навіть підсмажити м'ясо. Відомо, що телефони - це девайси електромагнітного випромінювання, які можуть давати організмам тепловий та іонізувальний вплив. Однак це тільки звучить страшно, на ділі все набагато простіше.

Під час телефонних розмов потужність гаджета може становити близько 1 Вт. Але не варто починати паніку, оскільки через людський організм проходить лише мала доза випромінювання, яка в принципі не доходить до людини. Тіло поглинає лише невелику частину енергії хвиль, яку потім перетворює в тепло. Однак дана кількість теплового впливу навіть не можна зафіксувати, тобто, виходить, що ніякої шкоди для людини немає.

Отож, всі відеоролики, де телефон, так чи інакше розігріває їжу, смажить м'ясо - підробки. Для створення таких фейків використовують різноманітні методи: під скатертину кладуть індукційну піч, магнетрон від мікрохвильовки або ж просто монтують відео потрібним чином.

Випромінювання від телефону може нашкодити здоров'ю

Люди кажуть, що радіація - це щось максимально погане, і вона обов'язково призведе до яких-небудь захворювань. На ділі ж, радіація - це загальний термін, який поєднав у собі всі види випромінювань електромагнітними хвилями. Тобто, рентген, ультрафіолет, радіохвилі, гамма-промені тощо - все це підтипи радіаційних випромінювань. Зрозуміло, у великих кількостях дані промені можуть серйозно нашкодити всьому живому, руйнуючи або змінюючи ДНК. І, в сучасному технологічному суспільстві неможливо повністю уникнути долі бути випроміненим. Але при цьому, можна постаратися зменшити вплив.

головний біль

Вам може бути цікаво: що робити, якщо один безпровідний навушник не працює?

Знову ж таки, в повсякденному житті людина потрапляє під неіонізувальне випромінювання, що є електричним або інфрачервоним світлом, користується Wi-Fi, домашньою побутовою технікою та ловить радіохвилі. Такі випромінювання не шкідливі, а значить, щоденне користування телефоном не доставить жодних проблем.

Необхідно розуміти, що будь-які девайси будуть випромінювати радіацію. При цьому, вона ж буде виходити й від будівель, і землі, і навіть людей. І все це не несе абсолютно ніякої небезпеки для людства. Випромінювання від телефонів - це всього лише певні радіохвилі з певною частотою.

Смартфони сприяють появі раку

Уже близько трьох десятків років вчені проводять дослідження в області випромінювань від смартфонів і шкоди частого використання гаджетами на людський організм. Більшу частину уваги лікарі приділяють впливу радіації на мозок, бо під час телефонних розмов, пристрій тримають у голови.

Дослідження показали, що випромінювання, яке подібно до випромінювання від наших мобільних телефонів, але у багато разів сильніше, вплинуло на лабораторних мишей. Однак, так і не вдалося підтвердити теорію про шкоду смартфонів для організму людей. Через те, що телефони є відносно молодим винаходом, вчені просто не мають потрібної кількості часу для дослідження довгострокового ефекту. Багато інститутів з різних країн досі намагаються з'ясувати даний аспект. Однак все, до чого вони прийшли - це те, що користуватися гаджетами потрібно з розумною частотою.

Випромінювання 5G впливає сильніше, ніж 4G

5 дж вежі

З моменту встановлення перших 5G веж, з'являються ті, хто починає переживати про уявну шкоду. Так ми чуємо про збори на честь повалення цих самих веж тощо. Але чи настільки небезпечне випромінювання нового покоління? Не зовсім, оскільки єдина відмінність між новим і старим поколінням - це хвилі на вищих частотах, що означає коротшу довжину хвилі. Такі хвилі не зможуть пройти через твердий матеріал, на відміну від хвиль довше. Такі закони фізики.

Тобто, при підвищенні частот, всі їхні дії залишаться на поверхні. Так що нема потреби переживати й панікувати. 5G випромінювання ніяк не торкнеться людського мозку, тому що просто до нього не дійде, адже все поглинуть матеріали, які знаходяться в перших рядах зони доступу - головний убір, волосся.

Мобільні телефони будь-якого покоління шкодять

Будь-який смартфон має власне встановлене значення одиниці вимірювання кількості енергії радіочастот, що поглинає людський організм під час роботи з девайсом. Називають її SAR, а її значення з'ясовується в лабораторії фахівцями. До того ж рівень SAR в реальному житті може бути значно нижче, ніж під час експериментів у лабораторії. Таким чином, чим ближче смартфон працює до базової станції, тим більша ймовірність, що його справжній SAR нижче заявленого значення.

Більш того, на SAR впливають різні фактори: тривалість телефонних розмов, користування гарнітурою, навушниками, завантаженість мережі або навіть режим гучного зв'язку. Виходить, що чим модель телефону новіша, тим вона небезпечніша?

Ні, адже в фактори вимірювань SAR не входить пункт просунутості гаджета. Телефони будь-якої цінової категорії можуть мати низький SAR, тут варто звернути увагу на бренд пристрою і як він себе зарекомендував на ринку.

Телефонні випромінювання призводять до захворювань мозку

Як говорилося раніше, немає ніяких доказів того, що низькі електромагнітні випромінювання можуть негативно впливати на здоров'я людського організму. І нехай ще з 90-х років ЗМІ розповідають про якісь страшилки, де телефон надає подібні функції як мікрохвильовка на організм людини, або ж про людей, які виявили у себе смертельну хворобу після покупки смартфону, все це нічого більше ніж спроба будь-якими способами привернути увагу до свого видавництва. Не потрібно вірити в те, що мобільні телефони сприяють розвитку злоякісних пухлин, адже існує кілька лабораторних досліджень, які спростовують дані висловлювання. Таким чином, все це не більше ніж черговий міф.

 

навушники й телефон

Смартфони викликають алергію у дітей

Міжнародний епідеміологічний журнал подав публікацію, в якій говорилося про проведення 13 досліджень у всьому світі. Вчені шукали стимул розвитку основних видів раку мозку - менінгіоми й гліоми. Після проведених етапів досліджень було виявлено, що часте користування телефонів не спонукає рак до розвитку, як заведено вважати в народі, а навпаки, зменшує ймовірність його появи на 20%.

Дані цього результату були перевірені ще кілька разів, щоб в кінцевому підсумку дослідники прийшли до висновку - немає ніякого зв'язку між раком мозку і смартфонами.

Так само, Данський інститут ракової епідеміології провів свій експеримент, в якому взяло участь близько 410 000 досліджуваних. Тут лікарі вирішили не довіряти словам людей про кількість часу, проведеного за телефоном, а взяли дані в операторів сотового зв'язку. І в цьому випадку так само не знайшли ніяких подібностей.

Не можна не розповісти про результати досліджень Центру дослідження хвороби Альцгеймера штату Флориди. У них сказано, що електромагнітні сигнали від гаджетів сприяють поліпшенню пам'яті, а так само уповільнюють градацію хвороби.

Смартфони впливають на ендокринну систему людини

Після того, як мобільні телефони тільки з'явилися у вільному доступі, було проведено дослідження, в ході якого вчені довели, що користування гаджетами ніяк не впливає на рівень гормонів в організмі людини. Невелике підвищення рівня гормонів можливо тоді, коли користувач говорить телефоном. Однак, він не перевищує допустимих норм, і через деякий час просто повертається у вихідне природне положення.

Телефони шкодять здоровому сну людини

Єдиним, чим може загрожувати смартфон під час сну - це надмірна кількість одержуваних повідомлень, через які просто не вийде виспатися. Однак, користування телефоном протягом дня ніяк не вплине на кількість та якість вашого сну. Ніякі дослідження не змогли підтвердити факт шкоди здоровому сну.

 

дівчина дивиться в телефон

Читайте також: Чим відрізняється айфон 11 від 12?

Ваша оцінка: