Я шукаю...

Топ невідомих фішок Нотаток в iOS: приховані можливості

фотографія додатки замітки айфон

Будь-який користувач смартфоном хоча б раз використовував для різних цілей стандартний додаток «Нотатки». І дійсно, ті «Нотатки», які нам даються розробниками - це один з найбільш зручних додатків, в якому можна записувати думки та начерки, рецепти й список покупок. Найбільше на ринку виділяється компанія Apple, адже вони розробили «Нотатки» таким чином, що жоден конкурентний бренд досі не може похвалитися і сотою частиною таких великих можливостей.

Додаток «Нотатки» приховує велику кількість невідкритих і не звіданих користувачами можливостей. Наприклад, буквально нещодавно з'явилася можливість змінити колір тексту. І це далеко не межа невідомих фішок «Нотаток» в iOS. Розглянемо всі можливості детальніше.

замітки на айфон

До речі, якщо ви задумались над купівлею відновленого iPhone, радимо звернутись у наш магазин Apple.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Як накреслити в «Нотатках» рівні геометричні фігури вручну

З моменту виходу оновлення iOS 14, програма самостійно вирівняє стандартні геометричні фігури, які користувач намалює самостійно. Це прекрасна можливість для тих, хто любить записувати лекції чи уроки в «Нотатки». Та й так можна легко візуалізувати необхідний процес.

Щоб скористатися такою можливістю, потрібно включити режим малювання і накреслити будь-яку необхідну фігуру, будь то коло, зірка, квадрат або трикутник. Відривати палець від екрана не потрібно. Після завершення малювання потримайте палець буквально 2-3 секунди на кінцевому етапі. Після цього фігура вирівняється.

Свайп по папці або записам відкриє швидкі дії

Дана можливість існує вже певний час, однак не всі знають про неї. Тепер користувачеві не доведеться утримувати конкретну папку або замітку, щоб відкрити панель швидких дій. Досить просто свайпнути, так можна заощадити час. Свайпнувши справа наліво по папці або замітці, ви відкриєте налаштування загального використання, видалення або переміщення. Також, якщо свайпнути зліва направо можна закріпити потрібну замітку нагорі списку.

Функції списку в Нотатках

Десь з моменту виходу iOS 13, вести список покупок або справ стало набагато зручніше. Розробники постаралися над двома важливими деталями: пункти, які користувач відзначив як виконані, самі опускаються в самий низ списку, а також змінити порядок можна за допомогою drag-and-drop.

замітки фон

Таким чином, варто користувачеві поставити галочку навпроти пункту як виконаний, він тут же автоматично переміститься в самий низ списку. Не можна не відзначити можливість перетягнути списки, записи та навіть картинки в «Нотатках». Для цього не потрібно багато часу і сил. Досить просто затиснути пальцем потрібний елемент і, не відриваючи пальця, перетягнути його в потрібне місце.

Відскановані документи в «Нотатках»

Звикнути до вбудованого сканера для паперових документів в «Нотатках» встигли майже всі користувачі. Однак, далеко не кожен скористався можливістю виділити в отриманих електронних документах потрібні числа або терміни. Для цього потрібно вибрати пункт «Розмітка». Знайти його можна в меню додаткових дій.

Іноді отриманий відсканований документ виглядає не так, як повинен. Тут можна скористатися послугами фільтрів в «Нотатках». Так ви самостійно зможете підібрати обробку для документа, який отримали при скануванні. У стандартному варіанті ви отримуєте відразу кольорову картинку зі збільшеним контрастом, але тепер вам під силу це змінити при необхідності. Досить просто підібрати будь-які запропоновані ефекти: кольорові, різні відтінки сірого, чорно-білий і оригінальний.

Швидке форматування тексту в «Нотатках»

І знову оновлення iOS 14 принесло нові можливості. Йдеться про форматування тексту в «Нотатках». Так користувачі отримали спеціальну кнопку, яка швидко демонструє всі доступні стилі тексту. Можна використовувати виділення тексту, курсив і підкреслювати його.

замітки користувач

Також користувачеві доступні «Тема», «Підзаголовок» і «Назва». Для цього достатньо просто знайти «Аа». Розташована ця кнопка над клавіатурою.

Зробити таблиці в простий текст в «Нотатках»

Якщо у вас виникла необхідність відправити дані таблиці електронною поштою, через соцмережі або месенджери, то для початку їх необхідно переробити в звичайний текст. Для цього просто переведіть курсор на таблицю і натисніть на кнопку взаємодії. Далі ви побачите пункт «Перетворити в текст».

Почати запис в «Нотатках» з назви

Якщо користувач не хоче витрачати час на подальше додаткове форматування кожного тексту в «Нотатках», то можна уникнути такої долі. Для цього досить починати кожен запис з «Назви» або будь-якого іншого стилю, який ви виберете. Для цього потрібно зайти в «Налаштування» - «Нотатки» - «Перший рядок замітки» і зробити вибір потрібного стилю.

Вставити фотографію в «Нотатки» на Mac з iPhone

Річ у тому, що екосистема Apple дозволяє здійснювати різні дії між двома своїми пристроями. Таким чином «Нотатки» можуть наочно продемонструвати, як пов'язані між собою iPhone і Mac. У разі необхідності вставити картинку в запис на макбук, смартфон буде виступати як камера для ноутбука.

Здійснити такі дії можна за допомогою кнопки в верхньому меню «Нотаток». Там буде зображена пара картинок, необхідно на них натиснути та вибрати пункт «Зробити знімок».

Створити запис з поточною датою в «Нотатках»

Якщо скомбінувати «Нотатки» і додаток «Швидкі команди», то користувач отримає можливість створювати записи з поточною датою і необхідною інформацією всередині в один клік. Та й підключити таку можливість досить просто і швидко. Додайте «Нова замітка з датою» в «Швидкі команди», і після цього ви зможете швидко створювати замітки з поточною датою.

нотатки стіл

Вам може бути цікаво: Чи працює Apple над Homeos і кому це потрібно

Змінити колір тексту в «Нотатках»

Дана можливість торкнеться суто користувачів макбуків, адже, на жаль багатьох, Айфони не мають доступу до таких налаштувань. Однак, якщо поміняти колір тексту на макбуку, то і на телефоні він відображатиметься з новим кольором. Для заміни кольору виділіть необхідний текст і розгорніть контекстне меню. Розшукайте пункт «Шрифт» і «Показати кольори». Виберіть будь-який потрібний колір тексту.

До речі, якщо ваш iPhone погано працює, радимо зв'язатися з нами та скористатися вигідним ремонтом айфона за доступною ціною.

Включити лінії в «Нотатках» для iPad і Apple Pencil

В першу чергу слід відзначити, що ця функція залежить від конкретного пристрою. Тобто, включивши розмітку сторінки для малювання і записів тільки на Айпаді, всі нові створені записи в додатку будуть створюватися з клітинами й лініями виключно на планшеті. Якщо вас влаштовує такий варіант, то варто відкрити «Налаштування» і знайти пункт «Нотатки». Далі виберіть «Лінії й клітини» і встановіть потрібну розмітку.

Відключити пальці для малювання на iPad

Щоб підвищити зручність процесу малювання за допомогою спеціального олівця на планшеті, розробники вирішили надати можливість відключати реакцію на пальці. Тепер ті, хто активно використовує Apple Pencil, може вибрати режим без пальців і спокійно малювати. Перемістити полотно все ще можна за допомогою пальців.

Щоб відключити пальці на планшеті необхідно відкрити головне меню налаштувань і вибрати пункт Apple Pencil. Далі потрібно активувати кнопку «Малювання тільки Apple Pencil».

нотатки на айфоні

Також важливо додати, що зовсім не обов'язково переходити в рукописний ввід з олівцем від Епл. Якщо ви малюєте або пишете, використовуючи Apple Pencil, то «Нотатки» самі автоматично включать відповідний режим. Вам же залишається просто почати робити те, що ви збирались: записати інформацію або малювати за допомогою Apple Pencil.

Темна тема в «Нотатках» і світлі листи

Деякі користувачі відзначають, що малювати, читати та писати комфортніше на світлих аркушах. Можна спробувати залишити світлі листи та темну тему оформлення інтерфейсу. Якщо вам здасться, що очам так комфортніше, то такою можливістю можна поділитися з друзями. У зворотному випадку завжди можна повернути все як раніше.

Якщо ви активували темну тему оформлення, то далі зайдіть в головне меню налаштувань і знайдіть пункт «Нотатки» -  «Фон замітки» і виберіть кнопку «Світлий». Повернути все назад можна тим же методом, тільки вибравши в кінці «Темний».

Зберегти посилання на статті в «Нотатках»

Якщо ви встигли подумати, що додаток «Нотатки» може стати сервісом для повноцінного читання вибраних статей або книг, то поспішаємо вас засмутити. Йдеться лише про можливість «Нотаток» виступити в ролі надійного сховища посилань на цікаві статті, які ви хотіли б прочитати потім або зберегти.

Для збереження посилань на статті в додатку, необхідно відкрити браузер Safari та перейти в додаткові дії. Там є пункт «Нотатки» і можна вибрати папку або певний запис, куди буде вставлене посилання на матеріал.

Спільне використання папок із записами

Після оновлення операційної системи, «Нотатки» оснастили можливістю загального доступу не просто до якихось окремих записів, але і до папок. Щоб випробувати цю функцію просто свайпніть справа наліво по необхідній папці в додатку та надішліть запрошення обраному користувачу будь-якої іншої техніки Епл. Після прийняття запрошення він зможе користуватися папкою і її вмістом разом з вами.

Прив'язати аккаунт Apple і Google до «Нотаток» 

Мало хто знає про можливості прив'язки до штатних «Нотатків» Епл акаунтів Google. Таким чином користувач заощадить місце на хмарному сховищі, розмістивши дані на гугл диск. Але, важливо зазначити, що в такому випадку можливості взаємодій із записами значно скоротяться.

нотатки увімкнути

Якщо вас це не лякає і ви хочете прив'язати аккаунт Google до «Нотаток» Apple, то відкрийте головне меню налаштувань і виберіть «Нотатки» - «Облікові записи» - «Новий обліковий запис».

Змінити колір оформлення «Нотаток» на макбуці

Варто відразу ж повідомити, що такий лайфхак не спрацює на Айпаді або айфоні. Втім macOS 11 Big Sur цілком собі підтримує дану функцію зміни головного кольору інтерфейсу «Нотаток» з жовтого на будь-який інший потрібний.

Для цього потрібно перейти в розділ «Системні налаштування» - «Основні» - «Кольоровий акцент». В останньому розділі вам випаде вибір будь-яких кольорів, які ви можете застосувати.

Більше цікавих статей ви можете знайти в нашому блозі: Кращі програми для запису відео на Android і iOS

Ваша оцінка: