Я шукаю...

Як відрізнити справжній Apple Watch від підробки

Різниця між оргініналом і підробкою Apple Watch

Розумний годинник, що випускається компанією Apple, це універсальний, якісний та стильний аксесуар, який відкриває для користувача велику кількість нових можливостей. Звичайно ж, коштує він чимало, тому може бути дуже неприємно, якщо за повну вартість купити підробку, яка само собою зрозуміло не буде мати того набору можливостей та функцій, який є в оригіналу. Щоб не стати жертвою подібного шахрайства рекомендується заздалегідь дізнатися, на яких моментах слід зосередити особливу увагу при перевірці Apple Watch на предмет справжності пристрою.

Перевірка якості годинка Apple

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Як перевірити Apple Watch перед покупкою

Для розумного годинника від бренду Apple характерним є ряд унікальних функціональних можливостей, завдяки яким покупець може з упевненістю визначити справжність пристрою. Якщо ви не є гарним знавцем технічних особливостей різних ґаджетів компанії, першочергово зверніть увагу на наступні моменти:

  • Пакування;
  • Зовнішній вигляд пристрою та ремінця;
  • Наявність або відсутність роз'ємів для зарядки та підключення, наприклад, навушників;
  • Інтерфейс ОС.

Безумовно, деякі китайські та інші виробники вже навчилися в точності підробляти зовнішній вигляд Apple Watch, тому при візуальному огляді часто не вдається з'ясувати, є годинник оригінальним, або якісної, але підробкою.

Огляд коробки та її вмісту

Оригінальна коробка Епл Вотч виконана у вигляді боксу з щільного картону білого кольору. На кришці обов'язково повинен розташовуватися невеличкий напис «Watch» та зображення усім відомого логотипу Apple у вигляді яблучка.

Новий оригінальний Apple Watch в коробці

Навіть не відкриваючи коробку, деякі моменти вже можуть вказати на сумнівне походження пристрою, наприклад:

  • Наявність заломів, вм'ятин, неохайний зовнішній вигляд коробки. Так, вони можуть з'явитися внаслідок транспортування, однак компанію Apple відрізняє увага до деталей, тому коробки для своїх пристроїв вони виробляють з щільного картону та додатково покривають спеціальним захисним шаром, тому серйозні пошкодження зовнішнього вигляду пакування практично виключаються;
  • Нечіткий шрифт, помилки, або сторонні символи в написанні назви та серії;
  • Сумнівний відтінок коробки, сіруватий або жовтуватий, що вже видає неоригінальність виробу, адже колір упаковки справжніх Apple Watch завжди білий.

Крім самого пристрою, коробка комплектується кабелем с адаптером електромережі, змінним ремінцем, пеналом, загорнутим у крейдований папір, та керівництвом користувача. Варто звертати особливу увагу на ретельність та акуратність упаковки, що є характерним для компанії Apple, на відміну від сторонніх виробників, що випускають копії преміальних пристроїв цього бренду.

Як дізнатися модель Apple Watch за зовнішнім виглядом

Оригінальний Apple Watch виробляється з преміальних та якісних матеріалів, а саме з алюмінію, кераміки, або нержавіючої сталі, залежно від серії та моделі «яблучного» годинника. Всього налічується шість серій Apple Watch, в кожній з яких є кілька моделей. Пристрої можуть відрізнятися за кольором задньої кришки та матеріалом, але сама форма корпусу практично ідентична й глобально не змінилася ще з моменту появи Series 0.

Перевірка якості годинника Apple

За останні роки підробляти смартгодинник навчилися багато виробників, тому й рівень виконання таких виробів помітно зріс, але навіть якщо вам не вдається за зовнішніми критеріями визначити справжність Apple Watch, зверніть окрему увагу на наявність слотів під SIM-картку або карту пам'яті, а також роз'єму mini-Jack, адже такі «конструктивні рішення» саме те, що видає копію. В оригінальному пристрої для з'єднання зі смартфоном та підключення інших аксесуарів не використовуються ніякі роз'єми, а коннект із зарядним пристроєм, Iphone та Bluetooth-навушниками здійснюється завдяки наявності бездротових технологій.

Щоб зарядити літій-іонний акумулятор Apple Watch кабель потрібно під'єднати не до самого аксесуару, а до зарядного магніту, який приєднується до корпусу годинника без якихось дротів. Магніт схожий на круглу «пігулку» та прикріплюється до задньої поверхні хронометра на якій розташовані відповідні позначки. Кабель від магніту можна увімкнути до USB-роз'єму ПК, ноутбука, павербанка або до звичайної розетки. Крім цього, зарядка може здійснюватися бездротовим способом за допомогою спеціальної док-станції від Apple. Якщо ж після відкриття коробки з Епл Вотч ви побачите стандартну USB зарядку, а не магнітну, з упевненістю можна заявити, що перед вами фейк.

Враховуючи інформацію, яка надана власне виробником, на виготовлення одного корпусу для годинника потрібно кілька днів. Наприклад, у випадку з Apple Watch Series 6 GPS процес починається зі спресовки та термічної обробки майбутньої оболонки, а потім її полірують в алмазному розчині до досягнення максимальної гладкості поверхні. Усі актуальні моделі смартгодинник випускаються в корпусі зі сталі або алюмінію з передбаченим пило- та вологозахистом.

Перевірка Watch по IMEI та серійному номеру

Зрозуміло, що виробники підробок не можуть навіть наблизитися до рівня виробництва Apple, тому їх вироби набагато менш міцні, важкі, а хоч який-небудь захист від пилу або вологи вкрай малоймовірний.

Щоб визначити модель справжнього смартгодинник потрібно відкрити програму Apple Watch на iPhone, вибрати вкладку «Мій годинник», перейти в «Основні», а потім вибрати «Інформація про пристрій», де в пункті «Модель» відобразиться номер моделі годинника.

Інтерфейс ОС

Якщо зовнішній огляд ґаджета не дозволив упевнитися в його оригінальності, увімкнувши Apple Watch, які працюють виключно на watchOS, багато що може прояснитися. У переважній більшості копій виробники замінюють фірмову операційну на пристосовані до подібних завдань версії Android, або зовсім встановлюють невідому прошивку. Крім поганої локалізації, підроблена ОС може мати й інші недоліки та баги: неможливість змінювати стилі циферблата, відсутність персональної помічниці Siri, неможливість встановити фірмові програми Apple, та інше. Як правило, фейкові ОС працюють повільно, мають урізаний функціонал, внаслідок чого, використання таких пристроїв перетворюється на справжню муку.

Також вам буде цікаво: ТОП найкрутіших фішок Apple Watch

Перевірка Apple Watch за серійним номером

Щоб переконатися в оригінальності смартгодинник або навпаки виявити підробку зі стовідсотковою впевненістю, треба виконати пошук серійного номера або номера IMEI годинника Apple Watch, а для цього буде потрібно:

  • Перейти в налаштуваннях розумного годинника у розділ «Основні», натиснути на «Інформація про пристрій» та відшукати серійний номер, що складається з букв та цифр;
  • Відкрити сторінку офіційного сайту Apple та зайти у розділ, що дозволяє проводити онлайн перевірку права на підтримку та обслуговування;
  • Ввести IMEI у відповідному вікні, а також ввести код перевірки.

Перевірка Watch серійного номера

Після всіх цих дій на екрані повинна з'явитися інформація про модель пристрою, та якщо цього не відбулося, а система видала помилку, смартгодинник, що перевірявся - підробка.

Вартість різних версій розумних годинників від Apple в Україні у середньому знаходиться у межах 10 тис. грн, тому якщо вам пропонують новий пристрій за набагато меншу ціну, це вже серйозний привід задуматися про перевірку його на оригінальність. Перед покупкою не соромтеся розглядати коробку, заглядати всередину та вивчати зовнішній вигляд пристрою, а також заздалегідь переконайтеся, що годинник працює саме на watchOS.

Ваша оцінка: