icoola
Купити iPhone
Ремонт iPhone
Ремонт iPad+
Продати iPhone
ICOOLA ECO
Топ пропозицій
Магазин Apple / новини Apple / Як зробити роботу смартфону швидшою?
24 Лютий 2021

Як зробити роботу смартфону швидшою?

Кожен з нас стикався з проблемою лагів на телефоні. У більшості випадків, пришвидшити роботу iPhone можна в кілька кліків. Детальний гайд від редакції ICOOLA.

Володимир Поляруш

Будь-який смартфон з часом починає працювати повільніше. Причин цьому може бути безліч. Найчастіше в цьому винні встановлені на пристрої програми. Розробники не стоять на місці, кожен день з'являються нові, корисні додатки. Встановлені додатки регулярно оновлюються, збільшується їх обсяг. При цьому сам смартфон не змінюється. Процесор залишається тим же, що і на час покупки. Замінити його на новішу, швидку модель не вийде. Пристрій починає зависати. Це викликає справедливі нарікання. Згодом доведеться купувати новий гаджет. Не варто поспішати, купити новий телефон завжди можна встигнути. Є прості способи прискорити роботу смартфона.

Чому тормозить смартфон

На питання про те, чому тормозить смартфон, відповідь напрошується одна. Зрозумійте, в першу чергу, в усьому винні ви самі. Точніше, недбале ставлення. Ви самі встановлюєте ємні додаток, не зважаючи на те, який обсяг пам'яті вони займають. При цьому не звільняється оперативна пам'ять.

Основні причини підвисання смартфона:

  • дублікати програм;
  • безліч непотрібних ігор;
  • додатки з сумнівних ресурсів.

Тут вказані лише найпоширеніші причини. Насправді їх більше. Запам'ятайте головне! Причина зависання, практично завжди - це непотріб.

Інша причина, яку, мабуть, можна поставити на друге місце - це оновлення. Таких проблем немає у гаджетах, як Apple iPhone 11 б/у, придбаних у icoola.ua

Якщо у вас старий смартфон або віддаєте перевагу «лайт» версії, з урізаним об'ємом пам'яті, це актуально. Річ у тому, що додатки регулярно оновлюються. Нові версії займають більше ресурсів. Більшість розробників орієнтуються на флагмани, як будуть почувати себе застарілі смартфони, їх мало хвилює. Ось чому навіть стандартні програми, що працюють у фоновому режимі, можуть викликати проблеми у власників слабких смартфонів, придбаних кілька років тому.

Гальмування можуть виникати і через оновлень системи. Ця проблема частіше буває у застарілих моделей. Чим новіша версія програмного забезпечення, тим більше ресурсів вона споживає. Хоча багато «експертів» називають оновлення системи причиною № 1, це не так. Як правило, оновлення з’являються для тих моделей, які їх «потягнуть», але іноді виникають і накладки.

Що зробити, щоб телефон не глючив

Якщо не знаєте що зробити, щоб телефон не глючив, читайте далі.

Зробіть ревізію програм і видаліть усе зайве. Подивіться, які додатки дублюють один одного, які ви встановили, але так ними і не користуєтеся. Наведемо приклади. У більшості власників смартфонів по два, а то і по три прогнозів погоди. Декілька месенджерів, які відкриваються, в кращому випадку, один раз в тиждень. Кілька ігор, в які ви в останній раз грали, в кращому випадку, місяць тому.

Проведіть ревізію, якщо програма в останній раз відкривалася місяць назад, рекомендуємо її видалити. Якщо вона знадобитися знов, її можна легко завантажити.

Якщо ви побачили, що телефон пригальмовує, необхідно очистити його від всього непотрібного. Коли ви зробите це, у фоновому режимі працюватимуть тільки важливі програми. Оновлення не будуть зжирати ресурси телефону. Заодно знизиться швидкість розрядження батареї, зменшиться кількість споживаного трафіку. Після ревізії ви позбудетеся і від додатків, які збирають про вас відомості, найчастіше вони бувають в списку на перших місцях.

Не забувайте закривати додатки. Якщо ви увійшли в додаток і залишили його відкритим, він буде займати оперативну пам'ять.

Проблему очищення оперативної пам'яті можна вирішити, встановивши SD-карту. Частину додатків можна перекинути сюди. Телефон буде працювати швидше, так як програми пожирають оперативну пам'ять. Рекомендуємо вибрати карту з максимальним об'ємом пам'яті, вона заповнюється дуже швидко, не скупіться. Тут можна зберігати фотографії, відео, улюблені треки. Сюди ж можна перенести і частину програм. Зрозуміти, які програми можна перенести легко. Відкриваємо «Налаштування». У «Диспетчері додатків» видно, які з них можна перенести на карту пам'яті. Для цього заходимо в кожен додаток і по черзі активуємо опцію «Перенести на SD-карту».

Якщо додатки на телефон не будуть оновлюватися, нічого страшного. Вимкнути оновлення легко. Якщо ви власник гаджету на Андроїд, зайдіть в Google Play Market. Увійдіть в меню, виберіть опцію «Налаштування». Увійдіть в «Оновлення додатків». Тут вибираємо варіант «Ніколи». Після цього ви зможете оновлювати додатки лише в ручному режимі.

Якщо ви власник Apple, процедура буде відрізнятися, але не суттєво. Відкриваєте «Налаштування». Тут вибираємо App Store. У розділі «Автоматичні завантаження», відключаємо тумблер «Додатки». Тут же можна відключити і оновлення системи. Деактивувавши тумблер «Оновлення ПЗ».

Для пристроїв на Андроїд процедура відключення оновлення системи буде дещо іншою. Заходимо в «Настройки». Тут вибираємо розділ «Оновлення програмного забезпечення». Перейшовши в розділ, в правому верхньому куті екрану натискаємо на кнопочку, що нагадує нерівне коло. Тут є опція «Автозавантаження». Увійшовши в неї, вибираємо функцію «Ніколи».

Якщо це не допомогло, приступаємо до більш радикальних методів прискорення:

  • чистимо оперативну пам'ять;
  • видаляємо кеш;
  • оновлюємо прошивку.

Давайте познайомимося з ними більш докладно.

Очищення оперативної пам'яті

Очищення оперативної пам'яті - нескладна процедура. Через «Налаштування» переходимо в «Сховище». Тут можна побачити, чим забитий телефон. «Левову» частку займають нерозпізнані файли. Як правило, це завантажувальні файли, сліди віддалених програм. Стандартні засоби для їх видалення не годяться. Рекомендуємо завантажити одну з програм, яка очистить оперативну пам'ять і видалить кеш. Серед таких додатків найвідоміші: CCleaner і CM Security. Втім, ви можете вибрати будь-який інший додаток.

Видалення кешу

Видалення кешу потребує окремого висвітлення. Кеш - це проміжне сховище даних, найчастіше завантажених з інтернету. У попередньому розділі ми згадали про додатки, які зроблять це автоматично. Правда, автоматично видаляти залишки файлів не обов'язково. Це легко зробити вручну, та й не завжди є можливість і необхідність встановлювати нові програми.

Щоб почистити кеш вручну, відкриваємо «Налаштування», вибираємо пункт «Додатки», тут активуємо «Очистити кеш».

На iPhone очистити кеш складніше. Почнемо чистку з браузера. Відкриваємо «Налаштування», знаходимо браузер «Сафарі». Тут активуємо «Очистити історію веб-сторінки». Інший спосіб - це завантажити спеціальну програму, наприклад, iTunes.

Оновлення прошивки

Більшість власників гаджетів на знають як зробити оновлення прошивки.   Часто саме оновлення операційної системи може стати простим рецептом. Після того, як вона оновиться до останньої версії, можуть зникнути всі баги. Щоб відстрочити візит в сервісний центр, рекомендуємо прошивку оновлювати регулярно. Зробити це можна самостійно. Щоб зрозуміти яка версія програми у вас встановлена, зайдіть в «Налаштування», оберіть розділ «Про телефон». Тут же є розділ «Оновлення ПЗ». Перевірте, щоб поновлення йшли автоматично. Це позбавить від необхідності кожного разу перевіряти актуальність ПЗ.

Вимкніть прискорення GPU і анімацію

В налаштуваннях вашого гаджета є опція «Для розробників», з її допомогою теж можна прискорити роботу пристрою. Повороживши тут, можна зробити телефон трохи швидше. Зайдіть в «Налаштування», оберіть меню «Про телефон». У самому низу ви знайдете номер збірки. Натисніть на нього 7 разів, після цього ви переходите в режим розробника. Тепер поверніться назад, ви побачите, що в меню додався новий розділ «Функції для розробників».

Знайдіть розділи «Малювання» та «Анімація». У всіх параметрах відключаємо анімацію. Переходи між додатками не будуть такими ефектними як раніше, зате вони стануть швидше.

Тепер заходимо в розділ «Апаратне прискорення візуалізації». Тут ставимо галочку на опції «Візуалізація примусово». Інші параметри не чіпайте.

Відключаємо геолокацію

Ця опція не тільки швидше розряджає заряд батареї, але і уповільнює роботу гаджету. Багато додатків, навіть ті, які вам не потрібні зараз, постійно обмінюються інформацією з супутниками.

Щоб відключити цей параметр, переходимо в «Налаштування», знаходимо «Місцезнаходження», деактивуємо перемикач.

Поверніться до заводських налаштувань

Якщо ви оновили операційну систему, але телефон все ще гальмує, залишається останній засіб - повернутися до заводських налаштувань. Це тимчасовий захід. Через якийсь час, після того як ви встановите програму, закачаєте музику, проблеми повернуться. Якщо після повернення телефон став працювати добре, значить, проблема була у встановлених програм.

Повернутися до початкових налаштувань легко. Зайдіть в розділ «Налаштування», знайдіть там «Створення резервних копій та скидання». Обирайте «Очистити все». При цьому видалиться все, включаючи контакти і повідомлення. Так що якщо ви не хочете втратити важливої ​​інформації, збережіть резервну копію перед поверненням.

Підсумки

Як бачите, тут немає нічого складного. Прискорити смартфон самостійно, в домашніх умовах зможе кожен. Почніть з самого простого: видаліть все зайве, програми по максимуму перенесіть на карту пам'яті. Вимкніть оновлення програм. Очистіть оперативну пам'ять, кеш. Оновіть прошивку. Якщо ви все зробите правильно, телефон гарантовано запрацює швидше. 

Якщо ваш пристрій не став працювати швидше зверніться в сервісний центр ICOOLA.

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Чи сумісні телефони Huawei з годинником Samsung?
27 Червень 2022

Дізнайтеся корисну інформацію про те, як поєднати ваш смарт-годинник Samsung з телефоном Huawei і які програми вам потрібно буде встановити для використання всього потенціалу Galaxy Watch

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля
22 Червень 2022

Дізнайтеся все про те, який вплив смартфони здійснюють на навколишнє середовище, а також які кроки роблять виробники смартфонів та бізнес-компанії, щоб змінити екологію на краще

Що робити, якщо переклад сторінки на смартфоні не працює?
22 Червень 2022

Дізнайтесь, як відновити переклад інтернет-сторінок на вашому смартфоні для комфортного перегляду іноземних веб-сайтів, налаштувавши браузер