icoola
Купити iPhone
Ремонт iPhone
Ремонт iPad+
Продати iPhone
ICOOLA ECO
Топ пропозицій
Магазин Apple / новини Apple / Електронний ключ для авто від Apple
12 Травень 2022

Електронний ключ для авто від Apple

Car Key Apple - електронний ключ для авто, який допоможе швидко і зручно відкрити автомобіль, використовуючи iPhone або Apple Watch. Це саме той ключ, який завжди буде під рукою і який не доведеться довго шукати. Дізнайтесь більше про те, як працює Car Key Apple і його переваги

Катерина Єднаковська

Новим, раніше не баченим дивом у сучасних смартфонах стала функція Car Key Apple. Страшно уявити, до чого можуть додуматися інженери-проектувальники цифрової електроніки, щоб привернути увагу поціновувачів технічного прогресу. Кількість смарт товарів настільки велика, що уявити сучасне життя без них неможливо. Передовиком виробництва у цій галузі є компанія Apple. Вона займає перші місця на п'єдесталі цифрових перегонів світових лідерів із виробництва інноваційної техніки. Розумні гаджети концерну захопили весь світ своїми надможливостями та якістю. Але зупинятися на досягнутому не у принципах компанії. Щоб утримати увагу любителів бренду, не розчарувати очікування споживачів, технологи працюють дуже завзято та створюють неймовірні речі.

Яскравим прикладом є новаторський проект Apple зі створення електромобіля iCar, реалізації якого можна очікувати вже через 2 роки.

Електронний авто-ключ Car Key Apple

Розробники компанії поставили за мету створити ключ для автомобіля Car Key Apple, який не вимагає фізичного контакту з машиною. Завдання полягало в тому, щоб програма поєднувалася з автомобілем. У цьому таки потрапили на камінь спотикання. Мало які машини оснащені подібними пристроями (чіпами) зчитування кодових ключів. А що вже говорити про моделі, випущені раніше. Але така новація дуже подобається автолюбителям.

Усі власники машин стикалися із такою проблемою, як втрата ключа. Особливо гостро це відчувається, коли людина спізнюється, а ключів ніде немає. Може хтось переклав удома, або ж випали, залишилися у верхньому одязі, у кишенях, у пакеті, рюкзаку. CarKey – чудовий спосіб позбутися цих ненавмисних проблем.

Закривати та відкривати автомобіль електронним ключем, запустити двигун можна не лише зі смартфона, але й через програму у smart-годиннику. Вони знаходяться з людиною постійно і дуже зручні для цього. На відміну від телефону, розумний годинник завжди в межах фізичної доступності.

Принцип роботи Car Key Apple

Цифровий ключ Car Key Apple працює за підтримки NFS. У розумному годиннику та телефонах Apple нової версії така опція вже включена. Що стосується машин, то тут справа не так райдужна. Тільки деякі моделі підтримують NFS та й ті нового випуску. Виходить, що бренд Apple підкинув цікаву ідею автовиробникам, щоб вони впроваджували цю функцію при виготовленні своєї продукції. Тим більше, що цього потребує нинішній ринок автотоварів, сформований попитом споживачів.

Щоб почати користуватися ключем, необхідно:

 • завантажити додаток, що пропонується автовиробниками або дилерами;
 • перевірити, чи машина пов'язана з цим обліковим записом;
 • уважно та послідовно виконати вказівки щодо налаштування ключа;
 • піднести смартфон до NFS-рідера, ввести код доступу та дочекатися порівняльного аналізу.

Процедура триває близько хвилини. Коли всі маніпуляції з налаштуваннями зроблено, ключ буде готовий до роботи. Надалі досить просто піднести смартфон до ручки машини і вона автоматично відкриється.

Додати ключ від автомобіля в Apple Watch також не складно. На iPhone необхідно відкрити програму Watch, далі Мій годинник», внизу буде кнопка «Wallet та ApllePay». Наступний крок - «Додати». Смарт-годинник готовий до роботи з Car Key.

Електронний ключ для авто від Apple - icoola.ua - фото1

Також є експрес-режим для розблокування транспортного засобу. Він дозволяє відкривати двері автомобіля швидко та заводити двигун. Якщо його вимкнути, то проходити авторизацію, вказану вище, доведеться щоразу під час використання ключа. Це дуже незручно і займає час.

Позбутися ключа, в сенсі видалити функцію з iPhone, не складе труднощів. Потрібно дотримуватися вказівок програми та виконувати необхідні дії.

Машини з підтримкою NFS

Компанія BMW першою зважилася використати функцію Car Key у своїх моделях. Але лише у тих, що випускаються з літа 2020 року. У всіх попередніх версіях такої опції не було.

Гіганти автопромисловості вже замислюються про впровадження даної технології зчитування NFS у нових моделях своїх марок автомобілів та внесення коригувань у вже існуючі. Якщо така функція і з'явиться найближчим часом, то тільки на машинах, які мають популярність серед споживачів.

До них відносяться:

 • автомобілі європейського автопрому: Volvo, Audi, BMW, Porsche, Mercedes-Benz, Bentley, Renault;
 • корейські машини марки Hyundai;
 • авто японського виробництва: Suzuki, Nissan, Toyota, Subaru.

Щоб можливість цифрового авто-включення стала доступною для ширшого кола користувачів, потрібен час та бажання самих виробників. Варто відзначити, що наявність у машині подібної опції потребує спеціального обладнання, а відповідно і великих витрат.

Можливість передачі Car Key Apple іншим особам

Рідко буває таке, щоб автомобілем користувалася лише одна людина і не передавала машину в керування третім особам. Це можуть бути і рідні люди, і знайомі. Такий варіант теж у Apple передбачили.

Електронний цифровий ключ має функцію спільного користування. У програмі Wallet є налаштування, яке дозволяє ділитися ключем із вибраними людьми. Зробити це можна за кілька кроків.

 1. На iPhone відкрити Wallet.
 2. Доторкнутися карти ключа.
 3. Натиснути кнопку "Ще".
 4. Далі пункт "Запросити".
 5. "Налаштувати доступ". Тут можна ввести обмеження в користуванні ключем. "Запросити".
 6. Коли натиснути цю кнопку, відкриється нове повідомлення.
 7. Кому ‒ у порожньому полі повідомлення вводяться імена людей, яким дозволяється доступ. Якщо їх немає у списку контактів, потрібно ввести номери телефонів.
 8. "Надіслати".

Електронний ключ для авто від Apple - icoola.ua - фото2

Ось і все, що потрібно зробити для спільного доступу. Обмежити існуючі можливості ключа для іншого користувача також можливо. Вийти за рамки дозволених опцій не вдасться. Слід зазначити, що той, кому буде передано доступ до Car Key, повинен мати сумісний iPhone або смарт-годинник, а також увімкнути код-пароль. З іншими фірмами цифрової техніки цей ключ не поєднується, та й не з усіма моделями свого бренду також. Поєднуються з ним AppleWatch з версією watchOs та телефони iPhone останньої версії iOS.

Скасувати доступ інших осіб до Car Key Apple можна у будь-який час. Необхідно зайти в налаштування та дотримуватися вказівок програми.

Цифрові ключі інших автовиробників

Японія славиться діджиталізацією у всіх галузях, де тільки можливо. Активно відстежує новинки колег по цеху та створює їм гідну конкуренцію. Відкривати японську машину за допомогою авто-ключ вже можна. Там ця програма називається DigitalKey. Воно поєднується лише з операційною системою Android на телефонах. Цією опцією оснащений автомобіль моделі Sonata, випущений минулого року.

Європейська марка BMW також має цифровий ідентифікатор BMWConnected. Працює ключ тільки за допомогою телефону Samsung, але не всіх моделей.

Виробники Volvo теж не відстають у цій гонці. Але є одна відмінність із попередніми розробками. З'єднується ключ VolvoOnCall лише через Bluetooth.

Ми постійно публікуємо цікаві матеріали, які можуть бути корисними нашим клієнтам. Пропонуємо ознайомитися зі статтею, що розповідає, як користуватися PayPal в Україні.

Особливості використання

Якщо батарея iPhone розряджена, то користуватися ключем можна ще близько п'яти годин. Такий ефект досягається завдяки тому, що акумулятор зберігає невеликий резерв енергії. Його достатньо, щоб запустити чи закрити автомобіль.

Якщо смартфон або Apple Watch були втрачені, то ключі можна заблокувати. Необхідно зайти до свого iCloud-акаунту з іншого пристрою Apple і внести потрібні відомості. Так Car Key буде у безпеці.

Режим «захисту від дітей» також є, щоб вони не змогли завести машину без відома батьків. Власнику потрібно створити персональні профілі, які мають різні рівні доступу. Втрачати телефон у дорозі або ламати не рекомендується, це призведе до проблем в керуванні транспортним засобом.

Як тільки зростатиме попит на подібні новомодні штучки, китайський автопром точно не залишиться осторонь. Напевно, вони вже шукають альтернативу дорогим цифровим ключам. На сьогоднішній день розробники з Китаю створили вже кілька різних пристроїв, за допомогою яких можна віддалено відчиняти дверцята машин старого зразка, навіть тих, що були випущені за радянських часів. У ролі ключа там виступає брелок. Спрацьовує він тоді, коли людина перебуває поряд із автомобілем. Така опція користується популярністю. Залишилося мало автомобілів, у яких вона була б відсутня, хіба що раритети.

Хоч би як там було, але треба згадати, що вся продукція бренду Apple має велику вартість. Чим новіша модель, тим вона дорожча. У плані якості причепитися нема до чого. Додаткова нова функція CarKeyApple неодмінно вплине на ціну і iPhone, і смарт-годинників, і автомобілів. До речі, останні й так обійдуться власникові в кругленьку суму, оскільки чіп для зчитування ключа буде лише у комплектації нових машин. Їхня вартість для простого обивателя і зараз непідйомна. Але є надія, що за масового впровадження цієї технології дозволити собі електронний ключ зможе кожен автолюбитель. Будемо на це сподіватися, а поки що подивимося, як розвиватимуться події навколо цього нововведення. Можливо, цього року з'явиться ще щось цікавіше.

Електронний ключ для авто від Apple - icoola.ua - фото3

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Недоліки програми самообслуговування Apple
16 Травень 2022

Програма самообслуговування від Apple - революційне рішення, яке у майбутньому має дозволити власникам iPhone самостійно ремонтувати свої гаджети. Проте на існуючому етапі ця програма має кілька мінусів. Пропонуємо ознайомитися з ними до того, як ви вирішите особисто зремонтувати свій Айфон.

Apple Watch SE: актуальність і переваги
13 Травень 2022

Apple Watch SE - стильний і надійний смарт-годинник з безліччю корисних функцій і збільшеним часом роботи акумулятора. Він чудово підійде людям, які займаються спортом, та забезпечить точне відстеження фізичної активності. Дізнайтеся більше про можливості, плюси та мінуси Apple Watch SE

Чи варто купити iPhone 11 у 2022 році?
12 Травень 2022

Чи будуть iPhone 11/iPhone 11 Pro актуальними у 2022 році? Наскільки сильно знизиться ціна на Айфон 11?