Я шукаю...

Коли Apple випустить нові MacBook і якими вони будуть

Коли очікувати нові MacBook

Минулого року однією з найбільш значущих подій у сфері комп'ютерних технологій став вихід нових MacBook під управлінням процесора М1, який був повністю розроблений компанією Apple. Але 2021 рік обіцяє стати навіть цікавішим, адже Apple збираються випустити не тільки оновлену версію iMac, а й MacBook Pro на 14 та 16 дюймів. Новий макбук про 2021 на заміну звичайному екрану отримає сучасний MiniLED, дизайн пристрою буде перероблений, а також цілком ймовірно, що ноутбуки будуть працювати на новому чіпі, або навіть чіпах (для кожного окремий). Таким чином компанія значно наблизиться до анонсованого Стівом Куком повного переходу на Apple Silicon, на що у цілому планується витратити не більше двох років. Рекомендуємо також ознайомитися з асортиментом наших відновлених смартфонів та купити айфон за найнижчою ціною в Україні.

Як буде виглядати новий MacBook

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Коли Apple представить новий Macbook

Один з найбільш авторитетних аналітиків Мінг-Чі Куо, який практично не робить помилок у своїх прогнозах стосовно техніки Apple, вважає, що очікувати виходу 16-дюймового та 14-дюймового MacBook Pro можна вже восени поточного року. Також багато експертів заявляють, що інженери компанії врахували нарікання користувачів, які стосувалися попередніх моделей MacBook, тому у своїх нових пристроях Apple будуть намагатися виправити всі дрібні недоліки, щоб повністю відповідати не тільки очікуванням аудиторії, а й сучасним тенденціям.

Цілком може бути, що презентувати два нових MacBook Pro планувалося вже на минулій WWDC, однак у компанії виникли труднощі з виробництвом mini-LED екранів, через що й були перенесені терміни презентації нових комп'ютерів. Macbook 2021, дата виходу якого очікується вже у вересні, найімовірніше буде представлений спільно з новим iPhone 13, тому осінь обіцяє бути дуже цікавою для шанувальників яблучної техніки. Що стосується характеристик та особливостей нових MacBook Pro, Епл готує наступні зміни:

  • Перероблений дизайн;
  • Використання процесорів Apple Silicon нового покоління;
  • Наявність роз'ємів HDMI, а також SD-кардридера;
  • Відсутність Touch Bar;
  • Знову з'явиться підтримка безконтактної зарядки MagSafe;
  • Екрани на обох пристроях будуть замінені на MiniLED.

Характеристики та особливості нових MacBook

Apple випустить нові MacBook зі зміненим дизайном

Якщо вірити інсайдерській інформації, прийдешнє оновлення дизайну нових ноутбуків багато в чому буде нагадувати аналогічну зміну зовнішнього вигляду iMac 2021, презентація якого відбулася ще навесні. MacBook Pro з 14- та 16-дюймовими екранами повинні замінити собою наявні версії з екранами 13.3 та 16 дюймів. При цьому більш компактна модель збереже поточні габарити, а діагональ екрану буде збільшена шляхом зменшення верхньої та бічних рамок на передній панелі.

Але найбільш помітною зміною зовнішнього вигляду ноутбуків буде використання формфактора з плоскими краями, завдяки чому пристрій стане більш схожим на поточний iPhone 12, адже у всіх чинних моделей MacBook Pro краї та бічні панелі навпаки мають округлу форму.

Що стосується охолодження, то тут обійшлися без особливих нововведень, в оновлених корпусах будуть використовуватися такі ж теплові трубки, що й на поточних моделях Pro 16, проте їх розмір збільшиться, а також з'являться додаткові теплові прокладки, що у підсумку дозволить досягти більш ефективного управління нагрівом та охолоджуючим потоком. Це своєю чергою повинно позитивно позначитися на обчислювальних здібностях та продуктивності процесорів Apple Silicon, адже саме на це будуть звертати основну увагу потенційні покупці нових MacBook Pro.

Варто очікувати, що крім зміненого дизайну на корпусі ноутбуків з'явиться більша кількість портів, особливо це стосується HDMI та SD-кардридера. За час існування усіх лінійок MacBook порти часто навпаки видалялися, наприклад, в MacBook Pro 16 були присутні лише кілька портів, USB-C та 3.5 мм роз'єм для навушників.

Повернення старого порту зарядки MagSafe

З чуток, в Mac 2021 також ймовірно повернення зарядки MagSafe, судячи з усього вона виправдала себе на iPhone 12, тому Apple планують дати цій технології друге дихання. Нагадаємо, що такий спосіб зарядки не новий, він вже використовувався в MacBook Pro протягом десяти років, але з 2016 року компанія вирішила відмовитися від роз'єму MagSafe та віддати перевагу порту USB-C. При цьому, заряджати пристрій можна буде двома способами, через USB-C або MagSafe.

Відсутність Touch Bar

Перший досвід впровадження сенсорної панелі Touch Bar в MacBook Pro відбувся у 2016 році, за задумом Apple вона повинна була стати головною особливістю Про версії макбуків. Ще протягом кількох років компанія розглядала різні варіанти поліпшення й оптимізації панелі Touch Bar, яка повинна була перетворитися у справжній мінідисплей з гнучкими налаштуваннями, та значно спростити управління системою й роботу за комп'ютером. Але користувальницький досвід показав зворотне, а саме те, що сенсорна панель буває корисна лише у невеликій кількості випадків, саме тому Епл швидше за все відмовиться від неї в майбутніх версіях MacBook, а на зміну Touch Bar прийдуть звичні фізичні клавіші.

Новий екран

Технологія за якою виробляються MiniLED дисплеї здатна забезпечити високу якість зображення, яке можна порівняти з дорогими OLED-панелями. У MiniLED екранах кількість світлодіодів набагато більша ніж в стандартних ЖК матрицях, але внаслідок набагато меншого розміру їх вдається розмістити навіть на меншій площі, що своєю чергою дозволить зробити дизайн ноутбука ще тоншим. Такі екрани здатні забезпечити підвищену контрастність, у тому числі відтінків чорного, вони мають широку гаму кольорів та динамічний діапазон. До того ж використання такої технології дозволить здійснювати зональний поділ екрану, де для кожної зони можна окремо відрегулювати яскравість підсвічування дисплею.

Передбачається, що MiniLED дисплеї вперше з'являться саме в нових MacBook Pro, а потім і в інших пристроях компанії, наприклад, iPad, iPad Pro та iMac Pro. Аналітики практично впевнені у тому, що саме на такі екрани Apple зробить ставку в найближчі кілька років. Якщо ж ви хочете знати й про інші плани компанії, нові патенти та розробки також рекомендуємо прочитати ще більше цікавих новин Apple.

Нова технологія MiniLED

Процесори

Не так давно компанія Apple зробила справжню революцію в індустрії, а саме представила перші кілька пристроїв на чіпі власного виробництва Apple Silicon M1. Попри видатну продуктивність процесора М1, він був використаний лише в оновлених версіях MacBook Pro 13 та MacBook Air 13, але в топовому Pro 16 все також використовувався процесор Intel.

Експерти вважають, що таким чином Епл просто вирішили зменшити ризики, адже М1 є процесором першого покоління, тому його установка у топову версію Mac могла викликати певні складнощі надалі, тим більше, що відразу після презентації перших пристроїв на чіпі М1 в мережі почали поширюватися чутки про те, що в Apple вже активно ведуться роботи над створенням процесорів другого покоління.

Інсайдери впевнені, що в нових MacBook Pro будуть використані саме процесори другого покоління, які за усіма характеристиками будуть перевершувати свого попередника. Робоча назва оновленого чіпа Apple Silicon - М1Х, а його головною відмінністю від поточної версії буде наявність вбудованого графічного процесора на 16 ядер, виконаного за новою технологією, яка здатна забезпечити набагато більшу продуктивність. А якщо вірити деяким найбільш амбітним теоріям, цілком ймовірно, що нових процесорів може бути кілька, наприклад, у пару до М1Х приєднається ще більш потужний М1Z.

Нове покоління процесорів М1Х

Зазвичай користувачі, які цікавляться коли вийде новий макбук 2021, також переймаються його майбутньою ціною. Звичайно ж, говорити про якісь точні цифри поки рано, але з огляду на те, що виробництво власних процесорів обходиться компанії дешевше, ніж закупівля виробів від Intel, можна розраховувати на те, що підсумкова вартість MacBook Pro залишиться приблизно на такому ж рівні. А для тих, хто цікавиться не тільки ноутбуками, але й іншою технікою Apple, у нашому блозі можна знайти величезну кількість корисних та цікавих статей. До речі, а якщо ви досі не вирішили, який айфон купити, переходьте та читайте про це у нашому огляді.

Ваша оцінка: