Я шукаю...

Прекрасна нова гра від студії Warm Lamp Games - огляд Beholder 2

Обкладинка Beholder 2

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Джордж Орвелл дістався до GameDev'a

Те, що розробник явно надихався всесвітом книги Джорджа Орвелла «1984», помітно неозброєним оком. Тут тобі та Міністерство, яке виправляє минуле в інтересах держави. І аналог «поліції думок», які точнісінько як у книзі викрадають людей тільки по ночах; усюдисущі камери та тотальний контроль; і навіть Великий Брат Мудрий Вождь завжди стежить за тобою вже не тільки з книжкових полиць, а й в моніторі.

спадщина Оруелла

Розробник дбайливо переніс навіть таку дрібницю, як шепіт - в «Beholder» персонажі іноді переходять на нього, коли говорять про щось неправомірне. Вплив знаменитої антиутопії тут відчувається всюди: від вічної війни наддержав, до епізодичних персонажів, змальованих з образів О'Брайена і Парсонса.

Сценаристи гри не упустили можливості залишити цілу гору кумедних відсилань і навіть побіжно пародіюють почуття гумору письменника. Як в «1984», так і в «Beholder» суспільство виставляється карикатурно патріотичним. Тонко обіграні подвійні стандарти та брехня, в яких живуть люди обох творів. Різниця лише в тому, що протагоністи обох ігор серії не обов'язково увірують, що «2 + 2 = 5»

Читайте також: Огляд Brothers A Tale of Two Sons. Чому варто завантажити на iOS гру?

Сюжет «Beholder 2»

Ми граємо за Евана Редгрейва, який отримує лист від Джеймса Кеннінгема з сумною звісткою - батько Евана помер. Еван відправляється в столицю держави - місто Хельмер. Головного героя мучать сумніви, адже його тато обіймав високу посаду і загинув при вельми дивних обставин - випав з вікна хмарочоса. Еван довгі роки не спілкувався з батьком, але ніколи не помічав за ним суїцидальних настроїв.

За допомогою друзів батька, Еван влаштовується на роботу в Міністерство. Він має намір з'ясувати, що ж насправді сталося і хто винен в трагедії, а також розгадати загадку таємничого проекту «Хеймдалль», над яким працював його батько.

Ієрархія в Міністерстві наочна: чим вище поверх - тим вища посада. Наш герой починає з першого поверху, вчиться виконувати рутинні робочі обов'язки та попутно знайомитися з колегами. Люди в «Beholder 2» можуть виявитися не тими, ким здаються на перший погляд. Але це ще нам належить з'ясувати в майбутньому ...

Графіка "Beholder 2» і її відмінності від першої частини

На відміну від першої частини, «Beholder 2» повністю перейшла в 3D формат. Тепер головний герой переміщається не тільки в чотирьох напрямках. Картинка тепер не плоска і ще більш похмура. На локаціях стало помітно більше як великих об'єктів, так і дрібниць.

Непогано промальований задній фон світу, наприклад: натовпу поклоняються Мудрому Вождю, а повільні дирижаблі розсікають свинцеві хмари. Масштаби локацій помітно зросли, тепер гра не обмежується одним лише нетрів будинка, а виводить гравця на площу; нас впустять всередину хмарочоса, де в поспіху метушаться партійні робітники та навіть змусять стояти в досить реалістичних чергах.

стоїмо у черзі

Моментами гра стає до болю схожою на однойменний фільм «Місто гріхів» і його візуального приймача - гру «The Saboteur»

Цікаво для цінувальників інді-игор: Тепла меланхолійна історія під назвою «Old Man's Journey». Огляд зворушливої гри.

Геймплей «Beholder 2» і дилеми морального вибору.

«Beholder 2» в першу чергу про моральні вибори: простягнути руку допомоги, відвернутися або добити і без того постраждалу людину, довести колегу до психозу або допомогти в особистому житті, підставити людину або попередити про загрозу, що насувається. При цьому гра як би підштовхує гравця до мерзенних вчинків і часом штрафує за альтруїзм і доброту.

допомогти або гнобити

Весь сюжет поділений на дні. Ту чи іншу дію забирає дорогоцінний час, який тут є повноцінним ресурсом. Ваше завдання - піднятися кар'єрними сходами та потрапити на поверх вище, всього їх представлено чотири: 1,12,25,37.

Для цього вам знадобиться заробити енну кількість репутації та вибрати з 2 шляхів підвищення: знайти беззаперечний компромат на начальника поверху, донести на нього Джейсм Кеннінги, тоді той посприяє звільненню начальника з подальшим арештом. Висловлюючись по-орвеллівськи - начальник стане нелицем.

Або заявити про бажання вступити в програму «Конкурентне середовище 1.0.1». Тоді вам потрібно кров носом добровільно або примусово змусити ваших колег покинути пости.

підвищення

За просування вам дадуть репутацію і біометричні сейфи з кодами до «Хеймдалля». Якщо вам все ще здається, що гру легко пройти, не забруднивши руки об зруйновані долі, зараз я вам дещо розповім ...

Так, пройти гру без доносів, підстав і вивертів теоретично можливо, але тоді будьте ласкаві мало не ідеально виконувати свої трудові обов'язки, пропускайте ланцюжки завдань і нарікайте на підвищення податків, коли прийдете додому знемоги та вигорілим.

рутина

Кожен день ціни на «ЖКГ» будуть рости, а ось ваша зарплата - аж ніяк. Кожен день все буде дорожчати, на вас будуть звалювати роботу і змусять годинами стояти в чергах. Кожен день для вас буде віддавати безвихіддю. Зате ви пройдете гру самим хардкорним способом. В цьому і полягає один з ключових меседжів гри, який додає їй додатковий шар сенсу, але робить ігровий процес для «добряків» нудним і рутинним: світ «Beholder» - це наскрізь прогниле місце, де сильний жере слабкого, а слабкий той, в кого ще залишилося щось святе.

Чи варто купувати «Beholder 2»?

Реліз гри відбувся 5 грудня 2018. Пізніше «Beholder 2» портували і на мобільні пристрої: на IOS - 16 липень 2019 року, а на Android - 15 серпня 2019 року.

Кому ця гра, швидше за все, сподобається:

  1. Зрозуміло, фанатам і шанувальникам творчості Джорджа Орвелла. Його книгами тут все буквально тхне. Перенесли практично всі, за що його книги стали культовими. Якщо у вас немає вільного часу прочитати або перечитувати «1984», «Скотний двір» або «Пам'яті Каталонії», але ви сумуєте за тою атмосферою - «Beholder 2» дасть вам цим перейнятися.
  2. Для любителів інді-ігор - «Beholder 2» досить міцно збитий продукт, який отримав ні одну нагороду, і був відзначений високими оцінками, як від ігрових журналістів, так і від гравців. Як і в багатьох інді-іграх, тут велика варіативність просування сюжету. Ваші вчинки дійсно вплинуть на те, чим закінчиться історія, не створюючи ілюзію вибору.
  3. Для любителів гнітючої атмосфери - «Beholder 2» важка гра. Як і було сказано раніше, світ тут видається жорстоким і непривітним. Антиутопічні мотиви відчуваються буквально у всьому.

Кому я б рекомендував ще раз подумати перед покупкою:

  • Любителям динамічного ігрового процесу - геймплей в грі досить тоскний і тягучий. Особливо висока ймовірність занудьгувати, якщо зважитеся зіграти в ролі славного хлопця. Тоді доведеться багато фармити, що іноді просто набридає.
  • Людям, які представляють інді-ігри як щось світле і пронизливе - ця гра похмура. Щоб знайти в сюжеті хоч крихти позитиву, доведеться попітніти та упустити пласт контенту, підготовлений розробником. Та й осад іграшка залишає досить гнітючий.

Ваша оцінка: