Я шукаю...

Fallout Shelter: повноправна частина легендарної франшизи, або звичайний симулятор?

чоловік показує клас

«Війна. Війна ніколи не змінюється.»

Саме дана фраза стала справжнім символом всесвіту Fallout. Поряд з Волт-Боєм, дана фраза завжди нагадує про те дивовижному ретро-футуризмі, показаному, через призму ядерних пусток. Так навіть ті, хто не дуже близький до комп'ютерних ігор, часто зустрічав зображення усміхненого білявого мультяшного хлопчини, який показує великий палець вгору.

А факт залишається фактом. Серія ігор Фаллаут стала по-справжньому культовою. Найперша гра вийшла в далекому 1997 році, і з того часу, знайшла величезну кількість шанувальників. Тому й не дивно, що студія Bethesda вирішила, що потрібно розширювати свій вплив, і впевнено пішла на ринок мобільних додатків. Так світ зміг побачити Fallout Shelter.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що таке Fallout Shelter?

Коли гравці, яким полюбилася ця, без перебільшення, легендарна серія вперше побачили Shelter, вони отримали не зовсім те, що звикли бачити. Адже, зазвичай, Фаллаут - це гра не без веселощів, однак вона має якийсь моторошний і похмурий відтінок. Це рпг, яка оповідає про цікаві події, в центрі яких виявився Протагоніст. І є де посміятися, є варіативність, є сумні, і навіть відверто моторошні і страшні моменти.

люди заходять в бункер

Але тут барвиста атмосфера, і справжнісінький симулятор притулку. Можна забути про дослідження світу вручну, з усіма його складнощами і красотами. Вам належить бути Доглядачем. Тепер ви зобов'язані подбати про людей в притулок, зробити так, щоб їм було де жити, знайшли способи їх розважити, добули їм досить їжі, води, енергії. По факту - симулятор притулку всесвіту Fallout, тільки без моторошних експериментів.

Які ігрові механіки можна зустріти в FalloutShelter?

Що ж, почати варто з того, яка ця гра. А вона дійсно проста. Починаючи від графіки, закінчуючи механіками.

Візуал гри простий. Все виконано в мультяшному стилі, а персонажі - це, грубо кажучи, Волт-Бой з різними зачісками і костюмами. До речі про персонажів. З початку гри вас зустрічає шість героїв. Це звичайні «ноунейм» персонажі, які генеруються рандомно, мають свої характеристики. Мається на грі 7 характеристик. Система SPECIAL. Є 7 ключових навичок, які впливають на весь ігровий процес. Сила, Сприйняття, Витривалість, Харизма, Інтелект, Спритність і Удача. Кожне уміння може десь в пригоді. Таким чином, Сила потрібна для генераторів енергії, Сприйняття - для станцій фільтрації води, Спритність - для їдальні, і так далі.

Але на кімнатах все не закінчується. Ви можете випускати жителів в пустки. Там навички теж дійсно потрібні. Вони впливають на те, як довго ваш герой може протягнути в жорстких умовах пост-апокаліпсису. І впливає не тільки середнє значення навичок. Кожна вправність дає щось своє. Так Сила може вплинути на те, скільки ваш персонаж зможе забрати добра з собою, витривалість на його рівень життя, а спритність на швидкість атаки. І відразу варто зазначити, що коли гра була на старті, то похід в пустки був не особливо цікавий. Так, це все ще був кращий спосіб видобутку ресурсів, однак, він не давав ніякого інтерактиву. Але тепер, коли в грі є «Кімната Доглядача», ви можете наштовхнутися на щось цікаве, і вас про це сповістить ваш розвідник.

людські навички

А «Кімната Доглядача» - це взагалі знахідка. Ви можете відправляти жителів на різні квести, щоб отримати унікальні історії, і, більш того, насолодитися приголомшливими і кумедними сюжетними історіями. Завдання дуже різноманітні, і можуть бути навіть такі, які здивують навіть тих, хто знайомий із всесвітом з самого її початку.

Ну а чим же ще гра може зачепити? А рідкісними і легендарними персонажами. Так, під час завдань, або навіть звичайної прогулянки по пустки, ви можете зустріти рідкісного, або зовсім, легендарного героя, який зможе істотно поліпшити стан справ у вашому притулок. У чому між ними різниця? Рідкісні персонажі - це, по суті, ті ж «ноунейм», які просто мають досить непогані показники SPECIAL. Але ось легендарні ... А це вже персонажі комп'ютерного всесвіту. Серед них можна зустріти улюблених і знайомих героїв, які викличуть справжній дитячий захват у тих, хто їх дізнається. Їх аж 23 людини! І це дуже забавно бачити їх у своєму притулок.

Читайте також: Picsplay 2 - редактор фото в iPhone

Також, не можна забувати про зброю і костюмах. Костюми підвищують параметри жителя, в той час, як зброя зможе підняти його шкоди в бою. Дуже корисна речі, яких у вас буде дуже багато, в ході гри.

Спірні моменти Fallout Shelter.

У кожній грі є свої недоліки і переваги. Але також є моменти, які неможливо зарахувати, ні до першого, ні до другого. І такі моменти є в Шелтер. І, звичайно ж, пов'язаний він з мікротранзакції. Донат - невід'ємна частина будь-якої безкоштовної гри, це так. Але тут він місцями сумнівний. Є тут система кейсів. Але називаються вони інакше - Ланч-бокси. У них знаходяться предмети і персонажі. Ви можете отримати мотлох, для створення різних предметів, самі предмети, які можуть виявитися вкрай корисними, а також, персонажі. Користь ланч-боксів феноменальна. Це не якісь лутбокси, де шанс отримання якісного предмета дорівнює 0.0001%. Ні. Тут є досить висока ймовірність отримати щось вартісне. Та й на старті їх можна отримати досить, для того, щоб відчувати себе комфортно. Чому момент спірний? Тому що, іноді гра, ніби, примушує вас їх купувати. І не те щоб це погано, просто в деяких моментах вони здаються дійсно необхідним заходом. Але це і не було б проблемою, якби не одне «але».

рівні та можливості

Отримати ланч-бокси можна виконуючи завдання, або, кожен сьомий день. І проблема в тому, що гра не розрахована на те, що хитрий користувач вирішить підкрутити в грі час. Тобто, можна перемотати час на тиждень вперед, і отримати ланчбокс. Усе. Вам не потрібно вкладати гроші. Чому так? Невідомо. Але що на ПК версії, що на мобільній, така схема, на жаль, працює. Але вам настійно не рекомендуємо користуватися даними багом. Це зіпсує абсолютно весь ігровий досвід, який ви можете отримати, в ході самостійного видобутку ресурсів.

Що ще є сумнівним? Легендарні персонажі. Вони дійсно круті, не мають повністю забиті шкали SPECIAL. Але є одне але". Легендарні персонажі - це герої Fallout 3 і Fallout 4. На жаль, з якоїсь причини, персонажі з всесвіту Fallout New Vegas були додані в гру, що неймовірно сумно. Дана частина рясніє такими яскравими героями, що можна залипнути нема на одну добу, вивчаючи їх історії. Але їх немає. Невідомо чому, але їх немає.

Які в даній грі недоліки?

Ну, як і будь-який проект, FalloutShelter не позбавлена ​​недоліків. Перший - це все ті ж легендарні персонажі. Так, ця механіка є одночасно крутий, спірною, і предметом нестачі. А саме вони здатні зіпсувати будь-яку можливість насолодитися їх рідкістю і унікальністю. Той факт, що ви можете зібрати повну колекцію з легендарних героїв - однозначну перевагу. Ви можете в одному приміщенні з'єднати всіх, і це неймовірно круто. Однак, знову «але». Вам може кілька разів випасти один і той же персонаж з ланч-боксу. Так, унікальний і рідкісний персонаж, один на весь світ, в FalloutShelter може зустрітися далеко не раз і не два. З одного боку, це неймовірно круто, адже так ви можете зібрати ціле притулок з одних лише легендарних героїв, якщо дуже того захочете. З іншого боку, унікальність героїв псується.

Інший істотний недолік - це «складний режим». Режим дійсно кардинально відрізняється від класичного. Адже тепер ваші персонажі вмирають назавжди, без можливості відродитися за скромну кількість кришок, а добути якісь якісні предмети стає куди складніше. Але тут і виникає логічне запитання. Гра являє собою такий собі медитативний симулятор Доглядача. Але головною родзинкою було те, що притулок продовжує жити, коли вас немає біля екрану. Ви можете закрити гру, а процеси будуть йти своєю чергою. І ось ви відправляєте жителя в розвідку на складному режимі, вам потрібно постійно заходити в гру, щоб перевірити, чи не вмер він там, щоб швидко відправити його додому. Звичайно, це дозволяє вам поринути з головою в гру, відчувати себе дуже відповідальним, але давайте чесно: в FalloutShelter люди не завжди можуть грати годинами, спостерігаючи за всіма. Гра під це просто-таки не зроблена.

собака й кіт

Вам може бути цікаво: Перевага використання додатків для дисконтних карт на Айфон

Чому FalloutShelter потрібно любити і цінувати?

Але що ж таке FalloutShelter насправді? Це не звичайний симулятор, створений для того, щоб порадувати фанатів серії, і змусити їх купувати ланч-бокси. Ні. Це провідник у всесвіт Фаллаут. Для автора дана гра стала початком довгої любові до всесвіту, і змусила вникнути в ці різноманітні історії персонажів, творити історію світу. FalloutShelter здатна ознайомити нових гравців зі світом, не залишити їх з місця в кар'єр. Саме в цій грі ви зрозумієте, які вороги є складними. Ви будете знати, що звичайні радтаракани куди слабше кротокрисів, а Кігті Смерті і Радскорпіони - це те, від чого потрібно бігти з надзвуковою швидкістю.

FalloutShelter повністю справляється з тим, щоб познайомити гравця зі світом гри. Навіть на етапі, коли не було квестів і повноцінних вилазок, ця гра змогла зачепити, і змусити купити гру, щоб знайти того самого Алістера Тенпенні, або Полковника Отем, щоб подивитися на них в самій грі. А там вже проходило знайомство з самою серією, набиралися нові знання. І після отриманої інформації, люди поверталися в Шелтер, щоб заново, під новим кутом, подивитися на гру, переконатися в її крутості, і долучитися до загальної радості, коли вони зустрічають нових легендарних героїв.

Дарма що FalloutShelter змінила війну, у звичному для серії значенні, вона не змінила принципам жанру, і змогла стати повноцінною і повноправною частиною легендарної франшизи.

Ваша оцінка: