Я шукаю...

Mortal Kombat Mobile: чи варта гра уваги, через 6 років після виходу

персонажі гри

Mortal Kombat - це справжня ігрова класика. Ну а як інакше? У той час він давав то, чого хотіли багато геймери. Це цікавий файтинг з безліччю комбінацій, персонажів, а також, до цього непідробним насильством. Ця гра не могла не сподобатися, тому безліч дорослих і дітей чекали жаданого приходу додому, щоб знову відточити свою майстерність в смертельній битві.

Року йшли, виходили все нові і нові частини гри, які з кожним роком розбурхували геймерів. Ну буквально кілька років тому було важко припустити, що чекати приходу додому зовсім не обов'язково, адже Mortal Kombat X є на смартфонах.

Невже можна з тим же задоволенням насолодитися легендарним файтингом?

Що з себе являє MK Mobile?

Почати варто з того, що вийшла гра щодо давно. І, незважаючи на те, що змін в грі було безліч, суть залишилася колишньою. Але чи можна цю гру вважати тим самим Мортал Комбат, який хвилював гравців ще з давніх часів?

картки персонажів

А ось тут вже потрібно відповісти на запитання «Що таке Mortal Kombat Mobile?».

МК Х для мобільних версій - це ніщо інше, як карткова гра, в якій основний акцент зроблений саме на колекціонуванні героїв. На мобільні телефони гра вийшла в 2015 році. І в чому ж її особливості?

Почати варто з персонажів. У грі доступна велика кількість різних героїв, яких не вийде побачити в ПК версії гри. Тут і рядові воїни їх кланів Лінь Куей і СірайРю, і солдати, і другорядні персонажі з сюжетної кампанії МК Х. Все що потрібно. Також чимало різних персонажів, які встигли всім полюбитися за довгі роки існування гри, а їх варіацій просто величезна кількість.

Крім збирання колекції, ви можете відправитися в смертельну битву, в якій ви і зможете випробувати на міцність свою колекцію. Представлені як сюжетні завдання, так і рейтингова таблиця, в якій буде можливо випробувати своїх персонажів в битві з колекціями інших гравців. А різні івенти і міні-ігри, які присутні, також не дадуть занудьгувати.

Переваги Mortal Kombat Mobile.

Mortal Kombatімеет безліч цікавих фішок, які здатні зачепити багатьох гравців. Рядове колекціонування перетворюється на щось неймовірно цікаве, адже дістати персонажа не так складно, як здається. Звичайно, Донат присутній. Куди без нього, гра то безкоштовна. Однак, і без нього себе можна прекрасно почувати в грі. Навіть найрідкісніших алмазних персонажів можна отримати, просто купуючи ящики, накопичити на які не складе труднощів.

Крім цього, є два види валюти (як і в багатьох іграх подібного плану): звичайне золото і душі. Золото, як вже стало зрозуміло, видобувається дуже просто. Та й, в майбутньому, витрачати його нікуди, тому накопичити його праці не складе. А ось душі вже набагато цікавіше. Їх можна купити за реальні гроші, по, насправді, не самому вигідному курсу: приблизно півтори душі за одну гривню. Але, по-перше, душі заробити не так складно. По-друге, заробити їх самостійно не складає труднощів.

бійка учасників

По-перше, персонажів можна отримати завдяки «Війнам Фракцій». Даний режим - це своєрідне ПВП, яке має сумнівні боку. Але факт залишається фактом, заробити там душі можна цілком легко. А більш того, якщо вам вдається видертися вище по турнірній таблиці, ви зможете і заробити персонажа. І не думайте, що це важко. Досить просто приділяти час гри, а гра вже сама підбере вам противника, який підходить за рівнем. Більш того, за війни фракцій ви отримуєте криваві кристали, які дозволять вам придбати унікальних героїв. Та й ціна у них сильно не завищена, скоріше навпаки, цілком справедлива.

Також, є режим «Завдання». Там ви відправляєте своїх героїв на різні подвиги. Грати вам не доведеться, герої просто будуть недоступні протягом якогось часу. Це може бути 1 годину, а можуть бути і добу. Вибирайте завдання уважно. Але ви гарантовано отримаєте душі, а може навіть різні цікаві карти.

Ну і на зовсім вже крайній випадок, ви можете просуватися по сюжетній кампанії. Даний спосіб отримання душ далеко не найпростіший, не найшвидший, але за кожну спустошену вежу, ви отримаєте справедливу нагороду.

Можливо, вам буде цікаво: Що таке сталий розвиток?

Але, що ще варто згадати - це режим випробувань. У ньому ви «кидаєте виклик» якогось персонажу. Вам треба битися в декількох категоріях, використовуючи різних персонажів, щоб отримати того чи іншого героя. Не завжди це буде легко, особливо, через вимоги, які ставить гра, але спробувати теж варто. Крім персонажа ви можете отримати і чимала кількість душ, і монети.

Але невже на одному лише відсутність значущого доната всі переваги закінчуються?

Ні в якому разі. Колекціонування виконано дійсно грамотно. Це не класичний гринд, який змушує вас сидіти і клацати на екран в надії отримати щось вартісне. Ні. Ви граєте, отримуєте задоволення, поступово поповнюючи колекцію. Ви можете хоч мати трьох стічних персонажів, і пройти з ними всі можливі і неможливі випробування. Все залежить лише від вашого бажання і завзяття.

А коли ви в бою, то потрібно уважно вивчити особливості героїв. Часто, навіть, на перший погляд, слабкий персонаж може виявитися неймовірно сильним, в комбінації з іншим. А якщо його спорядити якимось предметом, то він може бути просто непереможним.

До речі, про предметах. На колекціонуванні персонажів все не закінчується. Їх ще потрібно чимось спорядити. І тут вам представляють величезну колекцію предметів, які також необхідно збирати. Зброї, броня, аксесуари. Класика, простіше кажучи. Про них теж не варто забувати, адже, часом, вони можуть перевернути гру з ніг на голову.

Що ж змінилося в грі за п'ять років?

Гра переживала безліч деформацій, які йшли їй тільки на користь. Що спочатку вдавав із себе Мортал Комбат на телефонах? Щось неймовірно цікаве, адже той самий МК на смартфонах виглядав дивно. Але варто було скачати гру, так відразу ставало зрозуміло, що це гринд, гринд, і ще раз, гринд. Непідготовлений гравець не міг зрозуміти, як добути персонажів, як добути ті ж душі. Доводилося довго вникати і занурюватися. Однак, гра сама не давала це зробити! На старті проект був жахливо забагован.

субзіро драка

Ось уявіть ситуацію: ви завантажуєте такий «революційний продукт» на свій девайс, запускаєте його, навіть тиждень вам вдається пограти. Ви намагаєтеся розібратися по максимуму і насолодитися всім, що вам підготували розробники. Але тут відбувається щось, і гра перестає запускатися. Різні способи її полагодити ніяк не працюють, і ви перевстановлюєте її. А що потім? А потім все з нуля. І так раз по раз. Або ваш процес міг скинутися і без переустановлення, і тоді доводилося ламати голову над тим, як все відновити.

Зараз гра оптимізована до не можна. Дійсно приємно і круто в ній проводити час, і можна вже не боятися, що кожен візит може стати останнім.

А що щодо геймплея? Звичайно, за шість то років, багато чого додалося, однак, багато чого і прибрали. Наприклад, раніше була «приголомшлива» механіка, яка дозволяла вам використовувати чужих персонажів. Звичайно, коли ви тільки починаєте грати, то це і корисно, і цікаво, але в даному аспекті крилася чимала проблема. Часто, персонажі, яких ви використовували, наносили так багато шкоди, що могли без праці вбити супротивника одним ударом. І тоді починаєш замислюватися «А чи не занадто це сильно?». Але зараз такого немає. Зараз все максимально спокійно.

Інтерфейс у гри став інтуїтивно зрозумілим, на головній сторінці ви бачите все найнеобхідніше, легко по ним переміщується. Казка просто. Зміни пішли всі на користь. Або практично все?

Істотні недоліки Mortal Kombat Mobile.

Незважаючи на величезну кількість переваг, люди могли зіткнутися з безліччю недоробок, які в тій чи іншій мірі псували ігровий досвід. Спочатку це були помилки. Вони дійсно змушували багатьох гравців буквально кидати МК Х назавжди, адже грати без будь-якого прогресу нікому не подобається. Але потім почали приходити іншого роду недоробки, які не давали насолодитися грою.

проблеми гри

Ось взяти до уваги рейтингову систему. Здавалося б, чудова нагода позмагатися з різними гравцями, вступити в бій з різними колекційними героями. Грай, перемагай, радуйся! Але як би не так. Ви ніби й вступаєте в бій з іншими гравцями, але все, що змінюється - це нікнейми і болванчики, яких вам належить бити. Так, досить рідко можна вступити в бій, який можна буде назвати цікавим. Найчастіше бої або дуже прості, або максимально складні. Ось саме перемога в складному поєдинку дає вам можливість випробувати то солодке відчуття ейфорії. Але ж факт залишається фактом, ви воюєте з ботом.

Читайте також: Які айфони будуть актуальними в 2021 році

Однак, не так давно, система пережила істотні зміни. Тепер в ПВП ви можете поборотися не тільки в серії поєдинків, а й вступити в режим з гучною назвою «ВИЖИВАННЯ». Звучить круто і цікаво. У вас є умови, при яких ви повинні скласти собі пул героїв, у героїв є множники очок. І, що найдивніше, ви на ходу можете підібрати ту трійцю, яка буде битися. У чому дивина? Так в тому, що зазвичай ви підбираєте трійцю героїв, а потім гра автоматично підбирає противників рівних за рівнем. Тут же, ви бачите перших опонентів, і тільки потім вибираєте колоду, з якої граєте. І адже можна відразу взяти максимально сильних героїв, щоб перемогти? І так і ні. Герої то можуть бути сильними, тільки перемога, буквально на третьому поєдинку, вже є недосяжною ілюзією. Підбір супротивників ніби відсутній. Пройти далеко, вважайте, неможливо, не купуючи зілля за осколки крові. А здоров'я персонажів між битвами ніяк не заповнює. Але що найприкріше, смерть персонажа означає неможливість його вибрати в поточному сезоні рейтингових воєн фракції. Ось так.

І так, можна сказати, що «це старий добрий хардкор. Не повинно бути легко. ». Але тут справа не в легкості. Тут справа в балансі, а він нульовий.

Ще одна проблема - дивний пристрій колекції. Можна мати лише одного персонажа певного типу. Наприклад, «Інферно Скорпіон» (один з найпоширеніших). Якщо вам випаде ще одна картка «Інферно Скорпіона», вони зіллються, що істотно посилить героя. І так вони можуть зливатися аж до десяти разів. Але в майбутньому, якщо вам знову випаде карта «Інферно Скорпіон», то її зберегти буде неможливо, лише продати. І це логічно. Але ось зі спорядженням, яким потрібно забезпечувати героїв, така логіка здається дивною. Може бути лише один предмет спорядження, і ніяк не можна мати два. Звичайно, сильного спорядження багато, але це не пояснює те, чому не можна мати в інвентарі два колечка. Дуже дивно влаштована така система.

Чи вартий MK X на телефон витраченого часу?

Відповідь на це питання для кожного буде своїм. З одного боку, хтось скаже, що це не той файтинг, який всі хочуть бачити. З іншого боку, це можливість зануритися в світ улюблених героїв і локацій, але з іншої перспективи. Інакше, чому всі люблять Fallout Shelter? Мова йде не про те, щоб отримати файтинг з безліччю комбінацій.

мк скорпіон

Мова йде про цікаве колекціонуванні, яка не нав'язливе, яке приємне для ока, в якому є прогрес. Та й елементи самої битви можуть бути цілком цікавими, якщо загострювати увагу ще й на них.

Гра однозначно заслуговує на увагу, адже ті, хто не знайомий з серією ігор, зможуть насолодитися атмосферою і подумати про її придбання на ПК, або консоль, а тим, хто без розуму від МК, зможе приємно провести час в кардинально іншій грі.

Ваша оцінка: