Я шукаю...

Candy Crush Saga: гра, яка майже вбила всю ігрову індустрію

Candy Crush Saga чоловік та тваринка

Три в ряд. Напевно, ця категорія ігор одна з найпопулярніших в різних магазинах додатків. І це зовсім не дивно. Якщо повернутися до джерел, в далеких нульових, люди сиділи за комп'ютером і насолоджувалися цими іграми. І це зовсім не дивно, що подібний жанр став неймовірно популярним серед безлічі користувачів. І Candy Crush стала феноменом, який зміг підкорити безліч людей по всьому світу. Гра була і на фейсбуці, і в усіх магазинах додатків. Розробники отримували величезну кількість грошей, а великі студії почали замислюватися над тим, чи потрібні світу великий проєкт, якщо можна робити «три в ряд» головоломки.

Таким чином, світ міг не побачити такого бестселер, як Kingdom Come: Deliverance, адже головний розробник навіть не знав, що таке фейсбук, не те, що був обізнаний в ігрових трендах в ньому. Але криза минула, гра все ще жива, а їй, на хвилиночку, майже 9 років, і час поставити собі питання: невже вона дійсно була здатна вбити всю ігрову індустрію?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що ж таке Candy Crush Saga?

Candy Crush - це банальна три в ряд головоломка. Не більше не менше. У вас є дошка з купою цукерок, і вам потрібно поєднати їх так, щоб три, або більше, однакових цукерки встали в ряд. Якщо цукерок більше, то ви отримуєте бонуси. Таких ігор зараз дуже багато, і вони не стали менш популярними. У грі величезна кількість рівнів, вони здаються мало не нескінченними, іноді вони стають неймовірно складними, що змушує сидіти і морочитися над тим, щоб їх пройти. Чим же вона підкорила таку кількість людей?

монстр радіє

Основні плюси гри.

Гра про барвисті цукерки, які потрібно прибирати з екрану здається якоюсь нісенітницею. Справжнім мильною бульбашкою, який ось-ось лопне, і залишаться тільки найвідданіші жанру гравці. Однак це не так. Простота гри - це не мінус. Це її головний плюс. Простенька, з яскравим і барвистим дизайном, нехитра, без сюжету, вона приваблює натовпи гравців. Адже такого роду гри зроблені не для того, щоб проводити в них цілі вечори. Ні. В Candy Crush грають в громадському транспорті, на перервах, на обідніх перервах. Просто розім'яти пальці, простимулювати свій мозок, і повернутися до справ насущних. Така собі гра на перерву.

Багато хто бачить в ній схожість з шахами, адже тут є величезна варіація ходів, випадковий процес появи цукерок на дошці. І це те, що людям потрібно. Пройти якийсь сюжетний блокбастер не вийде за коротку двадцятихвилинну поїздку в трамваї. Та й час обідньої перерви теж не буде достатньою жертвою заради повного занурення в гру. Ні. Потрібна простота. І гра дає її. Але водночас, нехитрість комбінується з класичними механіками, що не набридають, і раз по раз змушують повертатися.

цукерки у грі

Вас може зацікавити: Як перенести контакти з айфона на андроїд

У чому феномен гри?

Крім того, що гра проста і може заманити людей своєю простотою, грає ще й фактор азарту. Гра неймовірно хитра. Відразу спойлер: виділити мінуси практично неможливо. Це проєкт не того роду, щоб в ньому можна було сидіти і серйозно виділяти мінуси. Гру правда можна назвати азартною, і це ні в якому разі не йде їй в якийсь порок. Найчастіше, деякі рівні буде неможливо пройти з першого разу. Вони зроблені так, щоб людина посиділа і подумав. І тут його починає це залучати знову і знову. Спочатку це думки в дусі «Я зрозумів цей рівень! Зараз пройду його за своєю стратегією! ». Коли цього не виходить, то гравець шукає нову тактику, і нову. І тоді починається елемент азарту. Він повертається до цього рівня знову і знову, щоб пройти його, адже вже думки йдуть в такому дусі «Ну ось зараз то точно пощастить!». І це працює.

А ті, хто не готовий терпіти «знущання» гри над його психікою, просто заплатить розробнику трохи грошей, щоб отримати якийсь бонус, у вигляді бомби, або ще чогось. І таких гравців теж чимало. Зате ось наступні кілька рівнів будуть досить простими, і нікому не складе труднощів їх пройти. І тоді вони зможуть відчути себе справжніми майстрами, так що наступні складні локації будуть здаватися викликом їх професіоналізму. Проста, але така дивовижна система.

І ні в якому разі не можна сприймати її як мінус. Це магія, яка працює. Магія, яка приносить задоволення від гри. Це справжнє диво, яке дозволяє відчувати себе повністю безтурботним і впевненим. Це дарує ейфорію гравцеві.

Хейт гри. Чи є він обґрунтованим?

Але ця гра також є об'єктом хейту. Як і багато «три в ряд» головоломки. Дійсно. Коли грі закидають те, що вона практично вбила ігрову індустрію, коли натовпи «казуалов» йдуть в неї грати. Як не образити такий продукт? Але і тут ми стикаємося з безліччю неточностей.

Люди критикують гру за її сетинг (а точніше його відсутність), за її візуал, механіки та інше. Аргумент «Якщо не подобається, то не грайтеся» вони спритно відбивають фразою «У це грають інші, а це ставить під ризик мої улюблені письменники і поети». І якщо почати розбиратися, то улюбленими іграми користувача виявляться пересічні клікери, які, за фактом, нічим не відрізняються від яскравої і цукеркової гри. Ні, відмінність є. В Candy Crush все-таки треба думати, адже ходи обмежені, а перемога може вислизнути з рук. У клікер ж нічого не можна втратити. Це просто вбивця вільного часу.

білий монстр

У свою чергу, простацька гра для Фейсбук - це такий же вбивця часу, але він може принести непідробне задоволення тому, хто в черговий раз може пройти складний і складний рівень.

Окремої критики може хапнути й аудиторія гри. Їх будуть обзивати таким, на перший погляд, образливим словом, як «казуалов», адже вони готові не просто витрачати час на «таке», а й вкладати в це гроші! Дивовижно. Однак, такі користувачі не розуміють, що цільова аудиторія гри - це люди, які знаходяться або в поспіху, або не хочуть вдаватися у світ відеоігор з головою. Їм хочеться провести час із задоволенням. Це, по суті, те ж саме бінго (популярне на заході у літніх людей), або лото (яке стягнуло велику популярність у нас).

кроки гри

Чому Candy Crush настільки популярна?

Популярність гри обумовлена ​​саме вищезгаданої цільовою аудиторією. Логічно, що дітям вона не підійде. Вони вже звикли до різних аркад, в яких важлива не логіка, а швидкість реакції, що ні в якому разі не можна вважати критикою. Потрібно залучати людей старшого віку, які вічно перебувають в метушні. Наприклад, люди, які знаходяться дуже довго на роботі, змушені часто їздити на громадському транспорті не хочуть відчувати втому ще й від того, що їм доводиться швидко реагувати в якийсь аркаді. Їм хочеться розслабитися і не заснути при цьому. Відпочити, але з користю. І ось на допомогу приходить Candy Crush.

Або ж літньому родичу придбали смартфон, в якому він дуже хоче розібратися. Потрібно ж використовувати функції по максимуму і розважити його? Тоді на допомогу теж прийде Candy Crush. У ній потрібно лише обмірковувати хід і проводити пальцем. Не потрібно ніяких зайвих рухів. Просто можливість розслабитися і відпочити, використовуючи новий девайс.

Так що тут говорити, навіть студенти, цілком молоді люди, коли їдуть в черговий раз на навчання, роботу, нерідко грають в «три в ряд», адже це просто не напружує їх зайвий раз. Як і всіх навколо.

Читайте також: Як придбати оригінальний iPhone

І чи варто Candy Crush всього цього уваги? Всіх цих обговорень?

Щоб відповісти на питання, чи варто подібна гра такої бурі обговорень, обурення, критики і емоцій, мало мислити категоріями «це погано» і «це добре». Потрібно подивитися ширше. З одного боку, в плані творчості та індивідуальності, гра не принесла нічого нового. Знову ж таки, це не погано, це просто даність. Це звичайна гра, яка має на меті зачепити велику кількість людей, щоб вони могли розслабитися, відпочити, провести час із задоволенням. З іншого боку, вона дала можливість грати тим людям, які дуже далекі від ігрової індустрії. Тим самим «казуалам», які не вимогливі до ігор, яким і важлива та сама простота і невибагливість. І чим це не прекрасно?

мішок з цукерками

Ігрова індустрія була під загрозою? Так. Чи винна в цьому Candy Crush? Ні. Винні студії, які побачили шалені доходи від гри і реклами, яка в ній присутній. Винні ті, хто бачить в грі не творчість, а заробіток. Дана гра - це просто показовий приклад того, як гра може підірвати ринок коштом аудиторії. Як гра може залучити так багато людей, що багатьом блокбастерам і не снилося. Цим вона феноменальна. Подібні ігри були до, були й будуть після Candy Crush Saga. І це не погано. Це прекрасно, що люди зможуть знайти те, що їм до смаку.

І Candy Crush до смаку безлічі людей. Вона і далі буде надзвичайно популярною. І вона і далі буде приносити задоволення своєї цільової аудиторії. Вона не гарна і не погана. Це гра саме для людей, і вона буде і далі задовольняти їх потреби в спокійному відпочинку.

Ваша оцінка: