Я шукаю...

Моторошний гротеск або повний Peace, Death - іронічний огляд

Обкладинка гри Peace Death

Моторошний гротеск або повний Peace, Death

Чи замислювалися ви, куди потрапите після смерті? Не вірите ні в Рай, ні в Пекло - залежить лише від вас. Але навіть самий затятий атеїст хоча б раз замислювався над цим. Обернувшись на все життя, кожна людина побачить, як добрі вчинки, так і низькі, за які йому буде неодмінно соромно. Але ось, час настав, людина вмирає і бачить світло в кінці тунелю. Все скінчено. Залишається лише дочекатися вищого суду, де його побачать наскрізь, розкриють всі таємниці й обнажать натуру.

Він стоїть перед дверима, ліворуч і праворуч від нього дві платформи. За їх вигляду можна здогадатися, що це і є ті самі розподільні ліфти в Рай або Пекло. Людина стоїть і дивиться на Женця смерті. Той судорожно читає досьє щойно покійного. Померлий зауважує розгубленість в порожніх очницях Женця, Жнець ніяк не може зважитися, куди ж відправити людину.

- Я був добрим, - підказує померлий, але Жнець не поспішає вірити йому. Женця бентежить циліндр на голові покійного.

«Раптом під капелюхом він ховає гора?» - думає Жнець. А тим часом годинник то цокає, потрібно вибирати. Таких ось покійних за сьогодні буде сила-силенна, і Жнець вирішує не випробовувати долю і відправляє людини в Пекло ...

Так порядний сім'янин, батько двох дітей, чесний трудяга і вірний чоловік летить в вогненну геєну. Він падає в долину темряви і вічних мук, б'ється об скелі і волає нелюдським голосом. Людина падає в котел, де його хапають біси і починають катувати. Жах проймає бідолаху, адже все це триватиме, ні багато ні мало, ще цілу вічність.

А тим часом на розподільному екрані Женця спливає повідомлення: ви зробили неправильний вибір!

Жнець хапається за голову, що ж він наробив! Він знову все переплутав, уже вдруге за сьогодні. Ще одна помилка і його звільнять.

Це був опис повсякденній ситуації в Peace, Death, а тепер поговоримо про складові гри ...

Про що гра? ..

Ми граємо за женця смерті. У стартовому ролику він сидить на дивані, і йому в голову приходить ідея підкріпитися шинкою. Жнець шарить в холодильнику, але там повісилася миша. Жнець приходить до логічного висновку: щоб купити шинку - потрібні гроші, а щоб гроші з'явилися - потрібно попрацювати. Так він вирішує влаштуватися на роботу в компанію «Apocalypse Inc.»

Жнець проходить співбесіду. HR-менеджер пояснює йому, що відразу прийняти Женця в компанію він не може. Жнець повинен пройти стажування. Вона триває рівно 7 тижнів. Жнець погоджується на ці умови і на наступний день приходить на роботу. Суть першого дня проста - паршивих чортів відправляти в Пекло, людей - в рай, але це всього лише перший день ...

Найчастіше новому претендентові здається, що йому пощастило. Робота не бий лежачого, графік не напружує, та й колеги нормальні, але варто йому відпрацювати якийсь час - все змінюється ...

Проходить всього пару трудових буднів і деякі неприємні робочі моменти починають спливати. Здобувач розкриває для себе більше нюансів, від нього починають більше вимагати, та й колеги більше не здаються такими адекватними. Та й набравшись досвіду, його починають дратувати стажисти-тугодуми. Такі ж тугодуми, як і наш здобувач, коли тільки починав свій підйом по кар'єрних сходах.

В цьому і полягає ідея Peace, Death - передати суть рутинної роботи в ролі Женця смерті.

Пару слів про графік ...

В Peace, Death піксельна графіка. Щось подібне ви могли бачити в Terraria і Hotline Miami. Всі персонажі і декорації усипальниці смерті виглядають як гри на консолях типу «Dendy» або «Sega Mega Drive». Така графіка розрахована на любителя, проте цінителям вона сподобається. Для свого формату в грі досить симпатична картинка. Вона викличе ностальгію у тих, хто в школі грав в КЕПС і купував жуйку у вигляді сигарети, уявляючи себе крутим дорослим. Тобто людям, які народилися раніше 2000-го року.

Геймплей в Peace, Death

Ігровий процес в Peace, Death досить примітивний: ваш персонаж сидить на стільці і до нього конвеєром надходять померлі. Час для вибору між відправкою в Пекло або Рай обмежена, і вам потрібно швидко вирішити, куди відправити покійного.

Якщо в перший день вибір очевидний, то на другому з'являються додаткові умови. Їх багато і кожен вимагає від гравця уваги і моторності. Щоб не розкривати всіх карт занадто рано, наведемо лише пару-трійку прикладів:

  • Зброя - це такі штуки, якими можна когось травмувати. Вкрай небажано пропускати персонажів в Рай з подібним аксесуаром.
  • Рогу - навряд чи після праведного життя у людини залишаться роги. Рогу в грі зображені величезними хітиновими відростками криваво-червоного кольору. Оленячих рогів в грі немає, тому побачивши ріжки, можете не допитуватися з приводу особистого життя покійного і відразу кидати його в Пекло.
  • Кров - тут все не так однозначно; з одного боку - це може бути кров від поранень - тоді бідолаху можна відмити і впустити в Рай; з іншого - це може бути кров жертв, яких убив підсудний - ну тоді нехай відправляється в пекло.
  • Очі - іноді по зяянні очей можна зрозуміти, хто перед тобою стоїть: чоловічок з отруйно-червоними ненавидять очима при житті не був слухняною і відправляється в Інферно. А ось зі світлими, люблячими очима - слідом за Серафимами - в Рай. Є ще втрачені душі, у них чорні очі. Вони наламали дров, але шкодують про це, їх потрібно пощадити і відправити в Чистилище. До слова про Чистилище ...

Через кілька рівнів гра ускладнюється - з'явиться горезвісне Чистилище. Воно призначене для тих, хто відчуває за собою провину і за життя були не зовсім вже пропащими людьми. Наприклад: якщо покійний постав перед вами в крові і зі зброєю, але погодився відмитися і кинути зброю - він заслуговує другого шансу. Іноді вам будуть зустрічатися люди, які будуть відмовлятися від Раю, вважати себе негідними. У Пекло відправляти їх просто жорстоко, тому нехай лікують своє почуття провини в Чистилище.

У Женця також є і начальство. Це будуть, ні мало ні багато, чотири Вершника Апокаліпсису: флегматична  Смерть на стільці, «дебелий» Голод, гнівна Війна і меланхолійна Чума, яка тихенько погладжує пацюка.

Кожен з вершників невтомно працює, але іноді не вивозить обсяг роботи; то якась війна в країні третього світу почнеться, то якась хвороба викосить підлогу населення містечка. Цей захід називається Катастрофою. Вони можуть бути різні: від масової бійки бомжів до піратів-невдах:

У таких випадках Жнецю підкинуть работенки, яку потрібно виконати дуже швидко - на вибір вам дається всього 4 секунди. Впораєтеся - Вершник цього не забуде і буде краще ставитися до вас. Чи не впораєтеся - Вершник не здивується. Понабирають всяких ...

Коли ваш Жнець набереться досвіду, він буде зобов'язаний ще й допомагати стажисту. Новачок буде дзвонити, і допитуватися з приводу спірних клієнтів. Нічого особливого, але іноді стажер буде порядно набридати своїми тупими питаннями ...

За успішну роботу ви будете отримувати валюту - черепа. З їх допомогою ви зможете моментально починають ліфт - через неправильне вибору ліфт сповільнюється; ви можете збільшити приріст впливу вершників або отримати фору під час «раптових» катастроф. Будете справно працювати - отримаєте підвищення і пиріжок з полиці. Ваш ранг ні на що не впливає, але всім же так подобається, коли їх хвалять, чому б і ні? ..

Ви дограли до неділі? Вітаю! Ви дісталися до вихідного, але він не для вас, ви працюєте 24/7. По неділях в «Apocalypse Inc.» тематичний день - декорації підземних змінюються, а всі клієнти приходять тільки з однієї епохи. До вас може з'явитися знаменитий історичний персонаж, лицар чи мумія ...

Присутні міні-ігри для розведення ігрового процесу. Будь то випадково впав з небес сейф зі зброєю або Чума люб'язно підкине своїх улюблених гризунів. Загалом, нестримні веселощі.

Пару слів про музику і озвучці в Peace, Death

Музика в грі під стати графіці - 8Bit. Восьмібітна естетика постає і в озвучці - персонажі не розмовляють, а потішно бубонять. Зрозуміти їх можна лише по субтитрами. Восьмібітні мотиви звучать і в меню, цим стилем тут просякнуте буквально все. Завдяки такому підходу розробнику вдалося перенести гру і на морально застарілі смартфони, адже іграшка не вимоглива до «заліза» і важить всього 50МБ. На App Store Peace, Death коштує всього 0,99 $ і потягне навіть на старенькому iPhone.

Відсилання і гумор ...

Так, про відсилання в цій грі не розповідав хіба що ледачий. Їх тут безліч і маленький візок. Починаючи з того, що сама гра побічно відсилає до знаменитої роботі Данте Аліг'єрі «Божественна комедія», закінчуючи персонажами, яких ми будемо судити. Повірте, навіть якщо ви не дуже вразлива людина - ви як мінімум пару раз посміхнетеся. Зустрічаються особистості зможуть вас здивувати.

Читайте такой: Чи варто скачати Minecraft на iPhone? В чому особливість гри?

Peace, Death - в Пекло її, в Рай або в Чистилище?

Однозначно гра заслуговує тільки самого кращого ставлення. Вітчизняні розробники AZAMATIKA змогли створити гідного конкурента гучної Papers, please. А саме втішне, що розробники - люди не жадібні і ідейні. Створити гру такого рівня і продавати її за 1 $ - це вчинок гідний поваги.

Ваша оцінка: