Я шукаю...

Поломка камери на iPhone: найпоширеніші причини і як усунути поломку

Поломка камери на iPhone

Для більшості користувачів смартфонів дуже важлива якість камери, і саме з цієї причини вони вибирають iPhone, який дозволяє робити класні, професійні знімки. В такому випадку, коли виникають проблеми з камерою, коли вона починає функціонувати не так, як треба, або і зовсім виходить з ладу, це ламає всі плани власника телефону і суттєво псує настрій. Але це не головне - головне те, що найяскравіші моменти губляться і ніде не залишаються. А хотілося б залишити їх на пам'ять.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Чому не працює камера на iPhone: причина і рішення

В основі камери iPhone X є два модулі і чотири незалежні сенсори, в тому числі два ширококутні об'єктиви, один інфрачервоний і один телефотосенсор. У тому випадку, коли на iPhone X в належний спосіб в роботі камери, то проблеми можуть критися на одному з етапів обробки фотознімку. Це цілий процес, який починається захопленням картинки і закінчується безпосередньо програмною обробкою. Як же зрозуміти, на якому з етапів стався збій.

Найпоширеніші ключові ознаки головних дефектів:

 • Апаратна несправність камери iPhone X. Насправді, кажучи про несправності якогось одного або відразу декількох фотосенсорів, маємо на увазі елементарна ознака початкового шлюбу, або ж механічного пошкодження тильної камери. Слід сказати про попарну роботу фронтального і тильного фотомодуля, а також про зв'язок основного 12-МП об'єктива з фронтальним 7-МП камерою. Також «в ​​парі» працюють інфрачервоний сенсор і телефотооб'ектів. Отже, збої в роботі телефотокамери призводять до збоїв Face ID. Водночас тоді як тильна камера виконує частину функцій, які не зв'язані з оптичним зумом. До того ж робота фазової стабілізації може бути порушена через наявність магнітного або металевого чохла. До збою роботи програми може привести і несправність якоїсь ширококутної камери. Коли ж Face ID повноцінно працює, і камера в одному з режимів все-таки робить, то проблема може полягати в збої в роботі апаратної частини. Якщо картинка надто темна, або виникають шуми, то трапляються дефекти матриці або лінзи. У тому випадку, коли на вашому iPhone X камера не працює, то, швидше за все, мова піде про заміну основного модуля;
 • програмні неполадки. iPhone X обладнаний операційною системою iOS 11 з нестабільними алгоритмами роботи камери. При програмних збоях можна говорити на ранніх збірках iOS 11. Виражені вони в такий спосіб: коли смартфон робить фотознімки в якомусь режимі, однак при переході в інші режими з'являється білий екран; виникнення проблем проявляється виключно в штатному додатку - камері, інші ж програми (FaceTime, Skype і т. п.) функціонують повноцінно; при установці iOS 11.0.x або 11.1.x проблему не вдається вирішити за допомогою перезавантаження і відновлення смартфона. У тому випадку, якщо у вас з'явилися програмні неполадки з фотомодулем, то спробуйте оновити свій смартфон до iOS 11.2.5, або ж більш пізньої версії.

Чому не працює камера?

Насправді причин, за якими камера на айфоні перестає повноцінно працювати, може бути кілька. Найпоширеніші серед них:

 • падіння смартфона;
 • механічні удари і пошкодження;
 • корозія елементів внаслідок попадання вологи.

Дійсно, айфон більш ніж надійний телефон. Однак попри відмінну якість його збірки і надійні деталі, і в ньому, на жаль, зустрічається заводський брак. Але водночас варто відзначити, що це велика рідкість, так би мовити, прикрий виняток із правил.

З метою захисту камери свого айфона від поломок дотримуйтеся головних рекомендацій виробника:

 • оснастите апарат захисним чохлом;
 • бережіть айфон від вологи;
 • не давайте телефон в руки маленьким дітям;
 • не допускайте негативних механічних впливів і пошкоджень;
 • уникайте падінь телефону.

Ці рекомендації насправді не складні, і продовжать життя не тільки самій камері на смартфоні, але і час служби в цілому телефону.

Маючи справний телефон і висококласну камеру, ви зможете робити професійні фотознімки, робити відеозаписи і тим самим зберігати самі пам'ятні та найяскравіші моменти.

Ремонт камери айфон: професіоналам під силу

Які ж існують найпоширеніші поломки камери iPhone?

 • чорний екран в додатку камери. В такому випадку, коли ви відкриваєте додаток, не можете побачити майбутні кадри. Інтерфейс камери залишається, однак простежується не кадр, а чорне поле замість нього. Ви можете спробувати усунути проблему самостійно. Для цього слід переконатися в тому, що об'єктив нічим не затуляється. Особливо в разі використання декількох модулів камери. Потім увімкніть меню багатозадачності, закрийте і знову відкрийте додаток камери. Потім слід перезавантажити iPhone відкрити програму і спробувати включити фронтальний модуль і знову перейти на основний. Після цього перевірити оновлення в налаштуваннях, включити через інший додаток камеру. Якщо ви не бачите ніяких змін в ситуації, і залишилася все-таки чорнота екрану, то вам допоможуть тільки фахівці сервісного центру;
 • неробочий спалах. В цьому випадку ви зможете трохи зробити самостійно в напрямку виправлення неполадок. Спочатку спробуйте перевірити працездатність діодів спалаху за допомогою ліхтарика в панелі управління. У тому випадку, коли ліхтарик не спрацьовує, спробуйте пристрій перезавантажити. Спалах і зараз не включається? Тоді допоможе тільки фахівець сервісного центру або майстерні;
 • расфокусировка камери. При запуску цієї програми камери замість очікуваного якісного кадру проявляється нечітке зображення. Як же домогтися чіткості картинки? Потрібно зняти з телефону всі аксесуари з магнітами. Спробувати уперти смартфон, спробувавши зробити його абсолютно рухомим. І з цього положення зробити фотознімок, порівнявши його з розмитим. Якщо вам вдалося зробити чітку картинку в останньому випадку, то рішення полягає в покупці штатива для фотографування. Якщо проблема не усувається і в цьому випадку - прямуйте в сервісний центр.

Заміна камери на айфон

Камера гаджета сьогодні є одним з найголовніших вимог сучасних користувачів. Життя без цього додатка сьогодні і зовсім складно уявити. Лінза об'єктива допомагає побачити світ по-іншому. І тому коли людина залишається без цього модернового блага цивілізації, він дійсно як без рук. Адже світ як ніби залишається осторонь, події проходять повз.

Саме тому, коли у вас виникають проблеми з камерою, відразу ж звертайтеся за допомогою до професіоналів сервісних центрів і майстерень. Вони в найкоротші терміни виявлять причину проблеми і усунуть її. При цьому камеру айфона можуть або відремонтувати, або повністю замінити. І ви знову зможете зафіксувати світ на смартфон - робити професійні та якісні фотознімки та відеозаписи.

Чому не працює портретний режим iPhone 7 Plus

Для початку розберімось, що ж таке портретний режим і як він працює. Всі ви бачили, як iPhone 7 Plus може розмивати фон. Та й сама Apple активно рекламує свій портретний режим.

Часто високоякісні фото не можуть бути зроблені на звичайний смартфон. Але Apple зробила неможливе - фото, зроблені iPhone 7 Plus схожі на ті, які допомагає зафіксувати професійна камера з додатковою лінзою з широкою апертурою. Що це означає? Відповідь очевидна: значить, об'єктив обладнаний великим отвором для того, щоб захоплювати світло і досягати ефекту різкого фокуса.

Говорячи про таку функції, як портретний режим, маємо на увазі спосіб виділення одного об'єкта з навколишнього середовища.

Насправді портретний режим iPhone 7 Plus дає імітацію ефекту боке або заповненої розмиванням частини поза фокусом. Це не дає зробити об'єктив iPhone. А ось топовим смартфонам, таким, як iPhone 7 Plus, це під силу. І то завдяки лінзам з широкою апертурою. Унаслідок їх невеликого розміру, боке можливо помітити тільки в тому випадку, коли об'єкт розташований максимально близько до камери. Отже, коли ви віддаляєте смартфон, і природний боке пропадає, і тоді в фокусі починає відображатися абсолютно все. В портретному режимі в iPhone 7 Plus використовуються певні обчислення для розширення ефекту боке до двох з половиною метрів.

Як же це працює?

В iPhone 7 Plus використовується своя подвійна основна камера, завдяки якій визначається глибина. Це схоже на наші очі, які здатні бачити в 3D. В портретному режимі аналізується глибина навколишнього середовища і визначається відстань до різноманітних об'єктів. В цьому випадку дуже важко побачити об'єкти, які знаходяться поза фокусом.

Іноді, правда, трапляються збої в роботі в такому режимі. Звичайно, портретний режим є більш ніж зручною функцією і прикладом можливостей якісної обробки фото. Але він може «зламатися». Якщо цей режим не працює, слід звернутися до фахівців і розбиратися в роботі камери.

Ремонт камери у Львові - швидко і якісно

Припустимо, у вас вперше виникли неполадки з камерою вашого смартфона. З чого почати і де можна усунути проблему, перебуваючи у Львові?

Якщо така неприємність трапилася, експерти радять, перш за все, не переживати і не панікувати. Для початку необхідно вибрати сервісний центр або майстерню, які зарекомендували себе з хорошого боку і виконають високоякісний ремонт Apple.

Ваша оцінка: