Я шукаю...

Apple хоче додати тактильну віддачу в свої ноутбуки

ноутбуки Apple

У ноутбуків Apple простір біля трекпаду залишається незадіяний. Така недоробка довго бентежила інженерів Епл, які звикли раціонально використовувати кожен дюйм. Раніше його можна було використовувати тільки як додаткову підставку для рук, але з цією місією чудово справляється і стіл. Нарешті прийшло досить оригінальне рішення. Цю область вирішили використовувати для впливу на систему дотику власника. З допомогою вібрації ноутбук хочуть навчити інформувати господаря про результати виконання команд. Це дуже зручно, особливо, коли працювати доводиться у великому офісі. Більшість комп'ютерів інформують власників про необхідність зробити ту чи іншу дію за допомогою спливаючого повідомлення, яке підтримується звуковим сигналом. У великих компаніях це створює зайвий шум. Розробники Apple запропонували звукову команду замінити тактильним відкликом.

 ноутбуки Apple1

Подібна технологія успішно реалізована в смартфонах. Те, що себе добре зарекомендувало в телефонах, може проявити себе і в ноутбуках. Правда, у варіаціях вібрації є одна істотна відмінність. Смартфон вібрує всім корпусом. У ноутбуці така технологія не підходить. Тут віддача потрібна тільки в певних областях.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Вже є патент Apple

Схоже, що в Apple всерйоз вирішили реалізувати технологію вібруючих ноутбуків. Патентна заявка вже оформлена. Вона називається «Портативний обчислювальний пристрій з дискретними тактильними областями». Щоб обмежити область вібрації, в патентній заявці пропонується використовувати внутрішні перегородки, приховані в корпусі.

Читайте також: Огляд футбольного симулятора FIFA Mobile 21

 ноутбуки Apple2

Зробити так, щоб вібрація була тільки в одній частині виробу, завдання непросте. Безумовно, в патентній заявці всі аспекти не розкриваються. Наприклад, не ясно, як будуть захищені ділянки корпусу, схильні до вібрації.

Чи буде реалізована заявка, поки не відомо. Apple активно розроблює патенти. Щотижня їх реєструється близько 50 штук. З них далеко не все реалізовуються. Але, ми сподіваємося, що ідея буде реалізована і ми найближчим часом, побачимо ноутбук з тактильною віддачею.

Швидше за все, це станеться у 2-й половині 2021 року. Восени ми побачимо нові макбуки з діагоналлю екрана 14 і 16 дюймів і тактильною віддачею.

Як бачите, Apple готує своїм шанувальникам новий оригінальний подарунок. Чи вдасться реалізувати ідею? Коли вона буде реалізована? Дочекаємося осені.

 ноутбуки Apple3

Якщо ідея Apple буде вдалою, інші компанії її запозичать. Незабаром вібруючі ноутбуки можуть стати рядовим предметом побуту.

Вам також може бути цікаво: Огляд PUBG Mobile

Ваша оцінка: