Корисні екозвички, які допоможуть спасти планету

Корисні екозвички, які допоможуть спасти планету

Усім відомо, що на сьогодні наша планета, а отже й ми, знаходимося не в найкращому становищі. Людство живе в кредит у нашої планети й в кредит беремо з неї ресурси. І щоб налагодити баланс між нами, ми також повинні навчитися давати щось на заміну. І саме про такі маленькі кроки, які з часом приведуть до гармонії з навколишнім середовищем, ми сьогодні й поговоримо. 

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

МЕГА ЗНИЖКА
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green (Темно-зелений) Відновлений еко
19 590 грн -21%
15 600 грн

від 1560 грн/міс

З чого почати шлях в екожиття? 

Якщо ви прагнете розпочати свій шлях у світі  eco, то перший інструмент, який вам знадобиться – це інтернет. Ви банально можете скористатися пошуковим браузером Google, щоб знайти відповіді на всі питання. А якщо цієї інформації вам буде не достатньо або ж вам просто лінь її шукати, то ви завжди зможете знайти спеціальні курси на тематику екології. І це не обов’язково повинні бути шалені витрати, адже зараз безліч безплатних лекцій, де активісти нададуть вам усю необхідну інформацію. 

Також хочемо вас застерегти, що не потрібно одразу занурюватися в цей процес з головою, адже спершу необхідно навчитися плавати, а тоді вже пірнати на велику глибину. Тому не варто з першого дня сильно ускладнювати власне життя задля навколишнього середовища – все повинно відбуватися поступово. 

iPhone безкоштовно! А ви знали, що існує безліч способів отримати бажаний смартфон задарма?

Від сьогодні жодних пакетів

Перше з чого варто почати свій Eco-Friendly Style, так це з відмови від пластикових пакетів. Усі ми знаємо про ту шкоду, яку заподіює пластик для нашої планети. Усі ми бачимо ті кадри, на яких морські мешканці застрявають у тонні пластику, який людство викинуло в океан. Всім відомо, що саме цей матеріал природно не розкладається, а його штучна утилізація призводить виділення в атмосферу канцерогенних речовин, які є надзвичайно небезпечними для усього живого. А ще температура вогнище не достатньо висока для повного згорання і пластик все одно залишається. Всі про це знають, проте ніхто нічого робити з цим не планує, адже надіється на когось іншого: «мій внесок надто малий, тому не робитиму нічого» - такою логікою керується більшість і в цьому дуже серйозно помиляється. Почати стежити за собою – означає почати дбати про планету, на якій ти існуєш і ми пропонуємо починати з малого, а саме з купівлі екологічної сумочки, яка замінить пластикові пакети в магазині. Вам достатньо хоча б тиждень порахувати скільки пластику ви купуєте щодня, коли ходите до крамниці, щоб назавжди переконатися в необхідності придбання такої eco торбинки. Навіть якщо розглянути ситуацію з економічної точки зору, то це стане непоганою економією, бо на відмінно від одноразових пластикових пакетів, екосумочки можна використовувати місяцями, а то й роками. Достатньо просто регулярно прати дану річ, щоб та виглядала привабливішою. А після того, як її термін життя підійде кінця, то не варто перейматися через її утилізацію, адже вона створена з природних матеріалів. 

Або якщо ви не готові повністю відмовляти собі у пластикових пакетах, то хоча б почніть використовувати їх багаторазово, як за часів СРСР, коли вони були дефіцитними й нашим батькам доводилося мити, сушити пакет, щоб той послугував якомога довше. Зараз нам також не завадило б цьому повчитися. 

Мішечки для овочів для Eco-Friendly Style

Після того як ви привчите себе до тканинних сумочок замість шкідливих пластикових пакетів, можна переходити до повної ліквідації їх із власного життя. А допоможуть вам в цьому торбинки-сітки для овочів та фруктів. Адже скільки екологічних торбинок ви б не накупили, а важити овочі, фрукти та зелень завжди в чомусь потрібно. Для цього вам не обов’язково купувати, ви можете зробити їх самостійно, адже вони не потребують особливих навичок шиття. Вам потрібно купити сіточку і зробити з неї пакети, того розміру, який для вас стане оптимальним. А ще краще зробити декілька екосіточок різного діаметра. Ось так просто ви допоможете планеті стати трішечки чистішою. Або хоча б не забруднюватимете її ще більше. 

Хочемо звернутися до тих людей, які купуючи банани, засовують їх у пластиковий пакет. Припиніть, будь ласочка, так робити, адже це справжнє варварство і не несе в собі жодного сенсу, окрім забруднення довкілля. Якщо вам заважко носити сіточки-торбинки, то хоча б припиніть даремно використовувати пластикові. 

Економте світло та воду, щоб допомогти нашій планеті

Гадаємо, ваші батьки частенько говорили вам вимикати світло та не зловживати водою: набирати менше води у ванну чи не чистити зуби із включеним краном. Мабуть, вони це робили задля економії фінансів, адже все це недешева забавка, особливо для тих часів. Проте зараз ви стали дорослими й ніхто вам цього не говорить, а вартувало б, адже це найпростіше чим ви можете допомогти планеті. Ми не хочемо розповідати вам про те, що питної води у світі з кожним роком стає дедалі менше і в багатьох країнах Африки люди вже не мають, що пити. Для вас не складе багато зусиль вимкнути воду в раковині, коли ви чистите зуби, а для навколишнього середовища це вже достатньо. 

Забудьте про пластикові пляшки, задля порятунку довкілля

Якщо ви вже опанували тканині екологічні торбинки й пошили собі декілька торбинок-сіточок, то настав час для наступного кроку до вашого Eco-Friendly Style. Немає нічого простішого за купівлю багаторазової скляної фляги для питної води. Так, це не завжди зручно і ви частенько про неї забуватимете, але вже після перших трьох тижнів постійного нагадування собі про цю пляшечку, ви врешті-решт запам’ятаєте, звикнете і ваше життя стане набагато свідомішим чим було до цього. І ви сміливо зможете пишатися кожен раз, коли випиватимете воду з екологічної фляги, не забруднюючи при цьому довкілля. 

Тут також є місце економії ваших фінансів, адже витративши один раз на цю флягу, вона надалі принесе вам ще більше грошей і повністю себе окупить. Адже вам не потрібно буде кожного разу купувати нову пляшку магазинної води, яка вартує немалі гроші. Ви зможете вдома чи на вулиці набирати питної води з кулера та заощаджувати. А якщо до таких радикальних змін ви ще не готові, то хоча б почніть повторно використовувати ту пластикову пляшку, яку придбали в магазині. Її достатньо постійно промивати, щоб та залишалася придатною для подальшого використання. 

Бережіть папір та спасіть дерева 

Як ми всі знаємо папір – це дерева, а дерева потрібні нам для існування. Чим більше паперу ви використовуєте, тим більше дерев зрубають для його створення, а чим більша вирубка, тим менше лісу залишається. Через це у світі відбуваються глобальні катаклізми. Згадаємо лише про потопи в наших рідних Карпатах, які спричинили вирубки лісів і не було достатньо дерев, щоб поглинути цю воду в себе. А ви знали, що Україна займає перше місце з експорту деревини в Європі? Отже, сама наша країна прямо зараз потребує вашої підтримки. Якщо ви думаєте, що хтось зробить все за вас, то ви помиляєтеся, нам усім потрібно робити маленькі кроки на шляху до чистого майбутнього. 

Допомогти планеті ви можете дуже просто, для цього вам потрібно зважати на те, який папір ви викидуєте, а який використовуєте повторно. Дуже часто ми позбавляємося паперу, який розписаний або ж розмальований лише з однієї сторони, проте в нього є ще друга – чиста сторона, яка також хоче, щоб ви на ній пописали. Тому не зловживайте даремно природними ресурсами й користайтеся ними совісно.  

 Пластиковий посуд – найбільше зло для океану

Якщо всі попередні звички потребували щоденного нагадування, то для цієї усе що від вас потрібно – купити багаторазовий посуд для пікніків. Усі ми любимо влітку сходити на природу й посмажити шашликів і для цього нам потрібен посуд, який у величезній кількості виробляють фабрики з найшкідливішого для планети матеріалу. 

А особливо хамовиті люди полюбляють залишити після себе цілу галявину, вкриту одноразовим посудом, який так може пролежати мільйони років, адже взагалі не розкладається природним шляхом. Тому тисячі волонтерів по всьому світу щодня прибирають брудні ділянки нашої планети після ось таких веселих пікніків та безсовісних людей.  Тому можна трішки напружитися і купити багаторазовий посуд, який послугує вам не один рік. 

Одноразові трубочки, як зброя проти черепах 

Цей пункт можна було віднести до попереднього, проте якщо одноразовий посуд ви купуєте рідко і лише для виїзду на природу, то пластикові одноразові трубочки частіше з’являються у вашому житті. Ви знали, що саме вони призводять до винищення черепах, адже частенько застривають в їхніх носах. Це призводить до гибелі морських мешканців і чим більше трубочок ви споживаєте, тим більше невинних тваринок вмирають. 

Щоб припинити винищення черепах та допомогти навколишньому середовищу і боротьбі з пластиком, вам потрібно придбати багаторазову трубочку. Вони бувають різними, проте найпопулярніші виготовлені із бамбука та металу. А якщо ви вже маєте пластикову багаторазову трубочку, то не спішіть з нею попрощатися, адже вона може послугувати вам ще довгі роки. Якщо у вас є альтернативи, то не варто гнатися за трендами. 

Keep Cup – новий крок до Eco-Friendly Style 

Усі ми чимось занятті й постійно перебуваємо в роботі. Мабуть, в цьому і полягає сенс дорослого життя, коли кожен новий день розпочинається не з маминого сніданку, а з чашечки гарячої кави. І вам ще пощастило, якщо цю каву ви випиваєте вдома, а не в поспіху на роботу, десь в придорожній кав’ярні. І кожного разу, коли ви купуєте порцію кави, разом з нею вам продають пластик, що міститься в стаканчику. Він насправді не створений з паперу, як більшість з вас думали, а всередині містять пластикове покриття шляхом якого вони не розкладаються природним шляхом взагалі. Тому чим частіше ви наливатимете каву у свою місткість, тим краще ви робитимете для навколишнього середовища.

Keep Cup – це багаторазова склянка для кави, яка існує в будь-яких кольорах, розмірах та за різними цінами. Також багато кав’ярень частенько дають знижку для тих, хто приніс свою склянку, отже таким чином ви зможете зекономити власні кошти та зберегти планету. 

Чайні пакетики шкодять довкіллю

Мало хто знає, але чайні пакетики створені не із паперу, як більшість думають, а з пластику. Звичайно, папір там також є, проте в ньому містяться частинки пластику і цей пластик, як ви вже зрозуміли, не розчиняється взагалі. Найбільша кількість такого пластику міститься саме в трикутничках, який фіксується клеєм, задля того, щоб ваш чай звідти не вилетів. Проте така корисна звичка стане корисною не лише для планети, а й для вас самого. Оскільки в пакетованих чаях міститься не сам чай, а чайний порошок. Зазвичай – це останки, які залишаються після фасування чайних листків. Їх збирають, складують в пакетики та продають нам. Отже, купуючи чай розсипний, на вагу, ви не лише принесете користь навколишньому середовищу, а й подбаєте пре себе самого. 

Більше ходіть пішки та не зловживайте громадським транспортом

Тут все просто: чим менше ми будемо кататися на автобусах, тим їх менше буде на дорогах. Запит породжує споживанні. І чим менший запит, тим менше споживання автобусів і як наслідок їх вихлопів. Тому якщо у вас є можливість ходити пішки, то, будь ласка, скористайтеся цією можливістю. Тут, як і у випадку з попереднім пунктом, ви зробите корисну справу не лише для довкілля, а й для себе. Адже всі лікарі говорять про те, наскільки корисно ходити пішки. Гадаємо, виділити пів години на прогулянку до роботи, для вас не стане сильною втратою, а ось для екології це стане відчутною підтримкою.

Не викидайте харчі

Через те, що і в попередній звичці ми наголошуємо на тому, що запит породжує споживання. Отже, ви запросто можете зберегти довкілля, для цього потрібно грамотно складати свій раціон і не утилізувати продукти, які ще можна спасти. Це також не лише допоможе планеті стати чистішою, а й дозволить вам заощадити кошти. 

До речі, якщо вас цікавить співпраця в напрямку iPhone оптом, компанія ICOOLA з радістю запропонує вам вигідні умови!

Сортуйте сміття – це справді допоможе планеті стати чистішою

 А це вже проста екозвичка, яку кожен з нас зможете запросто реалізовувати у себе вдома. Для цього потрібно придбати три контейнери: для пластику, для паперу та для скла. Таким чином ви допоможете людству правильно утилізувати кожен з наведених вище матеріалів.  Також дуже важливим є утилізація акумуляторів, оскільки в них містяться небезпечні речовини. Не можна викидати акумулятори у звичайні урни, адже для них існують спеціальні пункти приймання акумуляторів. Просто поцікавтеся та знайдіть їх у своєму місці. Також ви самі можете їх створити у себе в під’їзді чи на роботі.