Я шукаю...

Найближчим часом очікується анонсування VR і AR гарнітури від Apple

VR і AR гарнітура від Apple

Корпорація Apple славиться своїми розробками та нововведеннями в області гаджетів. Їхня продукція є однією з найбільш популярних серед флагманів в IT сфері. Її мільйони шанувальників поширені по всьому світу. Віртуальна реальність також стала об’єктом для уваги компанії, яку вони не змогли обійти стороною. Тому незабаром Apple зробить анонс на випуск VR і AR гарнітур.

Вам може бути цікава стаття про Adobe Photoshop Mix.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що таке VR-окуляри та для чого вони використовуються

VR (Virtual reality) або віртуальна реальність – гарнітура, призначена для аудіовізуального відтворення різних просторів в тривимірному режимі. Ефект присутності забезпечується коштом спеціальної передачі картинки. Вона розрахована на кожне око окремо, а за допомогою гіроскопа й акселерометра проводиться відстеження рухів голови.

Для додаткової взаємодії користувача з віртуальною реальністю застосовуються:

  • контролер, що відповідає за рух;
  • пульт для управління;
  • мікрофон;
  • навушники;
  • датчики орієнтації.

Всі ці деталі дозволяють повноцінно пересуватися по локаціях, взаємодіяти з предметами та проводити повне занурення. Якість звукового супроводу допоможе ще більше адаптуватися і стерти кордони між реальністю і грою.

Завдяки цим окулярам можна проводити навчання, подорожувати по різних місцях, створювати та проєктувати будівлі, робити презентації по майбутнім будівлям з можливістю максимального наближення до реально наявних об'єктів.

VR-окуляри відкривають великі можливості в будь-якій сфері. При їх повноцінному використанні аналітики пророкують повну заміну комп'ютерів.

Що таке AR і чим вони відрізняються від VR

AR (Augmented reality) в перекладі з англійської означає «доповнена реальність». Цей пристрій дозволяє взаємодіяти з реальним світом, отримуючи додаткову інформацію про будь-що з віртуального середовища. Виходить, що дві реальності накладаються одна на іншу, а повного заміщення, як у VR, не відбувається.

Для отримання додаткової інформації користувачеві необхідна спеціальна гарнітура у вигляді окулярів, яка синхронізується з мобільним телефоном через спеціальний додаток.

На цей час цю технологію більше використовують для відео ігор і інших розваг. Наприклад, популярна гра Pokemon Go була розроблена саме на базі AR технологій. Гравець дивився на навколишній світ через смартфон, а гра накладала зображення покемонів, яких потрібно було ловити. Також з її допомогою відбувається створення інтерактивних книг, листівок або розмальовок.

Якщо говорити про культурну сферу життя людини, то за допомогою технології AR хочуть створити додатки для музеїв чи екскурсій по місту. Окуляри надаватимуть всю необхідну інформацію про об'єкт без присутності поруч екскурсовода або гіда.

Додатково можете почитати про гру Chuchel.

Коли корпорація Apple випустить VR і AR-окуляри, і які надії на це покладаються

Оскільки віртуальна і доповнена реальність набирають популярність, компанія Apple не змогла обійти їх стороною. Вони давно почали розробку цієї продукції, і ось нещодавно стало відомо про майбутній анонс виробів.

Аналітик Марк Гурман з Bloomberg випустив звіт про те, що у 2024 році буде випущена перша гарнітура віртуальної реальності від Apple. Однак цей етап стане трампліном для підкорення ринку. До 2025 року корпорація планує випустити окуляри доповненої реальності. Також стала відома інформація, що розробники працюють над більш просунутою версією AR. За припущеннями, це будуть лінзи, які можуть запустити в продаж після 2030 року.

З приводу VR-окулярів від Apple також висловився аналітик Мінічі. Він розповів про технічні характеристики, які вже відомі по прототипах.

  1. Вага. За заявами, на даному етапі окуляри важать близько 200 або 300 грамів. Однак корпорація планує знизити вагу ще більше, щоб домогтися показника в 100 або 200 грамів максимум. Навіть доступні у продажу моделі важать понад 500 грамів.
  2. Дисплей. Дана версія окулярів стане володарем micro OLED дисплея, який планується закупити у Sony, як і оптичні модулі. Планується додати два режими роботи. Прозорий буде розрахований на роботу з доповненою реальністю, а непрозорий підійде для VR. Таким чином, Apple хоче домогтися універсальності окулярів. Також компанія стверджує, що зображення на дисплеї буде краще, ніж у будь-яких доступних у продажу версій.
  3. Вартість. У перших звітах стверджувалося, що вартість гарнітури буде доходити до 3 тисяч доларів. Але за останньою інформацією стало відомо, що ціна не буде перевищувати 900 або 1000 доларів. Приблизно стільки ж коштує останній iPhone з максимальною комплектацією.
  4. Зручність. Планується, що гарнітура буде повністю автономною, тобто вона не буде мати потребу в додатковій синхронізації з комп'ютером або смартфоном. Таке рішення дозволить максимізувати функціонал окулярів.

За словами джерела, в гарнітуру планується вмонтувати камери для відстеження рук. Це дозволить друкувати на проєктованій клавіатурі.

Зовнішній вигляд виробу залишається невідомим. Але в мережу стався витік інформації про те, що гарнітура буде виглядати як гладкий вигнутий темний козирок з додатковими сітчастими накладками та кріпленнями різних кольорів. Але, як показує практика, все ще може кардинально змінитися.

Даний продукт запускається для складання конкуренції Facebook Oculus, Sony PlayStstion і HTC. Однак на перше покоління цього продукту Apple не розраховує в плані продажу. Максимальний рівень продажів, які очікує корпорація, може скласти приблизно 180 тисяч примірників на рік. Основну ставку вони роблять на випуск AR-окулярів.

Більшість шанувальників продукції Apple з нетерпінням чекають виходу першого прототипу. Ажіотаж з цього приводу справило зниження ціни та передбачувані поліпшення, внесені розробниками.

Ваша оцінка: