Як працюють зарядні пристрої для телефонів?

Як працюють зарядні пристрої для телефонів? - icoola.ua - фото

Зміст

Більшість із нас використовують зарядний пристрій для телефону щодня. Останні кілька років ці аксесуари значно змінилися. Наприклад, виробники почали стандартизувати зарядні пристрої, які донедавна істотно відрізнялися залежно від конкретної моделі смартфона. Також були створені нові типи зарядних пристроїв, завдяки яким ви можете заряджати смартфони новими способами. То як же зараз працює зарядний пристрій для телефону?

З чого складається зарядний пристрій?

Стандартний зарядний пристрій для телефону підключається до розетки з напругою 220 В. Крім контактної вилки, зарядний пристрій також складається з USB-кабелю, який підключається до смартфону. На ринку є моноблочні зарядні пристрої, в яких зарядний кабель постійно підключений до джерела живлення. Однак сьогодні найбільшою популярністю користуються зарядні пристрої для телефонів, що складаються з окремого адаптера та USB-кабелю, що знімається. Це рішення зручніше, оскільки у разі пошкодження кабелю вам потрібно лише замінити кабель, не купуючи повністю новий зарядний пристрій.

Як працює зарядний пристрій

Зарядні пристрої для телефонів працюють за простим принципом перетворення змінного струму в постійний. При цьому вони регулюють напругу, яка може споживати смартфон. Таким чином, вони генерують вихідну напругу, наприклад 5, з вхідної напруги, що подається електричною розеткою (220 В), однак ці значення ніколи не будуть абсолютно точними, тому струм, який постійно фільтрується котушками індуктивності і конденсаторами не буде колишнім. Регулятор напруги також знаходиться у віданні спеціального регулятора в зарядному пристрої.

Різні стандарти роз'ємів USB

USB-роз'єми кожного зарядного пристрою можуть відрізнятися залежно від виробника та покоління телефону. Проте, останнім часом вони значно об'єдналися. Тому можна правдиво написати, що у старих смартфонах з операційною системою Android використовується роз'єм micro USB, а в нових – роз'єм типу USB – C, який, на відміну від попереднього, має симетричну форму та овальну форму. Так само сучасні iPhone використовують зарядні пристрої з роз'ємом типу Lightning, у той час як у телефонах Apple попереднього покоління використовувався широкий роз'єм.

Напруга та струм

Зарядні пристрої для телефонів відрізняються за іншими параметрами. Найбільш важливими з них відразу після USB-роз'єму є зарядна напруга і струм. Вони безпосередньо впливають на час заряджання вашого смартфона. Чим вище напруга та сила струму при зарядженні, тим вище потужність заряджання і тим швидше заряджається смартфон. Однак телефон повинен бути технологічно пристосований до цього, інакше він може перегрітися та вийти з ладу. Ось чому ми почали розробляти та виробляти телефони, що підтримують різні типи технологій швидкого заряджання, такі як Quick charge, SuperCharge або Power Delivery. Ці зарядні пристрої також мають однакові стандарти.

 Як працюють зарядні пристрої для телефонів? - icoola.ua - фото1

Додаткові можливості

Крім підтримки технології швидкого заряджання, сучасні зарядні пристрої для смартфонів також пропонують додаткові функції. Адаптери, які забезпечують кілька входів USB, часто різних стандартів, випускаються серійно. Завдяки цьому можна одночасно заряджати кілька смартфонів від однієї електричної розетки або місця в розподільній панелі. Зарядні пристрої для телефонів також можна придбати разом з дуже довгим USB-кабелем, наприклад, довжиною один метр.

Автомобільні зарядні пристрої – комфорт для пасажирів

Для тих, хто проводить багато часу за кермом, звичайних зарядних пристроїв може виявитися недостатньо. Ось чому були створені автомобільні зарядні пристрої, які підключаються безпосередньо до роз'єму, який спочатку використовувався для прикурювача. Сучасні зарядні пристрої працюють так само ефективно, іноді вони можуть заряджати навіть швидше. Вони також доступні з функцією швидкого заряджання, яка значно прискорює заряджання.

Багато автомобільних зарядних пристроїв мають кілька портів USB. Крім того, вони також можуть мати FM-передавачі, пристрої для читання карт пам'яті micro SD або працювати як гучний зв'язок. Прикладом такого зарядного пристрою є модель Baseus T FM з 2 x USB і TF, яку ми пропонуємо виключно на нашому сайті.

Індукційні зарядні пристрої - абсолютно новий спосіб заряджання смартфонів

Нові смартфони все частіше підтримують стандарт індуктивної зарядки, скорочено QI. Що ховається за цим ярликом? Простіше кажучи, це бездротове заряджання. Індукційні зарядні пристрої  забезпечують заряджання телефону без підключення кабелю USB. Просто помістіть смартфон на зарядний пристрій. У його кришці захований провід, що виконує роль передавальної котушки. Він генерує електромагнітне поле, яке індукує струм у приймальну котушку, розташовану всередині смартфона.

 Як працюють зарядні пристрої для телефонів? - icoola.ua - фото2

Оскільки технологія індуктивної зарядки постійно розвивається, таким чином можна заряджати телефон швидше, ніж за допомогою більшості мережних зарядних пристроїв. Зручність індукційної зарядки важко не помітити. Перевірте це, наприклад, на універсальному індукційному зарядному пристрої Baseus UFO Fast Charge 9V . Він пропонує ККД до 80% при діапазоні заряду 6 мм. На поверхні зарядного пристрою є світлодіод, який сигналізує, коли ваш телефон заряджається.

Якщо вам сподобалася дана стаття, вам також сподобається як обрати кабель зарядки...

Ваша оцінка: