Я шукаю...

Типи та види зарядних кабелів

Типи та види зарядних кабелів

Одного разу буквально кожен власник смартфона або будь-якого іншого девайса зіткнеться з проблемою поганого кабелю. Це неминуча доля, яка чекає на всіх. І коли оригінальний кабель віджив своє через тривале використання або не зовсім правильну експлуатацію, постає питання про покупку нового кабелю для телефону.

Втім, тут же виникає питання, а який кабель краще за все підійде для конкретного смартфона, адже на ринку їх не перерахувати. Виробники готові продати буквально будь-який кабель, який тільки можна уявити, тому не дивно, що користувач може розгубитися і вибрати в кінцевому підсумку зовсім не те, що йому потрібно. Дана стаття присвячена питанню, як вибрати кабель для зарядки телефону, і які є види зарядок для телефону?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Види зарядних кабелів: які типи зарядок існують на ринку?

Отже, давайте розберемося, який кабель підходить для того чи іншого смартфона і, почнемо, звичайно ж з iPhone. Для серії від 7 до 14 iPhone підходить зарядний кабель Lightning.

Lightning

кабель для зарядки айфона

Порт Lightning переважно використовується Apple. Кабель передачі даних з портом Lightning має 8 контактів з обох сторін лінії передачі даних, функція кожного контакту визначається цифровим чіпом. На основі сертифікації MFi, кабель даних з портом Lightning може працювати з пристроями Apple. Саме такий зарядний порт використовувався до випуску серії 15 айфонів.

USB-C

USB-C – це роз'єм промислового стандарту передачі даних і живлення по одному кабелю. Роз'єм USB-C був розроблений Форумом розробників USB (USB-IF), групою компаній, яка протягом багатьох років розробляла, сертифікувала та підтримувала стандарт USB. USB-IF налічує понад 700 компаній, серед яких Apple, Dell, HP, Intel, Microsoft та Samsung.

кабель зарядки usb-c

Більшість сучасних смартфонів, таких як Samsung, Google Pixel, Huawei, Xiaomi, OnePlus, LG, Nokia використовують цей стандарт. У більшості випадків вам необхідно купувати саме USB-C, якщо ваш пристрій, звичайно ж, вийшов після 2016 року.

Micro USB

Ще один популярний тип зарядного кабелю, який, на перший погляд, дуже схожий на USB-C, але трохи товстіший і має більш овальну форму. У зв'язку з тим, що виробництво та собівартість Micro USD набагато нижчі, ніж USB-C його часто використовують у бюджетних телефонах.

Нижче ви можете побачити, як виглядає Micro USB.

як виглядає micro usb

Щоб зрозуміти, який кабель підходить саме вам, можна знайти модель свого смартфона і дізнатися про технічні характеристики порту зарядки або просто подивитися на роз'єм і визначити за його формою.

Mini-USB

Роз’єм mini-USB колись широко використовувався на телефонах, фотоапаратах і подібних невеликих пристроях для підключення цих пристроїв до комп’ютерів та інших пристроїв.

У телефонах цей роз'єм зустрічається вкрай рідко, він був присутній в епоху, коли на ринку продавались Nokia 3110. Цей роз'єм все ще можна зустріти у деяких фотоапаратах, VR-окулярах, приставках тощо.

Типи кабелів зарядки по товщині й довжині

Існує загальноприйнятий стандарт для маркування товщини кабелю - American Wire Gauge (AWG). Щоб дізнатися товщину кабелю, потрібно знати просту річ - чим тонший провід, тим вище вказаний калібр.

Найчастіше виробники у своїх корисливих бажаннях заощадити на міді роблять кабелі з тонкими проводами. Це призводить до зменшення перерізу, а значить такий кабель не зможе давати багато струму. Все це уповільнює процес зарядки вашого гаджета в рази. Тобто, простіше кажучи, при покупці кабелю для зарядки смартфона віддавайте перевагу товстим кабелям.

кабель зарядки

Види зарядних кабелів по довжині

Від того, наскільки довгий кабель, дуже сильно залежить його опір. Чим довший кабель, тим його опір більший. Саме тому дешеві, але дуже короткі кабелі можуть зарядити смартфон набагато швидше. Це стосується безпосередньо гаджетів з зарядкою Fast і Quick Charge. З довгою зарядкою можна зіткнутися під час використання довгих кабелів в салонах машин. При покупці довгого кабелю, який під'єднується від прикурювача до панелі приладів або лобовому склу, готуйтеся до дуже довгої зарядки свого телефону. Мало того, кабель в принципі може не заряджати, а всього лише тримати зарядку в телефоні на тому ж рівні, на якому він був.

Вибір форми та обплетення кабелю для зарядки телефону

Якщо ви хочете, щоб ваш кабель послужив вам якомога довше, то зверніть особливу увагу на форму і з чого зроблений шнур. Так, обплетення шнура має особливе важливе значення:

  1. Захищає проводку від будь-якого механічного впливу;
  2. Захищає проводку від перепадів температури;
  3. Ізолює від високої та статичної напруги.

Щоб створити якісну оплету шнура, виробники додають певні матеріали: силікон, гуму або пластик, метал, шкіру, тканину. Найчастіше можна зустріти кабелі з гуми або пластику, силікону і тканини, адже вони дуже зручні у використанні. Хоча довговічною можна сміливо назвати металеву оплету, але її використовують вкрай рідко через непрактичність матеріалу, адже скрутити такий кабель і кинути його в рюкзак або кишеню без наслідків, просто неможливо. Тут все ж варто виділити тканинний і силіконовий шнур, адже вони не просто зарекомендували себе не гірше ніж свої конкуренти, а й зможуть прослужити досить довго, без переломлення, на відміну від пластикових кабелів.

заряджаэться телефон

Шнури для зарядки бувають круглими, пружинками й плоскими. Круглі - це стандартні кабелі, які йдуть в комплекті зі смартфоном. Вони ж дуже часто плутаються і переламуються, в той час, як пружинки та плоскі - ні. Хоча, тут все залежить від виробника і його сумлінності. Плоскі шнури ніколи не плутаються, а внаслідок своєї гнучкості їх досить важко пробити. Пружинні кабелі є оптимальним варіантом для тих користувачів, які часто заряджають телефони на відстані від розетки або портативного пристрою. Такий кабель не потрібно скручувати, він розтягується на необхідну довжину, а потім приймає початкову форму.

Тобто, дуже важливо при виборі кабелю для зарядки смартфона звернути увагу на його довжину і форму. Подумайте, в яких умовах ви найчастіше використовуєте шнур, щоб зробити в результаті правильний вибір.

Як вибрати провід для швидкого заряджання?

Кабелі для швидкого заряджання товщі звичайних кабелів, оскільки вони несуть сильний електричний струм; тому всередині є товсті дроти. В основному вважається, що товстіші кабелі заряджаються швидше, ніж їх тонкі аналоги. Саме тому ми радимо дивитися на товщину, якщо ви не знаєте, як вибрати провід для швидкої зарядки. Також слід дивитися на передачу струму, адже кабелі для швидкого заряджання повинні передавати 2А, тоді кабель для звичайної - 0.5A.

провода для швидкої зарядки

Якщо ви хочете дізнатися, чи підходить провід для швидкої зарядки, то необхідно уважно вивчити коробку. Виробники вказують, впливає їх кабель на швидкість зарядки чи ні. На це вам вкаже маркування 2А. Ще про можливість прискорення заряду може підказати товщина шнура. Тобто, кабель з маркуванням 28/28 вважається тонким, а значить, він витримає навантаження струму до 1.4А. 28/24 - це товстий провід, який витримає струм до 3.5А. Значить, для швидкої зарядки смартфона найкраще підійде товстий кабель високої якості й довжиною до 1.5 метрів.

Як дешевий кабель шкодить телефону

І ось подумати тільки, ну яким чином кабель для зарядки може нашкодити смартфону? Яка різниця дешевий або дорогий, адже і той і інший заряджають? А виявляється, що провід має величезне значення, так що дешевий неякісний шнур здатний:

  1. Вплинути на знос батареї, прискоривши його непридатність;
  2. Зламати конектор зарядки;
  3. Довга зарядка, або її зовсім немає;
  4. Не з'єднує девайси між собою;
  5. Може заподіяти коротке замикання.

вид шнура

На завершення можна додати, що підібрати кабель справа зовсім не важка. Перед покупкою головне позначити для себе деякі моменти, спираючись на які й можна визначити, який кабель для зарядки варто купити. Звертайте увагу на конектор і потрібний вам тип зарядки (швидка/звичайна). Саме дані відповіді стануть ключовими при виборі кабелю для зарядки смартфонів.

До речі, нещодавно ми розповідали, чому не заряджається телефон, а зарядка йде: часта проблема з якою стикається половина власників телефонів!

Ваша оцінка: