Як вибрати кабель для зарядки смартфона, і чи впливає він на її швидкість

фотографія кабелю для зарядки

Зміст

Одного разу буквально кожен власник смартфона або будь-якого іншого девайса зіткнеться з проблемою поганого кабелю. Це неминуча доля, яка чекає всіх. І, коли оригінальний кабель віджив своє через тривале використання або не зовсім правильну експлуатацію, встає питання про покупку нового кабелю для телефону.

Втім, тут же виникає питання, а який кабель краще за все підійде для конкретного смартфона, адже на ринку їх не перерахувати. Виробники готові продати буквально будь-який кабель, який тільки можна уявити, тому не дивно, що користувач може розгубитися і вибрати в кінцевому підсумку зовсім не те, що йому потрібно. Дана стаття присвячена питанню, як вибрати кабель для зарядки телефону, і чи буде він впливати на її швидкість?

Як правильно вибрати зарядку?

На радість користувачів, минули часи, коли зарядні пристрої потрібно було носити з собою, адже вони відрізнялися і не підходили для тих чи інших телефонів.

види кабелю

На цей час компанії з виробництва смартфонів вивели такий собі певний стандарт - конектори типу А, В і С. Конектори - це така металева штучка, яка розташована з двох сторін кабелю. От саме дані конектори й можуть бути як різними, так і однаковими. Якщо ми говоримо про однакові конектори, то вони називаються тип-С і зустріти їх можна в будь-яких нових моделях зарядок гаджетів Apple або Xiaomi. Все більше і більше компаній віддають перевагу саме даному виду конектора, так що, хто знає, можливо, в майбутньому нам варто очікувати одного єдиного типу зарядок.

Різні конектори існують для блоків живлення і портативних зарядних пристроїв, а також у вигляді USB-кабелю, за допомогою якого передаються дані між пристроями. Поговоримо про кожен тип детальніше.

Вам може бути цікава дана тема: Як вибрати автомобільний тримач для телефону

Конектор типу А - це та річ, яка розташована в одному кінці кабелю. Саме тип А використовується для підключення кабелю до ПК або ноутбука із зарядним пристроєм. Так що, не варто акцентувати на ньому увагу при виборі нового кабелю, адже практично всі USB мають саме цей тип конектора.

Конектор типу В - можна зустріти при підключенні пристрою до смартфона, відеорегістратора, навігатора тощо. Тут варто відзначити, що тип В має кілька варіацій, але їх дуже легко запам'ятати та відрізнити. Такі конектори мають квадратну або трапецієподібну форму, що підходить для сканерів, модемів і принтерів, але ніяк не для зарядок мобільних пристроїв.

Конектор типу С - є абсолютно новим видом. Його поява стартувала в 2014 році на форумі розробників ЮСБ. Даний тип дуже швидко прижився в масах, і сьогодні всі популярні світові компанії додають в кабелі саме даний конектор. Тут попалася навіть Apple, яка була знаменита своїми індивідуальними конекторами Lightning.

види юсб

Конектор типу С має масу переваг, які, втім, і зробили його таким популярним і затребуваним:

  • Він двосторонній, тому його спокійно можна вставляти в роз'єм смартфона будь-якою стороною;
  • Він спроєктований таким чином, щоб передавати дані й струм в пару разів швидше стандартного мікротипу В, так що швидка зарядка - це те, що він гарантує.

Через те, що кабелів типу С неміряна кількість на ринку, то, зрозуміло є різний ціновий діапазон. Однак, ми не рекомендуємо купувати дешевий кабель такого типу, адже він може пропускати величезний струм. Так що, якщо в кабелі буде якась поломка, або якість сумнівна - він може як пошкодити ваш смартфон, так і влаштувати повноцінну пожежу. Погодьтеся, не дуже райдужні перспективи. Тому, краще один раз заплатити трохи більше, ніж потім розбиратися з сумними наслідками.

Вибрати кабель по товщині й довжині

Існує загальноприйнятий стандарт для маркування товщини кабелю - American Wire Gauge (AWG). Щоб дізнатися товщину кабелю, потрібно знати просту річ - чим тонше провід, тим вище вказаний калібр.

Найчастіше виробники в своїх корисливих бажаннях заощадити на міді роблять кабелі з тонкими проводами. Це призводить до зменшення перерізу, а значить такий кабель не зможе давати багато струму. Все це уповільнює процес зарядки вашого гаджета в рази. Тобто, простіше кажучи, при покупці кабелю для зарядки смартфона віддавайте перевагу товстим кабелям.

кабель зарядки

Тепер потрібно торкнутися іншого питання - яка оптимальна довжина для кабелю?

Від того, наскільки довгий кабель, дуже сильно залежить його опір. Так, чим довше кабель, тим його опір більше. Саме тому дешеві, але дуже короткі кабелі можуть зарядити смартфон набагато швидше. Це стосується безпосередньо гаджетів з зарядкою Fast і Quick Charge. З довгою зарядкою можна зіткнутися під час використання довгих кабелів в салонах машин. При покупці довгого кабелю, який під'єднується від прикурювача до панелі приладів або лобовому склу, готуйтеся до дуже довгої зарядки свого телефону. Більш того, кабель в принципі може не заряджати, а всього лише тримати зарядку в телефоні на тому ж рівні, на якому він був.

Вибір форми та обплетення кабелю для зарядки телефону

Якщо ви хочете, щоб ваш кабель послужив вам якомога довше, то зверніть особливу увагу на форму і з чого зроблений шнур. Так, обплетення шнура має особливе важливе значення:

  1. захищає проводку від будь-якого механічного впливу;
  2. захищає проводку від перепадів температури;
  3. Ізолює від високої та статичної напруги.

Щоб створити якісну оплету шнура, виробники додають певні матеріали: силікон, гуму або пластик, метал, шкіру, тканину. Найчастіше можна зустріти кабелі з гуми або пластику, силікону і тканини, адже вони дуже зручні у використанні. Хоча довговічною можна сміливо назвати металеву оплету, але її використовують вкрай рідко через непрактичність матеріалу, адже скрутити такий кабель і кинути його в рюкзак або кишеню без наслідків, просто неможливо. Тут все ж варто виділити тканинний і силіконовий шнур, адже вони не просто зарекомендували себе не гірше ніж свої конкуренти, а й зможуть прослужити досить довго, без переломлення, на відміну від пластикових кабелів.

заряджаэться телефон

Шнури для зарядки бувають круглими, пружинками й плоскими. Круглі - це стандартні кабелі, які йдуть в комплекті зі смартфоном. Вони ж дуже часто плутаються і переламуються, в той час, як пружинки та плоскі - ні. Хоча, тут все залежить від виробника і його сумлінності. Плоскі шнури ніколи не плутаються, а внаслідок своєї гнучкості їх досить важко пробити. Пружинні кабелі є оптимальним варіантом для тих користувачів, які часто заряджають телефони на відстані від розетки або портативного пристрою. Такий кабель не потрібно скручувати, він розтягується на необхідну довжину, а потім приймає початкову форму.

Тобто, дуже важливо при виборі кабелю для зарядки смартфона звернути увагу на його довжину і форму. Подумайте, в яких умовах ви найчастіше використовуєте шнур, щоб зробити в результаті правильний вибір.

Вплив кабелю на швидкість зарядки

Якщо ви хочете дізнатися, чи підходить провід для швидкої зарядки, то необхідно уважно вивчити коробку. Виробники вказують, впливає їх кабель на швидкість зарядки чи ні. На це вам вкаже маркування 2А. Ще про можливість прискорення заряду може підказати товщина шнура. Тобто, кабель з маркуванням 28/28 вважається тонким, а значить, він витримає навантаження струму до 1.4А. 28/24 - це товстий провід, який витримає струм до 3.5А. Значить, для швидкої зарядки смартфона найкраще підійде товстий кабель високої якості й довжиною до 1.5 метрів.

Як дешевий кабель шкодить телефону

І ось подумати тільки, ну яким чином кабель для зарядки може нашкодити смартфону? Яка різниця дешевий або дорогий, адже і той і інший заряджають? А виявляється, що провід має величезне значення, так що дешевий неякісний шнур здатний:

  • Вплинути на знос батареї, прискоривши його непридатність;
  • Зламати конектор зарядки;
  • Довга зарядка, або її зовсім немає;
  • Не з'єднує девайси між собою;
  • Може заподіяти коротке замикання.

вид шнура

На завершення можна додати, що підібрати кабель справа зовсім не важка. Перед покупкою головне позначити для себе деякі моменти, спираючись на які й можна визначити, який кабель для зарядки варто купити. Звертайте увагу на конектор і потрібний вам тип зарядки (швидка/звичайна). Саме дані відповіді стануть ключовими при виборі кабелю для зарядки смартфонів.

Читайте також інші статті: У 2021 році стало відомо, що деякі зарядки не підходять для нових пристроїв Apple

Ваша оцінка: