Я шукаю...

Алхімія: експерименти з користю

обкладинка алхімії

Деякі речі можуть притягувати людей таким чином, що ті і зрозуміти не можуть, що ж їх так змогло захопити. Ігри в цьому плані далеко не виняток. Згадати різні простенькі іграшки, в яких залипали безліч користувачів. Досвідчений геймер може подивитися на них, і здивуватися, що ж в цих іграх можна знайти такого? Однак, коли він сам спробує, то є велика ймовірність, що і його затягне самого. І тоді він, не відразу, але зрозуміє, що ж йому подобається в конкретній грі.

І в магазинах додатків подібного контенту безліч. Починаючи від банальних «три в ряд» головоломок, і закінчуючи клікера. Але є і ті ігри, які націлені саме на те, щоб кинути виклик гравцеві, змусити його мучитися, в пошуках потрібної комбінації, щоб просуватися далі. І однією з таких ігор є «Алхімія».

Сказати точно, яка «Алхімія» є родоначальником жанру дуже важко. Зараз їх дуже багато, і зрозуміти, яка з'явилася спочатку практично неможливо. Тільки справжні олдфаги зможуть з упевненістю згадати, що ж було на початку. Однак, це зараз не так і важливо. Навіть нові «Алхімії», які з'являються в магазинах, здатні задовольнити бажання користувачів. Але мова піде про досить старого представника жанру, а саме про «Doodle Alchemy».

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що з себе являє Алхімія?

алхімія гра

Гра, та й в цілому, жанр «Алхімія» - це щось вкрай незвичайне і дивне. Весь ігровий процес полягає в з'єднанні чогось, щоб отримати щось. Звучить дуже спрощено. Але, наприклад, потрібно з'єднати «Повітря» і «Повітря», щоб отримати «Вітер». Звучить якось так собі, чи не так? Так навіть згадати «Merge» -ігри, які були популярні недавно. Там був прогрес, була суть в тому, щоб з'єднати дві умовні машинки, щоб отримати одну машинку покруче.

Але не все так просто. Спочатку у вас є на вибір чотири стихії: вогонь, вода, земля, повітря. З них вам належить створювати нові матеріали. Спочатку все вкрай просто, навіть думати особливо не треба. Ви можете банально з'єднувати по черзі все і відразу, щоб отримати перший набір елементів, які будуть потрібні для наступних Крафт. І все. Здавалося б, на цьому можна і закінчити. Але все далеко не так очевидно, як здається.

Читайте також: Додатки для художників

Чому Алхімії так чіпляють гравців?

Здавалося б, опис гри не вселяє їй довіри. Чому ж гра стала так популярна, і чому в неї грали люди по всьому світу? Невже це просто гра «для своїх»? Але тоді чому «своїх» так багато? А суть в тому, що алхімія кидає виклик гравцеві. Якщо початок вкрай просте, і ваші елементи в комбінації практично завжди щось створять, то далі починаються труднощі.

З'являється лава, камінь, енергія. І починаються труднощі. Буквально через 20 хвилин гри гравець починає замислюватися над тим, що треба з'єднати, щоб отримати все нові і нові матеріали. І ось тоді це вже стає справою принципу. Гра рясніє тим, що «важлива ваша логіка». І тоді гравець сам собі ставить запитання «невже я не можу додуматися до очевидного?». Матеріалів з'являється все більше і більше, рецепти створення стають менш очевидні. Треба думати, над тим, яка комбінація зможе дати вам новий елемент. Але навіть поява нового елемента може не змінити багато чого. Доведеться думати ще і ще, поки не вийде щось нове і унікальне. І цим гра чіпляє.

створення елемента

Спочатку це стає неймовірно цікаво спостерігати за тим, які комбінації можливо створити. Всього чотири елементи, а з них виходять чудові речі, головне знати, що з'єднати. Але потім це перетворюється вже в перегони з самим собою. Звичайно, на інтерес не стає все одно, але він підігрівається ще і наростаючою складністю. І ось чому алхімія чіпляє людей.

Чи є у подібної гри недоліки?

Тут питання куди складніший. Наприклад, якщо говорити про клони класичної алхімії, то недоліків безліч. Головний - це створення Крафт такої складності, що гру просто неможливо пройти без підказки. Звичайно, хтось буде ставити те, що «просто хтось не хоче думати», проте, в деяких іграх, рівень складності отримання елементів неймовірно високий. Зроблено це, звичайно ж, заради того, щоб користувач зміг вкласти трішки реальних грошей, щоб отримати заповітну підказку.

Але якщо повернутися до самої Doodle Alchemy? Які недоліки можна в ній зазначити? Так особливо ніяких. Так що тут говорити, гра максимально зроблена для гравців.

Наприклад, пограли ви годинку-другу, у вас вже 50+ елементів, а ідей нуль. Ви вже все підряд спробували, тому час йти навмання. Ви вибираєте один елемент, який буде основою, і беретеся додавати до нього все, що у вас є в запасі. В не найякіснішій грі такого жанру, ви були б постійно обдурені, адже гра банально не фіксувала б то, які елементи у вас вже є. Але не так сталося. Тут за це переживати не варто, адже якщо якийсь елемент у вас є, створити його вдруге не вийде. Звичайно, хтось буде ставити це як недолік, адже тоді комусь доводиться думати, а хтось може навмання отримати все і відразу. Але давайте будемо відвертими. Багато вдалі досліди були результатом чистої випадковості і везіння. А гравцям буде приємно відчути себе таким ось експериментатором.

Більш того, в грі практично відсутня реклама. Ні настирливих 30-секундних вставок кожен раз, як ви з'єднали два елементи. Але добровільно подивитися ролик ви завжди можете, для того, щоб отримати заповітну підказку. Та й тут не все так просто. Виходячи з досвіду автора, з п'яти спроб отримати підказку за рекламу, не вийшло жодного разу, оскільки «Рекламний ролик недоступний». Мабуть, відсутність реклами вийшло на кардинально новий рівень.

Але можуть бути деякі суб'єктивні недоліки. Вони стосуються, скоріше, сприйняття. Кожен, хто буде грати, помітить для себе, як мінімум, одну комбінацію, яка повинна привести до якогось логічного рішення. Наприклад, вогонь і дерево. Багато хто може очікувати побачити попіл, що було б цілком логічно. Але дана комбінація дасть лише вугілля. І начебто нічого страшного. Але попіл можна отримати, якщо скласти вогонь і пил. Ось у нас буде і попіл. Тут все логічно, але, варто вам скласти життя і попіл, і результат вас здивує.

відкриття нового рівню

До слова про елементи. Не зовсім в недолік, але в досить спірне рішення, можна віднести деякі елементи. Наприклад, ви йдете від основних чотирьох елементів, у вас вимальовується логічна картина. Ось у вас є енергія, ось ви навіть можете отримати алкоголь, ще щось. І коли ви доходите до створення живого, то можуть виникнути питання. Динозаври - це так, це круто, але дракон? Ми знати не можемо, чи існували дракони колись, але він не особливо вписується в весь світ. Або ж привид. Спочатку все здається цілком науково обґрунтованим, але деякі елементи викликають питання. Хоча, знову ж таки, це не мінус. Кожен елемент потрібен для чогось, і навіть дракон вам зможе стати в пригоді.

Які переваги можна виділити в Doodle Alchemy?

У питанні про переваги гри, варто вирішити, з чим її порівнювати. Якщо порівнювати з представниками даного жанру, то їх безліч. Дуже мала кількість реклами, цікаві поєднання, простота інтерфейсу. Все для гравців, в загальному.

Вам може бути цікаво: Еко-тренди 2021

Але що, якщо порівняти з іграми іншого жанру? Чи є сенс грати в Алхімію, коли на ринку безліч інших ігор? Однозначно є. Не дивлячись на те, наскільки медитативний процес гри, вона дає емоції нітрохи не гірше, ніж будь-яка аркада. Так, тут немає якогось лічильника очок. Гра просто залучає тим, що в ній є багато чого незвіданого. І якось не хочеться використовувати підказки, які є, не хочеться лізти в інтернет і шукати якісь комбінації. Хочеться все розкривати самостійно, навіть тикаючи навмання. Це цікавий і зворушливий проєкт.

Саме той факт, що гра кидає виклик гравцеві, змушує його повертатися знову і знову, аби спробувати знайти якусь нову комбінацію, і робить гру конкурентоспроможною. Тут радість приносить нове відкриття, а не збільшення свого рахунку. Та й багато часу вона не вимагає. Тут за аналогією з Candy Crush. Вам достатньо зайти на годину, пограти, спробувати різні комбінації. І все. Тепер можна повертатися до справ.

Чи варто гра всього витраченого часу?

рівень майстра

Гра однозначно варто всіх тих зусиль, які витрачають гравці. Так, вона в міру казуальних, але вона дозволяє розвивати своє логічне мислення. Так, гра не без недоліків. Так, деякі поєднання елементів не зовсім вписуються в наше уявлення. Але хіба це погано? Ні в якому разі. Якби гра давала простацькі Крафт, то в ній і не було б сенсу, адже тоді її можна було б пройти за пів години. А тут різні унікальні механіки, які можуть дійсно вразити. І це робить гру по-справжньому цікавою, що розбурхує, і змушують повертатися в неї знову і знову.

У ній немає зайвої претензійності. З огляду на, що потрібно робити, гра спокійно могла називатися «Симулятор Бога», але немає. Скромну назву «Алхімія», яке змушує себе почувати не всесильним творцем всього і вся, а лише скромним експериментатором, який встав на шлях пізнання і творення.

Ваша оцінка: