Я шукаю...

Еко-тренди 2024

Обкладинка с зображенням "Врятуемо планету"

Кожного року все більше людей починає задумуватись про долю нашої планети. Пандемія Covid-19 перевернула стиль життя з ніг на голову. Відбулись глобальні зміни не лише у свідомості людей, а й в екологічній ситуації світу загалом. Завдяки зниженню людського втручання у природні екосистеми вони почали самовідновлюватись, зменшився рівень промислових відходів у воду та повітря, тварини повернулись у своє середовище існування. Проте з’явилась інша проблема – «коронавірусний пластик», що забруднює родючі ґрунти та води морів і океанів. Із таким сміттям, котре більшість населення не здають на переробку, людству доведеться ще довго боротися.

Екологічні проблеми 2024

Суспільство постійно рухається вперед, з’являються нові технічні досягнення та розробки, проте погіршується загальний стан довкілля. Тому з’являються все нові й нові тенденції, що спрямовують бізнес і промисловість у напрямку чистої планети.

Щороку зусиллями тисяч волонтерів та громадських організацій вирішується безліч екологічних проблем. Проте деякі залишаються та підсилюються. До найпоширеніших проблем, що формують екологічну кризу належать:

 • забруднення повітря, що виникає через надмірні потужності підприємств. Загазованість та смог негативно впливають не лише на рослини та тварин, а й на людей;
 • виснаження природних ресурсів, що відбувається через викиди хімікатів від промислового та сільськогосподарського виробництва у воду та ґрунт;
 • збільшення кількості сміттєзвалищ, оскільки лише невелика кількість відходів зазнає вторинної переробки;
 • кислотні дощі;
 • парникові гази;
 • дефіцит питної води тощо.

Еко-тренди 2024

Редакція ICOOLA проаналізувала доступні тренди, що спрямовані на покращення стану довкілля та охорону природи. Представляємо підбірку найважливіших тенденцій на 2024 рік.

Місто за 15 хвилин. Стартап, що набуває все більшої популярності серед урбаністів. Суть концепції нового міста – створити для населення такі умови, щоб у них була можливість доступу до усіх необхідних товарів і послуг всього за 15 хвилин чи менше. Переміщатися можна лише пішки чи на велосипеді. До основних переваг належать:

 • економічна та соціальна рівність. Тобто люди, які не мають автомобіля можуть легко та швидко дістатись туди, куди потрібно. Також не потрібно буде затрачати територію на автостоянки та гаражі для машин;
 • зручність, економія часу та ресурсів, оскільки усі стратегічно важливі об’єкти розташовані близько один від одного;
 • зниження викидів вуглекислого газу та попередження наближення глобального потепління, адже не буде функціонувати громадський транспорт;
 • підвищення рівня здоров’я через рухливий спосіб життя населення.

Для декого така стратегія може здатися нереалістичною та нездійсненною, і кожен має право на власну думку. Проте концепція вже детально розроблена, створені ескізи архітектурних об’єктів.

 1. Покупки з розумом. Все більше компаній закликають користувачів утриматись від необдуманих імпульсивних покупок, те ж стосується сезонних знижок на «чорної п’ятниці». Після такої купівлі залишається безліч поліетиленових відходів, що не здаються на переробку та утилізацію, а потрапляють на сміттєзвалища.
 2. Трансформація досягнень. За сотні років розвитку суспільство досягло виняткових успіхів. Проте проблеми, що загрожують життю та здоров’ю людей нікуди не зникли. Тома важливо перетворити спосіб життя відповідно до реальності 21 століття. Цікаву стратегію запропонувала економістка Кeйт Poвopт, що називається «eкoнoмiкою пoнчикa». Вона розробила докорінно новий спосіб управління, котрий раціонально поєднує ринкову економіку та піклування про екологію. Таку стратегію зараз використовує для відновлення після пандемії Амстердам. Вони намагаються створити комфортні умови і для людей, і для планети.
 3. Рослинна революція. Введення та поширення інновацій у сфері рослинного харчування – чудова можливість 2024 року. На часі розвиток економічно стійкого та екологічно лояльного сільського господарства, яке мінімізуватиме деградацію орних земель, знищення живих організмів та уповільнить незворотні зміни клімату. Саме рослинництву належить провідна роль у вирішення екологічних проблем: відновлення та постачання мінералів у верхні шари ґрунту, збільшення біомаси та укріплення сільськогосподарських угідь тощо. Зокрема, останні кілька років активно розробляються нові методи редагування рослинного геному. Наука наближається до того часу, коли ми зможемо безперешкодно контролювати за мутаціями у клітинах та тканинах рослин. Це полегшить роботу підприємств, що створюють із рослинного матеріалу їжу, косметику та пакування продукції. Веганські яйця та м’ясо із сої – наша найближча реальність.
 4. Індекс ремонтопридатності, що активно запроваджується французьким урядом. Його суть – вказати користувачам перед покупкою техніки про те, чи можна її відновити та відремонтувати при поломці. Така практика буде корисною і для інших країн.
 5. Вторинна переробка відходів. Вже кілька років поспіль у світі налагоджена система переробки та утилізації сміття. Від переробки макулатури до пластикових пляшок та кришечок. Віднедавна шведська промисловість переробляє усі використані панчішно-шкарпеткові вироби та створює з них різноманітні меблі, зокрема столи.
 6. Альтернативна енергетика. Ця галузь розвивається для того, щоб замістити надзвичайно шкідливі для довкілля джерела електроенергії: теплоелектростанції та атомні електростанції. При цьому використовується енергія сонця, вітру, океанічних припливів та відпливів, гази, що утворюються при розкладанні живої біомаси, геотермальна енергія тощо.
 7. Віртуальна та доповнена реальність. Це технології, що набувають все більшої популярності, оскільки використовуються у медицині, маркетингу, ігровій сфері. Також ними можна послуговуватись для поширення ідеї сортування сміття серед масового користувача. Наприклад, геймплей комп’ютерної гри Animal Crossing влаштований таким чином, що наявний острів, на якому користувачі можуть перетворити віртуальні залишки їжі на реальні продукти. Тобто кожен охочий залишає на острові якийсь протермінований продукт, а розробники гри в свою чергу жертвують за це певну суму на рахунок благодійних організацій, що допомагають людям, які потребують їжі.

Ще одна цікава стаття про захист екологіі: Що таке сталий розвиток?

Відновлення техніки від Apple

Практично усе різноманіття техніки від епл може бути відремонтованим у разі пошкоджень. Компанія ICOOLA займається відновленням саме айфонів. Ви можете принести зламаний iPhone безпосередньо до нашого сервісного центу у Львові або ж відправити його Новою поштою. Майстер одразу повідомить вартість та терміни ремонту. Також ми купуємо вживані смартфони за високими цінами. Ми вважаємо, що зменшення кількості електронного сміття зараз — збереження планети у майбутньому.

Ваша оцінка: