Я шукаю...

Як зберегти батарею на пристрої з перших днів користування iPhone

Батарея АКБ

Практично 90% всіх користувачів заряджають свої телефони хаотично і неправильно, все це призводить до швидкого зносу зарядного акумулятора і це стосується не тільки смартфонів від компанії Apple. Особливо погано позначається на пристрої, так зване заряджання на ходу. 

Крім цього, багато хто залишає Айфон заряджатися на ніч по 7-8 годин. А цей не найкращим чином впливає на гаджет, на думку багатьох користувачів.

Є пару цікавих нюансів, про які знає далеко не кожен користувач. Але, саме завдяки виконанню певних правил можна вберегти свій смартфон від майбутніх проблем з батареєю.

Правильно заряджати Айфон потрібно почати вже в після придбання. Перший процес підзарядки також досить важливий.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Перша зарядка Айфона, інструкція

Після придбання гаджета, а особливо від компанії Apple деякі користувачі прагнуть максимально продовжити роботу даного пристрою. І тому шукають різні інструкції, які не завжди здатні допомогти продовжити термін служби гаджета.

Але, стосовно зарядки пристрою, все ж є деякі правила, які необхідно враховувати. Так, новий смартфон необхідно:

 1. Під'єднати до зарядки і підключити до електроенергії;
 2. Заряджати потрібно протягом 12 годин;
 3. Телефон потрібно зарядити на всі 100% і після цього рекомендується повністю розрядити його до виключення, і знову приєднати до зарядки;
 4. Під час нової підзарядки не використовувати смартфон.

Рекомендується виконати дану послідовність кілька разів. А вже після цього працювати з гаджетом в звичайному режимі.

Чи можна залишати Айфон заряджатися вночі?

Коротко кажучи: Айфон можна залишати на зарядці і в нічний час. Це ніяк йому не зашкодить.

Щоб детально розібратися в даному питанні необхідно зрозуміти, що відбувається зі смартфоном після того як підключається до харчування. Потрібно відзначити, що в iPhone за підзарядку відповідає вбудований в гаджет контролер.

Дана опція запобігає перезарядку, а також спрямована на те, щоб пристрій якомога швидше проходило даний процес. Цікавим фактом є те, що перші 80% набирається швидко, а ось наступні 20% набагато повільніше.

Після того, як телефон повністю зарядився, контролер припиняє живлення. І гаджет в даний момент починає працювати автономно.

А якщо власник телефону не вимикає кабель від подачі електроживлення, то з Айфоном в даний час нічого не відбувається. Тому, можна стверджувати, що смартфон не зможе зарядитися більше ніж йому це необхідно. 

Якби все було по-іншому, то батарея могла піддаватися зносу, і швидко втрачала свій первісний режим роботи. Але, як виявилося, це не приносить нікому користі.

Але, є ще один важливий факт. Так кожен акумулятор, за умови, що він не підключений до живлення, має властивість до самозарядки. Але даний процес відбувається тільки при значній втраті зарядки. Так, все це здійснюється, якщо акумулятор розрядився і має показник менше 2%. Але, все це відбувається вкрай рідко.

Можна навіть стверджувати, про те, що залишивши телефон на зарядці на кілька тижнів, йому нічого не буде. Батарея буде піддана повторному циклу тільки 1-2 рази. 

Також цікаво дізнатись, як скачати кап кут на айфон?

Як правильно підібрати адаптер живлення?

Стандартний оригінальний адаптер на 1А, 5W, 5V може зарядити пристрій за 1 годину і 30 хвилин. Всі вони заряджають телефон на напрузі 5 вольт, але мають різну силу струму. 

Так, наприклад, якщо користувач має зарядний пристрій до іншого гаджету компанії, наприклад iPad, то його можна застосувати і до Айфону. На сайті компанії є інформація з даного питання. Там сказано про те, що незважаючи на те, що блок живлення призначений для iPad, його можна використовувати і для iPhone.

Деякі користувачі впевнені, що цього робити не можна, так як дія просто «угробить» акумулятор смартфона. Але, це неправда, так як адаптер стандартного типу – це не якийсь там зарядний компонент, а звичайний пристрій.

Акумулятор в Айфоне представлений у вигляді контролера, знаходиться всередині смартфона. І саме даний модуль вирішує, з якою силою струму заряджати гаджет.

Існує ще один неправдивий міф, за яким заряджаючи Айфон зарядкою від iPad даний процес буде збільшений в 2 рази. Але, це не зовсім так. Тільки починаючи з гаджетів шостого покоління, є можливість швидкої зарядки, і то далеко не в два рази. Інші ж пристрої не мають даної функції. 

Чи не зашкодить смартфону китайський адаптер?

Практично всі зарядні пристрої, які були зроблені китайськими компаніями мають сумнівну якість, тому краще уникати, їх використання. Перевагу варто віддати оригінальним пристроям, так користувач буде повністю спокійний за свій смартфон і зможе не переживати.

Звичайно, використовувати дані адаптери чи ні – справа кожного користувача. Але, якщо раптом станеться ситуація, що смартфон почне пускати дим або щось в даному роді, то китайці малоймовірно, що захочуть компенсувати вартість смартфона. Тому краще не ризикувати.

Використання неоригінального кабелю

Навіть якщо шнур не оригінальний, він повинен мати спеціальний чіп для аутентифікації пристрою. Без нього Айфон не буде приймати кабель і відповідно заряджатися.

Apple співпрацює відразу з декількома компанія, які спеціалізуються на випуску аксесуарів для смартфонів. І продукція, як правило, має спеціальне маркування MFI.

Але, китайці також вже вміють робити підроблені чіпи і використовувати дані шнури. Вони продають їх за низькою вартістю, ціна в даних інтернет-магазинах становить 1 Долар, а іноді навіть менше.

Найкраще купувати дані кабелі за більш адекватною ціною. Не варто довіряти аксесуару вартість 1 долар. Не відомо, як він буде працювати, і чи буде взагалі виконувати необхідні функції.

Варто відзначити, що неоригінальні аксесуари можна і навіть потрібно застосовувати, але вибирати перевірених виробників. Тоді можна з упевненістю заряджати Айфон і не бояться за нього.

Зарядний пристрій для автомобіля

Електроживлення в машині не завжди має стабільну подачу напруги. Дешеві пристрої не зможуть вберегти смартфон від стрибків напруги.

Наприклад, якщо користувач стикається з тим, що його смартфон не заряджається, не може прийняти зарядку або ж заряджається занадто довго, то, швидше за все все це пов'язано із зіпсованим контролером.

У 90% випадків винуватцями даної проблеми виступають підроблені Зарядні пристрої для автомобілів.

Якщо власник Айфона велику кількість часу проводить в автомобілі і йому необхідно заряджати гаджет, то краще вже переплатити, але купити якісний пристрій, який захистить смартфон.

Також цікаво дізнатись, як почистити динамік на айфоні?

Як продовжити термін служби акумулятора?

Особливих правил стосовно зарядки немає, але є кілька рекомендацій, які можна врахувати для тривалого терміну служби гаджета.

Які поради дає компанія Apple з приводу збереження акумулятора

Серед головних рекомендацій можна виділити:

 • Постійне оновлення ПЗ. Досить часто воно володіє вдосконаленими технологіями стосовно енергозбереження.
 • При заряді пристрою краще знімати чохол, щоб смартфон не перегрівалося.
 • Не потрібно перегрівати пристрій, і це стосується також планшетів і ноутбуків.
 • Включення автоматичного регулювання яскравості, таким чином, гаджет буде самостійно регулювати освітлення. Також не потрібно вимикати Wi-Fi адже даний спосіб вимагає менше енергоспоживання.

 

Розробники рекомендують особливу увагу звернути на рекомендацію стосовно перегріву. Так якщо гаджет перевищить показник 35°С, то акумулятор може постраждати. Оптимальна температура становить 16-23 °с.

Як зберегти акумулятор якщо смартфоном ніхто не користується?

Якщо Айфон необхідно відкласти на зберігання і гаджетом тривалий час ніхто користуватися не буде, то потрібно враховувати наступні рекомендації:

 1. необхідно зарядити пристрій приблизно на 50%, якщо акумулятор буде мати цілих 100%, то це може привести до втрати початкового типу ємності акумулятора, якщо ж навпаки, то він може перейти в стан глибокого розрядження;
 2. здійснити вимикання пристрою;
 3. зберігати смартфон потрібно в повністю сухому місці з нормальним режимом температури, який не перевищує 32 °С;
 4. якщо телефон буде лежати на полиці тривалий час, то необхідно заряджати його хоча б на 50% кожні півроку.

Немає конкретного визначення, як саме потрібно заряджати iPhone, так як там встановлений спеціальний контролер, який допомагає зберігати в хорошому стані акумулятор тривалий час.

І навіть якщо звертати увагу на поради від самої компанії, то всі вони носять тільки рекомендаційний характер, тому власник Айфона може вирішувати самостійно, користуватися ними або ж ні.

Так, наприклад, якщо телефон при холоді вимкнутися акумулятора це ніяк не зашкодить.

Варто врахувати, що велику роль відіграють супутні компоненти, тому не важливо як саме заряджати гаджет, головне щоб всі аксесуари були якісними. Краще переплатити, але не переживати за безпеку смартфона. А на все інше можна і не звертати увагу. 

Дуже швидко сідає АКБ на телефоні: що робити і головні причини які можуть впливати

Від ситуації коли дуже швидко сідає АКБ на телефоні практично ніхто не застрахований, і власники «яблучних» гаджетів в тому числі. Серед головних причин поганої роботи акумулятора може бути:

 • виключення на холоді;
 • автономна робота пристрою постійно скорочується;
 • акумулятор ніколи не досягає позначки 100%;
 • смартфон виключається після заряду батареї менше 20%.

 

Серед головних причин, які виникають через неправильне користування можна виділити:

 1. Погана зарядка. Придбання поганої китайської зарядки може призвести до псування акумулятора. Це пов’язано з тим, що дешеві аксесуари створені з простих комплектуючих з низьким контролем якості виробника. Це призводить до того, що зарядка не здатна контролювати скачки напруги і тим самим захищати пристрій від пошкоджень. Мікросхеми починають пошкоджуватися і смартфон вже не здатний працювати настільки довго у автономному режимі.
 2. Автомобільні зарядні пристрої. В даному випадку практично така ж ситуація як і у попередньому. Дуже часто користувач хоче зекономити і обирає дешеву китайську зарядку, яка не здатна захищати телефон від скачків напруги. Якщо необхідно постійно заряджати Айфон саме в автомобілі краще не обирати універсальних пристроїв, а купляти від перевірених виробників.
 3. Падіння та пошкодження Айфону. Практично кожен користувач стикався з тим, що телефон падав. Сильні удари негативно впливають не лише на цілісну роботу смартфону, але й безпосередньо акумулятора. Зокрема постраждати можуть мікросхеми. Траплялись навіть такі ситуації коли після падіння акумулятор починав розпухати і давити на екран. Все це відбувалося від падіння. Виходом з даної ситуації може стати захисний чехол та скло.
 4. Використання гаджету на холоді або в жарку погоду. Не дивлячись на те, що компанія добре потрудилася над створенням якісної батареї, але фізику та хімію ще ніхто не відміняв. Так кожен користувач повинен розуміти, що на холоді або жарі автономна робота телефону скорочується. Можуть спостерігатися різні ситуації: смартфон виключається при заряді менше 20%, заряд тане на очах. Вирішенням такої ситуації є те що, не варто довгий час залишати телефон на холоді або жарі.

Також цікаво дізнатись, як вибрати хорошу зарядку на айфон?

Як перевірити справність акумулятора iPhone?

Як правило, запитання як перевірити справність акумулятора iPhone виникає після того як телефон починає глючити, або дуже швидко розряджатися.

Наступне що необхідно буде вирішити, це чи варто міняти батарею iPhone. На такі питання відповідають в сервісному центрі в ході діагностики. Однак деякі дії можна здійснити і самостійно. Так для того щоб перевірити працездатність батареї треба:

 1. розблокувати телефон;
 2. перейти в «Налаштування»;
 3. відкрити розділ «Акумулятор»;
 4. після цього переглянути інформацію у вкладці «Стан акумулятора»;
 5. подивитися співвідношення «Максимальної» та поточної ємності акумулятора, якщо показник буде 50%, то необхідно задуматися про зміну батареї.

Також у розділі «Стан акумулятора» можна побачити і іншу інформацію.

 • Відсотки. Як вже було сказано вище, чим нижчий показник, тим більша ймовірність того що батарею треба змінювати. Критичним показником є число яке менше 50%.
 • Пікова продуктивність. Якщо стан батареї не критичний а цілком задовільний, то користувач побачить інформацію про те що пікова продуктивність акумулятора нормальна.
 • Попередження. В даному розділі може з’явитися інформація про пошкодження. А це вже прямий сигнал звертатися до спеціалістів.
 • Падіння максимальної яскравості екрану. Якщо без застосування додаткових налаштувань екран раптово почав втрачати свою яскравість, то необхідно здійснити діагностику пристрою.
 • Динамік починає погано працювати. При проведенні невеликого тесту динаміка спостерігається падіння гучності, необхідно також здійснити діагностику батареї.
 • Зниження частки кадрів у деяких додатках. Якщо у грі помітно, що смартфон почав без причини набагато повільніше працювати, то це також може бути причиною поганої роботи саме даного компонента.
 • Програми запускаються набагато повільніше. Якщо спостерігається така ситуація треба також провести діагностику, важливо проконтролювати, щоб під час даного процесу не було відкрито занадто багато вкладок. А краще взагалі позакривати інші додатки під час перевірки.

 

Система може повідомляти і іншу інформацію. Так наприклад, у випадку якщо на телефоні встановлена неякісна батарея, то телефон про це повідомить. Буде відображатися сповіщення, про те що не вдалося встановити стан акумулятора. Він буде працювати, але все ж необхідно звертатися в сервісний центр для того щоб виявити слабкі місця свого акумулятора.

Чи варто міняти батарею на iPhone і коли це необхідно зробити

При виникненні однієї з вище перерахованих ситуацій ні в якому випадку не слід панікувати. Необхідно зважити всі моменти і якщо ситуація не змінилася звертатися до майстерні. Заміна батареї найчастіша послуга, яку надають у сервісних центрах.

Не слід хвилюватися якщо батарея почала погано працювати через 2-3 роки постійного використання телефону. Адже як і будь що інше, акумулятор має здатність зношуватися і практично завжди через 3 роки потребує заміни.

Звичайно, користувач може бережно користуватися смартфоном і потреба у ремонті може виникнути не так швидко. Але якщо це вже відбулося, не варто хвилюватися. Після заміни даного компонента, телефон і надалі буде чудово працювати.

Як зберегти батарею на пристрої?

Відомо відразу декілька методів які можуть допомогти продовжити строк служби даних пристроїв. Серед них можна виділити:

 1. Не допускати повного виключення смартфону, коли батарея буде розряджена повністю. Враховуючи цей момент ставити телефон на зарядку рекомендується до того як він виключиться. Підключати пристрій до електроенергії необхідно коли показних не нижчий 10-20%. 
 2. Не допускати переохолодження і перегріву. Самими найбільшими ворогами літій-іонних акумуляторів є холод та жара. Тому не варто тримати телефон в поганих умовах. Без шкоди можна використовувати смартфон при температурному режимі від 0 до 35 °C. А зберігати в виключеному стані -20 до 45 °C.
 3. Використовувати лише оригінальний зарядний пристрій. При користування iPhone цей пункт особливо важливий. Краще не ризикувати а відразу купляти якісний зарядний блок. Не варто обирати пристрій по ціні, а довіряти лише провіреним виробникам.
 4. Заряджати смартфон необхідно без чохла. В захисному чохлі акумулятор може перегріватися, тому краще його знімати. Оцінити наскільки погано впливає на телефон даний захисний аксесуар досить просто, варто в процесі зарядки доторкнутися до телефону. Якщо він гарячий необхідно негайно звільнити його від чохла.
 5. Необхідно кожних три місяці повністю розряджати пристрій. Якщо користувач збирається виконувати перше правило, то повинен значи ще і те що хаотично заряджати телефон також шкідливо. Саме тому спеціалісти рекомендують раз у три місяці повністю розряджати смартфон. І здійснювати все це необхідно лише по певній інструкції. Після того як телефон повністю буде виключений заряджати його до 100% необхідно на протязі 10-12 годин. Такий трюк допоможе скинути нижній і верхній рівень заряду.

Що стосується підвищення автономної роботи, то тут також є деякі рекомендації. Зокрема:

 • необхідно використовувати режим економії енергії;
 • зменшити яскравість дисплею;
 • встановити мінімальний час для блокування;
 • виключити фонове оновлення додатків;
 • повністю відключити всі повідомлення з додатків;
 • встановити блокування реклами в Safari;
 • необхідно відключи режим автоматичного пошуку Wi-Fi мережі;
 • відключити AirDrop;
 • відмінити у налаштуваннях можливість додаткам відстежувати геолокацію;
 • заборонити Айфону відслідковувати останні відвідані місця.

 

Коли потрібна заміна батареї у Львові на Айфон

Якщо один із варіантів не допоміг покращити ситуацію і телефон виключається, або ж здатен достатньо мало часу проводити без підзарядки варто здійснити заміну батареї у Львові в сервісному центрі.

Там проведуть повну діагностику, та зможуть вказати точно причину, що саме привело до пошкодження, або проблем пов’язаних з роботою у автономному режимі.

Якщо смартфон був придбаний зовсім нещодавно, то для того щоб його вберегти необхідно дотримуватися додатково наступних рекомендацій:

 • не використовувати енергоємних програм;
 • включати звук динаміка, а не вібросигнал;
 • якщо мобільний зв’язок працює погано, краще скористатися «Авіарежимом»;
 • вимкнути голосовий помічник;
 • уникати низьких та високих температур.

 

Якщо непотрібні функції будуть відключені користувач зможе економити і не ставити телефон достатньо часто на підзарядку. Однак якщо було помічено, що навіть не дивлячись на це гаджет постійно розряджається, то необхідно звернутися до фахівців.

Дізнайтесь більше разом з ICOOLA, як дізнатися коли потрiбно проводити заміну акумулятора.

Ваша оцінка: