Дуже часто вже в перший день після придбання гаджета у користувача може виникати запитання як правильно заряджати новий Айфон. Враховуючи вартість смартфону покупець хоче якомога довше використовувати телефон і не нести його в ремонт через неправильне користування.

Не секрет, що власники iPhone скаржаться на те, що смартфон необхідно заряджати не просто кожного дня але набагато частіше. Деколи інтенсивність використання гаджета потребує постійної зарядки, але є випадки, коли ця необхідність з’являється через неправильне користування пристроєм.

Смартфони від компанії Apple оснащені внутрішнім літій-іонним акумулятором, даний тип забезпечує оптимальну продуктивність пристрою. Саме акумулятори такого типу мають значну переваго в порівнянні з традиційними. Вони забезпечують більший час автономної роботи пристрою, мають меншу вагу.

Компанія подбала про акумулятор смартфону. Однак все ж є і випадки, коли пристрій псується саме через неправильні дії з боку користувача.

Дуже швидко сідає АКБ на телефоні: що робити і головні причини які можуть впливати на це

Від ситуації коли дуже швидко сідає АКБ на телефоні практично ніхто не застрахований, і власники «яблучних» гаджетів в тому числі. Серед головних причин поганої роботи акумулятора може бути:

 • виключення на холоді;
 • автономна робота пристрою постійно скорочується;
 • акумулятор ніколи не досягає позначки 100%;
 • смартфон виключається після заряду батареї менше 20%.

Серед головних причин, які виникають через неправильне користування можна виділити:

 1. Погана зарядка. Придбання поганої китайської зарядки може призвести до псування акумулятора. Це пов’язано з тим, що дешеві аксесуари створені з простих комплектуючих з низьким контролем якості виробника. Це призводить до того, що зарядка не здатна контролювати скачки напруги і тим самим захищати пристрій від пошкоджень. Мікросхеми починають пошкоджуватися і смартфон вже не здатний працювати настільки довго у автономному режимі.
 2. Автомобільні зарядні пристрої. В даному випадку практично така ж ситуація як і у попередньому. Дуже часто користувач хоче зекономити і обирає дешеву китайську зарядку, яка не здатна захищати телефон від скачків напруги. Якщо необхідно постійно заряджати Айфон саме в автомобілі краще не обирати універсальних пристроїв, а купляти від перевірених виробників.
 3. Падіння та пошкодження Айфону. Практично кожен користувач стикався з тим, що телефон падав. Сильні удари негативно впливають не лише на цілісну роботу смартфону, але й безпосередньо акумулятора. Зокрема постраждати можуть мікросхеми. Траплялись навіть такі ситуації коли після падіння акумулятор починав розпухати і давити на екран. Все це відбувалося від падіння. Виходом з даної ситуації може стати захисний чехол та скло.
 4. Використання гаджету на холоді або в жарку погоду. Не дивлячись на те, що компанія добре потрудилася над створенням якісної батареї, але фізику та хімію ще ніхто не відміняв. Так кожен користувач повинен розуміти, що на холоді або жарі автономна робота телефону скорочується. Можуть спостерігатися різні ситуації: смартфон виключається при заряді менше 20%, заряд тане на очах. Вирішенням такої ситуації є те що, не варто довгий час залишати телефон на холоді або жарі.

Як правильно заряджати новий Айфон?

Після придбання нового Айфону дуже часто користувач хоче виконувати всі наявні інструкції для того, щоб продовжити строк його служби. А особливо багато хто цікавиться як зберегти батарею на пристрої.

З цього приводу і дійсно є деякі рекомендації, однак користувач вправі самостійно вирішити прислухатися до них чи ні.

Так після придбання телефону рекомендується здійснити наступні дії:

 1. Підключити смартфон до електроенергії.
 2. Перша зарядка потребує набагато більше часу (рекомендується заряджати на протязі 12 годин);
 3. Після того як відмітка заряду буде становити 100% необхідно повністю розрядити смартфон. Після цього пристрій знову підключають до електроенергії. Такі дії дозволяють максимально «розтягнути» ємність акумулятора.

Як перевірити справність акумулятора iPhone?

Як правило, запитання як перевірити справність акумулятора iPhone виникає після того як телефон починає глючити, або дуже швидко розряджатися.

Наступне що необхідно буде вирішити, це чи варто міняти батарею iPhone. На такі питання відповідають в сервісному центрі в ході діагностики. Однак деякі дії можна здійснити і самостійно. Так для того щоб перевірити працездатність батареї треба:

 • розблокувати телефон;
 • перейти в «Налаштування»;
 • відкрити розділ «Акумулятор»;
 • після цього переглянути інформацію у вкладці «Стан акумулятора»;
 • подивитися співвідношення «Максимальної» та поточної ємності акумулятора, якщо показник буде 50%, то необхідно задуматися про зміну батареї.

Також у розділі «Стан акумулятора» можна побачити і іншу інформацію.

 1. Відсотки. Як вже було сказано вище, чим нижчий показник, тим більша ймовірність того що батарею треба змінювати. Критичним показником є число яке менше 50%.
 2. Пікова продуктивність. Якщо стан батареї не критичний а цілком задовільний, то користувач побачить інформацію про те що пікова продуктивність акумулятора нормальна.
 3. Попередження. В даному розділі може з’явитися інформація про пошкодження. А це вже прямий сигнал звертатися до спеціалістів.
 4. Падіння максимальної яскравості екрану. Якщо без застосування додаткових налаштувань екран раптово почав втрачати свою яскравість, то необхідно здійснити діагностику пристрою.
 5. Динамік починає погано працювати. При проведенні невеликого тесту динаміка спостерігається падіння гучності, необхідно також здійснити діагностику батареї.
 6. Зниження частки кадрів у деяких додатках. Якщо у грі помітно, що смартфон почав без причини набагато повільніше працювати, то це також може бути причиною поганої роботи саме даного компонента.
 7. Програми запускаються набагато повільніше. Якщо спостерігається така ситуація треба також провести діагностику, важливо проконтролювати, щоб під час даного процесу не було відкрито занадто багато вкладок. А краще взагалі позакривати інші додатки під час перевірки.

Система може повідомляти і іншу інформацію. Так наприклад, у випадку якщо на телефоні встановлена неякісна батарея, то телефон про це повідомить. Буде відображатися сповіщення, про те що не вдалося встановити стан акумулятора. Він буде працювати, але все ж необхідно звертатися в сервісний центр для того щоб виявити слабкі місця свого акумулятора.

Чи варто міняти батарею на iPhone і коли це необхідно зробити

При виникненні однієї з вище перерахованих ситуацій ні в якому випадку не слід панікувати. Необхідно зважити всі моменти і якщо ситуація не змінилася звертатися до майстерні. Заміна батареї найчастіша послуга, яку надають у сервісних центрах.

Не слід хвилюватися якщо батарея почала погано працювати через 2-3 роки постійного використання телефону. Адже як і будь що інше, акумулятор має здатність зношуватися і практично завжди через 3 роки потребує заміни. Звичайно, користувач може бережно користуватися смартфоном і потреба у ремонті може виникнути не так швидко. Але якщо це вже відбулося, не варто хвилюватися. Після заміни даного компонента, телефон і надалі буде чудово працювати.

Як зберегти батарею на пристрої?

Відомо відразу декілька методів які можуть допомогти продовжити строк служби даних пристроїв. Серед них можна виділити:

 1. Не допускати повного виключення смартфону, коли батарея буде розряджена повністю. Особливістю продукції від компанії Apple є те що вона не має так званого ефекту пам’яті. Враховуючи цей момент ставити телефон на зарядку рекомендується до того як він виключиться. Підключати пристрій до електроенергії необхідно коли показних не нижчий 10-20%. А ще більш корисно, але не завжди ця рекомендація виконується, заряджати вже на рівні 50%.
 2. Не допускати переохолодження і перегріву. Самими найбільшими ворогами літій-іонних акумуляторів є холод та жара. Тому не варто тримати телефон в поганих умовах. Без шкоди можна використовувати смартфон при температурному режимі від 0 до 35 °C. А зберігати в виключеному стані -20 до 45 °C.
 3. Використовувати лише оригінальний зарядний пристрій. При користування iPhone цей пункт особливо важливий. Краще не ризикувати а відразу купляти якісний зарядний блок. Не варто обирати пристрій по ціні, а довіряти лише провіреним виробникам.
 4. Заряджати смартфон необхідно без чохла. В захисному чохлі акумулятор може перегріватися, тому краще його знімати. Оцінити наскільки погано впливає на телефон даний захисний аксесуар досить просто, варто в процесі зарядки доторкнутися до телефону. Якщо він гарячий необхідно негайно звільнити його від чохла.
 5. Необхідно кожних три місяці повністю розряджати пристрій. Якщо користувач збирається виконувати перше правило, то повинен значи ще і те що хаотично заряджати телефон також шкідливо. Саме тому спеціалісти рекомендують раз у три місяці повністю розряджати смартфон. І здійснювати все це необхідно лише по певній інструкції. Після того як телефон повністю буде виключений заряджати його до 100% необхідно на протязі 10-12 годин. Такий трюк допоможе скинути нижній і верхній рівень заряду.

Що стосується підвищення автономної роботи, то тут також є деякі рекомендації. Зокрема:

 • необхідно використовувати режим економії енергії;
 • зменшити яскравість дисплею;
 • встановити мінімальний час для блокування;
 • виключити фонове оновлення додатків;
 • повністю відключити всі повідомлення з додатків;
 • встановити блокування реклами в Safari;
 • необхідно відключи режим автоматичного пошуку Wi-Fi мережі;
 • відключити AirDrop;
 • відмінити у налаштуваннях можливість додаткам відстежувати геолокацію;
 • заборонити Айфону відслідковувати останні відвідані місця.

Коли потрібна заміна батареї у Львові на Айфон

Якщо один із варіантів не допоміг покращити ситуацію і телефон виключається, або ж здатен достатньо мало часу проводити без підзарядки варто здійснити заміну батареї у Львові в сервісному центрі.

Там проведуть повну діагностику, та зможуть вказати точно причину, що саме привело до пошкодження, або проблем пов’язаних з роботою у автономному режимі.

Якщо смартфон був придбаний зовсім нещодавно, то для того щоб його вберегти необхідно дотримуватися додатково наступних рекомендацій:

 • не використовувати енергоємних програм;
 • включати звук динаміка, а не вібросигнал;
 • якщо мобільний зв’язок працює погано, краще скористатися «Авіарежимом»;
 • вимкнути голосовий помічник;
 • уникати низьких та високих температур.

Якщо непотрібні функції будуть відключені користувач зможе економити і не ставити телефон достатньо часто на підзарядку. Однак якщо було помічено, що навіть не дивлячись на це гаджет постійно розряджається, то необхідно звернутися до фахівців.