Я шукаю...

Samsung почала виробництво дисплеїв 120 Гц для iPhone 13 Pro

Дисплей Samsung

Apple готує чергову генерацію IPhone, яке повинно вийти у вересні нинішнього року. Однак ще раніше провідні технологічні гіганти світу почали виробництво найважливіших компонентів для американського смартфона.

Першою компанією, яка звернула на себе увагу випуском нових складників, стала корейська компанія Samsung Display. Вона почала випуск дисплеїв з технологією LTPO і частотою оновлення екрану в 120 ГЦ. Такі монітори будуть призначені для нових iPhone, які будуть мати приставку 13 Pro.

Як повідомляють профільні корейські ЗМІ, компанія LG той же почала готувати подібний дисплей для наступної генерації IPhone 13 Pro.

Загальні відомості про LTPO екран

LTPO розшифровується як низькотемпературний кристалічний оксид і вперше така технологія була створена компаніями LG і Apple кілька років тому. Головною перевагою такої інновації вважається економічне енергоспоживання на відміну від уже популярної технології LTPS.

«Яблучні» розробники вперше застосували LTPO в iPad Pro та Apple Watch. Але корейці з LG не змогли створити дисплей, що володіє такою технологією для iPhone.

Насправді нова технологія не впливає на опцію постійно включеного дисплея, але зате коштом економічності така система дозволить економити заряд акумулятора в даних умовах. Але процедура виготовлення такого екрану складна і недешева.

Варто прочитати: Як дистанційно керувати камерою Айфон.

Дисплей Samsung

Чи є потреба в частоті в 120 ГЦ

Експерти вважають, що дане нововведення досить спірне. 120-Герцева частота оновлення екрану призводить до того, що зображення при прокручуванні дисплея стають плавними й більш природними, але не всім це помітно.

Але шляхом експерименту фахівці змогли довести, що ефект від такої технології є. Користувачі, які звикли до такого оновлення монітора миттєво відреагували на зниження рівня частоти, через що їм незручно дивитися ролики або фото.

Чи варто платити за такий дисплей

Коштом підвищеної частоти екрану забезпечується плавна і більш податлива анімація. У порівнянні з 120-Герцева екранами дисплей з частотою 60 герців демонструє переривчасті картинки, що виглядає досить убого.

Що стосується ігрових додатків, то їх необхідно адаптувати для певного гаджета. Якщо цього не зробити, то 120-Герцева режим не буде доступний.

Варто прочитати огляд Apple Fitness +.

Дисплей Samsung

Характеристики

Існує ймовірність, що в продаж новий айфон може надійти з екранами, що володіють технологією OLED і наступними розмірами: 5,4, 6, 1 і 6,7 дюйма.

Тобто, по суті розміри дисплея не зміняться, але американські розробники вирішили збільшити частоту оновлення екрану до 120 Гц. Цікаво, що саме такі дисплеї й почала готувати до випуску південнокорейські гіганти Samsung і LG.

Згідно з інформацією інсайдера Мінічі, IPhone 13 Pro наділять спеціальною інновацією, коштом якої дисплеї не споживати велику кількість енергії. Не виключено, що новий гаджет від Apple отримати екран, який буде постійно активований, і на ньому можна буде побачити годинник і рівень заряду батареї, а системні повідомлення будуть показувати знизу.

Особливості зображення

Нещодавно в мережі поширили зображення нового IPhone 13 Pro, що показує вигляд дисплея, який гаджет отримає від Samsung або LG. По всій видимості, в центрі верхньої частини дисплея залишать виріз, але площа чубчика стане менше. У цьому отворі розташується слот для гучномовця і камери, за допомогою яких можна працювати з технологією Face ID.

Рамки дисплея на новій генерації iPhone будуть звужені, але все одно пристрій наділять датчиком відбитка пальця, який буде знаходитися над екраном. Нові панелі від Samsung будуть підтримувати 120-герцеву частоту оновлення. Але також можна перемикати частоту в залежності від переглянутого контенту. Це дозволити економити заряд акумулятора.

Дисплей Samsung

Співпраця між Apple і Samsung

Обидва гіганти по суті є конкурентами та постійно контролюють продукти один одного. Доходило справа навіть до судових розглядів. Але в деяких нюансах технологічні компанії навіть співпрацюють. Навіть більше: Apple - оптимальний партнер для Samsung, що приносить останньому чималі фінансові вигоди.

Цікаво, що 120-Герцева екран із запровадженою технологією LTPO отримають лише дорогі iPhone. Але вже ця звістка схвилювала шанувальників «яблучної» продукції, які вважають, що варто було б придбати кілька панелей у корейців і оснастити ними всі iPhone. Але «яблучники» показали себе жадібними, отже, в простих комплектаціях крутого монітора не буде.

Також багато хто сумнівається в тому, що обидві компанії зможуть випустити достатню кількість дисплеїв для iPhone в нинішньому через несприятливі умови. По суті, потрібно близько 70 мільйонів екранів на 6,1 і 6,7 дюйма. Зазвичай такі компоненти починають готувати з початку травня, але про виробництво OLED-дисплеїв корейська компанія заявила ще у квітні. Тому, не виключено, що незабаром ми побачимо на ринку нові IPhone 13 Pro з крутим дисплеєм.

Під водячи підсумок, відзначимо, що поява нового iPhone 13 Pro з 120-Герцева LPTO-дисплеєм від Samsung - безсумнівно прогрес не тільки в технологічному сенсі, а й у відносинах між компаніями. По суті, постачання інноваційних екранів для iPhone стане новим приводом для всеосяжного співробітництва. Але з огляду на, що такі екрани прийдуть тільки на преміальні версії гаджетів, слід пам'ятати про ціну.

Не виключаємо, що Samsung отримає ексклюзивні права на постачання дисплеїв для продукції «яблучного» гіганта, обійшовши в цьому відношенні вищезазначених LG. Грубо кажучи, Samsung стане єдиним постачальником 120-Герцева дисплеїв з технологією LPTO для останньої генерації тринадцятого iPhone. І ця обставина тільки додасть пристрою ряд переваг, зробивши його ще більш стильним і менш енерговитратним. Вважаємо, що і в цьому році співпраця між двома технологічними гігантами буде плідним.

Ваша оцінка: