Я шукаю...

iPadOS 14.5: швидкий та зручний пошук емоджі на iPad

iPadOS 14.5

Оновлення операційної системи пов'язане з усуненням багів та додаванням функцій, яких раніше не було, адже вони здатні суттєво покращити користувацький досвід. Так й сталось з емоджі, які вони вже й на iOS 14.5 на iPad, хоча в iOS 14 на iPad цієї фічі ще не було. Нещодавно користувачі продукції американської компанії Apple могли оцінити переваги нової бібліотеки емоджі тільки в iPhone та iPod touch.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Налаштування emoji

Якщо користувач iPad не можу знайти емоджі й після оновлення операційної системи, скоріш за все, ця опція просто ще не підключена. Тому потрібно додати емоджі через Налаштування. Що ж необхідно зробити? 

Для підключення емоджі достатньо заглянути у загальні Налаштування та знайти там Клавіатуру, де є опція Додати нову клавіатуру. Коли користувач портативного пристрою натискає на опцію, яка відповідає за додавання нової клавіатури, то саме й там можна вибрати emoji, які відомі як емодзі, або ж емоджі, кому як зручніше. Й тільки після завершення налаштування можна бути впевненим у тому, що нові емоджі чекають на власника iPad. 

Варто прочитати: Верховна Рада прийняла закон про поступове вилучення пластикових пакетів з широкого вжитку.

Смайлики на iPadOS 14.5

Пошук емоджі на клавіатурі 

Для того, щоб переглянути нові емоджі, які з'явилися на портативному пристрої, слід скористатися клавіатурою. А для цього потрібно зайти у повідомлення або замітки для набору текстового повідомлення. Користувач відкриває клавіатуру, яку можна активувати через функцію вводу текстового повідомлення, торкнувшись поля для вводу тексту. Смайлик, який розміщується у лівій частині екрану iPad, і є те місце, де ховаються всі нові емоджі. Для переходу до пошуку потрібного емоджі потрібно натиснути на лупу, або ж збільшувальне скло, що знаходиться у нижньому лівому кутку екрану iPad.

Щоб спростити пошук, емоджі згруповані за певними словами, наприклад, їжа, щастя, любов, дружба тощо. Після введення кодового слова у пошукову стрічку система пропонує досить багато нових й перероблених емоджі, з якими користувач портативного пристрою міг зустрічатись й раніше, якщо є постійним користувачем продукції Apple. 

Коли на екрані з'являється багато емоджі, можна прогорнути сторінку з емоджі донизу, щоб відкрити цілий світ емоджі, що роблять повідомлення емоційними та веселими. Все залежить від того, яке саме емоджі й у якому текстовому повідомленні використовується. 

Варто прочитати: Як виконується підготовка Айфон до продажу.

Смайлики на iPadOS 14.5

Нові емоджі 

Користувачі iPad встигли знайти аж 217 нових емоджі, які є частиною оновлення операційної системи iPadOS 14.5. З цих 217 нових емоджі насправді новими є лиш 17 емоджі, у той час, як 200 емоджі є переробленими, адже користувачі портативних пристроїв напевне користувалися ними й раніше. 

  • Є емоджі, що намальоване у вигляді навушників чорного кольору, та після оновлення списку емоджі ці навушники стали точною копією AirPods Max, які випускаються під брендом Apple. 
  • Ще можна звернути увагу на шприц, який раніше зображався з кров'ю, та після апгрейду можна знайти інший значок — тривимірний шприц без будь-якого наповнення. 
  • Користувачі iPad звернули увагу й на смайли у диму, що виглядає досить цікаво.
  • Для тих користувачів, які не знали напевне як передати втому або ж полегшення, після завершення напруженої та важливої справи, можуть скористатись значком, де зображений смайлик, що вдихає повітря. Вигук, який використовується для передачі почуття, не називаючи їх, влучно переданий через значок, що вперше зустрічається в iPadOS 14.5. 
  • Є досить багато цікавих значків з зображенням серця. Скоріш за все, для любителів любовних історій та пристрастей, що вирують не тільки у поемі Байрона під назвою Дон Жуан, а у реальному житті, — забинтовані серця. Але це лише припущення. 

Та це тільки маленька частина з того, на що вдалось звернути увагу, вперше заглянувши у бібліотеку емоджі. 

Смайлики на iPadOS 14.5

Емоджі — універсальна мова для спілкування чи доповнення до неї?

Попри те, що користувачі портативних пристроїв вважають емоджі — універсальною мовою для спілкування у соціальних мережах тощо, все ж не так просто, коли доходить діло до трактування цих знаків, та їх, так би мовити, перекладу на мову конкретного народу.

Ось у 2017 році Today Translations, лондонське бюро перекладів, наймає на роботу Броні. Цікавим є не факт його працевлаштування, а те, що він обіймає посаду першого у світі перекладача з мови емоджі. Отже, емоджі є лінгва франка, а саме функціональним типом мови для спілкування між різними носіями мови. І якщо це дійсно універсальна мова для спілкування, то чому взагалі потрібен перекладач? Саме таке питання виникає у більшості користувачів месенджерів тощо.

Пан Броні, якого все ж взяли на посаду першого перекладача з мови емоджі, все ж запевняє, що ніяка це не універсальна мова. Та навряд чи можна емоджі назвати мовою як такою. Що ж тоді є емоджі? Радше, доповнення до мови, адже ці знаки не можуть використовуватись для осмисленого спілкування між різними носіями мови. 

Та все ж Броні вважає, що не слід недооцінювати емоджі у спілкування між сучасними людьми, які користуються месенджерами тощо. Адже за допомогою одного емоджі можна виразити почуття, наприклад, співчуття тощо, що доволі складно передати на письмі не тільки звичайному користувачу, але й майстру пера. Якщо у реальному спілкуванні є жести тощо, то у месенджері — емоджі. 

У матеріалі BBC, який присвячений темі емоджі та різниці у вираженні емоцій через емоджі, згадується й про те, як саме відрізняються емоджі у різних країнах світу. Йдеться про те, що в одному ж тому ж значку може ховатись різний смисл. 

Ось, наприклад, якщо на Заході через оплески передають привітання, то в Китаї під цим емоджі схований любовний акт. Тому що плескання у долоні, цей звук, у китайців асоціюється саме з демонстрацією любовного акту. 

Й це тільки декілька емоджі, які широко використовуються для спілкування у соціальних мережах. Не завжди складені долоні асоціюються з молитвою тощо, тому навряд чи можна назвати емоджі універсальною мовою для міжнародного спілкування. Та все ж Броні додає, що емоджі більш об'єднують людей, аніж роз’єднують.

Ваша оцінка: