Я шукаю...

Як індустріалізація вплинула на зміну клімату

фотографія екології індустріалізація

Будь-який дорослий знає, що обов'язковою умовою комфортного сучасного життя суспільства є промислове виробництво. Однак через масову появу та становлення промисловості, довгий час ніхто не звертав уваги на його вплив на навколишнє середовище. І тепер людство повинно платити за рахунками за своє недбале ставлення, адже ми отримали від природи рівно те, що у неї забрали - флора і фауна на величезних світових територіях просто зникає. Так що на цю мить ми маємо величезний пріоритет в забезпеченні максимального захисту екології від процесів індустріалізації і її об'єктів, адже вони поглинають величезну кількість ресурсів природи, забруднюючи її при цьому.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Як індустріалізація впливає на природу

Щоб говорити про які-небудь ефективні дії захисту природи, для початку важливо з'ясувати взаємозв'язок екології та промисловості. Так, будь-які дії людства в 20-му і 21-му століттях значно вплинули на становлення сучасної екологічної катастрофи. Як наслідок, захист природи став світовою метою, а не локальною, як це було століття тому. Так, ринкова економіка поставила свої умови для підприємців, тому вони ніколи не дбали про захист навколишнього середовища. Зрозуміло, для чистого екологічного виробництва потрібні величезні гроші, а це призведе до підвищення цін на продукцію, а значить, прибутку можна не чекати, адже населення навряд чи зацікавиться дорогими товарами.

завод викиди

Протягом століть кількість великих підприємств тільки росло, а їх виробництво набувало все більших масштабів. Так, до теперішнього часу ми отримали екологічну кризу в деяких окремих районах по всьому світу. Насправді екологічна криза почала збільшуватися вже в 60-х роках, про це свідчило видиме зниження самоочищення біосфери. З цього часу вона не може справлятися з відходами, які викидали підприємства і люди. Сьогодні людство вибрало свій напрямок захисту екології - це зробити все можливе, щоб підтримувати природну рівновагу і забезпечувати природні зв'язки екосистем. Якщо говорити про вплив індустріалізації на клімат і природу, то можна виділити наступне:

  • Викиди в атмосферу, забруднення навколишнього середовища;
  • Шалене використання природних ресурсів, що призвело до їх скорочення;
  • Нераціональне використання ресурсів будь-яких видів;
  • Нерозумне виробництво і проблеми з масовим споживанням товарів і послуг;
  • Відсутність екологічного виховання;
  • Скиди токсинів в світові води;

Вас може зацікавити наступне: Поради для збереження природи. Екологічна ситуація в Україні

Зв'язок індустріалізації з природою

Зв'язок індустріалізації та екології можна розглядати як єдиний механізм, адже ці два елементи є соціальними. Виробництво було і буде основною складовою частиною масовості, це також громадський інститут держав, якому характерні всі суспільні проблеми. Тобто, взаємозв'язок промисловості та екології можна назвати елементом екосистеми.

промисловість шкода

Кліматичні катастрофи є актуальністю, як для окремих промислових підприємств, так і для великих комплексів в мірках всієї планети. Не можна заперечувати важливість ролі промисловості, адже його розвиток закономірний результат технічного прогресу і виробничої діяльності людства. Втім, також не можна забувати про протилежну сторону, адже промисловість є головним споживачем природних ресурсів, а як ми знаємо, наслідки цього є критичними для планети. Так ми маємо потужне джерело забруднення, від якого найближчим часом не вийде позбутися ніякими засобами. Звичайно, багато компаній зараз намагаються робити все можливе, щоб їх промисловість завдавала якомога менше шкоди для навколишнього середовища, але поки що цього недостатньо.

У цей час промисловість тільки збільшує потужність підприємств, адже масове споживання зростає, як і зростає випуск необхідних товарів. Це ж, своєю чергою, призводить до збільшення споживаних ресурсів, тобто збільшує шкідливі викиди в природу. Якщо говорити про діяльність екозахисників, то не можна не згадати партію Зелених і громадську організацію Greenpeace. Вони домагаються чистоти та невинності природи, проте в наших реаліях це просто неможливо. Захист природи й технологічний прогрес, який необхідний людству - це ті речі, які дуже навряд чи зможуть співіснувати один з одним. Тобто, розвиток будь-яких цивілізацій призведе до знищення природи та екології, так само як і переважання чистоти природи поверне суспільство в доісторичні часи без елементарних зручностей і засобів зв'язку.

Можна також поговорити про можливість роботи підприємств на шкоду природі, що спричинить кліматичну катастрофу. Тобто, це коли великі підприємства відмовляються від будь-яких доказів і фактів екологічних проблем. Такий напрям явно помилковий, бо це пряма дорога до кліматичної катастрофи. В цілому, ці шляхи існують шляхом позбавлення від одного з елементів екосистеми.

шкодить екології

Третій шлях є оптимальним рішенням, оскільки він комбінує поєднання роботи промисловості з максимальною підтримкою і забезпеченням екологічної безпеки. Таким чином, якщо людство скоротить виробництво до тієї розумної та необхідної межі достатності, то зможе оптимізувати й захистити навколишнє середовище. Планета потребує наукового підходу.

Як взаємодіє індустріалізація і природа

Процес взаємодії природи та промисловості має на цей час деякі протиріччя з екологічної сторони. Можна сказати, що ці суперечності не антагоністичні, а загальні, внутрішні та основні. Внутрішніми вони є через зміни всередині екосистем, загальними через однакових характеристик екосистем, а основними через вираження суті постійних взаємодій. Їх також не можна назвати антагоністичними, адже людині все ще під силу з ними боротися.

Процес взаємодії починається з моменту підрахунку кількості промислових територій, і які обсяги забруднень вони видають природним системам. При цьому необхідно також враховувати тип забруднень. Будь-яке виробництво має власну потужність, так можна підрахувати кількість споживаних ресурсів. Також слід звернути увагу на кількість співробітників і кількість одержуваних відходів. Екологічна свідомість працівників індустріальних підприємств також впливає на стан екології. Важливо ще те, які технологічні процеси, і який рівень будь-якого виду випромінювань використовує підприємство стосовно екології.

Золота середина між промисловістю та екологією

Якщо розвивати промисловість у правильному екологічному напрямку, то ми зможемо домогтися оптимальної комбінації індустріалізації та чистої екології. Розвиток науки й нових технологій зможе дати ключ до вирішення екологічної катастрофи. Ми ще маємо можливість виправити все, перетворити оптимальні сценарії в реальність при правильному підході. Людство повинно відновити гармонійні відносини з планетою і своїм середовищем проживання, прийнявши всі природні процеси та охороняючи їх від дій промисловості.

викиди в озеро

Будь-яка людина, що задумається, зрозуміє, що майбутній прогрес в науці й технологіях надзвичайно важливий для комфортної людського життя. Однак не кожен задумається про те, що поруч з прогресом необхідно також бути й захисту навколишнього середовища. І за основу будь-якого розвитку і подальшої роботи необхідно взяти саме природу і її охорону. Наш пріоритет - природа, а не людина, адже якщо екологія буде в порядку, то і з людиною все буде добре. Будь-яка екосистема передбачає одну єдину вірну модель поведінки, в якій людина, як активний елемент, повинна усіма силами берегти природу від руйнування і глобальних екологічних катастроф. Відповідальність в будь-якому випадку лягає на плечі людства.

Зараз будь-яка промисловість повинна існувати тільки при наявності екологічного забезпечення новітніх природоохоронних технологій, які також подбають про збереження природних ресурсів. Тобто, індустріалізація в сучасному вигляді зобов'язана мати новітню систему очищення стічних вод, безпечні місткості для збору і зберігання небезпечних речовин, систему контролю за викидами в навколишнє середовище, будь то викиди в водойми або грунти. Великі підприємства зобов'язані забезпечити очищення промислових газів перед викидом в атмосферу, а також використовувати ресурси тільки за прямим призначенням в потрібній кількості, ні більше не менше.

Як індустріалізація охороняє навколишнє середовище

Для забезпечення безпечного проведення, промисловці роблять технічні заходи, де ретельно продумують і проєктують екологічну будівлю. Але і це не все, адже при цьому бізнес також зобов'язується утримувати обладнання і системи в справності під час роботи, охороняти навколишнє середовище від можливих шкідливих викидів в атмосферу. Підприємства в сучасному розумінні зобов'язані забезпечувати контроль систем очищення токсичних викидів, а також надати тільки сучасне і безпечне обладнання, яке використовує відновлювані природні джерела. При цьому важливо не забувати про людський фактор, так що варто проводити агітаційні роботи в напрямку екологічного способу життя серед працівників. Важливо підготувати співробітників до боротьби з викидами в природу.

індустріалізація і екологія

Втім, наразі усі ті заходи з забезпечення екологічної безпеки є суто пасивними, адже для активної боротьби з забрудненнями від промисловості потрібно використовувати тільки масове впровадження сучасних технологій на базі мінімуму відходів і оберігання ресурсів природи. Звичайно, здійснити такі дії дуже непросто, і для цього необхідно багато часу і високий науковий потенціал, однак і відкладати захист природи від індустріалізації вже не вийде.

Екологія і промисловість є пропорційними та нероздільними елементами, чиїм коштом людство може будувати сучасну цивілізацію. З чисельністю в сім мільярдів людей, наша планета просто не витримає подальшого недбалого ставлення. Тому важливо впроваджувати в уми людей правила екологічного життя, адже всі хочуть жити з чистим повітрям і мінімумом хвороб. Майбутнє людства залежить від наших дій в сьогоденні, тому будь-який промисловець зобов'язаний враховувати фактор природи, і прийняти обов'язок по її збереженню.

Читайте також інші статті в нашому блозі: Чому потрібно турбуватися про екологію: охорона навколишнього середовища

Ваша оцінка: