Я шукаю...

Чому потрібно турбуватися про екологію: охорона навколишнього середовища

планета й трава

На жаль, людина, в спробі вижити, змушена марнотратно використовувати всілякі природні ресурси. Так, вони з часом відновляться, проте для цього знадобиться дуже і дуже багато років. Таким чином, нерозумне споживацтво призводить до повного зникнення тих чи інших речей. Світ на межі глобальної катастрофи, природні й звичні ландшафти змінюються, види тварин зникають без сліду. І, здавалося б, ось воно головне правило природи в дії - виживає найсильніший. Але в разі зникнення будь-яких речей або тварин повністю змінюється всім звичний життєвий ланцюг. Це, до речі, створює нові умови для існування.

Природа є тим, що ми повинні оберігати й про що повинні думати в першу чергу. Ми залежимо від природи нітрохи не менше, ніж вона від нас. Тому вкрай важливо знати, за що варто боротися і захищати. Так що ж робить для нас природа?

 

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

1.    Охорона природи допомагає підтримувати робочі місця, стимулюючи економіку

Сфера охорони природи передбачає наявність робочих місць для багатьох людей. Тут є багато сфер, що передбачають влаштування на роботу. Таким чином, є можливість працювати в секторі органічного землеробства, на виробництві енергії з сонячних променів, води, вітру і біопалива. Так само можна вивчитися на інспектора охорони природних територій або стати організатором туристичних маршрутів по національних заповідниках і парках.

2.    Турбота про екологію допомагає розвивати наукові дослідження і створювати нові технології

Природа завжди стимулювала людину до розвитку і бажання створити щось нове. Наприклад, авіаперельоти доступні лише тому, що колись люди захотіли вміти літати на зразок птахів. Величезна кількість сучасних ліків мають у своєму складі безліч природних трав'яних або бактеріальних елементів. Все це через те, що в давні часи людям була доступна лише традиційна медицина, яка і навчила людство синтезувати необхідні лікарські засоби з того, що є під рукою. Не можна так само не згадати про творчість, адже завдяки пелюсткам лотоса, ми маємо сучасні фарби та поверхні, до яких не чіпляється бруд. Буквально всі рослини або тварини приховують величезну кількість секретів, розкривши які, вчені відкривають ті чи інші нові технології та корисні елементи. І все це заради комфортного життя людини.

Якщо зникнуть екосистеми та види тварин і рослин, то ми втратимо подаровану базу для нових відкриттів, як наукових, так і технологічних.

3.    Охороняючи екологію, ми попередимо стихійні лиха

Все живе прагне до спокою і рівноваги. До прикладу, дерева поглинають вуглекислий газ, переробляючи його на кисень. Завдяки їм, все живе має право на існування і життя, а клімат уповільнює свої зміни. Більш того, лісовий простір гарантує наявність колообіг води в природі, що дозволяє очищати воду, перетворюючи її в питну. Не можна так само не відзначити той факт, що будь-які зелені масиви виконують природну роль захисників землі від ерозії, тобто усувають проблему зсувів і лавин.

Масова вирубка лісів і зелених зон сприяє зміні кліматичних умов на планеті. Це призводить до опустелювання і зневоднення колись великих водойм та інших подібних масивів в одній частині Землі. В іншій же, з'являються сильні повені, які топлять цілі міста. Щоб уникнути такої сумної та безрадісної долі, необхідно навчитися дбайливо ставитися до екосистем.

природні ресурси

4.    Екологічна катастрофа стосується всіх міст і країн, і немає місця, де її можливо уникнути

Нова Зеландія вже кілька років приймає людей з інших країн, які постраждали від будь-яких стихійних лих через зміни клімату в їхньому регіоні. Слідом за нею, такий досвід переймають й інші великі країни. Ніхто вже не дивується такому терміну як «кліматичний біженець». Майбутні зміни клімату призведуть до потрясінь і змін в області економіки та політики. Це означає, що не можна локалізувати бажання берегти природу, не можна думати, що це не торкнеться тієї чи іншої країни чи міста. Захист не має кордонів, тому екоактивісти й волонтери з усього світу борються за право розв'язувати екологічні проблеми.

5.    Захищаючи екологію, ми вчимося почуттю відповідальності до оточення і самого себе

У пошуку комфортного життя людина не замислюючись споживає природні ресурси. Щоб роздобути їх, необхідно вирубувати цілі лісосмуги, позбавляючи мільйони живих істот будинку і звичного середовища проживання. Вирощування бавовни в промисловості призводить до того, що водойми просто пересихають і зникають, що прискорює екологічну та кліматичну катастрофу в різних країнах. Зараз починають з'являтися екологічні та безпечні аналоги звичних нам товарів, тому ми маємо можливість робити усвідомлений вибір тих чи інших продуктів споживання. Все це впливає на стан нашої планети.

6.    Захищаючи довкілля, ми даруємо людству шанс на життя

Оскільки ми повністю залежимо від природних ресурсів, то їх захист дарує нам шанс на комфортне щасливе життя. Так, без звичних і необхідних ресурсів людство буде на межі війни, економічної та політичної кризи, голоду та епідемії. Наприклад, якщо виключити з екосистеми тих же бджіл, то ми втратимо не тільки мед. Бджоли - це запилювачі, які працюють на благо більшої частини корисних і потрібних рослин. Без них, ми забудемо, що таке фрукти, овочі, мед. Таким чином, людина буде жити в режимі голоду, хвороби, війни та постійної міграції в спробах знайти щось краще.

Читайте також: Як вибрати бездротову зарядку для нового iPhone

7.    Оберігаючи екологію, можна подарувати собі моральне задоволення

Людина постійно так чи інакше взаємодіє з природою буквально з самого народження. Ми і є породженням матінки-природи. З перших кроків ми вивчаємо оточення, подорожуємо для того, щоб побачити красиві місця, лазимо в гори, щоб подихати чистим гірським повітрям. Велика частина туристичного бізнесу заснована на обіцянках показати ту саму первозданну і дику природу, яку не зачепила рука людини. Ми всі любимо спостерігати за птахами, собачками, котиками та іншими звірятами. Все це приносить величезне моральне задоволення і заспокоює.

Новини про ліквідацію будь-яких звалищ, порятунок китів або черепах від полону пластика, створення нових заповідників - все це приводи для радості величезної кількості людей з будь-яких куточків планети. Це те, що надихає і змушує не опускати руки в боротьбі за чистоту навколишнього середовища.

Ми не можемо уявити своє існування без природи, оскільки самі є невіддільною частиною первозданної природи. Ми знаходимося в циклі, на своєму місці. І всі наші дії, як погані, так і хороші, чітко зображаються на екосистемі, даруючи нам ті чи інші наслідки, які видно в повсякденному житті. Ми можемо змінити все на краще, якщо навчимося думати не тільки про себе, а й про оточення. 

 
 

Зараз саме час подумати про те, що кожна людина у відповіді за нинішній стан нашої планети і екології. Врятувати становище можна дуже просто, для цього навіть не обов'язково виходити з дому і приєднуватися до мітингів. Необхідно дотримуватися деяких основних правил, за допомогою яких вийде зробити світ чистішим і кращим.

Розумне споживання ресурсів

Людина навіть не усвідомлює, як багато ресурсів вона витрачає кожного дня даремно. Насправді почати економити електрику і воду зовсім не складно. Для цього цілком вистачить елементарного своєчасного відключення побутової техніки, світла і води, коли ними немає потреби користуватися. Зарядні пристрої споживають енергію навіть тоді, коли залишаються просто включеними в розетку і ними не користуються - їх потрібно витягувати з мережі. Купуючи будь-який побутовий прилад, слід звернути увагу на маркування, що вкаже, наскільки дана модель є енергоощадною (А, А +, А ++).

Якщо говорити про воду, то тут можна заощадити на комуналці і водночас зберегти природу, встановивши водолічильник. Крім цього, можна так само купити спеціальні насадки для душу, які допомагають економити витрати води до 10 літрів за хвилину. А якщо під час прання повністю завантажити пральну машину і вказати низьку температуру прання, то можна знизити витрату енергії на 80 відсотків.

Сортування сміття

Існує три основних способи боротьби зі сміттям: відправляти його на звалища, спалювати, переробляти. Перші два способи є найбільш токсичними і небезпечними для навколишнього середовища і здоров'я людей. Саме тому багато країн починають будувати сміттєпереробні заводи - це не тільки знизить рівень забруднень у світі, але і створить додаткові робочі місця. Зі сміття певного типу після перероблювання можна створити нову річ або матеріал для речі. Так, з використаної макулатури створюють нові зошити і папір, а пластикові пляшки стануть дитячими гірками.

Наприклад, у Львові є можливість викидати заздалегідь відсортоване сміття в спеціальні баки для пластику, скла і т.д. Дуже важливо навчитися розсортовувати сміття перед його викиданням. До того ж щоб скоротити обсяг сміття, можна сплющувати пляшки і коробки, та пов'язувати макулатуру в стоси.

Важливо пам'ятати, що не варто викидати використані батарейки разом з іншим сміттям. Так, всього лише однієї батарейки буде досить для того, щоб забруднити цілий метр квадратний землі важкими металами.

Вторинне перероблювання

Наступним етапом після роздільного збору сміття стане вторинне перероблювання сировини. Майже всі відходи відправляються на звалища, що вкрай негативно впливає на загальну екологічну ситуацію в Україні та світі в цілому. При цьому, близько 80% сміття, яке лежить на звалищі, можна спокійно переробити, і тим самим врятувати навколишнє середовище від смерті.

Вибір на користь екологічного транспорту

Велика частина транспорту, яким користується людина, створює небезпеку для екології. Звичайно, ніхто не говорить, що від нього слід відмовитися і повністю перейти на велосипед. Можна просто використовувати машину тільки в разі потреби. У випадках, коли в принципі машина або автобус не обов'язкові, можна вибрати пішу прогулянку або ту ж поїздку на велосипеді. Екологи давно розробили поради, які можуть допомогти скоротити витрати бензину, тим самим зменшивши негативний вплив на екологію.

Вибір на користь багаторазовості

Скорочення відходів є не менш важливою справою, ніж їх перероблювання і сортування. Сучасний ринок намагається виконати всі бажання споживачів, тому можна купити у вільному доступі речі з довгим життєвим циклом. На щастя, тепер будь-яка одноразова річ має багаторазовий аналог, який не так сильно шкодить екології.

Можна стежити за своїми покупками:

  • Знижувати покупки, які незабаром можна буде викинути;
  • Відмовтеся від одноразового посуду;
  • Не купуйте продукти в зайвому упакуванні;
  • Уникайте одноразові рушники та серветки.

Зараз, будь-який супермаркет готовий запропонувати товари в екологічному упакуванні: папері, склі або тканині.

Пластикові пакети не розкладаються, тому вони є дуже небезпечними для екології та життя тварин, які страждають від надлишку викинутих пакетів. Втім, і популярні біорозкладні пакети не є повністю безпечними, скоріше навпаки. Вуглецевий слід такого пакета приблизно втричі більше від стандартного пластикового. Виходить, що нібито екологічний пакет приносить багато токсичності в атмосферу. Допомогти планеті можна і в такому випадку - необхідно просто завести собі кілька багаторазових пакунків з бавовни або сітки. Також можна використовувати термосумку.

Завести екологічні звички під час роботи

Щоб навчити оточення любові до природи, потрібно показати їм власний приклад:

  • Віддавайте перевагу сходам, а не ліфтам;
  • Вимикайте комп'ютер і світло в кінці робочого дня;
  • Купуючи обід, беріть його у власні багаторазовий посуд і кружки;
  • Запропонуйте босу зробити в офісі роздільний збір сировини за категоріями (папір, скло, пластик);
  • Озеленіть офіс, щоб було більше кисню. Для цього можна поставити лише кілька горщиків з рослинами. Ви здивуєтеся тому, наскільки легше стане дихати, адже якість повітря покращиться в рази;
  • Запропонуйте проводити наради на природі, зрозуміло, при гарній погоді. Це поліпшить загальний настрій і подарує заряд бадьорості і продуктивності колективу.

Правильний вибір харчових продуктів

Вибирати харчові продукти без шкоди екології - це ще нелегка справа. Для того, щоб не залишати екологічний слід, можна купувати продукти і товари сезонної категорії виключно місцевого виробництва. Чому? Все дуже просто - для їх доставлення витрачається набагато менше палива, отже, викид шкідливих речовин так само скорочується. До того ж чим більше товар перероблявся, тим важче його екологічний слід. Тому консерви і напівфабрикати відносять до категорії найважчих.

Ще однією серйозною проблемою продуктів і товарів є наявність пакування. В основному для обмотки продуктів використовують харчові упаковування, які за рік становлять близько 600 млн тонн викидів. Тому важливо вибирати товари упаковані в папір, а так само брати з собою багаторазові авоськи або термосумки. Так, можна не просто зберегти свіжий стан продуктів, але і значно заощадити гроші на постійній покупці пакетів. І, зрозуміло, таким чином скоротиться кількість сміття.

Відмова від пластику

Звичайно, необхідно розуміти, що повністю відмовитися від пластику неможливо, оскільки навколо занадто багато речей, які створені з даного матеріалу. Він дешевий, тому його так полюбляють виробники. Але, не варто засмучуватися, адже все-таки можна зробити внесок в охорону навколишнього середовища та допомогти врятувати природу. Наприклад, можна не купувати воду в пластикових пляшках, віддаючи перевагу багаторазовим з металу або будь-якого нетоксичного матеріалу.

Якщо ви з тієї категорії людей, які не можуть уявити ранок без чашечки чаю або кави, тоді приходьте в кафе зі своєю термочашкою. Деякі кав'ярні навіть влаштовують акції з такого приводу.

Читайте інші наші статті: Стеження в додатках на iOS: чому так відбувається і як захистити себе

Ваша оцінка: