Я шукаю...

Поради для збереження природи. Екологічна ситуація в Україні

Поради для збереження природи

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Екологія в Україні – яка вона?

Перш за все, щоб вберегти природу, потрібно думати про місце, в якому ти живеш, тому варто почати з екології в Україні. На жаль, на сьогодні в нашій країні склалася не найкраща екологічна ситуація: забруднення повітря через загазованість, великі сміттєзвалища в лісах, відсутність грамотної утилізації відходів та ще багато інших не дуже приємних речей.

Поради для збереження природи

Проте, якщо знати кілька простих речей про те, як вберегти природу від негативного впливу людської діяльності, можна легко допомогти нашому довкіллю.

Як зберегти природу: правила

Щоб зберегти природу, потрібно регулярно дотримуватися простих правил.

 1. Вимикайте воду під час чищення зубів: таким чином ви зможете зекономити до 20 літрів води за день.
 2. Після того як ви попрацювали за ноутбуком, вимикайте його з мережі. Це дозволить суттєво зменшити витрати електроенергії.
 3. Привчіть себе сортувати сміття. Таким чином сміття буде простіше переробити й ви зможете зробити свій вклад в боротьбу із забрудненням навколишнього середовища.
 4. Здавайте на макулатуру непотрібні вам газети та книги. Завдяки переробленню паперу у нас є можливість зберегти до півмільйона дерев на тиждень.
 5. Друкуйте з двох боків: це дозволить врятувати велику кількість дерев, які нам так необхідні.
 6. Замість ванни приймайте душ. Так ви використаєте менше електроенергії та води.
 7. Використовуйте сірники замість запальничок. Запальнички шкодять природі, оскільки їхній пластиковий корпус розкладається дуже довго.
 8. Замість одноразового посуду використовуйте звичайний або металевий. Це скоротить кількість пластику, викинутого на сміття.
 9. Замініть поліетиленові пакети на екоторби.

Поради для збереження природи

Читайте також: 5 порад з очищення свого пристрою від цифрового сміття

 1. Користуйтеся бамбуковими зубними щітками, а не їхніми пластиковими аналогами.
 2. Пересувайтеся екологічно. Якщо ви маєте можливість пройти пішки або проїхатися на велосипеді – використовуйте її.

Заміна поліетиленових пакетів

Заміна поліетиленових пакетів – це справжній ковток повітря для природи. Такі пакети є недовговічними та непридатними для постійного користування, але в той самий час вони мають дуже довгий період розкладання. Ми користуємося ними щодня та навіть не думаємо про те, яку шкоду вони несуть екології. Для того, щоб не забруднювати ґрунти та не перенавантажувати звалища, варто знайти їм гідну заміну. Речі, що можуть замінити поліетиленові пакети:

 • Пакети з крафтового паперу. Такі пакунки є хорошою альтернативою: їх легко переробити, оскільки вони зроблені з екологічно чистої сировини. Період, за який розкладається крафтовий пакет, сягає до 1 року, що набагато швидше, ніж його поліетиленовий аналог.

Поради для збереження природи

 • Екосумки. Такі сумки є дуже практичними через свою довговічність та зручність. Зроблені з міцного матеріалу, вони чудового підходять для шопінгу. Екоторби можна прати та використовувати стільки разів, скільки ви забажаєте.
 • Біорозкладані пакети. На відміну від поліетиленових пакетів, які розкладаються до 100 років, в біорозкладаних аналогів цей процес займає до трьох років. Коли ці пакети розкладаються, вони продукують вуглекислий газ, який є не таким шкідливим для навколишнього середовища, як метан, який виділяє поліетилен.   

Бамбукові зубні щітки

В Україні регулярно викидаються в смітник сотні зубних щіток, які не підлягають переробленню, проте замінити їх можна хорошою альтернативою – бамбуковою зубною щіткою. Чому саме бамбук? Цей матеріал розкладається набагато швидше, ніж пластик, і дуже легко відновлюється в природі. Також однією з безумовних переваг є антисептичні властивості таких щіток.

Поради для збереження природи

Абсолютно безпечними вважаються ті щітки, які повністю виготовляються з бамбука. Якщо в щітки наявні нейлонові ворсинки, то варто позбавитися голівки щітки та передати її на утилізацію.

Багаторазовий посуд та пляшки

Наступним рішенням для розвантаження екосистеми є використання багаторазового посуду та пляшок. Чим це корисно? Життєвий цикл одноразових тарілок та стаканчиків точно не буде таким самим як у багаторазового посуду, адже одразу після використання вони стають непридатними до повторного вживання. Ми беремо такий недовговічний посуд з собою в поїздки та на пікніки, посилаючись на зручність: не потрібно нічого мити після їжі й на кожного вистачає посуду. Якби ми в таких ситуаціях брали з собою звичайний багаторазовий посуд, пластикові відходи після таких поїздок значно зменшилися б.

Також важливим пунктом є заміна пластикових пляшок на металеві, оскільки після закінчення терміну експлуатації, їх можна здати на перероблення в той час, як пластик після одного використання швидше за все полетить в смітник.

Поради для збереження природи

 До того ж один раз придбавши металеву пляшку, ви зможете добре зекономити на такій тарі. Отож, варто перейти на багаторазові речі, тому що це:

 • довговічність
 • економія коштів 
 • покращення навколишнього середовища

Енергоефективність: розумне використання енергії

Енергоефективність – це скорочення використання електроенергії до мінімуму за умови, що людина залишається в теплі та комфортному середовищі. Як саме можна розвинути енергоефективність вдома?

 1. Економія ресурсів. Це стосується в першу чергу води, газу та електроенергії. Для цього вам потрібно трохи змінити свої звички в побуті. Наприклад:
 • закривайте воду, коли чистите зуби;
 • вимикайте світло, коли виходите з кімнати;
 • використовуйте LED освітлення
 • не залишайте прилади, якими ви не користуєтеся, ввімкненими в розетку
 • не пересушуйте речі під час прасування
 • правильно завантажуйте пральну машину
 • кип’ятіть тільки потрібну вам кількість води
 1. Утеплення будинку. Якщо у вас дерев’яні вікна, варто замінити їх на пластикові, оскільки вони утримують більше тепла в приміщенні. Також можна покращити вентиляційну систему та теплоізоляцію вашого даху.
 2. Придбання приладів обрахування. За допомогою таких приладів ви будете платити тільки за спожиті ресурси.
 3. Використання екологічних джерел енергії. Ви можете встановити сонячні колектори та панелі, вітряки. Насправді існує велика кількість пристроїв, яка працює від вітру чи сонячної енергії: від маленьких та простих до великих та складніших.

Поради для збереження природи

Варто прочитати: Чому потрібно турбуватися про екологію: охорона навколишнього середовища

Той самий ноутбук ви з легкістю можете зарядити від блоку, для якого джерелом енергії слугує сонячне світло.

Екологічний транспорт та довкілля

Екологічний транспорт (або ж зелений транспорт) має мінімальний вплив на довкілля та процес зміни клімату. Такий вид транспорту повинен використовувати ті джерела енергії, які можна відновити. Він також має бути доволі доступним для всіх шарів суспільства. Використовуючи екологічні види пересування, ми можемо значно зменшити кількість енергії, яка витрачається на роботу звичайного транспорту.

Поради для збереження природи

Ми радимо надавати перевагу тим сервісам, які використовують електроенергію або будь-які інші ресурси, які відновлюються. Якщо ви хочете допомогти довкіллю – обирайте екологічні способи пересування. За можливості ходіть пішки  або ж катайтеся на велосипеді: це не тільки зменшить загазованість, а й дозволить вам залишатися в чудовій фізичній формі.

Ваша оцінка: