Мабуть, у всіх буває момент, коли яскравість смартфона або дуже сильно ріже очі, або очі дуже сильно втомлюються від користуванням телефону. В такому випадку на iPhone існує функція True Tone. Вперше її стало можливим використовувати у 2017 році на таких моделях айфона як iPhone 8 бу (8 Plus) і Х. З того часу це незамінна настройка всіх дисплеїв iPhone. Так що таке True Tone і для чого він потрібен?

True Tone - що це таке?

True Tone складається з деякого набору датчиків і сенсорів, які відповідають за регулювання підсвічування. А підсвічування залежить від рівня освітлення простору навколо телефону. Це помічав кожен, адже видимість на вулиці та в приміщенні абсолютно різна, і має іншу освітленість. Тобто, щоб прочитати повідомлення, яке прийшло на ваш телефон на вулиці вдень, вам потрібно буде прикрити його рукою, створюючи, таким чином, тінь. А в нічний час, лежачи в ліжку і гортаючи смартфон, світло від екрана здається настільки яскравим, що дуже сильно дратує очі.

Але головна фішка цієї функції в іншому. При її активації екран набуває відтінків жовтого кольору, таким чином зменшується шкідливе синє (ультра-фіолетове) гамма-випромінювання, що руйнує сітківку ока. З активним ТруТон очі будуть менше втомлюватися і ви збережете свій зір.

 Що таке функція True Tone і чому вона насправді є корисною - icoola.ua - фото 2

До того, як на світ з'явився трутон, дані незручності доводилося усувати самостійно за допомогою ручного налаштування, або автоматичного регулювання яскравості дисплея. Однак не можна сказати, що це сильно вплинуло на проблему, адже, по суті, ми могли регулювати тільки рівень самого підсвічування. Налаштування трутон отримує інформацію з датчиків і сенсорів і самостійно регулює баланс білого.

Для чого потрібен True Tone?

Технологія трутона використовує для своєї роботи систему багатоканальних датчиків. Саме завдяки їй девайс регулює колірну температуру монітора таким чином, що будь-яке зображення буде виглядати максимально природним, в незалежності від умов навколишнього середовища.

Днем в зимову пору, екран iPhone буде холодного відтінку, а ввечері в освітленні ламп - теплого. True Tone є зручним  для читання і вебсерфінгу, адже через м'які кольори очі не будуть напружуватися.

Як включити True Tone на iPhone?

Якщо ви відчули необхідність скористатися функцією трутон, але ви не знаєте де його можна знайти і як включити, то ми пропонуємо ознайомитися з двома способами як налаштувати трутон.

Спосіб перший

  1. Потрібно зайти в «Налаштування» і вибрати «екран і яскравість»
  2. Після ви помітите пункт True Tone і тумблер. Його потрібно перемістити в активне положення

Спосіб другий

  1. Зайти в панель управління, адже тут так само можна ввімкнути або вимкнути цю функцію
  2. Зробити свайп зверху вниз. На кілька хвилин потрібно утримати бігунок регулювання яскравості.
  3. Після появи екрана з'явиться можливість вибрати режим True Tone.

На яких айфонах є трутон?

Наразі трутон можна знайти на усіх бу iPhone Apple, крім серії 7(7 Plus), та моделях, що вийшли раніше!

 Що таке функція True Tone і чому вона насправді є корисною - icoola.ua - фото 3

У айфон 8 і 8 плюс розмістили чотирьох канальні датчики зовнішньої освітленості. Водночас бу Айфоні Х - шестиканальні датчики. Саме дані датчики є основою технології трутон. Вони в режимі автомат здатні відстежити колірну температуру освітлення простору і підстроїти в потрібному співвідношенні баланс білого на екрані.

Яке ставлення споживачів до функції True Tone?

Трутон є тією функцією, яка не здатна підкорити користувача з першої активації. При включенні трутона відразу ж можна помітити різницю від роботи технології, однак це не викликає ніякого подиву або «Вау-ефекту». Не варто засмучуватися і відразу ж вимикати трутон, тому що дана функція і не розрахована дивувати та підкорювати. Її робота настільки непомітна, але при цьому необхідна, що якщо заради експерименту в якийсь сонячний день на вулиці вимкнути трутон, то тоді з'явиться пора дивуватися.

Насправді різниця між стандартним зображенням дисплея айфон і при включеному трутон величезна. Без роботи режиму True Tone, ви отримаєте приголомшуючий удар по очах, тому що з'являється різке світло від екрана. Важливо розуміти, що мова йде не про різновиди передачі яскравих фарб, а саме про світло, через яке дивитися в екран айфонів максимально некомфортно.

 Що таке функція True Tone і чому вона насправді є корисною - icoola.ua - фото 4

Трутон здатний вразити вашу уяву рівно тоді, коли ви будете готові до усвідомлення факту, що поки режим працював і був включений, він виконував свою функцію на відмінно, нехай при первинному перегляді цього і не видно.

Наскільки True Tone марнотратна функція?

Багатьох користувачів айфонів цікавить момент - наскільки сильно робота True Tone садить акумулятор. Так ось, в теорії, ця функція має максимально сильно впливати на заряд телефону, адже, по суті, датчики зовнішньої освітленості працюють в постійному режимі. Але практика довела зовсім інше - різниці немає ніякої. Ви можете самостійно провести експеримент: залиште функцію трутон включену протягом години, і раз в 15 хвилин виходьте на вулицю, щоб не тримати телефон в постійному кімнатному освітленні. В кінці експерименту ви побачите, що заряд телефону залишився початковим.

Як відновити True Tone?

Якщо ви помітили, що функція True Tone не працює, то причиною можуть бути кілька моментів.

Компанія Apple щодня активно бореться і захищає продукцію свого виробництва від ремонтів в неліцензованих сервісних центрах. Саме це і є причиною того, що після подібних ремонтів на заміну модуля дисплея, айфони 8, 8 +, X, XS, XR втрачають можливість працездатності авто яскравості та трутона. Тепер екран телефону не зможе адаптуватися під різне освітлення.

 Що таке функція True Tone і чому вона насправді є корисною - icoola.ua - фото 5

Однак, навіть при небажанні Apple віддавати свої гаджети в руки ремонтників, які не мають відношення до компанії, є спосіб зберегти всю функціональність даних режимів.

Спосіб полягає в тому, що ремонтник може розібрати телефон і побачити, що в пам'яті дисплейного модуля вписаний спеціальний індивідуальний серійний номер. Його можна перенести зі старого модуля на новий за допомогою програматора, тим самим зберігши трутон та авто яскравість на айфоні.

У разі, коли споживач вже встиг поміняти дисплей в неліцензійному сервісному центрі, де йому не перенесли даний номер, а старий дисплей вже давно відпочиває на смітнику або в підсобці цього сервісного центру, ви повинні знати, що є можливість технічного характеру. Тоді серійний номер нового встановленого дисплея прописується в материнську плату.

Поки що Apple не забрала таку можливість лагодження вашого телефону, а значить можна сміливо звернутися в сервісний центр ICOOLA, де вам допоможуть відновити True Tone у Львові.

Не намагайтеся замінити деталь самостійно. Щоб розв'язувати будь-яку проблему, необхідно обов'язково звернутися до ремонтників авторизованого сервісу. Вони не просто підкажуть і проведуть консультацію, а й повідомлять, чи існує можливість повернути працездатність трутон, не вдаючись до чергової заміни будь-яких деталей.

 Що таке функція True Tone і чому вона насправді є корисною - icoola.ua - фото 6

Так само, функція трутон може не працювати через те, що трапився програмний збій. Таким чином, перед походом в ремонтний центр можна зробити скидання і відновлення прошивки за допомогою iTunes.